Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени земеделска земя

Публикувано от TZARS 
Re: Цени земеделска земя
07-08-2010 - 17:37:03
Quote
др. Иванов
Quote
Върколак
Цената на земята все повече ще пада. За земеделска земя цените ще достигнат и 50лв/дка. А за категории на 4-та и по-малко.
Парцелите за строителство ще достигнат 2000-3000 лв/дка. Това е истината и не може да се разминем от това. Такива цени в момента няма, но сме на една крачка.

Похвално, похвално! Ще се изкривя да сменям предназначения и да строя.

Аз съм те признал за самоубиец №1.

Дано банките те оставвят на мира до тогава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-07 17:38 от Върколак.
Re: Цени земеделска земя
08-08-2010 - 22:52:26
мисля че цената на замята се определя от това дали се ползваили не ? поважното за цената е за колко я продава собственика /собствениците/!От 9.12 /девет лева и 12 стотинки на дек / до апсурдните за мен -200 евро за метър все на морето !!
Re: Цени земеделска земя
11-08-2010 - 19:51:00
Нека пада....Набелязал съм си 2-3 места,където ако падне до 50 лева на декар,моментално ще си напазарувам 200-300 декара...ей така да си имам.
Re: Цени земеделска земя
12-08-2010 - 17:31:09
Quote
salvador
Нека пада....Набелязал съм си 2-3 места,където ако падне до 50 лева на декар,моментално ще си напазарувам 200-300 декара...ей така да си имам.

Сега мислиш така,но като падне как ще мислиш и дали ще купиш е друг въпрос.
Re: Цени земеделска земя
12-08-2010 - 17:48:49
Quote
Върколак
Quote
др. Иванов
Quote
Върколак
Цената на земята все повече ще пада. За земеделска земя цените ще достигнат и 50лв/дка. А за категории на 4-та и по-малко.
Парцелите за строителство ще достигнат 2000-3000 лв/дка. Това е истината и не може да се разминем от това. Такива цени в момента няма, но сме на една крачка.

Похвално, похвално! Ще се изкривя да сменям предназначения и да строя.

Аз съм те признал за самоубиец №1.

Дано банките те оставвят на мира до тогава.

Похвално е, че и двамата сте виждали земеделска земя, използвана по предназначение, само на снимка, но сте чудесна компания за пиянска маса. Не случайно DIVAL бодро ви предлага 320 лв. / дка, защото е в час какво изкарва 1 дка в Добруджа, особено тази година от пшеница и колко плащат едри замеделци за по-едри парцели.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-12 17:49 от Kelesh.
Re: Цени земеделска земя
12-08-2010 - 21:22:58
Quote
Върколак
Quote
salvador
Нека пада....Набелязал съм си 2-3 места,където ако падне до 50 лева на декар,моментално ще си напазарувам 200-300 декара...ей така да си имам.

Сега мислиш така,но като падне как ще мислиш и дали ще купиш е друг въпрос.

Уговорката все пак е "определени места".Не става въпрос за Добруджа или нещо такова..по-близичко до София,напълно използваемо...ама на сегашните собственици им носи приличен доход и не са се засилили нещо да продават.
Re: Цени земеделска земя
19-08-2010 - 13:37:44
Средната цена на селскостопанската земя в Англия е 5769 англ. паунда за акър според Knight Frank.Tова прави около 3 400 лева за един декар,като в някои раѝони цената достига до 10 000 англ. паунда за акър.За изминалите 12 месеца цената се е увеличила въпреки кризата с 20 %.В останалите бивши соц. страни като Източна Германия, Полша,Чехия,Словакия,Унгария средната цена на един декар е около 500 евро.Имаѝки предвид богатата реколта от пшеница и рапица и очакваните добиви от слънчоглед и царевица, както и благоприятната за производителите конюнктура на международния пазар на зърно цените на земята със сигурност ще се повишат.В момента едва ли ще намерите качествена земя в ДОБРУДЖА под 400 - 450 лева за декар,а в останалите раѝони под 280 - 300 лева.
Re: Цени земеделска земя
19-08-2010 - 19:31:45
Зрдавейте, много ми е интересно къде са тези хубави земи от 100 - 300 лева, бих искал да си закупя. От доста време търся земеделска земя в Пловдивскя район и не намирам нищо под $350 лева и то от местни хора по селата.За по малко категорично никой не иска да продаде. Това е при положение че рентите които се вземат за тези земи за от порядъка на 17-20 лева. Ще ми бъде интересно да разбера реално на какви цени се продават земеделските земи, нека да кажем в този район тъи като нямам конкретно наблюдение върху други райони. Моето мнение е че при рента от 5-6 % просто не виждам добра възвращаемост и се чудя дали просто земите тук са прекалено скъпи или арендаторите просто не плащат. Ще се радвам да чуя мненя. Благодаря.

ПС. Търсиа да закупя зем. земя в Пловдивски район до 300 лв по възможност да е над 20 декара. Благодаря.
1.9
Re: Цени земеделска земя
19-08-2010 - 19:50:39
Quote
newman
Зрдавейте, много ми е интересно къде са тези хубави земи от 100 - 300 лева, бих искал да си закупя. От доста време търся земеделска земя в Пловдивскя район и не намирам нищо под $350 лева и то от местни хора по селата.За по малко категорично никой не иска да продаде. Това е при положение че рентите които се вземат за тези земи за от порядъка на 17-20 лева. Ще ми бъде интересно да разбера реално на какви цени се продават земеделските земи, нека да кажем в този район тъи като нямам конкретно наблюдение върху други райони. Моето мнение е че при рента от 5-6 % просто не виждам добра възвращаемост и се чудя дали просто земите тук са прекалено скъпи или арендаторите просто не плащат. Ще се радвам да чуя мненя. Благодаря.

ПС. Търсиа да закупя зем. земя в Пловдивски район до 300 лв по възможност да е над 20 декара. Благодаря.

Не мога да претендирам за точност, но арендатора на моите ниви спомена наскоро за 300 лв на декър. Твърди, че тази година е купувал за толкова. Това е 20-ина километра на север от Пловдив.
Re: Цени земеделска земя
19-08-2010 - 20:54:01
1.9 - Това което го казжваш е възможно. Арендатора има повече контакти тъй като това му е работата, но аз също търся доста усилено и това е отговора които получавам всеки път от местните хора. Просто като чуят 300 лева, всеки ми вика " че какво са 300 лева, по добре да си я държа", а както споменах в предня ми пост за мен 5 % възвращаемост пък ми е неизгодно. Просто навсякъде се пише че цените били паднали страшно много, земя масово на по 100- 300 лева, търсене нямало, а маи реалноста е съвсем друга. Като гледам и по обявите хората искат от 450-1000 лева за декар в този район, не знам обаче купува ли ниакой на тези цени, тъи като за мен и 350 са много при тази рента..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход