Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак ли?...

Публикувано от iciltd 
Re: Пак ли?...
13-07-2010 - 23:26:24
Такива статии се появяват периодично да си чешат езиците медиите и да направят хаир на спонсор агенция за НИ.....
Ама това че повечето от тях само проявяват интерес по телефона не значи че всеки е потенциален купувач.......
Който е щял да купува е купил до 2007-2008 г........
Re: Пак ли?...
13-07-2010 - 23:32:43
Quote
barbaron
Quote
PER0
Quote
ТОРТКО
"казвам ти дъще сещай се снахо"
"На сметка го земахте
ипотеката е нищо ма годинките са мношко.
Млад си нема страшно сега е времето да се живей!"
Да бе да, секаш сичко у Канадата не е на ипотекa

Прав си, братко, и у Канадата, и у Французко е на ипотека; ама лихвата е 3.5% - 4% ,
непроменяща се до края на заема, и повечето заеми са за по-малко от 15 години ...

Че у нас лихвата по ипотеката е деформирана спор няма, но и Тортко да не ми разправя че с редки изключения/наследство/ някой купува без ипотека в канадата. Няма как да извадиш 200-300 000 $ от джоба си ей така
Анонимен потребител
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 00:09:37
Quote
joro varna
Който е щял да купува е купил до 2007-2008 г........

Бих го казал по друг начин.
Последните шараните са налапали кукичката 2007-2008. Вече шарани няма.
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 05:22:11
avatar
Жалко PER0 че не си разбрал къде е деформацията. Не е в % на лихвата Уважаеми PER0 а в съотношениете пари получени в края на месеца и прлащането на взетите заеми. Там е изкривяватето Драги. Престъпление е 50–70% от заплатата да отиват за погасяване на заеми ПРЕСТЪПЛЕНИЕ към самеят себе си запомни го.
Ето формула която ползвам за покупката на кола и тя винаги се плаща кеш.

Цената никога не може да бъде повече от 10% на база годшна заплата. Няма такава кола дори да имам парите.
И знаеш ли как се нарича това? ФИНАНСОВА ДИСЦИПЛИНА!

Ни копува ни продава
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 08:02:44
avatar
Quote
ТОРТКО
Престъпление е 50–70% от заплатата да отиват за погасяване на заеми ПРЕСТЪПЛЕНИЕ към самият себе си запомни го. Цената никога не може да бъде повече от 10% на база годшна заплата. Няма такава кола дори да имам парите. И знаеш ли как се нарича това? ФИНАНСОВА ДИСЦИПЛИНА!
Така е Канадец, ама ние тук се борим да оцеляваме и да живеем при български условия.
Цената на "новото строителство" я определяха алчните строители, лихвите ги определят алчните банкери.
Заплати малки, цени високи, извращение. По десет кожи от гърба им свалиха на хората купили 2006 - 2008 год. с кредит. Сега строителите мълчат като дупета и се чудят как да завършат сградите си на груб строеж, банкерите се подмазват за теглене на нови кредити. Добре, че наемите поспаднаха.
Има големи трагедии - теглил кредит, изплаща лихва, затруднения с погасяването, строежа замразен, строителя се крие, семейството продължава да е на квартира, единия съкратен, другия трепери за работата си, децата растат, кеша изхарчен за "строежа", абе ужас отвсякъде.
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 08:26:57
avatar
Че у нас лихвата по ипотеката е деформирана спор няма, но и Тортко да не ми разправя че с редки изключения/наследство/ някой ку
пува без ипотека в канадата. Няма как да извадиш 200-300 000 $ от джоба си ей така


От 32 години съм в САЩ. Пристигнах с $200 в джоба си, както и повечето имигранти "миячи на паници", както ни наричат , сякаш работата е срамно нещо! На 4-тата година си купих къща(сключих ипотека с банката) (не е от дърво и има басейн и джакузи), на 11-тата година паркирах и БМВ-то в гаража. На 15-тата година си изплатих ипотеката, а година по-късно и колата.

С две думи постигнах си мечтата за 16 години . Не знам колко съм експлоатиран, но с неквалифицирана работа (тогава *yes*) - толкоз!
Това е материалният измерител на "загниващата експлоататорна капиталистическа система"!

Парите, обаче не са всичко :ami:. Исках всичко това да го постигна в Родината си и след падането на комунизма бях изключително ентусиазиран за бъдещето на България. Да стане Швейцария на Балканите!
Уви, :cry: само 2-3 години след 10.11.1989 разбрах, че наивните ми патриотични мечти няма да се осъществят в близките 20 години ( в последствие периода го удължих на 50, но май клони към 100).
Какво трябва да стане за да се променят хората е въпрос за милион долара? Социалните и икономически кризи от последния половин век са просто индикатор за дълбока криза в ценостната система и мисленето на хората в България. Вече на всички е ясно, че който и да дойде на власт, какъвто и закон или система да се приемат, няма да има промяна в статуквото. Замислете се колко закони, правителства, революции и идеологии са се сменили за последният век? Промяна в положението обаче няма! И няма да има, защото най-важният компонент - хората не се променят!
Повечето предприемчиви, находчиви и политически активни хора потърсиха щастието си извън България.
Мнозинството от тях са се установили вече някъде за постоянно, изградили са мрежата си от социални контакти, имат деца, които са родени тук и трудно биха се върнали обратно в България.confused smiley
Да приемем, че в БГ сега живеят около 5 милиона етнически българи. Ако от 2 милиона емигрирали от БГ 1.5 милиона са етнически българи, това означава ,че най-малко 30% от етническите българи са отпътували от страната, най-вероятно завинаги. Коя друга държава може да се похвали с такова постижение! *huh*
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 09:39:38
ТОРТКО,
не се опитвай да лъжеш за 10% говоря за колата....
Я пак че нещо .. излиза че има 1млрд БАЛЪЦИ - финансово неграмотни.
А ти никога не си и няма да си купиш КОЛА, нова = Некакси не ми се вярва да вземаш 1млн годишно.
айде финансово дисциплинирания = ако се водят всичко по теб ще си умрат гладни (щото сигурно и за храна трябва да дават до 10%).
Само не знам кво си правиш парите - за жилище 10%, за кола 10%, за храна 10%, 10% глезене - дрехи, ресторанти и режийни 10% (ток, вода, гсм, гориво). Останалите 50% кво ги правиш? кажи каде ще те погребват че да дойда да ти ги взема натрупаните дюшеци с кинти.
Може направо да ми ги пращаш по сметка да не се разкарвам spinning smiley sticking its tongue out
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 13:25:26
Quote
valsodar
Quote
iciltd
Друг опит за дезинформация (и измама!) на обикновения потребител (продавач или купувач):

сп. Имотът, 07.07.2010 г.: "Силно забавяне на темпа на поевтиняване"

(сайтът не допуска копиране на link!)

*black eye*
Кой сайт този ли ?

Точно този сайт...

*black eye*
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 13:39:43
Quote
budala
Че у нас лихвата по ипотеката е деформирана спор няма, но и Тортко да не ми разправя че с редки изключения/наследство/ някой ку
пува без ипотека в канадата. Няма как да извадиш 200-300 000 $ от джоба си ей така


От 32 години съм в САЩ. Пристигнах с $200 в джоба си, както и повечето имигранти "миячи на паници", както ни наричат , сякаш работата е срамно нещо! На 4-тата година си купих къща(сключих ипотека с банката) (не е от дърво и има басейн и джакузи), на 11-тата година паркирах и БМВ-то в гаража. На 15-тата година си изплатих ипотеката, а година по-късно и колата.

С две думи постигнах си мечтата за 16 години . Не знам колко съм експлоатиран, но с неквалифицирана работа (тогава *yes*) - толкоз!
Това е материалният измерител на "загниващата експлоататорна капиталистическа система"!

Парите, обаче не са всичко :ami:. Исках всичко това да го постигна в Родината си и след падането на комунизма бях изключително ентусиазиран за бъдещето на България. Да стане Швейцария на Балканите!
Уви, :cry: само 2-3 години след 10.11.1989 разбрах, че наивните ми патриотични мечти няма да се осъществят в близките 20 години ( в последствие периода го удължих на 50, но май клони към 100).
Какво трябва да стане за да се променят хората е въпрос за милион долара? Социалните и икономически кризи от последния половин век са просто индикатор за дълбока криза в ценостната система и мисленето на хората в България. Вече на всички е ясно, че който и да дойде на власт, какъвто и закон или система да се приемат, няма да има промяна в статуквото. Замислете се колко закони, правителства, революции и идеологии са се сменили за последният век? Промяна в положението обаче няма! И няма да има, защото най-важният компонент - хората не се променят!
Повечето предприемчиви, находчиви и политически активни хора потърсиха щастието си извън България.
Мнозинството от тях са се установили вече някъде за постоянно, изградили са мрежата си от социални контакти, имат деца, които са родени тук и трудно биха се върнали обратно в България.confused smiley
Да приемем, че в БГ сега живеят около 5 милиона етнически българи. Ако от 2 милиона емигрирали от БГ 1.5 милиона са етнически българи, това означава ,че най-малко 30% от етническите българи са отпътували от страната, най-вероятно завинаги. Коя друга държава може да се похвали с такова постижение! *huh*


Поздравления будала, поста ти не е тип мерене на п...шки както са повечето постове на Тортко, казал си го честно какво се е случило с теб, а и какво се случва с повечето от нашите емигранти. Виждам, че през всичките тези години не си бил безразличен какво е ставало в БГ, пак за разлика от Тортко- явно човека е сейрджия и от нищо не му пука. А мисленето едва ли ще се промени - то се предава по наследство ако може да се каже така. Скъпа е цената, която плаща емигранта, и това съвсем не се измерва в парично изражение, но за съжаление понякога друг изход няма. Идвай по често към Бг, сега поне това не е проблем
Re: Пак ли?...
14-07-2010 - 14:17:41
avatar
Quote

айде да ти кажем, че обърка форума нещо, тоя форум е БЪЛГАРСКИ и няма нужда се се опитваш да промиваш мозъци, тука е БЪЛГАРСКА РЕАЛНА Държава, а не американска, ВИРТУАЛНА държавица. То даже вече не трабва да се нарича американска, щото 50 % от населението е НЕГРИ, 30 % ЛАТИНОАМЕРИКАНЦИ и то май бели не останаха. Като се замисля, то тъпата Америка е като една матрица. Раждат се глупендарите, бачкат по 16 часа на ден включително и събота и през цялото време са просто едни потребители.
11 години миене на чинии на гъза на географията при негрите за едно кирливо БМВ. Сигурно сте много горди американци, сигурно БМВ - то ти хваща декиш там, но тука просто се излагаш като кивладжия. Ако 11 години тряваше да бачкам за да си купя БМВ, сигурно бих се хвърлил някъде от високо.
Не предприемчивите хора, а само пълните неудачници и комплексари напуснаха държавата. ЕМИГРАНТ - прост селянин, дошъл в София, смачкали го като лайно и от немай къде емигрирал, мразейки всичко българско до гроб и плюейки срещу България.

Защо никога няма да емигрирам при негрите в Щатите:
1. Защото не искам да ме взривят в самолета.
2. Защото не искам някой лумпен да стреля по децата в училище.
3. Защото не искам кола, жилище, дрехи, храна и презервативи да са ми на кредит.
4. Защото искам децата ми да растат в БЯЛА държава, не НЕГЪРСКА, ЛАТИНОАМЕРИКАНСКА и т.н. измет.
5. Защото не искам да бачкам като лумпен по 16 часа всеки ден.
6. Защото не искам да се превръщам в виртуален идиот, не правещ разлика между реалният и виртуален живот.
7. и така до безкрай.

Тука на всички във тоя форум е известен един 60 годишен френски ЕМИГРАНТ, човека 6 дни онлайн за три седмици във форума - влог, а именно БАРБАРОН с няколко десетки хиляди теми тука. Всички видяхме на накаво прилича един човек дал си най - хубавите хубавите години от живота за да мие чинии и да целува задниците на негрите

clap:clap:clap:*write**drink1*
Както се казва в една песен на Металика "Сад бът Тру".*rose*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-14 14:21 от budala.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход