Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много ли са 300% печалба?

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 00:18:12
Да сигурно и ти за кризата през 90 та говориш , тогава 6 години още бях ерген , а мама главен готвач .Шишета събирах за да си купя кубче на Рубик -8 лева баси и скъпото -1 шише беше 7-10 стотинки .За детето вече имах пачка марки -пари нямаше но обменях 50 марки и карахме .*ok*После дойде инфото -всичко в долари -на някой им изгоряха парите .
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 01:25:01
Тъй, тъй, тогава. Бедни си бяхме, като всички. Рубик-а беше пуснат далеч преди това, помня, че го редях по алгоритми за някакви си секунди.
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 10:29:52
Да , за рубика събирах като дете .
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 11:02:51
Quote
PER0
Явчооо, Явчо, все трябва да ти обяснявам.......замисли се малко. 4Х означава 40 до 49. Символът Х замества цифрите от 0 до 9.

Преди няколко дена предположи, че са ме баннали-твои думи- би ли ми обяснил какво е да те баннат, тогава аз ще ти обясня какво е хинт, Също може ли да ми обясниш защо може да се изполва думата BAN и не може да се ползва думата HINT. Пък и нали ASSETION го е срам че е българин, може да иска да си говорим на други езици.

Знам какво значи хинт.

Но ако си на 80 години не е нормално да ползваш такива думи.
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 11:53:37
Започнах с 1000$,младоженския ми заем.Продавах кафе на заведенията,купувах го по 2,5-2,8$,продавах на 65-70лв.Толкова за надценката тогава.Е,днес давам работа на 45 души,но онова време си го спомням с умиление,луди-млади години.
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 18:07:12
Уважавам работодателите , на тези трудни времена е геройство да се поддържа персонал.
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 19:19:16
Quote
PER0
Не е точно така, защото тези които купуват обикновено са продали нещо преди това - един човешки живот обикновено не е достатъчен за да закупиш най-доброто, което се предлага на пазара. Така е "по света и у нас"
Това "най-доброто на пазара" не го разбрах. Някакво много отнесено понятие е. А и 99.99% от купувачите на каквото и да е, въобще не се и замислят дали въобще съществува такова нещо. Ти да не би някога, някъде да си уцелил "най-доброто на пазара" по какво съдиш че е така?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-29 19:20 от айрян.
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 19:57:27
Quote
filmatoplo
Уважавам работодателите , на тези трудни времена е геройство да се поддържа персонал.
Ти пък,на 250-300лв.кое му е трудното,като се има и в предвид ,че голямата част рИвът за кризата и не могат да плащат всеки месец,това си е жива далаверка плащаш в лева(когато можеш) продаваш в евро и да живеят кризата и балъците и те така...
Re: Много ли са 300% печалба?
29-07-2010 - 21:43:09
Quote
айрян
Това "най-доброто на пазара" не го разбрах. Някакво много отнесено понятие е. А и 99.99% от купувачите на каквото и да е, въобще не се и замислят дали въобще съществува такова нещо. Ти да не би някога, някъде да си уцелил "най-доброто на пазара" по какво съдиш че е така?

Ами "Най доброто на пазара" само по себе си включва важните параметри на всеки имот като локация, изложение,тип строителство, етаж,вътрешно разпределение, съседи, комуникативност, паркинг, изглед и още много други които в крайна сметка определят качеството на имота. Тук във форума имаше доста по задълбочени дискусии по този въпрос. Когато 2007 търсех да закупя нещо се убедих, че масово се предлагат първи и последен етаж, и имоти с всякакви "дефекти", които не подлежат на корекция. Да, има и имоти, които са много добри (идеален имот който да отговаря 100% на всичко няма) и покриват най -важните ми изисквания, но се появяват много рядко на пазара и цената им е майка си и баща си. Та това е най-доброто на пазара и основната маса от купувачи по добре да не се замислят дали може да го имат защото не могат да си го позволят.
Re: Много ли са 300% печалба?
31-07-2010 - 13:01:39
avatar
Дали са много или малко 300% надценка си зависи изцяло от това, дали пазарът може да ги приеме.
Ако една стока е луксозна, в ограничено производство и 100-кратна надценка може да е разумна - за пример редките метали и камъни, количествата са малки - печалбата голяма. За пример - контрола над търговията с диаманти.
Ако една стока е масова и има масово търсене - там и 30% са разумни - печалбите ще дойдат именно от оборота - за пример - текстилните стоки от Китай.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход