Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много ли са 300% печалба?

Публикувано от Пламен Николов 
Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:03:05
Понеже тук постоянно се смята печалбата от строителството, реших малко да посмятам:
1. Ако продавам домати с 20% печалба (нормална според повечето) - купувам днес 1кг за 1лв, продавам го за 1.20. Утре купувам още 1кг. и го продавам. В края на седмицата моят лев вече е станал на 2лв., т.е.имам 100% печалба и то при условие, че не реинвестирам печалбата. За един месец вече съм реализирал 400% печалба.
2. Ако строя - влагам едни 300Е и след 18 месеца получавам 900Е (300% печалба). Разхвърляно по месеци, ми се получава около 17% на месец. Тук не се включва риска от световни кризи, хилядите разправии с всички знайни и незнайни държавни институции, енерго, топлофикация, ВиК и т.н, както и "нормативно признатите" подкупи, които трябва да снасяш на всеки етап.

Така погледната сметката, какъв е смисъла да строиш, да рискуваш и да ти побелява главата от всичко това? Не че доматите не могат да изгният, ама все ми се вижда по-добра далаверата winking smiley

За сведение на тук присъстващите нямам нищо общо със строителството и с търговията с домати :}
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:16:04
avatar
Поради факта, че една сграда се вдига за 18 - 24 месеца, то печалбата на строителя трябва да се изчисли за две години (завършен цикъл). Всички говорим за нормална чиста печалба 25 - 30 % годишно. Тогава излиза, че е нормално строител да си калкулира 60 % печалба при построяване на една сграда.

Това го написах с особено мнение: много лесно е да се изчисляват парите (печалбите) на другите.
Нека всеки погледне себе си първо, в това число и аз.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 12:16 от TZARS.
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:22:58
Quote
TZARS
Поради факта, че една сграда се вдига за 18 - 24 месеца, то печалбата на строителя трябва да се изчисли за две години (завършен цикъл). Всички говорим за нормална чиста печалба 25 - 30 % годишно. Тогава излиза, че е нормално строител да си калкулира 60 % печалба при построяване на една сграда.

Това го написах с особено мнение: много лесно е да се изчисляват парите (печалбите) на другите.
Нека всеки погледне себе си първо, в това число и аз.

В нормалната търговия, стока която не се реализира в рамките на един месец се води залежала. И в такива случаи гледаш да се отървеш максимално бързо от нея, можеш да я пуснеш и през 2%. В строителството не е точно така, там се работи и с големи кредити и печалбата се реализира след доста време. Преди строителите компенсираха с продажби на зелено, ама това време май умря winking smiley. Мисля, че в близките 10-ина години ще минем в другата фаза - каквото е започнато ще се свърши, а ново няма да се строи.
Анонимен потребител
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:23:51
Защо смяташ, че при доматите имотите има разлика?

То и при строителя е като при тези с доматите.
Вади строителя 10е първия месец и прави план.
Продава плана на 3-4 балъка на дупка, взема от тях пари и почва да строи.
И т.н. същата схема като с доматите.

Айде сега сметни при горната схема колко е печелбата?
Анонимен потребител
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:26:20
За две години ще смяташ печалбата само ако в началото на двете години си блокирал всичките пари за строителството. А това не е така.
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:35:46
Quote
Тинки Уинки
Защо смяташ, че при доматите имотите има разлика?

То и при строителя е като при тези с доматите.
Вади строителя 10е първия месец и прави план.
Продава плана на 3-4 балъка на дупка, взема от тях пари и почва да строи.
И т.н. същата схема като с доматите.

Айде сега сметни при горната схема колко е печелбата?

Донякъде си прав, ама само донякъде. Те и балъците, дето плащат на дупка май позачезнаха. Но дори и да му платя, аз го правя еднократно. И ме боли един месец глава, че съм му направил 300% печалба. Ама домати ям всеки ден и всеки месец му правя на зарзаватчията 400% печалба eye popping smiley.

Но стига толкова! Да кажем НЕ на балона в доматите! Утре отивам в магазина и декларирам, че повече от 1.03лв. на кг няма да дам! Показвам му на продавача парите в кеш - да му потекат лигите и му давам една седмица да осмисли офертата ми! След това ще ви информирам за резултата *black eye*
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:41:07
Кой ти каза че така не се прави -цена дребно -цена едро.Иди в турция ,тайланд,китай -винаги има пазарлък.
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:41:19
avatar
По тази тема др.Иванов може би ще даде най-професионален отговор, също и други, които са "вдигали сгради".
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:47:19
Quote
TZARS
Поради факта, че една сграда се вдига за 18 - 24 месеца, то печалбата на строителя трябва да се изчисли за две години (завършен цикъл). Всички говорим за нормална чиста печалба 25 - 30 % годишно. Тогава излиза, че е нормално строител да си калкулира 60 % печалба при построяване на една сграда.

Само дето времето на бакалските сметки едното плюс другото по третото отминаха.
Сега се поствавя обратната задача, купувачът дава еди колко си от там инвеститорът почва да се пазари с подизпълнителите за да си докара печалбата. дали ще е 5-10 , 50 или 100% зависи само от това колко ще успее да намали разходите си!
Re: Много ли са 300% печалба?
26-07-2010 - 12:49:58
Quote
TZARS
По тази тема др.Иванов може би ще даде най-професионален отговор, също и други, които са "вдигали сгради".

Кажи къде е тази сграда, вдигната от световноизвестния Иванов, че да я видя и аз?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход