Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...

Публикувано от dmb 
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 16:27:07
Наска, извинявай, но в този форум ми дотегна от хора, дето хабер си нямат от нещо и като няма какво да кажат почват - това не е вярно, ти нищо не разбираш и т.н. Като не е вярно или пишеш защо или си траеш. Като има ипотека банката след това да не отива да си направи и възбрана върху имота?
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 16:51:24
Извинявай, Другарю Иванов!

Наистина трябваше да обясня защо не е вярно, но щеше да отнеме много време. Общо взето когато изпълнението е насочено към ипотекиран имот, съдебния изпълнител уведомява ипотекарния кредитор, който не е взискател по изпълнителното дело, който пък от своя страна има определени права и т.н., а наддавача получава имота "чист" и необременен от всякакви тежести.
ЗЗД
Чл. 175. С извършването на публична продан на имота всички ипотеки върху него, както и всички вещни права, учредени след първата ипотека, се погасяват. Ипотекарните кредитори имат право на предпочтително удовлетворение от цената по реда на ипотеките си.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 17:31:59
Ами ако се притеснявате от ипотекираните, има една прашасала обява за един на Граф Игнатиев в имот.бг при четиристайни.
1000 Е на квадрат му искат (преди пазарлъка). Може и да си струва
ПС
Сега погледнах и сайта на чси - май за един и същи апартамент става въпрос.
Това и друг път съм го срещал - хем на търг, хем се продава от агенция. Странно, но явно всичко си е в реда на нещата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-12 17:41 от дами и господа.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 17:40:52
Наска,
Има си хора да ги знаят тези работи. Конкретната - съдия-изпълнителите. Да не се минеш да се консултираш с адвокат, ако не е водил пони 3 дела с този предмет. та на въпроса:

Купиш ли ипотекиран имот имаш избор:
1. печелиш търга, плащаш ипотеката на кредитора по нея и си ходиш вкъщи;
2. печелиш търга и си ходиш си вкъщи, след което изплащаш във времето ипотеката.

И нещо което не го пише в закона: "Видиш ли нещо дето е много на сметка - бягайте крака да бягаме" Щото ако беше много на сметка нямаше на тебе да го дадат. Аз поне така правя и досега не съм се минавал.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 17:53:59
Не били компютри, а компоти. Пише: "Възбрана в полза на взискателя по изпълнителното дело". Очевидно става въпрос за друго, самостоятелно задължение, съдейки по размера, датите на вписване и възбраната, а не ипотеката! Явно също, че длъжника е изпаднал в
несъстоятелност и банката е направила кредита предсрочно изискуем. Да видим тия 500 Евро колко ще станат накрая.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 18:08:12
Quote
др. Иванов
Наска,
Има си хора да ги знаят тези работи. Конкретната - съдия-изпълнителите. Да не се минеш да се консултираш с адвокат, ако не е водил пони 3 дела с този предмет. та на въпроса:

Купиш ли ипотекиран имот имаш избор:
1. печелиш търга, плащаш ипотеката на кредитора по нея и си ходиш вкъщи;
2. печелиш търга и си ходиш си вкъщи, след което изплащаш във времето ипотеката.

И нещо което не го пише в закона: "Видиш ли нещо дето е много на сметка - бягайте крака да бягаме" Щото ако беше много на сметка нямаше на тебе да го дадат. Аз поне така правя и досега не съм се минавал.

Бъркаш и то с много.
С парите от продажбата се погасяват дълговете до където стигнат парите. Ако не стигнат, продължават да са дължими но от лицето, което има дълг - стария собственик.
Новия собственик си отива в къщи но не с имот и дълг, а само с имот.

Хубаво е когато се коментират някакви теми да са прочетени основни неща, иначе по или без желание се вкарват хора в заблуда.

Поздрави,

Ако бъркам, ще се разкая публично и повече няма да си отворя устата по темата търгове winking smiley
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 18:20:57
Я малко спам winking smiley,
мисля, че освен користната ми цел може да е И интересно.

Работещо пъстървово рибно стопанство на 40км. от Сф, с 40тона капацитет - на търг

За да е по - примамливо мога да го пусна от 12Е/кв.м., ама си е от 130 000Е началната цена.
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 18:43:23
Жорес,
В качеството на какъв коментираш правни теми, по които съм писал?
Какви дългове погасяваш с продажбата? Какво дължиш по 30 годишна ипотека към датата на продажбата освен месечната вноска? Ипотеката върху продавача ли е или върху имота? Купуваш имота барбар с ипотеката и каквата друга тежест има. Ако преди другите тежести са ми били учредили пожизнено право на ползване, купаваш имата заедно с мен и живея там до умирачка. И на кой го продадеш и аз вървя с имота, па ипотеката няма върви.
Влезте малко в час!
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:00:06
avatar
Ако не ти се бърза, следващият трус ще е малко над 6 по Рихтер и в Центъра ще се освободят много места за нови строежи, особено в търговската му част с избити носещи стени и подпорни колони. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Хайде народе на евтините апартаменти - 500 евро квадрата на "Граф Игнатиев"...
12-09-2010 - 19:05:08
Quote
др. Иванов
Наска,
Има си хора да ги знаят тези работи. Конкретната - съдия-изпълнителите. Да не се минеш да се консултираш с адвокат, ако не е водил пони 3 дела с този предмет. та на въпроса:

Купиш ли ипотекиран имот имаш избор:
1. печелиш търга, плащаш ипотеката на кредитора по нея и си ходиш вкъщи;
2. печелиш търга и си ходиш си вкъщи, след което изплащаш във времето ипотеката.

И нещо което не го пише в закона: "Видиш ли нещо дето е много на сметка - бягайте крака да бягаме" Щото ако беше много на сметка нямаше на тебе да го дадат. Аз поне така правя и досега не съм се минавал.

Имаш предвид, че трябва да надвавам на търга за нечии дълг, а не имот?? :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход