Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се избира брокер - Доналд Тръмп

Публикувано от antoninus_pius 
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 12:37:05
winking smiley*ok*Бих могъл да нарека развитието на дискусията диалогичен финес!:]
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 22:58:53
Quote
фло
winking smiley*ok*Бих могъл да нарека развитието на дискусията диалогичен финес!:]

Фло,
Много добре казано, ще си го запиша. *ok*

Quote
Imotko
Ivorad-перфектно.
Разликите между централните и предпочитани райони на Люлин 1,2,3,4,7 и затънтените Люлин 6, 66 и 666 са основополагащи за всеки развит пазар на имоти. Само новите брокери не ги знаят, а това е основно изискване, за да работиш за Тръмп.
Банките-живи да ги ожалиш, нали. Да имаш познат нещо по БНБ, та да ни шъпнеш за борда, че тая тема нещо я позабравихте.
2013 ли ще се мре, или 2033, че нещо не разбрах защо пак го отложихте апокалипсиса.

Имотко, братко,
1. С мои близки търсихме апартамент в близост до метрото (все пак са възрастни и искат да са в близост до метро). Брокерът ме склони да разширим търсенето в цяла седма част (а също и посочените други части на Люлин). И като ме заведе на 1 обект на около 20 мин от Западен парк го питах, е това седма част ли е, и той си призна, че не е. Аз нямам нищо против 6-та част, ама след това току виж ме завел и в Овча купел или Надежда... Или в Перник (нямам нищо против него) *drunk*;
2. Не съм искал да ставам брокер, още малко при Тръмп. Но се сещам, че наскоро реши, че съм първият по рода си пишещ по форумите бик, та...*smiley_ahh*
3. Аз катастрофа не съм предвиждал, маите сочат 2012... ама те са на изчезване шЪ знаИш;

Quote
ivorad
Драги господин овчар:
1. Никъде не съм твърдял, че името Пешо е истинско. Просто Вие го употребихте, така че, за да е ясно за какво говоря, трябваше да го употребя и аз.
Никъде не твърдя, че тезата за "149 евро на жълтите павета" е Ваша. Просто приведох пример за малоумен ъпърски отговор във Вашия стил, в който споменах и въпросната интересна прогноза.
Вие, обаче, не обелвате и дума по тезата за въпросния стил....
2. Вместо това, отново се опитвате да говорите в стил " един познат ми каза....". Явно не искате да осъзнаете, че сериозен разговор по подобни проблеми се водят само при наличие на кредибилна информация. Инфото " на ухо" не е такава, опитайте се да го схванете.
С горното по никакъв начин не искам да кажа, че ситуацията и в банките, и в сектора на НИ е розова. Напротив - има проблеми и то сериозни. Цялата работа е в ОЦЕНКАТА на проблемите. Вие, и такива, като Вас, упорито си самовнушавате, че сме в ситуация на катастрофа. Уви, ако беше така, нямаше да водим този разговор. Въпреки тежката кризисност - нещата са под контрол и има начини да се излезе от кризата без да инкасираме ония загуби, които инкасирахме през Виденовата зима. Това твърдя аз.
3. Наличието на забележим процент мошеници, или просто на хора с "мургав" манталитет , в сферата на НИ, в т.ч. и брокери, е очевиден факт. Но и нещо напълно закономерно за страна без традиции в областта, преживяла и строителен бум в последните години. И по никакъв начин не е нещо различно от мошеничеството и ниския професионализъм обхванал България във всички области. Ако трябва да оценим явлението, аз не бих оценил тези прояви в областта на Ни като "най-обезпокоителни", защото там са налице горните обстоятелства, докато в областта на правораздаването, вътрешния ред, администрирането, здравето и образованието, въпреки традициите - нещата са не по-малко счупени....
Така стоят нещата, господине!

Скъпо брокерче,
ти ми говориш за официална статистика. Обаче, макар по изискване на ЕС статистическите данни да се представят на вниманието на Евростат напр., официалните данни могат да се манипулират. Аз вярвам най-вече на неща, които сам правя и лично съм проверил. А Енрон също беше еталон и изведнъж потъна в небитието по-бързо и от Титаник. А беше в САЩ, страна, където информацията е най-достъпна за всички. Мадоф също създаде своята пирамида в САЩ.
За катсастофа съм писал по-горе - всичко е в наши (и на правителството) ръце. Ако я карат както и досега, положението се очаква да не е особено розово в идещите години.
Не твърдя, че само при брокерите има "черни овце". Но това е форум за имоти и аз изразих една постъпка която ме издразни и тя е на брокер на НИ. За оплаквания от лекар, няма да пиша в Имоти.нет. *yes*

И аз съм се занимавал с продажби. Не казвам, че клиентите са идеални. Не казвам, че е грешно да ми се изпрати снимки по мейл на имот с акт 15, пред акт 16, като съм обявил, че търся на 16 само. Но да ми загубят 3 часа за огледи в Люлин 6 и Модерно предградие, като съм посочил кои квартали НАИСТИНА ни интересуват е загуба на време и за 2-те страни. Това не е да отида да си купя Нокиа 5800 и понеже няма такъв модел да тръгнат служителите в магазина да ми продават Samsung Star. По-скоро е като в приказката за лъжливото овчарче. А като ми загубят 2-3 пъти времето, то вече не храня особено доверие.
За твое успокоени ще кажа, че наблюденията не са ми от българските брокери, а от работещите в София такива. Напр.най-негативно впечатление ми създаде 1 рускиня. Срещнах и 3-ма точни брокери, но те нямаха оферта в момента, която да отговаря на изискванията ни (имаха ЕПК и огромни 3-стайни, каквито уви не търсим).
Иначе мисля, че темата е изчерпана.
И накрая, Иворад, имам 1 молба да ми пишеш на Лични по-често. Че тази тема я разводнихме, ама не е редно да го правим и с теми на други съфорумци.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 23:08:47
Прав си. Хайде пак малко на море, докато чакаме дъното.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 23:38:59
avatar
Няма да забравя преди мнооого /12+ / години във Варна...

Късно вечерта обикаляхме за да си купим хляб в квартала
в първата бакалийка питахме има ли хляб и продавачката ни каза не - но имаме пресни кори а баница smiling smiley
казах мерси и отидох на 20-тина метра имаше още една бакалийка и там пак - имате ли хляб ?
и ми отговориха - не но имаме страхотно сирене днес го докараха.... smiling smiley
Смяхме се и си казахме ако в третата ни предложат яйца - ще си направим баница... ама уви там имаше хлебец smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 23:45:15
Quote
antoninus_pius

За твое успокоени ще кажа, че наблюденията не са ми от българските брокери, а от работещите в София такива. Напр.най-негативно впечатление ми създаде 1 рускиня. Срещнах и 3-ма точни брокери, но те нямаха оферта в момента, която да отговаря на изискванията ни (имаха ЕПК и огромни 3-стайни, каквито уви не търсим).
Иначе мисля, че темата е изчерпана.
И накрая, Иворад, имам 1 молба да ми пишеш на Лични по-често. Че тази тема я разводнихме, ама не е редно да го правим и с теми на други съфорумци.


Темата е изчерпана, защото е обикновена плюнка по една професионална група. Все едно аз да попадна на недобросъвестен лекар , след което да започна да обяснявам из форумите какви говеда са всички лекари. Т.е. - да се опитам да наложа едно свое впечатление върху всички в тази област, бидейки огорчен от съвсем конкретен човек.
Прощавайте, ама подобен подход навсякъде по света се счита за твърде примитивен. Просто хората предпочитат доста по-конкретен изказ, а не обидните обобщения в стил "възмутена гражданка ". Е, явно Вие не мислите така. Което никак не ми пречи да възразя, защото съм убеден, че ако някой наистина Ви е вързал тенекия, нормално е да напишете името на човека и агенцията, да опишете по-подробно случката. а не да изразявате емоциите си , плюейки по всички. Така обикновено правят в Еропа и, вярвайте ми, ефектът от това за тарикатеещите е много по-голям от всякакви дълбокомислени тиради с многозначителни намеци из тях.....
Това е принципното ми възражение. Нищо повече, освен това, че съжалявам за малшанса си да попаднете на недобросъвестни колеги.
Шо се отнася до личните, няма начин да пиша "по-често". Просто никога не съм Ви писал.....
winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход