Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?

Публикувано от ASSETION 
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 12:50:22
Аз сериозно се съмнявам, че може да има качествено строителство в София за 550-620Е/м2, освен ако не се продава без да се платят всички данъци и без печалба. В Люлин наистина можеха да се купят терени преди 5-6 г. за по 35-50Е/м2, но така или иначе няма как добри строителство да излезе толкова. Критериите за строителството ги знаят строителите, а не личат от това, което се вижда при огледа.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 13:36:26
Иванов,

550 - 620 е със 100% печалба!!!
За теб, които стриш с итонг това е може би 200% печалба!

За мен няма оферта в София, която да си струва. Не само заради лошото качество, остарелите морално "нови" имоти, но и заради живота като цяло у нас. Някои от имотите не само че не си струват парите, те просто са опасни!!!
Ако наистина си строител , знаеш за какво говоря.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 14:34:19
Не знам за какво говориш. Вероятно строителите с които се срещаш за такива на чашка. Хубаво е да направиш курсове, щом можеш да докараш такива печалби ще има много кандидати.
Проблечът с живота в София и България се решава па няколко начина - първият е родителите ти да ти спрат пари и да те натирят да работиш/едно нещо дето като свършиш някоя работа ти плащат/, може да си намериш гадже, а в краен случай да си вържеш един камък на шията и да се отървеш от мъките в морето. Това, че аз не бих живял в скандинавските страни не означава, че там имотите трябва да са по 200Е/м2, а че на мене не ми харесва.
Строителството в София, лошо или добро е много по-скъпо от строителството в 90% от страните в ЕС по простата причина, че там няма земетресения. Много е лесно да правиш макети на жилища от картон и дърво и тези макети да изгреждат добре, но тук се работи само и изключително с железобетон. В Германия сега било модерно да се слагат дървени стълби/6-8 см. широколистна/ и било страшно красиво, но при земетресение ще трябва да скачаш с чадъра, тука същите стълби ги правиш от железобетон и излизат 2 пъти по-скъпи и естествено не толкова красиви. Аз там съм виждал балкони "присадени" към сградата на 4 четални греди, хванани за стената с дюбели, отджлу на пода рифел, отгоде дърво. Тук е друго- скъпо и да издържа на стотици пъти по-силни трусове от тези дето ще изравнят Германия със земята.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 15:11:46
Quote
др. Иванов
Аз там съм виждал балкони "присадени" към сградата на 4 четални греди, хванани за стената с дюбели, отджлу на пода рифел, отгоде дърво. Тук е друго- скъпо и да издържа на стотици пъти по-силни трусове от тези дето ще изравнят Германия със земята.

Иванов,

Това лично го видях в София преди 4-5 години на 1 панел. От едната страна нямаше нито 1 друг балкон, добре поне, че беше последен етаж.

Апропо, преди време четох за 2 такива балкона, "прикрепени" към стара тухла, които паднаха. За България говоря.

Впрочем би ли ми посочил 3 развити Страни (не развиващи се), където изоставена сграда се срутва в центъра на столицата, отнемайки 2 човешки живота. Виновни естествено няма.

Няма да коментирам и за паднали части от комини и керемиди.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 16:21:07
Кого се опитваш да зблудиш Иванов!
Като не знаеш какви са себестоиността и печалбите, нито какво е модерна и безопасна архитектура защо се наричаш строител!! Като нищо не разбираш , не си научен, не си видял.... ми купи си книги за да видиш поне на картинка!
Стандартите за земетръсно строителство ги върнаха преди две -трти години ако не се лъжа. За строителния контрол всички знаем... Колко сгради сте виждали с аварийни стълби и изходи, детектори за пушък и противопожарни кранове на етажите/то такива няма и пред сградата/ .....И това не е лукс, не е прищявка а е нормално изискване при многоетажните сгради. За останалите строителни недоразумения да не говорим, че са азбучни.
Стари сгради има навсякъде и може да се види всичко , кето е били добро за времето си. Работата е , че новото ни строителстви е ново само защото сега са наредени тухлите/в твоя случай итонга/


Предлагайте си кутииките на колкото искате и с каквато си искате печалба. Дръще си ги, те са много скъпи и ценни. То май и не ги искат хората, та ще са вечно ваши.

"Проблечът с живота в София и България се решава па няколко начина - първият е родителите ти да ти спрат пари и да те натирят да работиш/едно нещо дето като свършиш някоя работа ти плащат/, може да си намериш гадже, а в краен случай да си вържеш един камък на шията и да се отървеш от мъките в морето."
Иванов, Иванов от лигиката си толкова далеко, колкото и от строителството. Поредното чалга изказване. Няма ли вече да те уволнят! smoking smiley
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 16:57:43
Точно за това говоря, това което се прави в Германия тука пада. Между впрочем чавек работещ в строителния бранш там ми е казвал, че строителството е качествено, за разлика от Италия, където също е работил и било под всякаква критика.

Противоземетръсните норми са въведени някъде през 30-те години, ако не се лъжа през 1936 г., затова ако нещо пада ще е старото. Аварийни стълби се слагат на етажи над 250 м2, ако няма второ стълбище, когато в една сграда има няколко стълбища разтоянието между тях трабва да е по-малко от 25 м., стълбите да са широки минимум 1,20 м., да са с площадка и т.н. Детекторите са по определен ред и всичко си е наред. Нормативната база на нашето сторителство е може би от най-обременената с изисквания в света. Точно от стремежа към неразумно ниски цени идват проблемите и бягането от изискванията, което ще се плаща от престъпните строители и алчните клиенти, но тава страителство не е масово, а и когато си купуваш нещо евтино трябва да си носиш отговорността, интересното е, че никой няма да си купи нов Ролекс от магазин за 1000 лв. приемайки го за оригинален, но би си купил евтино строителство.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 17:07:29
Quote
Оноре
Иванов,

550 - 620 е със 100% печалба!!!
За теб, които стриш с итонг това е може би 200% печалба!

За мен няма оферта в София, която да си струва. Не само заради лошото качество, остарелите морално "нови" имоти, но и заради живота като цяло у нас. Някои от имотите не само че не си струват парите, те просто са опасни!!!
Ако наистина си строител , знаеш за какво говоря.

Бях пуснал тема, че 300% печалба не е толкова много и донякъде я бях обосновал. И аз съм виждал в Люлин табела на акт 14, че се продава на 550Е/м2. Ама изглежда продадоха два-три апартамента, вързаха бюджета и след две седмици я бяха сменили със 750Е/м2.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 18:09:57
avatar
Quote
antoninus_pius
Впрочем би ли ми посочил 3 развити Страни (не развиващи се), където изоставена сграда се срутва в центъра на столицата, отнемайки 2 човешки живота. Виновни естествено няма.

31.07.2010 Италия Неапол
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
01-08-2010 - 22:03:50
Quote
TZARS
Quote
antoninus_pius
Впрочем би ли ми посочил 3 развити Страни (не развиващи се), където изоставена сграда се срутва в центъра на столицата, отнемайки 2 човешки живота. Виновни естествено няма.

31.07.2010 Италия Неапол

Случиилото се събитие е в Афрагола, близо до Неапол, Tzars. Аз съм писал "...изоставена сграда се срутва в центъра на столицата". Т.е. за Италия бих приел Рим, айде и Милано. Афрагола не е Рим.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
02-08-2010 - 11:19:11
Quote
antoninus_pius
Quote
TZARS
Quote
antoninus_pius
Впрочем би ли ми посочил 3 развити Страни (не развиващи се), където изоставена сграда се срутва в центъра на столицата, отнемайки 2 човешки живота. Виновни естествено няма.

31.07.2010 Италия Неапол

Случиилото се събитие е в Афрагола, близо до Неапол, Tzars. Аз съм писал "...изоставена сграда се срутва в центъра на столицата". Т.е. за Италия бих приел Рим, айде и Милано. Афрагола не е Рим.

Какво се чудиш? По-интересно е, че досега само една е паднала. В центъра повечето сгради са гробници, строени във време оно, обитавани от пенсионери, които лекарствата си не могат да платят и почти всички са обявени за паметници на културата. Каква култура, какви пет лева. Като влезеш в една такава сграда и те лъхва миризма на мухъл, нафталин, всевъзможни манджи и още разни други неща, дето е гадно да ги описвам.
За да се оправи това положение трябва или да се изгонят обитателите, да се продадат на хора, дето ще ги възстановят или по-правилния вариант - насочени взривове и да идва фандромата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход