Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква е истината за цените на имоти в България ?

Публикувано от VladimirYosifov 
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
30-08-2010 - 17:44:19
Quote
др. Иванов
Мога:
1 Чист редовен удобен и бърз градски транспорт
2 Добри училища
3 Чистота
4 Добро здравеопазване
5 Междублоково пространство
и още и още..........

Ако искаш може да говорим точка по точка, но кажи в сравнение с кой град, само не Сл.бряг, че ще закъсам.
Aми ето ти градове Белград Будапеща Прага Виена Рим Базел Женева Лондон Париж Мадрид Рим Стокхолм Мюнхен Берн Рига Талин още искаш ли?
Може да посочиш кои са добрите училища болници къде е чисто къде няма дупки кучета цигани с коне.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
30-08-2010 - 18:25:56
Рим ми е достатъчен.
Невероятна мръсотия, изключително лош градски транспорт. На спирка на метрото диво прасе ще хване зараза. От междублоковите пространства не видях нещо по-добро от тук. Със здравеопазването и училищата не ги знам. Помня, че женами искаше да отиде до тоялетна в заведение/бистро/ в Центъра, за да я ползва взех 2 парчета пици за които в България в Столипино някой щеше да лежи в затвор, дадох 10 евро, не ми върна нищо и като питах за рестото продавачката ми каза "Хот, хот" демек взимала по 1 защото ги стоплила. Жената влезе и излезе от тоалетната и каза, че е такава мръсотия, че ще повърне. А това се оказа от най-добрите им, защото имаше една обществена до Колизея, с огромни опашки, мъжката не само, че беше без външна врата, а и едната кабинка вътре нямаше врата, та хората клечаха малко на вереф срещу опашката. Опашката за такси пред гарата беше сигурно от 200 човека, което оправдавам донякъде, защото беше следобед преди Нова Година.

На Лондон не разбрах кое от тези показатели му е по-доброто, вероятно цената от 11-12 лв. за метро в центъра, наем от над 100 лири на седмица, на нещо, което тук наричаме коридор и т.н. и т.н. Пропуснах детската градина с цена на месец колкото семестър медицина в 3/4 от света.

Във всички изброени може да няма цигани, но в повечето от тях ще попаднеш в квартали, дето Рамбо с картечница ще е по на зор от гола жена с пачка долари в ръка в циганско гето в България. Пак изключвам Рим, защото там видях катуни като на Атила стана, но малко по-големи.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
30-08-2010 - 19:54:31
Иванов,за наемите в лондон си прав ама и не си,пояснявам, за 100 лири на седмица или това е =на около 430 лири на месец ще си намериш хубава стая около 15-20кв.м. със сметките от -до, да това е скъпо за българския стандарт но не забравяй че там заплатите са около 1500-2000 чисто на месец(изключвам новодошлите и тези които са отдълго време там щото те са на минуса и плюса). Писал съм и преди че ако имаш някаква професийка 80 на ден чисто се вземат. Ако имаш и бамбина и тя да взема 1000 чисто си направо пич отсякъде. 2500 на месец за двамата а разходите са ви около 1000, дори по 1250 да харчите пак ви остават 1250 на месец което си е много добра пара,отделно цените на горивата не са кой знае колко по скъпи от тук-бензина е 1.20 лири или 3 лева, Ако аз правя 5 бона в бг-то нямам против да ми е 3 лева. Там хората отиват заради по добрата реализация и заплащане, колкото до тоалетните влизаш в моловете или макдоналдс или бъргер кинг или кентъки фрай или така също на много метро станции има добри тоалетни безплатни. Аз не бих сравнил София с никоя западноевропейска столица. Ако идеш в петък вечер или събота вечер в сохо рим ще ти се струва като рай,трябва да има от всичко по малко нали така:ami:
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
30-08-2010 - 19:59:35
Навсякъде по света има гадни квартали.
Разликата между там и тук е, че в България няма нормални квартали.
---
Само граждани от Катуница може да се радват на район като Лозенец или Манастирски ливади.
В България има добри сгради, които са пльоснати в некакви посочени от колеги или инвеститори лукс райони.
Какво е луксозното в кв. Иван Вазов , София?
Какво е луксозното в кв. Лозенец, София ?
---
Нали отгоре или отдолу съседи са ви диви варвари.
Това не може да се случи в добър район на нормална държава.
---
Понеже говорите за коридори.
Видях мазета в Париж, където живеят португалски работници.
Повече от половината български жилища са далеч от комфорта на такива мазета.
Мазета !
Стаи - мазета с портиер, асансьор, ТЕЦ - 25 градуса, телефон, интернет, градина - парк за игра на децата им,
чисто, тихо, спокойно, няма роми, няма кражби, добри детски градини, училища, транспорт ...
Колко българи могат да се похвалят с подобни екстри за жилищата си ?

[vladimirproperty.com] ,
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
30-08-2010 - 20:51:18
Quote
др. Иванов
Рим ми е достатъчен.
Невероятна мръсотия, изключително лош градски транспорт. На спирка на метрото диво прасе ще хване зараза. От междублоковите пространства не видях нещо по-добро от тук. Със здравеопазването и училищата не ги знам. Помня, че женами искаше да отиде до тоялетна в заведение/бистро/ в Центъра, за да я ползва взех 2 парчета пици за които в България в Столипино някой щеше да лежи в затвор, дадох 10 евро, не ми върна нищо и като питах за рестото продавачката ми каза "Хот, хот" демек взимала по 1 защото ги стоплила. Жената влезе и излезе от тоалетната и каза, че е такава мръсотия, че ще повърне. А това се оказа от най-добрите им, защото имаше една обществена до Колизея, с огромни опашки, мъжката не само, че беше без външна врата, а и едната кабинка вътре нямаше врата, та хората клечаха малко на вереф срещу опашката. Опашката за такси пред гарата беше сигурно от 200 човека, което оправдавам донякъде, защото беше следобед преди Нова Година.

На Лондон не разбрах кое от тези показатели му е по-доброто, вероятно цената от 11-12 лв. за метро в центъра, наем от над 100 лири на седмица, на нещо, което тук наричаме коридор и т.н. и т.н. Пропуснах детската градина с цена на месец колкото семестър медицина в 3/4 от света.

Във всички изброени може да няма цигани, но в повечето от тях ще попаднеш в квартали, дето Рамбо с картечница ще е по на зор от гола жена с пачка долари в ръка в циганско гето в България. Пак изключвам Рим, защото там видях катуни като на Атила стана, но малко по-големи.
Иванов, вервам ти! Кракът ми нема да стъпи там! Чуда се с кой акъл съм ходил преди! Добре,че ме светна брато! А туй за Слай и Голата в Махалата не го вденах,ама звучи хубаво!
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
30-08-2010 - 23:02:04
avatar
Quote
др. Иванов
София е един добър град за живеене, може да не е Сл.бряг, но е дастатъчно добър за смешните цени на имотите тук.


Quote
Спиридон Тепавичаров
Др Иванов,

с риск да стана банален в общи линии ще повторя мой пост отпреди една година,касаещ плажа на Сънито . Това е може би най-хубавия плаж в Бг. Пълно съгласие , спор няма. Заливът е без течения, също пълно съгласие. Апропо, това качество на залива е от значение за последващите съждения. Преди две години, когато Сънито беше вече с капацитет около 200 000 легла попаднах на плажа. "Плажуващите" лежаха в положение "мирно" без излишни движения на ръцете, защото всяко непремерено движение можеше да се тълкува като неприлично поведение към непознатия съсед. Във водата ситуацията беше като на "Графа" в София-само светофарите липсваха. Вечерта споделих с един мой познат от Бургас между две "Загорки" следната теза: 200 000 плажуващи(заедно с приходящите, сега може би повече) , от тях поне 30% бираджии(може би повече, ), т.е 70 000. Да приемем че половината от бираджиите източват преработена бира в заливчето без течения по два пъти на ден по 500 грама (дамите да не четат.)
Това прави 35 000 по 0.5 литра = 17.5 тона да ден преработена бира в заливчето без течения. Лошо, др. Иванов, лошо. И това не е краят. 17.5 тона , умножени по дните в месеца прави около 500 тона на месец преработена бира в заливчето без течения. Става още по-лошо др. Иванов. Но това все още не е краят. 500 тона умножени по 3 (активните месеци) прави 1 500 000 тона преработена бира в заливчето без течение др. Иванов. Мнооооооого лошо. Накрая попитах моят познат от Бургас дали сбърках някъде и той ми каза: Да, сбърка само на едно място. Не половината, ВСИЧКИ БИРАДЖИИ ИЗТОЧВАТ В МОРЕТО!

Желая ви приятно плуване, др. Иванов!

Спиридон Тепавичаров
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
31-08-2010 - 00:00:31
Както често съм казвал - когато човек се роди тъп е задълго, а при Спиридон завинаги. Пречиствателните станции на Сл.бряг са в Равда и там изтича канализацият. Казвам пречиствателни станции, дума малко позната за повечето европейски страни, които са до море.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
31-08-2010 - 11:38:36
имат си пречисвателни станции градовете покрай море,но разликата е тази че в Бг всички ядат цаца,картофки,кюфтета и кебапчета с бира,а на запад хората ходят да се пекат,къпят и ядат сладоледи а не пият бира като нас и да ходят да я източват в морето
и за тоалетната в Рим,покрай колизеума всички цени са надути,но ако идеш в някоя по забутана уличка,макар че то там няма такива,по малко оживена и намериш някои съвсем обикновен бар,където италианците си пият кафето,може да полозваш тоалетната безплатно даже,а иначе аз пък се изпиках посред бял ден на форо романо(бях мн на зор) сложих отцепка приятелката и аиде.кой да знае че отивайки към фонтана ди треви има макдоналдс,незнам дали знаеш но туристите винаги търсят макдон. за тоалетна-безплатна и чиста.а на рим е мръсно метрото-да,но откога го имат,пък и ако си го ползваха само те дали щеше да е така.
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
31-08-2010 - 12:14:43
Quote
др. Иванов
Както често съм казвал - когато човек се роди тъп е задълго, а при Спиридон завинаги. Пречиствателните станции на Сл.бряг са в Равда и там изтича канализацият. Казвам пречиствателни станции, дума малко позната за повечето европейски страни, които са до море.
Абе аз нали съм ти забранил да будалкаш българите? Марш на бунището при Станишев!
А за по-любознателните, които искат да преброят колко пречиствателни станции има около Сен Тропе, Кан и Ница, ето им линкове:
http://sierm.eaurmc.fr/rejets-collectivites/stations-epuration.php?dept=83
http://sierm.eaurmc.fr/rejets-collectivites/stations-epuration.php?dept=06
http://carmen.carmencarto.fr/index.php?map=sierm.map&service_idx=74W
Re: Каква е истината за цените на имоти в България ?
31-08-2010 - 13:43:03
На тези пречиствателни станции за по 3-5 хил. човека в комплекса им викаме "хотелски", Нашите са са капацитет на 100 такива.

Станишев не е на бунището на историята за разлика от Костов, нито в самостоятелна килия както ще бъдат тези дето докараха страната до стопанска разруха, естествено ако преди това не увиснат.

А прогресивното човечество казва следното за Перлата на планетата Земя:

България е най-предпочитаната лятна туристическа дестинация за британците - това показва проучване на британския Център за икономически и бизнес проучвания и цитирано от "Дейли мирър". Страната ни е изместила популярни дестинации, като например австралийския град Сидни или Рио де Жанейро.

Българските плажове получават най-висока оценка от британските туристи по 10 критерия, включително климат, качество и цена на храната, сигурност, хотелиерски услуги, туристически атракции.

"Дейли мирър" посочва, че България е изпреварила Тунис, Турция и Египет в общото класиране.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход