Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
28-07-2010 - 23:04:23
avatar
Quote
Перловец
Прав си,Мерцедесите могат да ги продадат където си искат...Имотите -само в България...Но теб-колкото и да се предлагаш,няма кой да те вземе...:} Пробвай в Северна Корея-там вървят глупаците...

Значи от Северна Корея пишеш - разкрихме те накрая...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 23:04 от zlostyr.
Re: Честито поредно ново дъно
29-07-2010 - 00:05:42
Quote
ASSETION
Quote
Imotko
....
Съотношението качество-цена сега си е съвсем наред, щом купувачите купуват като за световно.

АХЙАХАХААХАХАХАХАХАХАХЙХУУ ей всеки ден ме развеселяваш ама днес направо ще ме умориш бре smiling smiley дай си адреса да ти пратя по куриерите една бира?

затова в сайтовете от месеци въртят едни и същи обяви за едни и същи апартаменти ... едни и същи къщи и едни и същи парцели...
въртят ги та ги изтъркаха а клиентиняма и няма...
явно само при теб всичко е огън и клиентите се избиват да купуват - ти брокер на имоти ли си или на дини и пъпеши ?
Въртят се тези, дето не искат да ги продадат. Който иска, продава за два месеца. Един познат строител продаде за миналата седмица 3-три апартамента в строеж с акт 16 до м.12.2010г. и то цени 62000, 85000 и 101000 евро, всичко кеш. Ти ми говори. Същият нов обект няма да започва не защото няма парцели, а защото няма желание, не си струвало вече риска и разправията. Ти пак ми говори.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-29 00:06 от Imotko.
Re: Честито поредно ново дъно
29-07-2010 - 18:27:02
В момента при нас , ако имаш всичките пари за сградата -трябва да я построиш до акт 16(напълно завършена сграда с ток ,вода , двор ) - и тогава могат да започнат огледите , а за продажби -ами не се знае.1-2 се пробват -ама е голяма мъка .
Re: Честито поредно ново дъно
29-07-2010 - 23:05:02
По морета и балкани ясно, в София е съвсем друго.
Re: Честито поредно ново дъно
30-07-2010 - 11:09:22
В София и там зависи от настроенията , веднъж всеки иска центъра , после айде къща в покрайнините до 15-20 километра .Мен ако питаш , не че съм болен -ама бих живял до Пирогов -ако знаете че при нас няма медицина -стане ли ти нещо умираш.
Re: Честито поредно ново дъно
31-07-2010 - 20:24:22
avatar
Едва 8 процента от жилищата в страната в момента са с ипотечен дълг.
Пазарът на жилища в столицата продължава да функционира и не "замръзва", дори в условията на криза.
В България 94 процента от имотите се обитават от собствениците им, а 5 процента са дадени под наем.
По данни на НСИ, през първото полугодие на 2010 г. е отчетен ръст от 3 процента при сделките с недвижими имоти.
Според националната статистика общият брой на жилищата в столицата е малко над 535 хиляди.
В последните 5 години в София са построени 14 318 жилища.
Наблюдава се повишено търсене и същевременно недостиг на имоти с добро местоположение, изградена инфраструктура, в новопостроени завършени сгради.
Re: Честито поредно ново дъно
31-07-2010 - 21:01:44
avatar
14 318 сгради или апартамента? щото не вярвам да е апартаменти smiling smiley
какво значи недостиг на имоти с добо местоположение и инфраструктура?
Че какво му е на Разсадника 15 минути пеша до мола толкова и до кино Арена 25 до витошка ПЕША!
МЕТРО, 4 трамвая, 8 автобуса? 5 - 10 маршрутки
заради всичките тези причини, наемите са високи.
доскоро нямаше
та защо няманедостиг на жилища, а има много оферти ?
що никой не купува? едни и същи обяви са от месеци...
цените по вашите критерии са страхотни
750 евро на квадрат ново ?
650 старо?
що никой не напира да купува smiling smiley

цени народни? - да идват и да купуват

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Y~Y
Re: Честито поредно ново дъно
31-07-2010 - 23:05:44
В България над 50% сделките с жилища след 2005 са с ипотечен кредит.
Над 80% от жилищата построени в същия период са на кредит.
Ремонтирани са на кредит.
Обзаведени са на кредит.
Джипа в гаража е на кредит.
Силикона е на кредит.

Пазарът на имоти тук е в клинична смърт. Само чакаме някой да дръпне щепсела.
Не д-р Иванов, не д-р Хаус , никой не може да го върне към живот.

В големите градове (София, Варна, Бургас, Пловдив):
- 30% от жилищата са обитавани от наематели
- 50% от собствениците
- 20% са празни

Най-тъжното е, че освен циците, усните и мозаците на повечето хора са силиконени вече.
Обратното броене за края на БГ е започнало.

Подарявай!
Re: Честито поредно ново дъно
01-08-2010 - 01:56:09
Населението в България е платило лихви за жилищните и потребителските кредити общо:
1)
- през 2009г. - 1,915,771 хил. лв. или над 1.9 милиарда лв. или 2.9% от БВП
2)
- през 2003г. - 237,169 хил. лв. или по-малко от 237.2 милиона лв. или 0.68% от БВП

Между другото населението е платило лихви за жилищните и потребителските кредити общо:
1)
- през първите 6 месеца на 2009г. - 944,034 хил. лв.
2)
- през първите 6 месеца на 2010г. - 975,091 хил. лв. или 3.3% повече от първите 6 месеца на 2009г.

Обаче сигурно има някои, които се надяват, че населението в България може да плаща много по-значителни лихвени разходи като дял от БВП, например 10% от БВП за да може балонът на цените на жилищата да продължи да се надува...:]

[bnb.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-01 02:38 от Inform.
Re: Честито поредно ново дъно
01-08-2010 - 12:49:28
Понеже животът е тежък, защото народът е прост, ще обърна внимание на дълго предъвкваното тук, че ипотеките са под 25% от сделките, докато на запад са над 90%. За лихви не знам колко се плащат от клиентите, но е горе долу колкото и банките изплащат за 40 млрд. влогове. Не знам дали на народа, който вече определихме като не особено разумен, е направило впечатление, че сме в ЕС. Ако е направило ще обърна внимание, че отварянето на работно място в селското стопанство в Германия струва 190 хил. евро, тук половината, същото е и с другите производства, заради което едва ли може да се очаква представителите на народа презглава да започнат да отварят корабостроителници, супер модерни заводи и ферми с десетки или стотици работни места. Подозирам, че народа или поне не дотам тъпата му част, че направи това, което е правил винаги, ще държи спестяванията си в жилища. Все пак традиции трупани няколко хиляди години трудно отмират. Разхождам сега едни гости от Бразилия и ми направи впечатление, че някакви ъпери от Месамбрия строили едни недвижимости преди 2000 години, въпреки опонирането на тогавашните сривльавци - гребци на галери, прислуга в ханджийници, пролетариат и обеземлени селяни. Та тези недвиживости още хранят града, населението му, общината и държавата. И ги хранят добре вече 2000 г.
Но сега времената са други, затова търся ортаци да правим космически станции, в кръчмата казаха, че е голяма делавера, турски цимент, украинско желязо и айде в космоса, никой не може да ти хване спатиите там, даже няма как да види дали чукаш касови бележки. Аз съм намерил 2-3 момчета да направят космодрум в Пирин, че е високо и лесно ще се лети, затова който има пари за космически технологии и не иска да ги вкарва в имоти да заповяда, мога да изхарча толкова пари, колкото вие цял живат не може да спестите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход