Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много ли са 300% печалба?

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 21:18:04
avatar
Quote
Imotko
Огромна част от предприемачите в жилищното строителство са започнали от идеята "абе защо и аз да не пробвам", като не са имали особено много или никакви пари, а една част са имали пари и опит от друг бизнес. После им е харесало. Сега на някои вече не им харесва.
Абсолютно вярно. Тези, които се хвърлиха в строителството след като вече имаха някакъв бизнес, първи се оттеглиха и се свиха в старата си дейност. Най-голямата беда на строителите е, че имаха много "агресивна" политика. Пачките ги заслепиха и реинвестираха неразумно - сега строителите са собственици на хиляди декари поляни (настоящи и бъдещи УПИ-та). Гадорията е, че за тръни вече никой не дава и 5 стотинки.
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 21:57:57
Значи какво излиза: най-големите печеливши от бума на имотите са собствениците на ниви и терени за строителство, ако са ги застроили срещу обеЗщетение или продали преди кризата. Защото тези имоти обикновено са им наследствени и не са им стрували нищо, нито пари, нито риск и нерви, само лапане. Роди ме мамо с късмет ............... Е, повечето ще си останат цървули, ама с пари, които не би трябвало да имат по заслуги.
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 22:17:47
avatar
Quote
Imotko
Значи какво излиза: най-големите печеливши от бума на имотите са собствениците на ниви и терени за строителство, ако са ги застроили срещу обещетение или продали преди кризата. Защото тези имоти обикновено са им наследствени и не са им стрували нищо, нито пари, нито риск и нерви, само лапане. Роди ме мамо с късмет .........
Отново абсолютно вярно. Точно в десятката.
С едно малко уточнение - там, където е строено срещу обещетение, дано да завършат сградата.
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 22:34:44
Quote
Imotko
Значи какво излиза: най-големите печеливши от бума на имотите са собствениците на ниви и терени за строителство, ако са ги застроили срещу обеЗщетение или продали преди кризата. Защото тези имоти обикновено са им наследствени и не са им стрували нищо, нито пари, нито риск и нерви, само лапане. Роди ме мамо с късмет ............... Е, повечето ще си останат цървули, ама с пари, които не би трябвало да имат по заслуги.

Това че имотите не са им стрували нищо не трябва да се бърка, че имотите не са стрували нищо, защото тези имоти са реализацията на труда на цяло поколение (поколения) и тия цървулковци тук дето искат да купят с мижавата си заплата каквото им харесва има само да се облизват на сухо. Ако поработят стотина и повече години може и да посъберат пари.
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 23:16:54
Вярно, че имотите не са паднали от небето, но следва да се има предвид, че през годините на народната власт са били в държавата на нещо като влог. Дойде демокрацията и доста хора си получиха спестяванията /реституцията/, като се прескочиха едно-две поколения. Ако имотите не бяха на влог, щяха да са си сменили собствениците десет пъти. Така че за конкретните реститути си беше жив късмет и нищо общо с качества и заслуги. Включиха се в колелото на капитализма с летящ старт, не че им завиждам, просто факт.
Перо, не се пали. Скоро апартаменти за без пари няма да раздават.
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 08:31:34
avatar
Quote
PER0
Quote
Imotko
Защото тези имоти обикновено са им наследствени............. Роди ме мамо с късмет ...............

Това че имотите не са им стрували нищо не трябва да се бърка, че имотите не са стрували нищо, защото тези имоти са реализацията на труда на цяло поколение (поколения)

Всеки имот за времето си е имал актуална пазарна цена. Истината е, че доста хора удариха джак пота.
Преди три - четири години се продадоха поляни, които дори и преди 50 - 100 години са стрували стотинки.
В точния момент днешните наследници взеха милиони (късмет).
Пример: 20 дка земеделска земя 7 категория до Шкорпиловци се продаде за 800.000 (осемстотин хиляди) евро. Продавачи - 90 годишни баба и дядо. Веднага закупиха 16 апартамента във Варна и 4 - 5 коли, всичко за внуците.

Все още строителя закупил нивата, не е сменил статута на земята. Намеренията му за бъдещ супер комплекс се изпариха с кризата. Ако сега се върне три години назад, дали пак ще хвърли такива пари за едни тръни?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 08:41 от TZARS.
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 10:26:56
avatar
Quote
PER0

Това че имотите не са им стрували нищо не трябва да се бърка, че имотите не са стрували нищо, защото тези имоти са реализацията на труда на цяло поколение (поколения) и тия цървулковци тук дето искат да купят с мижавата си заплата каквото им харесва има само да се облизват на сухо. Ако поработят стотина и повече години може и да посъберат пари.

не т езнам перо ли си 2 пера ли си какво си ... ама такива келешки приказки говори в бара като се съберете келешчета които са лапкали наготово и си плямпат простотийки...
какво е бачкал мазния реститут че е получил земи ? кога е сънувал гащника че ще получи земя и че тази земя ще струва милиони ?
затва тея хора губят парите, а децата им ги изнудват и гледат да ги уморят по бързо - щото не са качествен матриал... а са лайнета и те и родата им ... искат наготово да лапкат - лапкат ама само трошат ...
но то скоро ще си се намести всичко и парите пак ще избягат от тия щото тояа вс еедно даспечелиш от тотото - като си прост задник - и 10 милиона пак ще ги изсереш ! и пак ще си останеш селянина който си бил... те паритер знаят къде да отидат
та не ми говори ти колко били ценни имотите!
Трепал съм се години за да изкарам пари и да отида да ги изсипя на готово на някой който само е лежал и пърдял ? ем нема да стане smiling smiley
па ти като си отворен ходи ставай и индиански вожд с тия пера

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 10:45:21
Познавам един голчо от враждебна. Имаше 8-9 декара тръни, и схлупена къчирка на 1 етаж - 3 стайчета ..
Сега кара S класа, има 3-4 апартамента, направи си къща на 2 етажа и кеш, доста кеш си му остана. Никога нищо не е работил и продължава да не работи. Има да си ги яде и пие апартаментите цял живот - да е жив и здрав ...
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 11:45:48
avatar
Quote
bota156
Познавам един голчо от враждебна, имаше 8-9 декара тръни, ................Сега кара S класа.

Май, май тези хора са най-спечелилите от имотния бум 2005 - 2008 год. Ей, това е късмет.
Re: Много ли са 300% печалба?
28-07-2010 - 13:30:25
Нали ви казвам. В Бояна и Драгалевци са само графове и барони. Най-търсените резервни части за коли са огледала за "Туарег", щото братовчедите при разминаване по тесните боянски улици само си ги отнасят един на друг.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход