Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
14-07-2010 - 22:49:12
Всъщност не можеш да си позволиш даже един обикновен апартамент. Може би трябва да се замислиш, велики бизнесменино.
Щом покупката на жилище ще те докара до мизерия, рабатата наистина е зле.
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 00:11:19
avatar
бе ти си бил некакъв много наперен и заядлив отворко а?

ПРОЧЕТИ В ДРУГАТА ТЕМА!
ДА НЕ СЕ ПОВТАРЯМ!
ИМАМ МНОООО
ПРИ ТОВА СА У БРОЙ - ТОВА КОЕТО НА ВАС ВИ ЛИПСВА КЕШОВИЦАТА!!! - ама темата не е за мене не е и за твоите злобни нощни полюции нали ?

ТА ЗЛОБЕЙ СИ НЯКЪД ЕДРУГАДЕ И СИ БИЙЙ СТЕНАТА В БЕТОНА ... ИМОТКО smiling smiley
П.-П. Доживях някакво озлобено и гладно пловдивско брокерче да ми вика цървул smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-15 00:48 от ASSETION.
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 05:04:42
avatar
Quote
ASSETION
Според мен не мислите трезво...
Неможе заради един апартамент тесен и с изкукали комшии - ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СИ РОБ НА БАНКИТЕ?
Дошъл и в софия видял си 1000 лева заплата и айде давай лизинги лцд-та коли и прас жилище! чакай бре ало - кой си ти довчера си хранил кокошките?
Имам пари примерно да си купя жилище в София и една къща малка край морето... но защо ми е да го правя?
Да заровя тея пари в имот ? Това е за хора без идеи и без самоинициатива.
Парите които бих похарчил за имоти аз ги ползвам за бизнес постоянно и всяка година се множат прогресивно.
Ако бяха в имот? каква полза. Плащам си 500 лева наем на месец за голям и хубав апартамент, лятото един месец на вила под наем на морето за 2 000 лева.. и мислите ли че ми е зле ? Ламята писка за апартамент - жернска и работа казал съм и като иска да си купува аз пари за глупости не давам - ама натиска пустата усойница та и се вързах да ходя на огледи - това което видях ме накара да се замисля !!! КАК МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ИДИОТИ ГОТОВИ ДА ЖИВЕЯТ В МИЗЕРИЯ И ОГРАНИЧЕНИЯ ЦЯЛ ЖИВОТ ЗАРАДИ ЕДИН ОПИКАН АПАРТАМЕНТ ? Няма нещо което да не мога да си позволя - презадоволен съм - и какво като нямам собствено жилище?
Коптореите които гледах... абе както и да е евала на брокерите кака успяват да убедят овцете да си набутат големия чеп така яко и то без маргарин даже...

Евала за това дето си написал! Отдавна не бях чел нещо смислено.

Ни копува ни продава
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 06:28:05
Quote
ASSETION
Според мен не мислите трезво...
Неможе заради един апартамент тесен и с изкукали комшии - ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СИ РОБ НА БАНКИТЕ?
Дошъл и в софия видял си 1000 лева заплата и айде давай лизинги лцд-та коли и прас жилище! чакай бре ало - кой си ти довчера си хранил кокошките?
Имам пари примерно да си купя жилище в София и една къща малка край морето... но защо ми е да го правя?
Да заровя тея пари в имот ? Това е за хора без идеи и без самоинициатива.
Парите които бих похарчил за имоти аз ги ползвам за бизнес постоянно и всяка година се множат прогресивно.
Ако бяха в имот? каква полза. Плащам си 500 лева наем на месец за голям и хубав апартамент, лятото един месец на вила под наем на морето за 2 000 лева.. и мислите ли че ми е зле ? Ламята писка за апартамент - жернска и работа казал съм и като иска да си купува аз пари за глупости не давам - ама натиска пустата усойница та и се вързах да ходя на огледи - това което видях ме накара да се замисля !!! КАК МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ИДИОТИ ГОТОВИ ДА ЖИВЕЯТ В МИЗЕРИЯ И ОГРАНИЧЕНИЯ ЦЯЛ ЖИВОТ ЗАРАДИ ЕДИН ОПИКАН АПАРТАМЕНТ ? Няма нещо което да не мога да си позволя - презадоволен съм - и какво като нямам собствено жилище?
Коптореите които гледах... абе както и да е евала на брокерите кака успяват да убедят овцете да си набутат големия чеп така яко и то без маргарин даже...

Много добре казано. Аз също ходя на огледи и отговорно мога да заява, че хубави апартаменти са голяма рядкост. Давам веднага 1 пример (мога да дам поне още 5): на 1 апартамент намерих страшно много кусури, ама брокерката (и при това професионален оценител - по образование строителен инженер) ми обяснява как това били дребни проблеми (най-нисък клас дограма; апартамента за 2 години има мухъл по прозорците, стените - криви и т.н.). Викам си, аз не съм професионалист (даже взех да й се връзвам, че нещата са съвсем дребни и поправими) и се допитах до 1 опитен архитект, познат на баща ми. Той откри и други, по-сериозни недостатъци, които окончателно ме отказаха.

Quote
ASSETION
... КАК МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ИДИОТИ ГОТОВИ ДА ЖИВЕЯТ В МИЗЕРИЯ И ОГРАНИЧЕНИЯ ЦЯЛ ЖИВОТ ЗАРАДИ ЕДИН ОПИКАН АПАРТАМЕНТ...

Дори опиканият панелен апартамент в Младост 3/4 много да си го кефи човек - да се замисли - за 30 години може всичко да се случи, да ти се наложи да събираш пари и за нещо друго (да пратиш децата да учат в чужбина напр.). И друго не разбирам - няма човек пари и висока заплата - добре, тегли за 1 едностаен, изплати го за 10 г., продай го и тегли нов кредит за 3-стаен. Така, ще поживееш 10 години на 1 място и няма да ти писне, а ако си намериш по-добре платена работа в друг град, ще имаш едностаен за даване под наем. А наче - 30-год. кредит за апартамент, в който може и да нямаш възможност да живееш през цялата си трудова кариера... *sos*

За 1 автомобил казват, че първоначално впечатление дали е пордържан добре може да се направи по гумите - при над 80-90% важи правилото, че ако се слагат евтини гуми, то и цялостната потдръжка обикновено е такава - евтина (неоригинални части, нискокачествено масло и т.н.). Забелязъл съм, че за новото строителство такова първоначално впечатление (за качеството на строежа) може да се направи по дограмата (ако е оригинална, ако е подменена, това няма как да промени качестовото на строежа *yes*). Останалите 10-15% са изключения, потвърждаващи правилото (имаше само 1 сграда, която беше с добро качество, а дограмата - една от най-евтините възможни - Блик). Не ангажирам никой да се води от същите критерии при огледи, тук изразявам само моето мнение. *write*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-15 09:48 от antoninus_pius.
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 09:33:53
avatar
Quote
ASSETION
Ламята писка за апартамент - жернска и работа казал съм и като иска да си купува аз пари за глупости не давам - ама натиска пустата усойница та и се вързах да ходя на огледи - това което видях ме накара да се замисля !!!

Култово изказване ! Това за жените е абсолютно вярно и моята е същата, но си мисля, че им е заложено генетично да се чувстват по-сигурни те и децата като имат собствен покрив. Ти как отбиваш атаките, моята като чуе по БТВ, че паднали цените и се почва - мрън, мрън .... Аз много не й се връзвам на акъла / то ако бях щях да съм като имотко сега :] / ама как да й обясня, че не искам да плащам за нещо дето не струва и половината ? Ако си спомняте и рекламата с Данчо беше подобна - каквото кажеше жена му и той слушаше. Изобщо тия дето правят рекламите са и психолози и знаят къде да насочат вниманието.
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 09:59:51
avatar
Ами той звяра дойде с мен на огледите...
И беше по-разочартована и от мене като видя
ДУПКИТЕ КОИТО НИ ПРЕДЛАГАХА.
Уж 105 квадрата а дефакто 65 тристаен! Уж 68 а дефакто 45 - двустаен!
и така 3 огледа което ни беше предостатъчно за да се откажем от новото строителство
а за старо как да изръсиш една торба пари за стара панелка? с хлебарки и мишки
луди съседи изкукали от немотията, озлобени и предадени от живота...
нестава...
и по селата обикаляхме... и там не е както трябва...
абе явно много филми сме гледали и сме станали много претенциозни...
може пък в нас да е вината - щом на всички им харесва така...

Парите са си мои - аз съм ги изкарал -колко нерви съм хабил за тях с клиенти и с държавни служители и с всякакви подобни - само аз си знам, но не е същото като да си продал на дядо си имота за 100 000 и да си купиш с тези пари апартамент... тогава не усещаш щото не си работил за тея парички...

А и какви дивиденти ми носи едно жилище? Наем ? - мерси но... срещу жилище 100 000 лева - наемът е 400 на месец за една година няма и 5 000 лева... ми това е лихвата за година? на тези 100 000 - да инфлация глупости - ами ок но имате ли си на идея с малко желание и упоритост - как тези 100 000 лева за една година могат да ти донесат между 50 и 250 000 лева ?
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 10:35:57
Имах 1 статия преди време, всъшност първият ми пост в този форум, където на майтап съветвах Пунди (под псевдоним проф. Тъпарон) да инвестира във Факултета, Филиповци и други гета в големите градове, защото като дойдат арабските шейхове ще чустват циганите като свои, но цялата тема беше изтрита. Наскоро разбрах за няколко предприемача, които изкупуват на безценница къщите и земята в такива квартали. После с фадрома и аре, нов строителен мол или развлекателен център, а земята е на супер комуникативно място, закупена за жълти стотинки.
Явно някой е чел мненията ми във форума, преди да ги изтрият. :] winking smiley :}
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 22:55:14
Quote
antoninus_pius
Имах 1 статия преди време, всъшност първият ми пост в този форум, където на майтап съветвах Пунди (под псевдоним проф. Тъпарон) да инвестира във Факултета, Филиповци и други гета в големите градове, защото като дойдат арабските шейхове ще чустват циганите като свои, но цялата тема беше изтрита. Наскоро разбрах за няколко предприемача, които изкупуват на безценница къщите и земята в такива квартали. После с фадрома и аре, нов строителен мол или развлекателен център, а земята е на супер комуникативно място, закупена за жълти стотинки.
Явно някой е чел мненията ми във форума, преди да ги изтрият. :] winking smiley :}

Та само 1 лице, което познавам, е закупило в 1 такова гето близо 50 имота само тази година (а знам още 2, които са действали така). Сега да сметнем 50*Е5000= 250000 (лично знам колко е давал средно за къща - 5000 е мах). И с другите двама закупените в големи градове имоти стават над 100 - почти всички са закупени 2010 ( техните не са в Софето и са на по-ниска цена). И какво излиза, че НСИ е отчела 100 продажби (минали по реда си), от които 50 в столицата. Нещо немислимо да стане на тези цени допреди 2-3 год. И сега излиза, че пак се продават доста имоти, НО ПАРИЧНИТЕ ПОТОЦИ ОТ ВЛОГАРИ КЪМ СОБСТВЕНИЦИ СА НАМАЛЯЛ В ПЪТИ (т.е. се въртят в НИ много по-малко пари). Сега някой ще каже, че 100 такива сделки за цяла България са нищо. И ще е един вярващ си, заблуден брокер на НИ, който си мисли, че все още е 2008 г (тук изключвам Tzars). Лошите кредити се смятат като съотношение на несъбираеми/ забавени В ЛЕВОВЕ към общи кредити ПАК В ЛЕВОВЕ. Т.е. Ако Петър вземе 100000 и не си връща вноските, а 10 души вземат по 10000 и си плащат, то под 10% от хората не си плащат, но ТОЧНО 50% от парите не се връщат на банките. Надявам се да бъда разбран.
Бих се обърнал към Ivorad, ако го чете, с 2 молби - 1. да коментира от една страна (сигурно 100 сделки за статистиката са си 100 сделки, па няма значение дали са къщи в Бояна/Арбанаси или във Факултета/Филиповци за по Е5000 - Важна е статистиката; 2. Да потърси за допуснати правописни грешки - забелязал съм, че чете всяко мнение по няколко пъти за да намери пунктуационни грешки. Специално за него завършвам без точка последното изречение - за да ме цитира и да покаже, че е учил граматика
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 23:05:01
Как хубаво си говорите безимотните влогари. Нещо сте нервни гледам, ходите с тъпи брокерки по огледи на дупките, ама няма имоти без пари, няма и да има. Лихвичките ли не достигат, що ли? Не го приемайте лично, такива като вас дървени философи с пари само за интернет има много.
Не съм от Пловдив.
Re: Честито поредно ново дъно
15-07-2010 - 23:17:33
Quote
Imotko
Как хубаво си говорите безимотните влогари. Нещо сте нервни гледам, ходите с тъпи брокерки по огледи на дупките, ама няма имоти без пари, няма и да има. Лихвичките ли не достигат, що ли? Не го приемайте лично, такива като вас дървени философи с пари само за интернет има много.
Не съм от Пловдив.

Говорим си, а ти бачкаш ли още - бачкай, бачкай, банките не правят компромиси. Че после ще ти продадат на търг копторчето за цената, на която си го ремонтирал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход