Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 20:42:52
А късмета -ами това беше лакомия брокер който ми продаваше имотите -без да го пришпорвам дори пак се ослушвах и не вярвах 100% дали сега е момента -той ми води клиент.Лаком брокер -това се однася само за него в случая -защото той едвали е знаел тогава за предстоящия спад -просто комисиона го блазнеше.И затова случая е късмет.*ok*
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 21:07:34
За който е бил на пазара и имал малко мозък в главата, тенденцията за кризата стана видима през февруари-март 2008, а през юни-юли стана очевидна.
За съжаление, сега, като броим, се оказва, че малко мозък са имали твърде малко хора.

Много е трудно обаче някой играч на нашия пазар да е предвидил истинските мащаби на спада. Затова относно имотите бих определил като успешен инвеститор или успешен дребен играч всеки, на когото кризата не му е взела всичко, който бумът му е дал, т.е. всеки, който се е отървал с печалба.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 21:34:30
filmatoplo,
Ти този ли го слушаше? Е случил си!

kuku987 [ Отговор ]
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
28-10-2008 - 22:51:50 Регистриран: преди 3 години
Мнения: 2 032

взех си малко почивка.

кузманина писал:
>Въпрос на време е отново цените да тръгнат нагоре.
>Важно е паниката да отниме

да, след като паднат на 250 евро на квадрат на топ място може да започнат и да скачат отново след известно време. например след 10 години. до нива 280 евро например. за топ локейшън. и само това дето не се е разпаднало дотогава.


др. Иванов [ Отговор ]
Re: Какво казват от бранша: Жилищата в София поевтиняха с 8%
22-10-2008 - 11:53:16 Регистриран: преди 1 година
Мнения: 1 916

Някой сами са взели да си отговарят.
няма паднали цени, няма и да има. Цената е това на което се прави сделка. Другото е предложение за цена.
Пример:

мъжка риза на 30 ноември - цена -50 лв.
Същата по време на коледното намаление
"мъжка риза 110 лв. - 50%, само 55 лв.

това става и с имотите. В Триъгълника март правих проучване - 850е/м2. След по-малко от месец - 1000Е/м2, лятото - 1250Е/м2. това са очаквания за цени, а не цени на имота. Защото на 1250 едва ли е имало сделка. Сега може очакванията да паднат от 1250 на 1100, но това не значи намаление на цените с 15%, а на очакванията на продавачите. Щеше да е намаление на цените, ако е имало десетина сделки на 1250 и сега за останалите апартаменти същият предприемач свали цените на 1100.

Дава се пример с апартамент в Дружба дето паднал 2 пъти - от 140 хил на 70 хил., ама той е от 70 м2. че някой малоумник/или перач/ е искал на ново строителство в Дружба 2000Е/м2 какво променя пазара?



Цените в Триъгълника март 2008 г. са били 850 и апартаменти вероятно са се продавали. След това за 3-4 месеца обявите стават 1250, като нямаме информация дали са се продавали, след което в края на ноември обявите стават за 1100, а сега са пак за 850Е/м2 в този сайт и за 760 в другия, като последния месец са се продали 3-4 апартамента без да се знае точната цена. Тука са се събрали разбирачи, което е хубаво, защото очаквам да ми изчислят срива, спада или балона, т.е. с колко са паднали цените, на които се правят сделките?
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 21:52:48
Прав си -цените се променят различно навсякъде -пострадаха -Морето,Банско, някой други ваканции и селски имоти.Разбираемо е че в големите градове -да не кажа столицата не може да се сгромуляса всичко изведнъж.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 22:56:09
Quote
др. Иванов
... Тука са се събрали разбирачи, което е хубаво, защото очаквам да ми изчислят срива, спада или балона, т.е. с колко са паднали цените, на които се правят сделките?

Вече си голям и можеше и сам да го сметнеш, ама нейсе, нали си ни приятел.
Отиваш там: http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20&a1=583&a2=626&a3=627 и гледаш динамичния ред за средните пазарни цени за София.
Цена трето тримесечие 2008: 2470 лв/м2, цена второ тримесечие 2010: 1558 лв/м2 = 780 евро/м2..
Следователно с (1558 - 2470) / 2470 * 100 = -37% СРЕДНО са паднали цените за София.
Следователно скоро ще дойде момента за апартамента (не за мен, аз купувам на 2500 км от София) smiling smiley
Но всеки трябва да се простира според чергата си и да не купува на цена/м2 по-висока от едномесечния чист доход на семейството му *yes*




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 23:00 от barbaron.
Re: Честито поредно ново дъно
25-07-2010 - 00:39:54
Като ми е едномесечния доход 1000 лева, да взема да си купя 1000 кв. по 500 евро метъра в Люлин, а?
Re: Честито поредно ново дъно
25-07-2010 - 02:00:09
Quote
PER0
Quote
filmatoplo
Аз съм от тези хора възползвали се 2004-2008 winking smileyно за разлика от многото хора които не предвидиха спукването на балона се набутаха с нови имоти и сега търпят загуби, аз спрях навреме с 0 пасиви.Късмет -предопредихаме за точния момент , за което благодаря на двама от форума -Куку 987 и Асен .Аз също надувах балона признавам си -сега може пък да го испущам нарочно -Имотко ти откъде знаеш.

Чи той Кукуто плещеше още много преди 2008. Ти как реши да го послушаш точно 2008, а не например 2004? Тогаз щеши сал да гледаш как другите праиат пари пък ти да си седиш на сухо и да си гукате сладко сладко за 149Е топ локейшън. Аз зех идин имот 2007 и сега цената му е 25% нагоре. Ко тряяше да слушам Кукуто и Асен да съм съ изял от яд чи ни съм го купил

Ей, пълно с изманици и демагози в тоя форум.

Я кажи, като си регистриран преди по-малко от година, как знаеш за събития от преди 2008г.?

Направо кажи, защо си смени ника, а?

А може и да са те баннали.
Re: Честито поредно ново дъно
25-07-2010 - 02:10:00
Quote
др. Иванов
Цените в Триъгълника март 2008 г. са били 850 и апартаменти вероятно са се продавали. След това за 3-4 месеца обявите стават 1250, като нямаме информация дали са се продавали, след което в края на ноември обявите стават за 1100, а сега са пак за 850Е/м2 в този сайт и за 760 в другия, като последния месец са се продали 3-4 апартамента без да се знае точната цена. Тука са се събрали разбирачи, което е хубаво, защото очаквам да ми изчислят срива, спада или балона, т.е. с колко са паднали цените, на които се правят сделките?

Иванов, я кажи дали цените в "комплекса" са паднали през последните години, за да разберат всички, колко си в час всъщност.

Какво стана с тоя известен вече блок в супер квартала Триъгълника? Не е ли готов вече?

Да не се окаже този триъгълник бермудски и сградата да потъне или изчезне.eye popping smiley
Re: Честито поредно ново дъно
25-07-2010 - 08:27:11
Quote
др. Иванов
Бибисе,
Пусни ги тези постове да ги видим.

Батко, сопри простотиите! Какво ще купиш с 40% намаление освен изгнили зеленчуци на пазара? Или демодирани дрехи? Ти да имаш информация за имот паднал с 40%? Защото аз имам за едно ново в Дружба паднало 50%, от 2000Е/м2 на 1000Е/м2. При положение, че в Дружба нищо не е продадено за повече от 800-900Е. Реалният спад - от цените на които са се извършвали сделките в бума и цените на същите имоти сега е 10-15%. Двустаен ЕПК едно го обяви за 70 хил.в най-големия връх и всички брокери й казаха, че е много трудно да се продаде и евентуално може да има сделка на 58-60 хил., което пак било над цените в района. Сега не го продава, но ако тръгне и му сложи 55 хил. някой сривльо веднага ще каже - ето цените паднаха с 20%, а всъщност не са паднали въобще, защото и тогава за това е била цената на която е трябвало да се обяви за да се продаде.
Казах ви го още преди 2 години - спадът ще е като коледните намаления - блуза с цена от 50 лв. през ноември се пуска на Коледа с 50% намаление от 110 на 55 лв.
Тука някой ми даваше пример за къща на майната дето паднала от 500 на 350 хил. и я купили. Тази къща, ако е с 500 м2 двор и 500 м2 застроено струва на предприемача максимум 250 хил. и то супур качество, дето вие даже не може да го познаете и да го видите. Кое е паднало?
Иванов информация за такива имоти колкото щеш.Преди 2 години в Лозенец искаха по 160000-180000 евро сега искат по 100 000 и пак никой не купува.Иди в топ имоти там има имоти с паднали цени и гледай
Re: Честито поредно ново дъно
25-07-2010 - 09:41:25
avatar
Quote
Imotko
Като ми е едномесечния доход 1000 лева, да взема да си купя 1000 кв. по 500 евро метъра в Люлин, а?

Не - просто ще си налягаш парцалите и няма да се изхвърляш и да купуваш...
седиш си мирно и тихо
пийваш ракийка - бодваш трушийка и потупваш целолита до тебе по бедъра!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход