Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се избира брокер - Доналд Тръмп

Публикувано от antoninus_pius 
Как се избира брокер - Доналд Тръмп
02-08-2010 - 21:03:06
Това са някои съвети, които милиардерът Доналд Тръмп определя като приоритетни при избор на добър брокер. Знам, че критериите за избор на такъв са коментирани многократно; все пак помествам изискванията на 1 милиардер.

1. Един добър брокер ще ви изслуша и ще откликне на вашите тревоги. В края на краищата вие сте клиентът.
2. Най-добрите брокери знаят, че това, което е добро за вас, ще е добре за тях. Те изкарват пари само след като най-накрая вие сключите сделката, тъй, че умният брокер няма да си губи времето, като се опитва да продаде или даде под наем някой имот само заради комисонната.
3. Моят съвет е да си намерите доказан брокер с добра репутация и стабилни постижения в продължение на няколко години в района където бихте желали да живеете. Както е във всички области на живота, и брокерите се специализират.
4. Най-добрите брокери са добри психолози или най-малкото са невероятно проницателни. Не се притеснявайте да им признаете, че не можете да си позволите нещо или, че не не ви харесва определен имот.
5. Никога не следвайте съветите на брокер, който е прекалено нахакан. За него не е необходимо да се държи така и ако го прави, най-добре е да го зарежете. Познавам някои страхотно добри брокери, които са скромни, откровени и искрено се интересуват от благополучието на клиента.
6. Намерете си един велик брокер и шансовете ви да откриете или да продадете подходящия имот на подходяща цена ще скочат със 100%.


*bow*clap:*ok**ok*clap:*bow*

Разбира се това е важи за американските брокери. Българските брокери са най-умни, кадърни, вежливи, толерантни и т.н.
Който иска да коментира. Не искам да обиждам никой, но преди 2 дни попаднах на поредният "професионалист", пуснал 2 обяви на апартаменти, които току що са закупени, но може "да предложи нещо друго". Разбирам, че всеки си вади хляба, ама нужно ли е с такива банални номера?
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
02-08-2010 - 21:24:42
avatar
Quote
antoninus_pius
Разбира се това е важи за американските брокери. Българските брокери са най-умни, кадърни, вежливи, толерантни и т.н.
Тръмп добре е написал съвети при избор на добър брокер.
Да беше написал и съвети за избор на добър продавач и добър купувач.
Събираме ги тримата добри и всичко е ОК. Да се отваря шампанското.*drunk*

Аз бих драснал два реда за "добрия" купувач.
- да е убеден, че иска да купи, а не само да разглежда чужди къщи
- да има "кеш и кредит" - да е стабилен купувач
- да има ясни критерии за бъдещия си имот, а не да ги променя в движение
- да знае твърдо с кои параметри, компромис не прави
- ............... други



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-02 21:42 от TZARS.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
02-08-2010 - 22:16:06
Точка 6 на Тръмп е истината.
А за българина-той никога не знае какво иска. Само да е на далавера и да не се мине.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
02-08-2010 - 23:04:11
Quote
antoninus_pius
Разбира се това е важи за американските брокери. Българските брокери са най-умни, кадърни, вежливи, толерантни и т.н.
Който иска да коментира. Не искам да обиждам никой, но преди 2 дни попаднах на поредният "професионалист", пуснал 2 обяви на апартаменти, които току що са закупени, но може "да предложи нещо друго". Разбирам, че всеки си вади хляба, ама нужно ли е с такива банални номера?
ОК!
За българските брокери разбрахме. Накуп.
Сега могали да Ви попитам в коя област работите, за да споделим впечатленията си от "българските..... ....."?
Хайде, ще видите колко е приятно да Ви сложат под един знаменател - този на ниския български професионализъм / несъмнено наличен навсякъде, а не само сред брокерите/!
Та, чакаме да ни осведомите за професията си.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
02-08-2010 - 23:20:45
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius
Разбира се това е важи за американските брокери. Българските брокери са най-умни, кадърни, вежливи, толерантни и т.н.
Който иска да коментира. Не искам да обиждам никой, но преди 2 дни попаднах на поредният "професионалист", пуснал 2 обяви на апартаменти, които току що са закупени, но може "да предложи нещо друго". Разбирам, че всеки си вади хляба, ама нужно ли е с такива банални номера?
ОК!
За българските брокери разбрахме. Накуп.
Сега могали да Ви попитам в коя област работите, за да споделим впечатленията си от "българските..... ....."?
Хайде, ще видите колко е приятно да Ви сложат под един знаменател - този на ниския български професионализъм / несъмнено наличен навсякъде, а не само сред брокерите/!
Та, чакаме да ни осведомите за професията си.

Брокерче, мило,
Аз съм просто овчарче, прочети старите ми постове и ще разбереш.spinning smiley sticking its tongue out Сега чакам да нападнеш българските овчари, че били с по-овчи мозъци от гръцките напр. *smiley_ahh*
Брокерче, мило и скъпо другарче,
За трети път пиша следното и вече чакам 1 месец да коментираш, надявам се, че няма да се налага да го пренасям в още 1 тема.
Та само 1 лице, което познавам, е закупило в 1 такова гето (визирам цигански гета в големите градове) близо 50 имота само тази година (а знам още 2, които са действали така). Сега да сметнем 50*Е5000= 250000 (лично знам колко е давал средно за къща - 5000 е мах). И с другите двама закупените в големи градове имоти стават над 100 - почти всички са закупени 2010 ( техните не са в Софето и са на по-ниска цена). И какво излиза, че НСИ е отчела 100 продажби (минали по реда си), от които 50 в столицата. Нещо немислимо да стане на тези цени допреди 2-3 год. И сега излиза, че пак се продават доста имоти, НО ПАРИЧНИТЕ ПОТОЦИ ОТ ВЛОГАРИ КЪМ СОБСТВЕНИЦИ СА НАМАЛЯЛ В ПЪТИ (т.е. се въртят в НИ много по-малко пари). Сега някой ще каже, че 100 такива сделки за цяла България са нищо. И ще е един вярващ си, заблуден брокер на НИ, който си мисли, че все още е 2008 г (тук изключвам Tzars). Лошите кредити се смятат като съотношение на несъбираеми/ забавени В ЛЕВОВЕ към общи кредити ПАК В ЛЕВОВЕ. Т.е. Ако Петър вземе 100000 и не си връща вноските, а 10 души вземат по 10000 и си плащат, то под 10% от хората не си плащат, но ТОЧНО 50% от парите не се връщат на банките. Надявам се да бъда разбран.
Бих се обърнал към Ivorad, ако го чете, с 2 молби - 1. да коментира от една страна (сигурно 100 сделки за статистиката са си 100 сделки, па няма значение дали са къщи в Бояна/Арбанаси или във Факултета/Филиповци за по Е5000 - Важна е статистиката; 2. Да потърси за допуснати правописни грешки - забелязал съм, че чете всяко мнение по няколко пъти за да намери пунктуационни грешки. Специално за него завършвам без точка последното изречение - за да ме цитира и да покаже, че е учил граматика

Твой приятел вечен,
Скромното овчарче
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
02-08-2010 - 23:45:43
Quote
antoninus_pius
Quote
ivorad
Quote
antoninus_pius
Разбира се това е важи за американските брокери. Българските брокери са най-умни, кадърни, вежливи, толерантни и т.н.
Който иска да коментира. Не искам да обиждам никой, но преди 2 дни попаднах на поредният "професионалист", пуснал 2 обяви на апартаменти, които току що са закупени, но може "да предложи нещо друго". Разбирам, че всеки си вади хляба, ама нужно ли е с такива банални номера?
ОК!
За българските брокери разбрахме. Накуп.
Сега могали да Ви попитам в коя област работите, за да споделим впечатленията си от "българските..... ....."?
Хайде, ще видите колко е приятно да Ви сложат под един знаменател - този на ниския български професионализъм / несъмнено наличен навсякъде, а не само сред брокерите/!
Та, чакаме да ни осведомите за професията си.

Брокерче, мило,
Аз съм просто овчарче, прочети старите ми постове и ще разбереш.spinning smiley sticking its tongue out Сега чакам да нападнеш българските овчари, че били с по-овчи мозъци от гръцките напр. *smiley_ahh*
Брокерче, мило и скъпо другарче,
За трети път пиша следното и вече чакам 1 месец да коментираш, надявам се, че няма да се налага да го пренасям в още 1 тема.
Та само 1 лице, което познавам, е закупило в 1 такова гето (визирам цигански гета в големите градове) близо 50 имота само тази година (а знам още 2, които са действали така). Сега да сметнем 50*Е5000= 250000 (лично знам колко е давал средно за къща - 5000 е мах). И с другите двама закупените в големи градове имоти стават над 100 - почти всички са закупени 2010 ( техните не са в Софето и са на по-ниска цена). И какво излиза, че НСИ е отчела 100 продажби (минали по реда си), от които 50 в столицата. Нещо немислимо да стане на тези цени допреди 2-3 год. И сега излиза, че пак се продават доста имоти, НО ПАРИЧНИТЕ ПОТОЦИ ОТ ВЛОГАРИ КЪМ СОБСТВЕНИЦИ СА НАМАЛЯЛ В ПЪТИ (т.е. се въртят в НИ много по-малко пари). Сега някой ще каже, че 100 такива сделки за цяла България са нищо. И ще е един вярващ си, заблуден брокер на НИ, който си мисли, че все още е 2008 г (тук изключвам Tzars). Лошите кредити се смятат като съотношение на несъбираеми/ забавени В ЛЕВОВЕ към общи кредити ПАК В ЛЕВОВЕ. Т.е. Ако Петър вземе 100000 и не си връща вноските, а 10 души вземат по 10000 и си плащат, то под 10% от хората не си плащат, но ТОЧНО 50% от парите не се връщат на банките. Надявам се да бъда разбран.
Бих се обърнал към Ivorad, ако го чете, с 2 молби - 1. да коментира от една страна (сигурно 100 сделки за статистиката са си 100 сделки, па няма значение дали са къщи в Бояна/Арбанаси или във Факултета/Филиповци за по Е5000 - Важна е статистиката; 2. Да потърси за допуснати правописни грешки - забелязал съм, че чете всяко мнение по няколко пъти за да намери пунктуационни грешки. Специално за него завършвам без точка последното изречение - за да ме цитира и да покаже, че е учил граматика

Твой приятел вечен,
Скромното овчарче


Благодаря за милото отношение.
Изглежда, че компютрите и интернет-културата са навлезли и сред българските овчари. Похвално.
Сега малко коментар по представените статистически казуси:
1. Наличието на един-двама-трима, макар и познати, които са изкупили стотина евтини имоти някъде, от някого, е много интересен факт. За съжаление, стотина имота, на фона на няколко хиляди изтъргувани в периода е пренебрежимо малка стойност. Или твърдите, че покупките на едро на евтини имоти в цигански гета са станали основната практика на пазара на НИ?
Ако имате статистика за това, а и за цените - моля, можем да коментираме, но да съдите за статистическата картина на базата на " познавам един......" е точно толкова смислено, колкото някой да Ви контрира с пример от сорта " вчера продадох 300 кв. по 4500 евро, а вие ми дрънкате за 149 на жълтите павета!".
Статистиката се дискурира на базата на кредибилни данни, а не на лични впечатления. Това го знаят и овчарите, защото вечер собствениците на стадата ги питат "колко са овцете днес?", а не "колко ли ти се сториха овцете преди обяд?".
2. По същият начин стои и главозамайващата случка с Пешо, който взел 100 000 и не плащал. Само дето не разбрах, а какво се случва, когато Пешо си плаща, а десетината балъци с малки кредити не си плащат, това май променя нещата?
Друже овцеводещи, и тук нещата са като при покупките на НИ - сериозните хора разговарят върху ситуацията на кредитния пазар на базата на сериозни статистически данни, а не на предположения за евентуален Пешо в компанията на дребни тарикати.....
3. По правописа няма да коментирам: от гледна точка на очакванията за грамотността на един овчар Вие сте просто перфектен. За съжаление - перфектен овчар, а не брокер или икономист.....
Това е!
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 00:01:55
:}Админ сложете имотикон -човече как дриска върху тема , ще трябва отвреме на време .
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 00:11:31
Quote
ivorad
Благодаря за милото отношение.
Изглежда, че компютрите и интернет-културата са навлезли и сред българските овчари. Похвално.
Сега малко коментар по представените статистически казуси:
1. Наличието на един-двама-трима, макар и познати, които са изкупили стотина евтини имоти някъде, от някого, е много интересен факт. За съжаление, стотина имота, на фона на няколко хиляди изтъргувани в периода е пренебрежимо малка стойност. Или твърдите, че покупките на едро на евтини имоти в цигански гета са станали основната практика на пазара на НИ?
Ако имате статистика за това, а и за цените - моля, можем да коментираме, но да съдите за статистическата картина на базата на " познавам един......" е точно толкова смислено, колкото някой да Ви контрира с пример от сорта " вчера продадох 300 кв. по 4500 евро, а вие ми дрънкате за 149 на жълтите павета!".
Статистиката се дискурира на базата на кредибилни данни, а не на лични впечатления. Това го знаят и овчарите, защото вечер собствениците на стадата ги питат "колко са овцете днес?", а не "колко ли ти се сториха овцете преди обяд?".
2. По същият начин стои и главозамайващата случка с Пешо, който взел 100 000 и не плащал. Само дето не разбрах, а какво се случва, когато Пешо си плаща, а десетината балъци с малки кредити не си плащат, това май променя нещата?
Друже овцеводещи, и тук нещата са като при покупките на НИ - сериозните хора разговарят върху ситуацията на кредитния пазар на базата на сериозни статистически данни, а не на предположения за евентуален Пешо в компанията на дребни тарикати.....
3. По правописа няма да коментирам: от гледна точка на очакванията за грамотността на един овчар Вие сте просто перфектен. За съжаление - перфектен овчар, а не брокер или икономист.....
Това е!

Брокерче мило и скъпо другарче,
Първо искам искрено да благодаря за подробния отговор.
1. Надявам се, че не ме смятате за толкова прост, че да дам истински имена. Като съм споменал нещо означава, че съм се убедил лично, а не съм чул от общ познат. За 149-те евро на жълтите павета не е моя прогноза, а на Куку987. Време за сбъдване лято 2011-2013 (цитирал съм го, виж ми стари публикации).
2. За банките - наскоро си говорих с познат, банков счетоводител и нещата не са особено розови. За съжаление. Имам в предвид всички похвати, които прикриват загубите на някои банки се прилагат. Ако искаш повече инфо мога да ти шЪпна на лични. Без споменаване на имена на банки.
3. Хората са казали: "не се страхувай да рискуваш - аматьорите са построили Ноевият ковчег, професионалистите са конструирали Титаник". Та и аз на същият принцип.
Впрочем не съм искал да плюя брокерите, изложих изискванията на Доналд Тръмп при избор на брокер и изразих недоволство от губенето на времето (и моето и на брокера) - примр: последният се опитва да разкарва мои близки на оглед на НИ, който не представлява интерес (заявяваме още в началото, че търсиме двустаен с акт 16 и те ми пращат снимки на сграда в строеж, без акт 14) и ме навиват да ходя на оглед (последно ми се случи в началото на юли). Или заявявам, че търся в Люлин 1,2,3,4,7 а те ме водят в Люлин 6, на 10 мин.пеша от края на седма част. Веднъж ми представиха Модерно предградие за Люлин. Като нямат подходящи обяви да кажат, че нямат и да вземат телефон за връзка.
Брокерче мило и скъпо другарче,
Моля те не се обиждай - това е последното което искам - да обидя някой, който честно си изкарва прехраната.
Твой приятел вечен,
Скромното овчарче.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 09:15:38
Ivorad-перфектно.
Разликите между централните и предпочитани райони на Люлин 1,2,3,4,7 и затънтените Люлин 6, 66 и 666 са основополагащи за всеки развит пазар на имоти. Само новите брокери не ги знаят, а това е основно изискване, за да работиш за Тръмп.
Банките-живи да ги ожалиш, нали. Да имаш познат нещо по БНБ, та да ни шъпнеш за борда, че тая тема нещо я позабравихте.
2013 ли ще се мре, или 2033, че нещо не разбрах защо пак го отложихте апокалипсиса.
Re: Как се избира брокер - Доналд Тръмп
03-08-2010 - 09:36:50
Quote
antoninus_pius
Quote
ivorad
Благодаря за милото отношение.
Изглежда, че компютрите и интернет-културата са навлезли и сред българските овчари. Похвално.
Сега малко коментар по представените статистически казуси:
1. Наличието на един-двама-трима, макар и познати, които са изкупили стотина евтини имоти някъде, от някого, е много интересен факт. За съжаление, стотина имота, на фона на няколко хиляди изтъргувани в периода е пренебрежимо малка стойност. Или твърдите, че покупките на едро на евтини имоти в цигански гета са станали основната практика на пазара на НИ?
Ако имате статистика за това, а и за цените - моля, можем да коментираме, но да съдите за статистическата картина на базата на " познавам един......" е точно толкова смислено, колкото някой да Ви контрира с пример от сорта " вчера продадох 300 кв. по 4500 евро, а вие ми дрънкате за 149 на жълтите павета!".
Статистиката се дискурира на базата на кредибилни данни, а не на лични впечатления. Това го знаят и овчарите, защото вечер собствениците на стадата ги питат "колко са овцете днес?", а не "колко ли ти се сториха овцете преди обяд?".
2. По същият начин стои и главозамайващата случка с Пешо, който взел 100 000 и не плащал. Само дето не разбрах, а какво се случва, когато Пешо си плаща, а десетината балъци с малки кредити не си плащат, това май променя нещата?
Друже овцеводещи, и тук нещата са като при покупките на НИ - сериозните хора разговарят върху ситуацията на кредитния пазар на базата на сериозни статистически данни, а не на предположения за евентуален Пешо в компанията на дребни тарикати.....
3. По правописа няма да коментирам: от гледна точка на очакванията за грамотността на един овчар Вие сте просто перфектен. За съжаление - перфектен овчар, а не брокер или икономист.....
Това е!

Брокерче мило и скъпо другарче,
Първо искам искрено да благодаря за подробния отговор.
1. Надявам се, че не ме смятате за толкова прост, че да дам истински имена. Като съм споменал нещо означава, че съм се убедил лично, а не съм чул от общ познат. За 149-те евро на жълтите павета не е моя прогноза, а на Куку987. Време за сбъдване лято 2011-2013 (цитирал съм го, виж ми стари публикации).
2. За банките - наскоро си говорих с познат, банков счетоводител и нещата не са особено розови. За съжаление. Имам в предвид всички похвати, които прикриват загубите на някои банки се прилагат. Ако искаш повече инфо мога да ти шЪпна на лични. Без споменаване на имена на банки.
3. Хората са казали: "не се страхувай да рискуваш - аматьорите са построили Ноевият ковчег, професионалистите са конструирали Титаник". Та и аз на същият принцип.
Впрочем не съм искал да плюя брокерите, изложих изискванията на Доналд Тръмп при избор на брокер и изразих недоволство от губенето на времето (и моето и на брокера) - примр: последният се опитва да разкарва мои близки на оглед на НИ, който не представлява интерес (заявяваме още в началото, че търсиме двустаен с акт 16 и те ми пращат снимки на сграда в строеж, без акт 14) и ме навиват да ходя на оглед (последно ми се случи в началото на юли). Или заявявам, че търся в Люлин 1,2,3,4,7 а те ме водят в Люлин 6, на 10 мин.пеша от края на седма част. Веднъж ми представиха Модерно предградие за Люлин. Като нямат подходящи обяви да кажат, че нямат и да вземат телефон за връзка.
Брокерче мило и скъпо другарче,
Моля те не се обиждай - това е последното което искам - да обидя някой, който честно си изкарва прехраната.
Твой приятел вечен,
Скромното овчарче.

Драги господин овчар:
1. Никъде не съм твърдял, че името Пешо е истинско. Просто Вие го употребихте, така че, за да е ясно за какво говоря, трябваше да го употребя и аз.
Никъде не твърдя, че тезата за "149 евро на жълтите павета" е Ваша. Просто приведох пример за малоумен ъпърски отговор във Вашия стил, в който споменах и въпросната интересна прогноза.
Вие, обаче, не обелвате и дума по тезата за въпросния стил....
2. Вместо това, отново се опитвате да говорите в стил " един познат ми каза....". Явно не искате да осъзнаете, че сериозен разговор по подобни проблеми се водят само при наличие на кредибилна информация. Инфото " на ухо" не е такава, опитайте се да го схванете.
С горното по никакъв начин не искам да кажа, че ситуацията и в банките, и в сектора на НИ е розова. Напротив - има проблеми и то сериозни. Цялата работа е в ОЦЕНКАТА на проблемите. Вие, и такива, като Вас, упорито си самовнушавате, че сме в ситуация на катастрофа. Уви, ако беше така, нямаше да водим този разговор. Въпреки тежката кризисност - нещата са под контрол и има начини да се излезе от кризата без да инкасираме ония загуби, които инкасирахме през Виденовата зима. Това твърдя аз.
3. Наличието на забележим процент мошеници, или просто на хора с "мургав" манталитет , в сферата на НИ, в т.ч. и брокери, е очевиден факт. Но и нещо напълно закономерно за страна без традиции в областта, преживяла и строителен бум в последните години. И по никакъв начин не е нещо различно от мошеничеството и ниския професионализъм обхванал България във всички области. Ако трябва да оценим явлението, аз не бих оценил тези прояви в областта на Ни като "най-обезпокоителни", защото там са налице горните обстоятелства, докато в областта на правораздаването, вътрешния ред, администрирането, здравето и образованието, въпреки традициите - нещата са не по-малко счупени....
Така стоят нещата, господине!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход