Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много ли са 300% печалба?

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 14:09:38
Quote
PER0
Quote
Imotko
Значи какво излиза: най-големите печеливши от бума на имотите са собствениците на ниви и терени за строителство, ако са ги застроили срещу обеЗщетение или продали преди кризата. Защото тези имоти обикновено са им наследствени и не са им стрували нищо, нито пари, нито риск и нерви, само лапане. Роди ме мамо с късмет ............... Е, повечето ще си останат цървули, ама с пари, които не би трябвало да имат по заслуги.

Това че имотите не са им стрували нищо не трябва да се бърка, че имотите не са стрували нищо, защото тези имоти са реализацията на труда на цяло поколение (поколения) и тия цървулковци тук дето искат да купят с мижавата си заплата каквото им харесва има само да се облизват на сухо. Ако поработят стотина и повече години може и да посъберат пари.
Дай боже да има повече не-"цървулковци" като в Монако и Лондон да речем, които не разчитат на мижава заплата за да купят каквото им харесва. Но реалността тук е, че потенциалните купувачи на 99% от имотите са именно "цървулковци" с мижави заплати. Факт.
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 14:28:45
Quote
ASSETION
Quote
PER0

Това че имотите не са им стрували нищо не трябва да се бърка, че имотите не са стрували нищо, защото тези имоти са реализацията на труда на цяло поколение (поколения) и тия цървулковци тук дето искат да купят с мижавата си заплата каквото им харесва има само да се облизват на сухо. Ако поработят стотина и повече години може и да посъберат пари.

не т езнам перо ли си 2 пера ли си какво си ... ама такива келешки приказки говори в бара като се съберете келешчета които са лапкали наготово и си плямпат простотийки...
какво е бачкал мазния реститут че е получил земи ? кога е сънувал гащника че ще получи земя и че тази земя ще струва милиони ?
затва тея хора губят парите, а децата им ги изнудват и гледат да ги уморят по бързо - щото не са качествен матриал... а са лайнета и те и родата им ... искат наготово да лапкат - лапкат ама само трошат ...
но то скоро ще си се намести всичко и парите пак ще избягат от тия щото тояа вс еедно даспечелиш от тотото - като си прост задник - и 10 милиона пак ще ги изсереш ! и пак ще си останеш селянина който си бил... те паритер знаят къде да отидат
та не ми говори ти колко били ценни имотите!
Трепал съм се години за да изкарам пари и да отида да ги изсипя на готово на някой който само е лежал и пърдял ? ем нема да стане smiling smiley
па ти като си отворен ходи ставай и индиански вожд с тия пера

Аве пръдлио смотан, ти ли ше ми разпраиаш колко струват МОИТЕ имоти, които съмм наследил!!!!! Що не си разкараш така леко и внимателно миризмите че не обичам такива да са близко до мен. Колко струват МОИТЕ имоти решавам само аз, набий си го в простата кратунка.И НЕ ИСКАМ да продавам на никого - пари имам предостатъчно. Като те е срам че си българин, що пишеш на български, а????? Голям нещастник си, най добре е да си теглиш въжето или въри се удави некъде- ше ми пръднеш на оная работа че му съ искало туй или онуй да струва толкоз - НИКОГА няма да го имаш
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 14:47:14
Животът е известен с несправедливостта си. Наскоро купихме един много хубав апартамент на улица Константин Иречек. Сграда построена през 1980г, приблизително. Собствениците са притежавали мястото, на което построена сградата и имаха ипотека, защото са си го доплатили. Оценили са им къщата на някакви пари по някакви измислени правила. При сегашните условия щяха да притежават половината блок.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 15:03:52
Quote
айрян
Quote
PER0
Quote
Imotko
Значи какво излиза: най-големите печеливши от бума на имотите са собствениците на ниви и терени за строителство, ако са ги застроили срещу обеЗщетение или продали преди кризата. Защото тези имоти обикновено са им наследствени и не са им стрували нищо, нито пари, нито риск и нерви, само лапане. Роди ме мамо с късмет ............... Е, повечето ще си останат цървули, ама с пари, които не би трябвало да имат по заслуги.

Това че имотите не са им стрували нищо не трябва да се бърка, че имотите не са стрували нищо, защото тези имоти са реализацията на труда на цяло поколение (поколения) и тия цървулковци тук дето искат да купят с мижавата си заплата каквото им харесва има само да се облизват на сухо. Ако поработят стотина и повече години може и да посъберат пари.
Дай боже да има повече не-"цървулковци" като в Монако и Лондон да речем, които не разчитат на мижава заплата за да купят каквото им харесва. Но реалността тук е, че потенциалните купувачи на 99% от имотите са именно "цървулковци" с мижави заплати. Факт.

Не е точно така, защото тези които купуват обикновено са продали нещо преди това - един човешки живот обикновено не е достатъчен за да закупиш най-доброто, което се предлага на пазара. Така е "по света и у нас"
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 17:48:39
Понеже тук се заформи дискусия дали живота е справедлив, да в повечето случаи е справедлив. Ако си здрав, млад и умен и бачкаш здраво, ако имаш и малко късмет много вероятно е да успееш. Не живеем в средните векове, където ако си се родил крепостен, ще си умреш крепостен и ако си се родил цар - най-вероятно няма да имаш жилищни проблеми.

Както и да е, темата беше за 300% печалба, която на много хора се вижда супер несправедлива. Аз продължавам да си мисля, че такава печалба си е съвсем справедлива, впредвид дългия срок за постигането и. Още повече, че досега голяма част от финансирането си го поемаха самите купувачи и риска за строителя в този случай рязко пада. Сега вече не е така - много малко купуват на "зелено", което означава да се набуташ с големи лични суми или да се заробиш с непосилен кредит. Риска да не реализираш апартаментите, или да не ги реализираш на очакваната от теб цена също е много голям. Най-вероятно като свърши текущото строителство, новото (което ще бъде супер качествено, луксозно, на подходяща локация, с много въздух, паркоместа, на тихо, но комуникативно място :] ) ще струва майка си и баща си...
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 18:30:05
avatar
Quote
PER0

Аве пръдлио смотан, ти ли ше ми разпраиаш колко струват МОИТЕ имоти, които съмм наследил!!!!! Що не си разкараш така леко и внимателно миризмите че не обичам такива да са близко до мен. Колко струват МОИТЕ имоти решавам само аз, набий си го в простата кратунка.И НЕ ИСКАМ да продавам на никого - пари имам предостатъчно. Като те е срам че си българин, що пишеш на български, а????? Голям нещастник си, най добре е да си теглиш въжето или въри се удави некъде- ше ми пръднеш на оная работа че му съ искало туй или онуй да струва толкоз - НИКОГА няма да го имаш

Всички правим грешки, smiling smiley но по грешките си личи откъде сме и на колко сме Петре...
Ти си някакво 20-25 годишно леке - коеот я има я няма 20 лева в момента в джоба си - та ти ли ще ми се правиш на отворен - ти си точно от тоя вид който ще бърза да продаде каквото има и да похарчи парите в някакви простотии... Лапнеш някое наемче днес - утре
ама после ще поискаш повече - ще се надцениш - ще продадеш ще заложиш.. и така пак ще си сульо... smiling smiley от дет дошло там и отишло
аз винаги ще имам независимо какво стане - а ти ще си от тези боси и голи и винаги недоволни че някой друг им е виновен за собствената им простотия smiling smiley Жал ми е за родителите ти че са отгледали такова като теб.. и тях сигурно ги е яд ама какво да правят .. .съдба...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 19:32:05
Quote
ASSETION

Всички правим грешки, smiling smiley но по грешките си личи откъде сме и на колко сме Петре...
Ти си някакво 20-25 годишно леке - коеот я има я няма 20 лева в момента в джоба си - та ти ли ще ми се правиш на отворен - ти си точно от тоя вид който ще бърза да продаде каквото има и да похарчи парите в някакви простотии... Лапнеш някое наемче днес - утре
ама после ще поискаш повече - ще се надцениш - ще продадеш ще заложиш.. и така пак ще си сульо... smiling smiley от дет дошло там и отишло
аз винаги ще имам независимо какво стане - а ти ще си от тези боси и голи и винаги недоволни че някой друг им е виновен за собствената им простотия smiling smiley Жал ми е за родителите ти че са отгледали такова като теб.. и тях сигурно ги е яд ама какво да правят .. .съдба...

Пак си в грешка. Спокойно мога да приключа с трудовия си стаж тъй като съм натрупал достатъчно след като съм изградил кариера (много от който в чужбина) , и знам цената на всеки лев/евро/долар който съм спечелил, както знам и какво е струвало това, което съм наследил. Ще ти дам хинт - на 4Х години съм. Да, тези които описваш ги има много, но аз не съм от тях. Тези които описваш не знаят какво реално струва това, което са наследили, затова и парите получени от продажбата му заминават бързо бързо - както дошли така и отишли. Виж какво съм написал по горе - понякога лесен имот получен от наследство/реституция може да е коствал много човешки съдби и драми останали в миналото

Сори на автора на темата за отклонението, ама някой да ми разправя, че като имота е наследствен/реституиран трябва да го дарявам за жълти стотинки - ами няма да стане
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 20:55:33
avatar
ок явно аз не разбирам и съм дребен нещастник а ти си голямаработа - извинявай че ти се пречкам в краката - лека вечер и обещавам повече да не ти се набивам в очите защото съм червей в краката ти ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 21:06:25
Сега 90 та започнах като ченчаджия -дори без чендж , извадих миди продадах ги спестих 500 лева -1 бира беше 5 лева .Та ходех пред почивните станции и молех туристите да им сменям долари и марки с марж 50 стотинки.Кола нямах , после събрах за 1 жигула .Няма да довършвам за мен -имах двама колеги с мен -сега са най големите бизнесмени тук.Но така стартирахме -шматки на по 20 години.
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 21:15:45
avatar
той митьо очите не беше ли и той така почнал ?
или той май рапани вадеше smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход