Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 08:38:18
Quote
dicho
Батко, батенце, не знам защо реши, че ти влиза в работата каква е реалността на пазара в момента, след като твърдиш, че "Но колкото и да сме прости няма да си купим на тези цени щото парите си изкарваме с труд не са ни паднали от небето.Така че времето е пред нас ще чакаме" ?
Имам въпроси -
От чие име говориш ? Кои сте вие ? И как ще наречеш хората, които днес, преди една, или две години са си купили жилище ?

Батенце, ма много си комплексен /разбирай комплексиран/ бе , що така ?
Дичо ти нещо си се убъркал.Какви комплекси какви пет лева сънуваш?"Ние" сме хората изкарали парите с честен труд и платили данъци и социални осигуровки върху всичките си доходи.Не сме хора с пари от продажби на имоти на деди и бащи или пък такива занимаващи се с политика правосъдие наркотици или проституция.Мисля че съм пределно ясен.Хората купили преди една или две години няма да ги наричам никак.Просто така са преценили така са направили.Всеки човек може да сбърка.Някои сбъркаха и подведени от брокери че цените се качват.Други просто са имали неотложна нужда трети са преценили че ще спечелят.Всеки сам си е решил и всеки днес сам си носи последствията.Някой се сблъскват и с ЧСИ.Шарен свят.
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 08:42:59
avatar
Пазара е над нас. Относно начина на придобиване на супер имоти с топ локации от партийни функционери - спор няма, почти са им ги подарили. Днес, те са собственици, както всички останали. Реално те си притежават законово изключително силни имоти. София е град с доста заможни Българи и чужденци и това е причината на се държат високи цени в топ райони. Във всички столици е така и тук не е изключение. Апартаментите над 100.000 евро не са по джоба на редовия Бг гражданин. Мисля, че в тези топ райони цените няма да паднат.
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 08:43:31
От малкото места в които няма стопанска катастрофа, а и нямам спомен да е имало, е джобът ми. Една от причините, че живея и ползвам всичко собствено. Цените паднаха не защото бяха високи, защото на България не се полагат такива цени или защото средната заплата била 600 лв., защото нищо от това не е дори приблизително верно. Цените първо спряха и взеха да се ослушват при фалита на банките в Америка и тежката ситуация с европейските банки, които се отрази психологически на всички. Кризата в голяма част в Европа и в България беше психологическа. Защото за по-голяма част от света кризата беше такава, тя мина за няколко месеца и всички казваха "абе ние не виждаме криза, ама всички казват, че има". В момента средният ръст за световната икономика е 4,5%, един от най-големите за последните десетилетия, още юли миналата година Европа излезе от рецесия, а само ние се сгромолясахме със страшна сила с идването на новото правителство и целенасоченото вредителство във всички области. Стопанска катастрофа е сравнително меко определение, по-точното е стопанска разруха. И то разруха във всички сектори. Хората не смеят да купуват не защото нямат пари, напротив, за няколко "сити" години в банките се натрупаха влогове с които магат да се купят над 1 млн. апартамента, но това са влогаве, заплатите ги няма и тези дето са искали да купуват, защото имат спестени пари в един момент остават без 1 заплата в семейството и вече влогът не е за покупки, а гаранция за оцеляване. Пих бира на плажа в събота и случайно слушап един разговор, един се оплакваше на собственикът на заведението, че му избягал готвача, защото миналата година взимал 1200 лв., а сега 750. Главният транжор във Феста Панорама взимал 900 лв., а помощниците по 600 лв., за транжор това не е заплата, при Тошо се взимаха такива пари. Транжор в голям хотел преди 1-2 години взимаше над 2000 лв. Ако този готвач или транжор е имал спестени пари за да си купи апартамент на комплекса, за да не плаща наем лятото при това положение ще го купи ли или ще държи влога за да преживее погрома? Няма сектор, който да не е опустошен през тази една година. На семейство земеделски производители вдигнаха данъците с около 3000 лв. на година, Това е цената за 10-15 г. на апартамент в съседният град, собственикът на който пък ще добави пари и ще си купи по скъп в окръжния.
Никакви прогнози недейте да правите, разрухата действа разнопосочно - може всички да хукнат да се спасяват купувайки жилище, може и да държат парите до последно за да не гладуват, разчитайки след 3 години да има работа и тогава да мислят за жилища. Което е сигурно, че ще купуват тези дето са на зор и имат стабилна работа в големи фирми, сигурен частен бизнес или предостатъчно пари на влог. И че погромът в страната ще продължава да махането на Бойко.
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 09:10:20
avatar
Quote
др. Иванов
От малкото места в които няма стопанска катастрофа, а и нямам спомен да е имало, е джобът ми. Една от причините, че живея и ползвам всичко собствено. Цените паднаха не защото бяха високи, защото на България не се полагат такива цени или защото средната заплата била 600 лв., защото нищо от това не е дори приблизително верно. Цените първо спряха и взеха да се ослушват при фалита на банките в Америка и тежката ситуация с европейските банки, които се отрази психологически на всички. Кризата в голяма част в Европа и в България беше психологическа. Защото за по-голяма част от света кризата беше такава, тя мина за няколко месеца и всички казваха "абе ние не виждаме криза, ама всички казват, че има". В момента средният ръст за световната икономика е 4,5%, един от най-големите за последните десетилетия, още юли миналата година Европа излезе от рецесия, а само ние се сгромолясахме със страшна сила с идването на новото правителство и целенасоченото вредителство във всички области. Стопанска катастрофа е сравнително меко определение, по-точното е стопанска разруха. И то разруха във всички сектори. Хората не смеят да купуват не защото нямат пари, напротив, за няколко "сити" години в банките се натрупаха влогове с които магат да се купят над 1 млн. апартамента, но това са влогаве, заплатите ги няма и тези дето са искали да купуват, защото имат спестени пари в един момент остават без 1 заплата в семейството и вече влогът не е за покупки, а гаранция за оцеляване. Пих бира на плажа в събота и случайно слушап един разговор, един се оплакваше на собственикът на заведението, че му избягал готвача, защото миналата година взимал 1200 лв., а сега 750. Главният транжор във Феста Панорама взимал 900 лв., а помощниците по 600 лв., за транжор това не е заплата, при Тошо се взимаха такива пари. Транжор в голям хотел преди 1-2 години взимаше над 2000 лв. Ако този готвач или транжор е имал спестени пари за да си купи апартамент на комплекса, за да не плаща наем лятото при това положение ще го купи ли или ще държи влога за да преживее погрома? Няма сектор, който да не е опустошен през тази една година. На семейство земеделски производители вдигнаха данъците с около 3000 лв. на година, Това е цената за 10-15 г. на апартамент в съседният град, собственикът на който пък ще добави пари и ще си купи по скъп в окръжния.
Никакви прогнози недейте да правите, разрухата действа разнопосочно - може всички да хукнат да се спасяват купувайки жилище, може и да държат парите до последно за да не гладуват, разчитайки след 3 години да има работа и тогава да мислят за жилища. Което е сигурно, че ще купуват тези дето са на зор и имат стабилна работа в големи фирми, сигурен частен бизнес или предостатъчно пари на влог. И че погромът в страната ще продължава да махането на Бойко.

Иванов , замисляли ли сте се някога за политическа кариера ?smiling smiley
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 09:20:06
След 1991 никога, въпреки че са ми предлагали. Аз не лъжа, а народа иска да бъде лъган, освен това е мързелив, безпросветен и крадлив, нямам никакво намерение да правя каквото и да било за доброто му. Евентуално само срещу заплащане и то на ведомост. Аз се грижа за доброто на най-добрата част от народа - др. Иванов.
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 09:31:57
Quote
др. Иванов
След 1991 никога, въпреки че са ми предлагали. Аз не лъжа, а народа иска да бъде лъган, освен това е мързелив, безпросветен и крадлив, нямам никакво намерение да правя каквото и да било за доброто му. Евентуално само срещу заплащане и то на ведомост. Аз се грижа за доброто на най-добрата част от народа - др. Иванов.
Иванов направо утрепа котака с бухалката дето баба переше навремето в реката.Точно ясно и право в целта.
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 09:41:15
avatar
Ти не лъжеш - просто виждаш нещата от твоята си страна- може ти да си прав може и да е обратното - нали знаеш няма черно и бяло а отенъци на сивото. За мен не е виновно провителството...
Едно само и неподготвено правителство, няма как да се справи с надробените му попари, другите са още силни и имат връзки - винаги могат да подлеят вода ако искат... Аз не харесвам ни едните ни другите- даже симпатии нямам към никого, но не съм наивник и знам че и най-честният и почтен човек да е на власт - системата ще го съсипе и промени - няма да му даде шанс . Така че това което си писал е твоята истина, НО НЕ Е ЦЯЛАТА ИСТИНА!!!

Това да ми казвате че кризата е едва ли не фалшива са глупости... Може да са спестявали хората пари но това са максимум 10% от Софиянци... останалите са зле наистина. Прекалено много брадви им теглиха в последно врем...
Нали виждам че дори и на сергия до спирка, за семки, цигари, кафенце и вафли е паднал оборота? що ?
Работя с доста фирми и 90% от тях съкращават персонал и ми реват че е зле работата съкращават производствени бази и едвам кретат!
Не се отнася за всички но пак ви казвам 10% са добре останалите усещат тежест!
Щом в тези сектори е така то предполагам че и в строителството е така. 10% са добре а останалите?
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 10:17:57
Всеки лъже постоянно, въпросът е да не е умишлено и да не твърдиш нещо, когато не си сигурен в него. Че хората са зле е ясно, но когато търсим причината трябва да стъпим на обективни критерии, а не на симпатии, т.е. аз не харесвам Доган, значи тройната управлявляваше лошо, но харесвам Плевналиев, значи сега управляват добре. Катастрофата е факт и единственият смисъл е да се търси в миналото виновният е за да се знае, кой да се маха максимално скоро.За съжаление това, което виждаме е абсолютната неспособност на властта да управлява и това е най-малката беда, защото при пазарна икономика власта няма работа да управлява каквото и да било. Голямата беда е, че тази власт иска да се разпорежда със всичко без да има никаква представа нито какво иска, нито как да го постигне. Само един пример - от ЕС спряха 48 млн. евро, за заснемане на селскостопански земи. Причината - първите 40% от снимките били готови в срок, но тогава титаните на мисълта Боко и Дянков решават да започнат да изнудват фирмите на които трябва да плащат да намалят с 10% от цената. Фирмата правила снимките обаче им бие шута и ги праща да се метнат на един делтаплан и да си снимат на воля. Касае се за едно намаление от 400 хил. лв, при цена от 4 млн.,Сроковете са изпуснати и ЕС ни кове с 95 млн. лева. Това е навсякъде. Някой да е продал земеделска земя по морето? Ще продаде в шестък, защото има мораториум за смяна на статута, а се чака и силно рестиктивен закон, а само една украинска фирма на Сл.бряг вкара над 100 млн. евро в земеделски земи, които купуваше при цени от 10-25Е/м2. Кой спря още с идването си 3-4000 разрешителни за строеж? Кой да дойде да прави каквото и да било, а като не идва и рекламата спира. Туризма, дето вървеше по часовник. Не може да седнеш в заведение и да дойдат данъчни да ти дърпат сметката от ръцете, в 5 сутринта да те буди полиция, за до провери дали си регистриран и след 3 дена във фоайето да висят полицаи и прошляци от общината, за да проверяват книгите на рецепцията. Догодина ще зарибяваме с реклами: Елате в България да усетите как са се чуствали евреите при Хитлер.
Ще каже някой, не може да продаваме земя, добре, защо тогава се предлага на Израел да закупи 1 млн. дк./1000 кв.км/ земя за смешните 400 лв., между 50 и 100 пъти по-ниска цена от тази на която купуват на морето?
Заменките били лоши, лоши ама заменки, а сега се предлага държавната земя да се подарява на инвеститори от същият честен Плевналиев.
Цанков камък бил лош и скъп, ама е български за който австрийци дадоха пари, а сега даряваме водата си - Горна Арда на австрийци.

Стопанската разруха си има име и то е ГЕРБ и не може да се чака каквото и да е подобрение докато тези хора вилнеят във властта. Хубавото е, че при тежки кризи почти винаги се бяга към недвижимости.
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 10:27:07
Дичо ти нещо си се убъркал.Какви комплекси какви пет лева сънуваш?"Ние" сме хората изкарали парите с честен труд и платили данъци и социални осигуровки върху всичките си доходи.Не сме хора с пари от продажби на имоти на деди и бащи или пък такива занимаващи се с политика правосъдие наркотици или проституция.Мисля че съм пределно ясен
---------------------------
Тук не е клуб "граматика", ама въпреки това ще отбележа, че за втори път пишеш "убъркал", пише се "объркал".
По темата - подчертавам отново "комплекси", защото ти продължаваш да се изказваш от името на други хора, кое те кара да мислиш, че можеш да го правиш ? Даваш оценки - "Всеки човек може да сбърка", кой си ти да преценяваш , че някой е сбъркал ? Не е ли лична работа на всеки да преценява за себе си ?
"Някои сбъркаха и подведени от брокери че цените се качват" - ето ти още едно доказателство, че нямаш представа . Брокерите на се съветници, не са аналитици, не са прогностици, те помагат на някой, който иска да продаде или купи имот, да го направи. Когато цените се качваха на всеки час, очакваш да казваме на хората не купувайте/продавайте, защото утре цените ще паднат, така ли ?! Познаваш ли някой, който преди три години можеше да каже какви ще са цените днес ? Ще ми кажеш ли защо смяташ, че ти си човекът, който е призван да ни излекува нас, брокерите и от какво ? Защо смяташ, че можеш вместо някой друг да прецениш дали е сбъркал , купувайки/продавайки имот ? Моята работа е да намеря за купувача имота, който отговаря на неговите критерии и да намеря на продавача купувач, който да купи имота му на цената, който го удовлетворява, останалото е за такива като теб - дето една сделка през живота си нямат, ама и от това разбират, дали ще разбереш някога това ?
Re: Честито поредно ново дъно
21-07-2010 - 17:34:28
avatar
Quote
др. Иванов
Кризата в голяма част в Европа и в България беше психологическа. Защото за по-голяма част от света кризата беше такава, тя мина за няколко месеца и всички казваха "абе ние не виждаме криза, ама всички казват, че има". В момента средният ръст за световната икономика е 4,5%, един от най-големите за последните десетилетия, още юли миналата година Европа излезе от рецесия, а само ние се сгромолясахме със страшна сила с идването на новото правителство и целенасоченото вредителство във всички области. Стопанска катастрофа е сравнително меко определение, по-точното е стопанска разруха.

Иванооооооооооооооов на психясъл народ и кризата му се види психологическа. Как ги изкара тези 4.5% ръст на световната икономика бре гении. Канадската банка пак дигна интереса и сега е 0.75%.


http://news.yahoo.com/s/nm/20100720/wl_canada_nm/canada_us_bank

На чети да се осветлиш малко по въпроса за световните % че не видях никаде 4.5% и пише там нещо за 2011 ама накая, та чети де чети недеи на нас да ни разправяш жаловити истории дочути в кръчмата, как касапина напуснал и тям подобни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход