Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
08-07-2010 - 23:58:29
Аз нищо, а ти?
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:01:48
avatar
И аз нищо ама понеже си много радостен та се чудех това злорадство ли е или *huh*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:03:32
Ами не, просто се чудех вие на какво толкова се радвате.
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:08:06
avatar
Тинки, месри за инфото.


Quote
Panther1
Ехх, как се радват брокитата - при близо 50% спад на броя сделки и 40% спад на цените и как са доволни само, а? winking smiley
А уж нямаше да падат, а? winking smiley
Ако така се радвате на спада на цените и сделките, брокита - още много радост ви чака, от мен да знаете. *angel*
Сделки винаги е имало и ще има. Един приятел след кризата 97г . казваше имам 3 сделки този месец и май държа 3 % от пазара в София. Не искам да се стига до там.
Сигурно е трудно да си брокер сега. Малко сметки спрямо 2008 г - 47 % спад на броя сделки и 40 % на цените. Значи общата сума, която е вложена в имоти е едва 28 %. Малеее 72% спад в оборота, ужас.

Блондинка по душа
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:11:19
avatar
Хахахаха аз се веселя с многото посетители на форума, които се взимат прекалено на сериозно и редовно изпадат в крайности - крах, срив, потоп, 149 евро, 300 евро, продажбите умряха, след спада иде срив, гръцката криза ще повлече и нас, след срива на борсата се срива и имотния пазар и т.н. Форума е чудесно място да набереш необходимата информация и да сондираш мнения. Хората, които не са участници на пазара на имоти не разполагат с цялата информация, а тук някой може да им открехне до някъде вратичката winking smiley Но трябва да има добро желание и желание да чуеш нещо. Аз доста понамалих писането, защото по едно време истерията, простотията и изпадането в крайностит взе връх и диалога се уби. Явно трябваше да мине това време през, което "гадателите" от форума и техните последователи да разберат, че монетата има две страни...надявам се вече и на децата стана ясно че имотите няма да се подаряват нито тази година нито другата нито по другата *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:14:16
avatar
Ето я и другата тема с проследяването на броя сделки през последните 2-3 години.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:19:45
avatar
Quote
evgenia
Тинки, месри за инфото.


Quote
Panther1
Ехх, как се радват брокитата - при близо 50% спад на броя сделки и 40% спад на цените и как са доволни само, а? winking smiley
А уж нямаше да падат, а? winking smiley
Ако така се радвате на спада на цените и сделките, брокита - още много радост ви чака, от мен да знаете. *angel*
Сделки винаги е имало и ще има. Един приятел след кризата 97г . казваше имам 3 сделки този месец и май държа 3 % от пазара в София. Не искам да се стига до там.
Сигурно е трудно да си брокер сега. Малко сметки спрямо 2008 г - 47 % спад на броя сделки и 40 % на цените. Значи общата сума, която е вложена в имоти е едва 28 %. Малеее 72% спад в оборота, ужас.

Ами спада в оборота на агенциите е и спад в оборота на строителите и спад в оборота на много фирми, които си живееха добре покрай строителството и всички техни семейства, които съответно харчеха тези пари някъде...а под някъде разбирай на всякъде *xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:21:41
И?
Срив няма, само леко снижаване - 72% на оборота (мерси евгения), ама да видим все пак и данните за цените в края на месеца, че БП много сериозна цифра сложиха за тримесечието.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-09 00:22 от Panther1.
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:44:38
avatar
Къртите мивки :]:}*bow*

Фактите са следните и са изключителни неприятни:

85% от младите семейства в България (в това число и двойките, които живешт на семейни начала) не могат да си позволят да инвестират в имот по-скъп от 25000-50000 евро освен в случаите когато родителите им са успели да продадат имот преди това и да им помогнат с парите или поне с 20-40% от тези средства.

Търсенето на малки апартаменти ВИНАГИ е било огромно, защото никой не желае да плаща за излишна площ особено когато тя е скъпа (София, Варна) това обуславя едни крайно неприятни цени на гарсониерите, защото те реално могат да се преустроят и едно семейство с едно дете да си живее спокойно там поне на първо време. Такива именно гарсониери, които търсят ВСИЧКИ преди кризата бяха също толкова търсени и спада при този тип имоти е средно с около 20%.

Този тип имоти и двустайните ново строителство както и двустайни ЕПК са най-желаното и съответно най-достъпно нещо до повече от половината купувачи и това винаги е било така! Иначе спада в броя сделки, фалиралите некъдърни строители, евтините апартаменти на кв.м., които са по 200кв.м. вълнуват твърде малка част от реално търсещите купувачи. За това и аз се чудя на какво толкова се радвате и тържествувате!?

Вероятно всички се оглеждате за мезонети? *ok*

Какви 72% и на кой му дреме!? А как вървяха преди и как вървят сега гарсониерите в Младост? А колко им паднаха цените? А в Люлин или в Стелбище!? Вероятно гарсониерите в Младост от 35000 евро са поевтинели до към 20000 евро или там колкото са 40%!?

Сделки има и ще има. Вие си се гледайте вас, а не в паничката на брокерите, защото от 2000 сделки този месец в София аз ако захапя 0.5% ще съм много доволен, но вие няма да разберете нищо от това smiling smiley За това ако мога да съм ви полезен с нещо от реалния пазар споделете. Ако всичко си разбирате и знаете кое, къде и с колко ще се покачи или ще падне можем да залагаме и да видим кой е по в час *pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-09 00:48 от Продавач.
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:47:38
И захапа ли?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход