Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много ли са 300% печалба?

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 17:08:29
Quote
Тинки Уинки
Е айде сега и ти - машините без пари ли са?
Аз машините не съм ги смятал, но пък от овеса съм смятал само овесените трици, а овесените ядки са по-скъпи. Ако се задълбочим в изчисленията е по-вероятно печалбата да отиде нагоре, вместо надолу.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 20:33:32
Това с 10 000 лева до 1 000 000 е напълно реално и беше възможно 2005-2007г. На покрив обикновено всичко беше продадено. Един познат в Редута продаде 2007г. цяла незапочната сграда на нещо като търг за един ден-22-23 апартамента. Сега йок.
Проблемът не е, че няма да купуват на зелено /при добра цена ще купуват, не ги е толкова страх/, а в това, че няма достатъчно силен интерес към жилищата, за да се поддържа нужния за строителния процес паричен поток. Т.е. няма да купуват редовно, а от време на време, а строителя не може да строи от време на време. Също така и банките ще дават пари чак на груб строеж.
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 21:08:28
дори да са ти верни данните.... колко домати може да продадеш?
то ако беше така Бъфет щеше да вложи всичките си милиарди в продажбата на зеленчуци...
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 21:46:17
Да бе, доматите през 20% smiling smiley Стига глупости smiling smiley Зеленчука се върти минимум през 120-170% Ясно кой нема познати и на сергия winking smiley
Това с 10-те К са пълни глупости! С 10К не може да плати заплатите само за месец...

Ето как се раждали легендите smiling smiley
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 10:12:05
Quote
Svetlio
Да бе, доматите през 20% smiling smiley Стига глупости smiling smiley Зеленчука се върти минимум през 120-170% Ясно кой нема познати и на сергия winking smiley
Това с 10-те К са пълни глупости! С 10К не може да плати заплатите само за месец...

Ето как се раждали легендите smiling smiley

Пак показа колко си в час. Първо си ми прочел поста през ред или просто си няал никакъв досег с малките строители от миналото.

Същите глупости пишеш, както и за ония гаражи дето изкарват по 3000 чисто на месец.

Май точно ти нямаш приятели, които да те инфорират.

То и не ти трябват приятели. Отиваш на борсата за зеленчуци и после отиваш на пазара разбираш, че надценките са точно, ама точно половината от дадените от теб проценти.

А с 10K плюс продажби на зелено и обещетения в апартаменти, щом не познаваш такива строители започнали по този начин, значи не познаваш голяма част от тях и по-точно всички с изключение на фирмите от ранга на КРИТ, НИКМИ, ГБС, ИНФИНИТИ, СОФБИЛД, АРТЕКС и подобни.

Не съм дал примери за които знам и са с още по-големи проценти печалба, по простата причина, че говориме за що годе легални сделки. Ако включиме и предприемачи от рода на АСПЕКТИ - Весела и Димитър Барбукови, процентите са и над 10 000%.

Дори Imotko дето все е на обратно за цените е чувал за такива.
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 12:32:30
Гаражи, изкарващи по 2-3К месечно бол. Както вече ти казах, познавам не един търговец в гараж, правещ чисто 3К. Не виждам идея в спора ти, но усещам една омраза към дребните търговци и ако не си част от някоя „глобална“ компания, то поне със сигурност си от тези „фенове“ - „подкрепящи“ развитието на дребният и среден бизнес в България. Знам, че идеята на „подпомагащите“ е точно обратната и ми е болна тема, но тук едва ли ще намеря каквото и да е поприще за нея и за това – хайде да спрем този въпрос!

За „предприемача“ с 10-те К лева и как бил почнал чисто с тез пари и е направил милиони, просто нямам думи – подобни твърдения откровенно са плод на; непознаване сферата; приказки на маса; чисти клюки и често такива легенди (както видяхме) започват от подобни постове по форумите.
Как човека с 10те К ще започне изобщо проекта, кой ще го кредитира, как ще сключи договор с изпълнител. Ако той си е изпълнител, то с 10К не може един багер да наеме (за дупката) – а на зелено купуваха само когато има изкоп (сигурна информация). Той кинтите за за първата седмица от проекта за заплати не може да върже с тия пари. И за реклама не стигат! Без проект казвате... smiling smiley
Тез лафове ала „напудрената ябълка“ изтински разсмиват. Но щом ви харесва да създавате легенди – създавайте, кой ли ви приема сериозно обаче....За това и някои ги избива на агресия, защото това явно е единственият начин да им се обърне внимание winking smiley
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 12:54:05
Quote
Svetlio
Гаражи, изкарващи по 2-3К месечно бол. Както вече ти казах, познавам не един търговец в гараж, правещ чисто 3К. Не виждам идея в спора ти, но усещам една омраза към дребните търговци и ако не си част от някоя „глобална“ компания, то поне със сигурност си от тези „фенове“ - „подкрепящи“ развитието на дребният и среден бизнес в България. Знам, че идеята на „подпомагащите“ е точно обратната и ми е болна тема, но тук едва ли ще намеря каквото и да е поприще за нея и за това – хайде да спрем този въпрос!

За „предприемача“ с 10-те К лева и как бил почнал чисто с тез пари и е направил милиони, просто нямам думи – подобни твърдения откровенно са плод на; непознаване сферата; приказки на маса; чисти клюки и често такива легенди (както видяхме) започват от подобни постове по форумите.
Как човека с 10те К ще започне изобщо проекта, кой ще го кредитира, как ще сключи договор с изпълнител. Ако той си е изпълнител, то с 10К не може един багер да наеме (за дупката) – а на зелено купуваха само когато има изкоп (сигурна информация). Той кинтите за за първата седмица от проекта за заплати не може да върже с тия пари. И за реклама не стигат! Без проект казвате... smiling smiley
Тез лафове ала „напудрената ябълка“ изтински разсмиват. Но щом ви харесва да създавате легенди – създавайте, кой ли ви приема сериозно обаче....За това и някои ги избива на агресия, защото това явно е единственият начин да им се обърне внимание winking smiley

Вече ми е ясно, че ти не можеш да осмислиш и разбереш това, което четеш.

Вместо да дава пари за проекта се договаря обещетение от два апартамента за проектанта.

Земята му е без пари, обещетява собствениците също с апартаменти.

Пари за реклама не му трябват. Колко струва да се пусне обява в Софийски имоти или на този сайт?

Ако не знаеш за продадени апартаменти без изкоп, значи не си в час изобщо за нещата от преди години.

Ако смяташ, че 10 000лв. не стигат за средно голям изкоп, пак показваш колко разбираш.

Общо взето каквито и примери от койо и бранш да даваш за всеки предприемач е ясно, че си в грешка, често двойно или тройно.

Сигурен съм, че и с твойтe МНОГО гаражи случая е такъв, затова ти казах да ми покажеш три такива гаража. Ама нещо се покри, а?

И темата е за процента на печалба, а не това кои как строи.

Примери съм дал. Има и още по-големи процентно печалби в строителството, например парцел купен от общината на безценица и вдигната отгоре сграда. Цялата операция със смешен капитал, а печалбата милиони. Човека караше една изтърбушена лада, а след втория стоеж имаше С-класа, Кайен и яхта Азимут. Всичкото без кредите и заеми. Но от 2 години вече се занимава с ресторанти, земеделска земя и продажба на дрехи.

Относно покупката преди изкоп. Моя апартамент съм го купил така. При покупката събаряха къщата на собствениците. Точно заради това и заради факта, че платих цялата сума, а не на разсрочено, цената ми бе 400Е вместо 500Е и съм си избирал изложение и етаж преди всички други съседи, за Стрелбище става въпрос.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-27 13:14 от javcho.
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 14:10:43
Тука правите ли разлика между пачалба и надценка?
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 16:38:06
Quote
др. Иванов
Тука правите ли разлика между пачалба и надценка?

Печалба, надценка няма значение - сипвай мастиката и волумето на мах *drunk*. Повечето тук, а и не само тук смятат всеки влязъл лев за чиста печалба. И моите служители така смятат. Ама че плащаш осигуровки, данъци, режийни няма значение - каквото е влязло като пари е печалба, а шефът е стиснат и не иска да я сподели с работниците си smoking smiley
Re: Много ли са 300% печалба?
27-07-2010 - 20:57:19
Спорът е безсмислен. Но да споделя още някои неща.
Става и с 10 000, зависи от проекта, мястото и най-вече от момента. Същото може и с 50000, 100000, не е задължително с 10000. Може и с нищо, с пари назаем. Вземаш 200000 на зелено /около 30% от 1000 кв.м. по 600 евро кв.м./ и напред. Купуваха преди изкоп масово, купуват и сега, естествено много по-рядко. Колкото повече пари имаш лични, толкова по-голяма е печалбата като абсолютна величина.
За процентите печалба се разберете как ги смятате: Ако смятате дал Кольо 20000 евро свои пари и строил с пари от "зелено", накрая теглил чертата и се оказало, че са му останали 400 000 евро чисто, печалбата в % не я хваща калкулатора. Ако смятате: построил Кольо 4000 кв.м. РЗП, които му струват /независимо откъде са парите/ по 500 евро всеки кв.м., продал ги на средно 600 евро и спечелил 400 000 евро, печалбата е друга. Втория начин ми се струва по-правилен.
Огромна част от предприемачите в жилищното строителство са започнали от идеята "абе защо и аз да не пробвам", като не са имали особено много или никакви пари, а една част са имали пари и опит от друг бизнес. После им е харесало. Сега на някои вече не им харесва. Нищо ново под слънцето.
Някои от споменатите по-горе с главни букви фирми също са започнали така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход