Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношението доход-цени...

Публикувано от dmb 
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 08:48:43
avatar
Quote
ТОРТКО
Quote
Imotko
1000 евро в Борово, Бели брези и Гоцето, 1100 в Стрелбище" ще го дават догодина напролет или най-късно по това време.

Сега гледаш "Надлъгването" и очаквайте 149 лева / кв.м.

ТОРТКО, няма как да стане това на практика.
Ние сме в Европа, бензина вече е 1,15 евро литъра (не галона), хляба, тока, образованието, ........ всичко е с твърд и непоклатин тренд НАГОРЕ. Как тогава имотите да се сринат до 150 евро/кв.м. или пък до 150 лева/кв.м.?
Цените вървят само нагоре, без значение каква е заплатата на редовия нашенец.
Засега имотите като цени са в застой, но и те ще живнат, вярвай ми.
Явно, това, че си в Канада ти пречи да прозреш някои елементи от нашия Български живот.
Може би ти се иска апартаментите в София да паднат до 10.000 евро и тогава да си купиш един или два, за старини.
Ако трябва да съм искрен и на мен ми се иска да са по 10.000 евро, ама никога няма да бъдат (за големите градове).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 08:50 от TZARS.
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 09:03:36
Quote
Imotko
Там, за където ти говоря, няма кал до колене. И надлъгване няма, има прости пазарни принципи. Отделен е въпросът, че всеки ги разбира както му отърва.

Ни си чакаме "пазарно" да стигне до истината, защото така ни отърва.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 09:05 от Върколак.
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 11:13:02
Quote
TZARS
Цените вървят само нагоре

Моля те, недей почва и ти като Камито.
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 16:27:36
avatar
Quote
TZARS


ТОРТКО, няма как да стане това на практика.
Ние сме в Европа, бензина вече е 1,15 евро литъра (не галона), хляба, тока, образованието, ........ всичко е с твърд и непоклатин тренд НАГОРЕ. Как тогава имотите да се сринат до 150 евро/кв.м. или пък до 150 лева/кв.м.?
Цените вървят само нагоре, без значение каква е заплатата на редовия нашенец.
Засега имотите като цени са в застой, но и те ще живнат, вярвай ми.
Явно, това, че си в Канада ти пречи да прозреш някои елементи от нашия Български живот.
Може би ти се иска апартаментите в София да паднат до 10.000 евро и тогава да си купиш един или два, за старини.
Ако трябва да съм искрен и на мен ми се иска да са по 10.000 евро, ама никога няма да бъдат (за големите градове).

Човече без пари да ми го дават не го искам! Това че сте в Европа още повече ви слага пръчка в колелото (неконкурентно способни сте) проституция, наркотици са изключение. Когато реализираш че цените вървят само нагоре а заплатите не, трябва червена ламба да ти светне и пожарна сирена да ти вие в главата. Старините съм решил къде да са (БГ. не е на картата). Това че съм в Канада ми помогна да разбера как реално да оценям ситуациите. Достатъчно съм живял в София никога не ме е блазнело и сега не искам.
А това какво ти се иска не е задължително да стане, но ако се случи лошо ви се пише.

Ни копува ни продава
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 18:17:48
avatar
Quote
ТОРТКО
Достатъчно съм живял в София никога не ме е блазнело и сега не искам.

Не е баш тъй. Като вземеш дебелата Канадска пенсия, що да не си изкарваш зимата тук.
Просто да избягаш от вашето арктическо време.
Тук си е добре, само пари да има човек, имаме МОЛ-ове, Витоша - малко ски, цивилизацийка, ............
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 19:04:34
Quote
ТОРТКО
Quote
TZARS


ТОРТКО, няма как да стане това на практика.
Ние сме в Европа, бензина вече е 1,15 евро литъра (не галона), хляба, тока, образованието, ........ всичко е с твърд и непоклатин тренд НАГОРЕ. Как тогава имотите да се сринат до 150 евро/кв.м. или пък до 150 лева/кв.м.?
Цените вървят само нагоре, без значение каква е заплатата на редовия нашенец.
Засега имотите като цени са в застой, но и те ще живнат, вярвай ми.
Явно, това, че си в Канада ти пречи да прозреш някои елементи от нашия Български живот.
Може би ти се иска апартаментите в София да паднат до 10.000 евро и тогава да си купиш един или два, за старини.
Ако трябва да съм искрен и на мен ми се иска да са по 10.000 евро, ама никога няма да бъдат (за големите градове).

Човече без пари да ми го дават не го искам! Това че сте в Европа още повече ви слага пръчка в колелото (неконкурентно способни сте) проституция, наркотици са изключение. Когато реализираш че цените вървят само нагоре а заплатите не, трябва червена ламба да ти светне и пожарна сирена да ти вие в главата. Старините съм решил къде да са (БГ. не е на картата). Това че съм в Канада ми помогна да разбера как реално да оценям ситуациите. Достатъчно съм живял в София никога не ме е блазнело и сега не искам.
А това какво ти се иска не е задължително да стане, но ако се случи лошо ви се пише.

А така!! Обадими се, я ше го зема тогаз. А немаш ли некои имотче, може и да не е топ локейшън и да искаш да съ отървеш. Шъ тъ отърва веднага, само да речеш. Имаше един Куку от канадата тук, многу време не е писал, та незнам кво стана с него, та и той кат теб пишеше, може и да съ познавате
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 19:33:06
avatar
Quote
ТОРТКО
Сега гледаш "Надлъгването" и очаквайте "149 лева"

TOРТКО, такива апокалиптични прогнози не се базират на нещо здраво, като аргументи.
Ти Европата за нищо я нямаш, ама не е така. Тук си е цивилизация, както и да го погледнеш.
Имотите ще държат цени, особено в столицата (и още четири пет големи града).

Преди 20-тина години бях за един месец във Фрийтаун, столицата на Сиера леоне (западна африка).
Там видях какво означава мизерия с голямо "М". Порових се малко из техните имоти днес и изненада: Дори там в столицата им един апартамент 60 кв.м. е на цена доста по-голяма от 150 евро/ кв.м. Те работят за един долар на ден (тези, които работят). Там, в столицата им няма ток, радиото и телевизията им са на агрегати. Радиото е на режим един час свири, един час мълчи, телевизията - само вечер. На фона на тази картинка - цените им по-високи от 150 евро/кв.
Как може да сравняваш това с България.
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 20:23:01
Quote
TZARS
Quote
ТОРТКО
Сега гледаш "Надлъгването" и очаквайте "149 лева"


Ти Европата за нищо я нямаш, ама не е така. Тук си е цивилизация, както и да го погледнеш.

Не бъркай западна Европа с България. В България изобщо, ама изобщо не ми прилича на цивилизация, колкото и усърдно да се опитвам да погледна от най-различни ракурси и с най-добронамерено око. Не казвам, че НИ ще се срутят. То и в Албания не са евтини, в Кабул са също доста скъпи, но това не прави местата особено привлекателни.

Истината е, че си има хора за всички места, на кой каквото и където му харесва. На много хора не им харесва "цивилизацията". Иначе всички щяха да живеят в 15-16 държави само.
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 21:02:05
Хубаво си говорите колко ще струват имотите , но пропускате факта че напоследък няма кои да купува
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 21:26:25
avatar
Ох трудна ще е много ще е трудна. Докато не се отучите да гледате в на другият канчето нема се оправите! Веднага тръгна да мислиш за пенсиите по света. ? Ти ходил ли си в истински зимен курорт? Ама истински! Да изкараш зимата в Бг. си е игра с живота (мое лично мнение). В молове не ходя и не ме впечатляват, и несъм чул някой да се е пенсионирал и да търчи обратно (говоря за пенсиониран). И мизерия има навсякъде дори и тука въпроса е %-та какъв е. И най важното каква е мизерията? Духовната мизерия която цари в България е апокалиптична! Унищожителна!

Ни копува ни продава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 21:29 от Тинки Уинки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход