Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Новите идеи за наем

Публикувано от др. Иванов 
Re: Новите идеи за наем
12-08-2010 - 21:53:31
avatar
Quote
salvador
Това определено няма как да важи за всички наеми.Но за някои обекти не е лоша идея.

За жилищата не е добро предложение.
Идват някакви тюфлеци, осират ти имота, навъртат едни дебели сметки за ток, вода и си тръгват.
Дори, ако са нагли, ще те помолят да им препоръчаш друга квартира.

Докато не изтече този срок, наемателите не дължат и никакви пари на хазяите си. Стопаните на имоти няма да имат право да прибират и лев от квартирантите преди изтичането на 14 календарни дена от сключването на договора. Едва след това те могат да си вземат авансовата вноска и първия наем.
В 14-дневния срок е забранено дори блокирането на пари или пък плащането на сметки.


Объркана работа - ще пуснеш чужди хора в имота си без един лев дори - гадост.
В този случай трябва да се взема предварително дебел депозит.
И пак има някакво противоречие, понеже първоначално трябва да си вземеш първия наем.
За да върнеш първия 1/2 наем, трябва да си добре настроен или да те съдят.
Моето мнение е, че такива условия няма да се узаконят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-12 21:56 от TZARS.
Re: Новите идеи за наем
12-08-2010 - 23:13:41
avatar
На мен като наемател... също ми се струва простотия този проект...

просто тия закони ги мислят все едно живеем в утопия...
Да в една друга страна, с една друга ценностна система,
с едни други хора, в едно друго време, може би би била удачна... но сега...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Новите идеи за наем
12-08-2010 - 23:28:18
Хайде сега да си зададем въпроса - защо се прави това, кой ще спечели и кой ще загуби winking smiley
Re: Новите идеи за наем
12-08-2010 - 23:38:02
Проектът, който е качен на сайта на ведомството, урежда няколко типа договори: договори за разпределено във времето право на ползване (това е т.нар. таймшеър), за дългосрочни ваканционни продукти и за препродажба и замяна.
Нещо повече, става дума само за договори, сключени между търговец и физическо лице.

Промените в закона регламентират взаимоотношенията между потребител и търговец и не засягат наемните договори по Закона за задълженията и договорите.


[dnes.dir.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход