Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да не купя - това е въпроса!?

Публикувано от ASSETION 
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
29-07-2010 - 23:50:54
Какво си свалил, то си е било ненормални цени на скапани имоти. Много тъпанари ги държат на високи цени, като ги питаш защо, викат то да дойде някой, аз ще свалям. Това не е пазар. Свалил си от 110 на 90 нещо, дето сигурно струва 75.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
29-07-2010 - 23:59:47
avatar
Quote
Imotko
Какво си свалил, то си е било ненормални цени на скапани имоти. Много тъпанари ги държат на високи цени, като ги питаш защо, викат то да дойде някой, аз ще свалям. Това не е пазар. Свалил си от 110 на 90 нещо, дето сигурно струва 75.

да смотани са - допреди година бяха на цени над 65 000 такива и никой не даваше и дума за сваляне !
Смотани затва
че от 130 000 сега струват 75 000 викаш а ? И НЯМАЛО БИЛО СПАД В ЦЕНАТА А ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 00:10:52
В Центъра на София сигурно имаш предвид, друго място с такъв спад в София няма. Ама Екзарх Йосиф и банята не са Центъра.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 08:00:54
Тези неща не са хубави, за да коментираме дали са евтини. Едното е било с акт 16 от време на бума, т.е. когато всичко се купуваше на бембяно това не се е купило готово. Вероятно първото е преустроени гаражи, а второто е със скосявания и 1/3 тераси. Отделно са със складови помещения в апартамента, а не в мазе или таван, което веднага означава, че плащаш и мазето на цената на апартамента.
За да видиш дали едно нещо е хубаво трябва да му видиш проекта, по снимки какво ще разбереш? Аз за моите съм казал, че който намери по-хубави за всеки намерен му свалям цената с 500Е, но давам проекта в мащаб, за да си го разгледат хубаво.
Ти пак търсиш да купиш квадратура, а не жилище, затова едва ли ще вземеш нещо хубаво. Няма как едно жилище от 100 м2 да има чисто повече от 65-70 м2 "светло", ако искаш повече си бутни стените, пускай си една въжена стълба от балкона и ще имаш повече квадратура. Как 100 м2 да ти излезнат 100 м2 светло или чисто? Деветдесет и нещо квадрата ти ги смятат по малко над 800Е, ако ти смятаха само 65 чисто щеше да е по 1200Е/м2, какво те притеснява? Хората са показали апартамент и са казали цената, всеки решава дали тази цена му върши работа за точно този апартамент.
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 08:51:32
Напомняш ми за един билборд на ОББ от преди 2008 - "не правете хазяина си бог'.

Бая хора и се вързаха и без да имат възможност станаха "собственици".
Сега някой осъзнават, че май е било по-добре да направят хазяина си богат smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 09:31:28
Малко странични разсъждения.

През периода 2003-2008 доста пари се изсипаха в Бг. В резултат на това "благосъстоянието" се повиши, но не в резултат на положени усилия, а на "подарени" пари. Заплатите доста се вдигнаха през този период. Стана нормално да се смята, че 25-30% годишно увеличение е нормално. Доста хора се подлъгаха по това и си "повярваха". Най-подлъгани бяха тези неизпитали на собствения си гръб 97-ма.
Какво значи да имаш доход на семейството 7000?
Колко време си го имал този доход - 1, 2, 5 години?
Ако си го имал 5 години значи е стабилен, не е плод на случайност, защото в Бг, че и в самата София, за една и съща работа на различни места се плаща с разлика в пъти.
Какво става ако трябва да смениш работа? На колко може да разчиташ - пак 7000, 5000, 3000?

Какво представлява един човек на 20 години? Ами той не знае на кой свят се намира. До вчера мама и тати го хранели с заплати от по 400-500 лева, днеска той сам изкарва 3000. Този човек се мисли за Бог и се мята в "дълбокото".
Моето лично мнение е, че човек преди да подкара тридесете не трябва да купува жилище особено пък с кредит.

Не съм привърженик на покупката на жилища едно подир друго в зависимост от нуждите. Аз искам едно, да си го направя както искам. Иначе винаги правиш с ясното съзнание ,че ще го сменяш и се получава, че винаги живееш като на гости. Освен това покрай направията има много разходи.
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 09:37:01
Quote
др. Иванов
Ти пак търсиш да купиш квадратура, а не жилище, затова едва ли ще вземеш нещо хубаво.

Тука съм напълно съгласен - трябва да се търси жилище, а не цена на м2 или нещо подобно.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 11:16:56
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
др. Иванов
Ти пак търсиш да купиш квадратура, а не жилище, затова едва ли ще вземеш нещо хубаво.

Тука съм напълно съгласен - трябва да се търси жилище, а не цена на м2 или нещо подобно.

Ок аз си търся тристайно
те ми предлагат
ХОЛ + БОКС - 25 КВАДРАТА
ЕДНА СПАЛНЯ 12 КВАДРАТА
И ЕДНО СПАЛНЕНЦЕ 9 -10
ТОАЛЕТНА И БАНЯ 3-4 ДВЕ ТЕРАСИ... НА КОИТО НЕМОЖЕ ДА СЕ РАЗМИНАТ ДВАМА БУХЕНВАЛДЦИ...
и ми написали че жилището е 105 квадрата тристайно а то няма 50 ? и било 105 по 730 евра?
КВАДРАТУРА СЪМ БИЛ ТЪРСИЛ, ИМ ПИКАЯ НА КВАДРАТУРАТА В ТОЯ СЛУЧАЙ!
Моя двустайния е по голям от тоя тристаен! и то здраво по голям!
кухнята ми е по голяма от едната спалня
а банята ми е по голяма от другата
Хола ми е огромен - две тераси нормални - спалня нормална! и имам коридор който в новото строителство щяха да го преградят на още две спални... отделно мокро помещение! мисля че е 75 квадрата апартаментя ЕПК от преди 10-тина години
та каква квадратура? КАТО МИ ДАВАТЕ 50 КВАДРАТА ЗА ПОВЕЧЕ ОТ 100 ?
отказах се тотално да търся ново строителство - неискам и панелки - и затова се оглеждам само и единствено за подобни на моя... кофтито е че не са много такива!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 11:37:35
4ovek навремето казваше - не гледай цена на м2, иди погледни жилището, погледни и цената на която се продава и решавай.

"дневен тракт" - 25м2
спалня 1 - 12
спалня 2 - 10
коридор - поне 5-6
баня - 4-5
тоалетна - 2-3
тераси 2 броя - 4-5 общо
---------------------------------
общо - 65-70м2
стени - 25% отгоре
общи части - 20-25% отгоре
и ето ти ги 100м2 обява


П.С. то по някога апартамент по-малък на квадратура предвид на разположението на стаите е по-удобен и съответно "заслужава" повече пари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-30 11:39 от Тинки Уинки.
Re: Да купя или да не купя - това е въпроса!?
30-07-2010 - 12:18:58
avatar
хубаво ама в тая спалня 10 и 12 квадрата?
кокошки ли да гледам ?
ли да гледам ?
то дупка няма място за голяма спалня - а за гардероб да не говорим няма кухня
чудо - как да живееш в него ти не го вземаш за ваканционен за да си там 1 месец в годината а за да живееш в него с години !
неструват...
Ако сравним моя двустайния с тоя тристайния... моя го бие по всички параметри! а е двустаен значи моя ако се продава ще е обявен за 130 квадрата?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход