Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...

Публикувано от dmb 
Jim
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:20:31
Другарю, а ти в качеството на какъв коментираш, че държиш сметка на Жорес. По принцип ипотеката върви с имота, но при обикновена продажба. Ако аз купя от теб ипотекиран апартамент на Сл,бряг, то продължавам да плащам ипотеката (освен ако не искам банката да ми го вземе). Но ако ти престанеш да си плащаш ипотеката, то банката ти продава апартамента на търг, като купувачът не дължи нищо друго, освен цената с която е спечелил. И ако тази цена е по малка от това, което ти дължиш (обикновено е така), то разликата продължаваш ти да я дължиш на банката, а не купувача. Мислиш ли, че на търга ще участва и един човек, ако знае, че ще изплаща и половин милион ипотека като бонус.
Ти май си единствения в тоя форум, който не знае това.
В една друга тема беше споменал "...разрухата, която дойде с Бойко Борисов....". Да те поправя, разрухата дойде след 20 годишно крадене от кой ли не и основно от другарите, които достигнаха върха при другаря Станишев.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:20:47
Имаш предвид, че трябва да надвавам на търга за нечии дълг, а не имот??

Предполагам, че ако ти се явиш ще купиш само дълга, а имота ще гепи някой с акъл, но по принцип при вписана ипотека или друга тежест имотът се купува с нея, което е отразено и в цената.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:30:35
др. Иванов,

Не се чуди, защо хората ти пишат, че е дълго за обяснение. Не защото не знаят, а защото наистина става дълго.

По твоята логика, някой затънал ипотекар, като има да плаща повече, от колкото би получил при продажбата му, след изплащане на ипотеката, ще си каже:

- Абе, я стига съм пълнил гушите на банките, ето им апартамента, да се оправят. Някой балък ще го купи, барабар с кредита, с лихвите за просрочие... Да си трОши той главата. др. Иванов тъй каза!

Само че, лоша услуга...
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:31:47
Quote
др. Иванов
Жорес,
В качеството на какъв коментираш правни теми, по които съм писал?
Какви дългове погасяваш с продажбата? Какво дължиш по 30 годишна ипотека към датата на продажбата освен месечната вноска? Ипотеката върху продавача ли е или върху имота? Купуваш имота барбар с ипотеката и каквата друга тежест има. Ако преди другите тежести са ми били учредили пожизнено право на ползване, купаваш имата заедно с мен и живея там до умирачка. И на кой го продадеш и аз вървя с имота, па ипотеката няма върви.
Влезте малко в час!

Аз съм в час ти трябва малко да се вкараш.

Коментирам като много запознат, търговете под всякаква форма са ми работата.
Ако много държиш /не ти се чете/ ще ти изкарам текстовете от ГПК, с които ще приключим темата. Мога да ти дам и документиран случай на ПП с две ипотеки /и двете към банки/, от продажбата само единия кредитор е удовлетворен /първия по ред/, другия пие студена вода и продължава да търси парите от стария собственик - длъжника. Човека купил имота го овладя и след известно време го продаде,новия собственик закупи имота с банков кредит от трета банка.

Случая с правото на ползване е друга бира.

Не се заяждам, а твърдя без грам притеснения за правотата си, ако продължиш спора ще се изложиш, не те съветвам да го правиш или поне тръгни да търсиш някакви факти за твърденията си, и като не ги намериш сам ще стигнеш до извода, колко си се объркал.
Няма лошо човек да греши, лошо е когато не приема грешките си , а е трагично когато не иска да ги признае.

Поздрави,
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:39:14
Продава се имота а не дълга! Ако се продаде на по-ниска цена от дълга, разликата е дължима от физическото лице взело заема .В момента падащите цени поставят в много тежка ситуация много хора.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 20:05:24
Иванов за пореден път показва компетенция. Поредната греда. Хубаво е, че напоследък пише повече, за да видят хората един от най-изабреателните съфорумци. Пунди го няма, но според мен се е преродил в Иванов. Само той има спосабността да пише за неща без никакво познаване на материята и да измисля невероятни доказателства. Като това, че Моцарт пише чалга и Слънчев Бряг подминава Монте Карло.

Нали беше заявил, че спираш да пишеш преди години, какво стана?
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 20:14:56
Quote
др. Иванов
Наска,
Има си хора да ги знаят тези работи. Конкретната - съдия-изпълнителите. Да не се минеш да се консултираш с адвокат, ако не е водил пони 3 дела с този предмет.

Така е...
Ще се постарая.

Утре ще се опитам да разбера повече подробности за този имот и продан. За мене си. Да не се окаже, че има вписан 1`0- годишен договор за наем или пък някое право на ползване от преди първата ипотека и преди да е възникнало задължението на взискателя...
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 22:48:45
Иначе хубаво имотче на тия пари, пък и до 120-130 000 бих добавил.
Иванов, не си прав, не ставай за смях за глупости.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-12 23:56 от Imotko.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 23:28:44
Съвсем сериозно предлагам половината писали до тук да си окачите по един камък на шията и да се метнете в най-близкия водоем.Така ще отървете и нас(а и себе си) от мъките....

Другата половина от писалите са прави.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 23:51:21
avatar
salvador-e, не бъди коравосърдечен! др. Иванов също е човек. Той строи на себестойност 800 евро в Триъгълника при пазар с поскока към неизвестни дълбини. И това ако не е камък...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход