Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
23-07-2010 - 14:47:01
Проблемът е, че вие не предупреждавахте от 2007 г., а от 2004 и интересно какъв акъл дадохте на тези дето се отказваха да купуват панелки, кагото хубавите бяха на 350Е/м2, защото щели да паднат на 150Е. Какъв беше този акъл - добър или лош?

А който е купил нещо не се е минал, защото го има, вкл. и нашето неразумно момче Бебисе, защото парцелът може да е паднал, на е негов, а не на филанкишията и след 5 години ще е над цената за която го е купил, а след 20 ще е с 4-5 пъти отгоре. Дакато парите в банка ще са изядени от наемите и след 20 г. този с кеша ще е гол като пушка и ще обикаля селата за нисък наем.

Като давахте акъл защо не си продадехте апартаментите за да си купите сега на сметка? Някой да го направи въпреки непрекъснатите ми подсещания? Ти ще живееш с майка ти и баща ти, дете и бременна жена в двустаен, защото ако купиш сега маже да се минеш. Егати логиката!
Re: Честито поредно ново дъно
23-07-2010 - 16:22:38
Др. Иванов - не ми се влиз в безсмислени полемики.Но не аз , а Вие твърдяхте 2007 год. , че панелката е най - добрата инвестиция , дори по добра от новото строителство.Не аз , а Вие твърдяхте 2008 год. , че 1200 Е в Триъгълника е супер цена.Вие твърдяхте , че криза няма.Дали в западна Европа си е отишла или не , нас не ни интересува.Живеем в България.За всички тези неща мога да извадя сътветните теми , но хората които следят форума , добре познават изказванията ти.Просот ако някой те беще взел на сериозно , сега щеше да е фалирал.

Но немога да подмина неистините които пишеш по мой адрес.Прерови форума и намери тема и мой пост в , който говаря за 300 Е/м2 или 200Е/м2 цена за апартамент.Споделял съм , че цените на които се продава са нереално високи.Но винаги съм отчитал , че това е пазарна икономика и след като има кой да ги купи - да ги купува.За мен още тогава взех решение и го следвам.Тук трябва да отбележа , че нещастния мебелист , няма вече парцел.Некадърния дърводелец , дяла дъски в момента и си обзавежда къщата.
Re: Честито поредно ново дъно
23-07-2010 - 16:27:15
Quote
др. Иванов
Проблемът е, че вие не предупреждавахте от 2007 г., а от 2004 и интересно какъв акъл дадохте на тези дето се отказваха да купуват панелки, кагото хубавите бяха на 350Е/м2, защото щели да паднат на 150Е. Какъв беше този акъл - добър или лош?

А който е купил нещо не се е минал, защото го има, вкл. и нашето неразумно момче Бебисе, защото парцелът може да е паднал, на е негов, а не на филанкишията и след 5 години ще е над цената за която го е купил, а след 20 ще е с 4-5 пъти отгоре. Дакато парите в банка ще са изядени от наемите и след 20 г. този с кеша ще е гол като пушка и ще обикаля селата за нисък наем.

Като давахте акъл защо не си продадехте апартаментите за да си купите сега на сметка? Някой да го направи въпреки непрекъснатите ми подсещания? Ти ще живееш с майка ти и баща ти, дете и бременна жена в двустаен, защото ако купиш сега маже да се минеш. Егати логиката!


Др. Иванов акъл давахме 2004 да не купуват панелки , а да инвестират в ново строителство.Защото след 10 год. панелката ще бъде съборена , а новото строителство колкото и да е некачествено ще си остане поне още 50- 60 години.
Re: Честито поредно ново дъно
23-07-2010 - 17:20:45
Quote
др. Иванов
Проблемът е, че вие не предупреждавахте от 2007 г., а от 2004 и интересно какъв акъл дадохте на тези дето се отказваха да купуват панелки, кагото хубавите бяха на 350Е/м2, защото щели да паднат на 150Е. Какъв беше този акъл - добър или лош?

А който е купил нещо не се е минал, защото го има, вкл. и нашето неразумно момче Бебисе, защото парцелът може да е паднал, на е негов, а не на филанкишията и след 5 години ще е над цената за която го е купил, а след 20 ще е с 4-5 пъти отгоре. Дакато парите в банка ще са изядени от наемите и след 20 г. този с кеша ще е гол като пушка и ще обикаля селата за нисък наем.

Като давахте акъл защо не си продадехте апартаментите за да си купите сега на сметка? Някой да го направи въпреки непрекъснатите ми подсещания? Ти ще живееш с майка ти и баща ти, дете и бременна жена в двустаен, защото ако купиш сега маже да се минеш. Егати логиката!
Иванов нещо не можем да се разберем.Аз никога не съм съветвал да не се купуват панелки.Съветвал съм да не се купува на такива цени.Самите купувачи си го набутаха с тези покупки.И моля те не пиши глупости не били се минали.Минаха се и още как.Вярно е че имота е негов но е можел да го купи 40% по евтино и пак щеше да е негов.След 20 години я камилата я камиларя.Ти сигурен ли си че тогава ще бъдеш измежду живите?И за какви цени и заплати ще иде реч.И не ме разсмивай.Този с парите никога няма да е гол като пушка щото винаги ще може да си купи.Имаш ли някаква представа да речем колко струва двуетажна къща на 10 км от голям град с два декара двор със собствен кладенец?Ако нямаш да знаеш от мен че цената е 10 000-15 000 евро.Това са смешни пари.По селата имотите никога няма да се вдигнат освен ако не измрат циганите и не тръгнат милионери от цял свят да се заселват.На всичкото отгоре тези дето купиха с непосилни кредити и сега ЧСИ им продават имотите освен че са на улицата са и без пари и имат да плащат кредит.Някои които успеят да си платят кредитите колко пари ще са дали?Апартамент купен за 100 000евро с кредит 50 000 евро за 25 години ще е купен за 200 000евро.И цял живот обречен на страх от безработица и мизерия за един кирлив курник.Като стана на 60години за какво ми е този имот.Да дойдат някой зет и снаха или пък децата и да го продадат ли?
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 08:55:33
Бибисе,
Пусни ги тези постове да ги видим.

Батко, сопри простотиите! Какво ще купиш с 40% намаление освен изгнили зеленчуци на пазара? Или демодирани дрехи? Ти да имаш информация за имот паднал с 40%? Защото аз имам за едно ново в Дружба паднало 50%, от 2000Е/м2 на 1000Е/м2. При положение, че в Дружба нищо не е продадено за повече от 800-900Е. Реалният спад - от цените на които са се извършвали сделките в бума и цените на същите имоти сега е 10-15%. Двустаен ЕПК едно го обяви за 70 хил.в най-големия връх и всички брокери й казаха, че е много трудно да се продаде и евентуално може да има сделка на 58-60 хил., което пак било над цените в района. Сега не го продава, но ако тръгне и му сложи 55 хил. някой сривльо веднага ще каже - ето цените паднаха с 20%, а всъщност не са паднали въобще, защото и тогава за това е била цената на която е трябвало да се обяви за да се продаде.
Казах ви го още преди 2 години - спадът ще е като коледните намаления - блуза с цена от 50 лв. през ноември се пуска на Коледа с 50% намаление от 110 на 55 лв.
Тука някой ми даваше пример за къща на майната дето паднала от 500 на 350 хил. и я купили. Тази къща, ако е с 500 м2 двор и 500 м2 застроено струва на предприемача максимум 250 хил. и то супур качество, дето вие даже не може да го познаете и да го видите. Кое е паднало?
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 14:04:11
avatar
Многоуважаеми др. Иванов,поради каква причина си прахосвате времето да обяснявате на хора,които само гледат как да злобеят и да пишат простотии по форумите,вместо да претворят ВЕЛИКИТЕ си икономически познания в живота?Не Ви ли прави впечатление Г-Н др. Иванов че тези ...люде от близо 10 години се пънат с по някой лев в джоба да докарат цените до техните възможности?Да,ама не...Омразните им "кимезарници" както ги наричат ,все повече се отдалечават от мечтите им дори...затова и си честитят "ново дъно"-това е като любимата им честитка за...банята...Защото ,когато живеят по 8 човека в двустайна панелка,рядко стигат до нея...До банята имам предвид:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 14:05 от Перловец.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 15:08:17
Всеки взе да разбира от имоти , след като имотния балон се спука.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 15:09 от filmatoplo.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 15:14:55
avatar
Изложи са ...
Айде покажи ми обява от 2008 за гарсониерка между сердика и люлин за под 40 000е или двустаен за под 60 000е
А сега мога да ти покажа 20 поне ?
Е викаш няма спад така ли ? скоро ще се нормализират цените.. лошото е че ще е за кратко. Не ви знам вие строители ли сте брокери ли сте че ги разбирате нещата - аз съм търговец и виждам пазара много по ясно от вас. И да ми се правите на слепи и да викате на черното бяло разликата си я има...
2008 продаваха в мизерните изгнили блокчета от 60-та година дупки с няколко хиляди хлебарки за почти двойнои повече пари от сега

Нали съм виждал как сменят на новото строителство плакатите които висят от 899 без акт 14 сега на 650 с акт 15
така че не ми гоиворете глупости че нямало спад... Да попитаме тук се мъчат да продадат няколк оапартамента в една нова сграда
какви ли не химии правеха писаха трупаха квадратура не бе тераси не бе общи части само и само да изглежда по голяма за по малко пари ама като не се продава и намалиха с почти 200 евро накрая ... още ще смъкнат!
Нямало било спад
има спад и то осезаем даже и прости бакали като мен го виждат... така че стига сте се престрували smiling smiley
АЙДЕ ПОКАЖЕТЕ МИ КОЛКО СДЕЛКИ ИМА ЗА ДВЕУСТАЙНИ НАД 50 000 В ТЕЗИ РАЙНИ А?
да не говорим за скапани квартали като надежда, обеля, дружба където пък цените са още по ниски и то мнооого по ниски ама няма кой да купува...
не е като по рано работни места бол и заплата за всеки прост неудачник който не може нищо и е просТ за трима ама иска да лапа над 800 лева заплата!
ай сега да видим....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 15:21:19
Така е ,наесен -талпи от гладуващи.След рецесия-депресия .Вярно ,лошо и нежелателно но неизбежно.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 16:11:15
avatar
Сега всеки се мъчи да закърпи положението!
Сезона летния - лайнян - пари .. слаба работа... а има заеми да се връщат...
Реколтата... същата работа, слаби добиви, ниско качество... печалба ... никаква, а има заеми да се връщат,
Всеки се е надявал сега лятото... обаче не стана. Идва есента... Всеки е отложил проблемите за след почивката...
а те не се решават а си стоят и се разширяват. пари няма Лихвите се трупат.
Търговците ще стискат пак с последни сили до нова година надявайки се по коледа да изкарат колкото могат обаче няма нужда да си Ванга за да видиш че и коледата ще е слаба.
Принципно есента влизат много нови пари... идват тълпите в София, Студенти, ученици, работници ...
Наеми ще има някоя и друга продажбица... но няма да е това което се очаква, а всеки се надява точно тогава да продаде и да отдаде...
който успее евалата.
Та колкото и да се напъвате да кажете че не е така, няма да се получи. Готов съм отново да се обзаложа с който каже че не съм прав!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход