Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Доживяхме данните от Агенцията по вписванията

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:47:45
avatar
А тя сметката лесно се прави - 53%*60%, Упс сбъркала съм. Спадът е само 68.2 %.
Но вярвам, че ще простите на една скромна работеща (и посред нощ) блондинка по душа, която е бясна на целия строителен бранш (или поне на тези няколко фирми от София, с които си контактувам последните дни).

Сори за спама, ама и този спад на оборотите им е малък. Значи искам им оферти за строеж на малко хотелче, има 2 условия - да са вписани в камарата на строителите (или както се казва) и да дадат добра цена. Но на тях все космосът им е крив - казвам поддаването е реално -те - ама защо да пиша оферта, като не знам дали ще е най-ниска, казвам добре -дай много висока и губиш (даже предлагам да им направя КСС-то), а пък утре (или догодина) ще ти върна услугата - те е защо да се моря, като няма аз да спечеля. Няма угодия. Искат само на баницата мекото.

В този ред на мисли - съчувствам на брокерите, които работят с тях (макар че те сигурно са по-печени от мене и са им намерили цаката).

лека нощ

Блондинка по душа
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 00:51:47
avatar
Не сме им намерили цаката на всички, но те започват да влизат в час и максимум до 2-3 години ще има коренна промяна в поведението, качеството и поддръжката на имотиТЕ.

Лека нощ

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 01:06:40
avatar
Продавач, успех със строителите.

Признавам, че преди време мислех брокерите за най - ... да кажем необосновано нахални. Сигурно кризата е изхвърлила клиничните случаи.
Но сега мисля, че строителите бият всички рекорди.
Животът е пред мене - коя ли е следващата професия.

Блондинка по душа
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 09:48:09
Quote
Продавач
Ами спада в оборота на агенциите е и спад в оборота на строителите и спад в оборота на много фирми, които си живееха добре покрай строителството и всички техни семейства, които съответно харчеха тези пари някъде...а под някъде разбирай на всякъде *xxx*

А наясно ли си, че тези пари са взети НАЗАЕМ и все някога трябва да се връщат. Защото процесът на задлъжняване не може да продължи до безкрайност. Тоест все някога трябва да се удари линията и да се види кой пил, кой ял, кой ...
Така че не я разбирам тази твоя еуфория от харчовете на ипотекарите.
Анонимен потребител
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 10:17:10
Продавач, моля те не почвай и ти като Камелия.

По твоята логика покрай Кремиковци знаеш ли що народ е изкарвал пари и ги е харчил някъде.
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 12:23:03
<deleted>



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-12 12:39 от barbaron.
Анонимен потребител
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 16:54:34
това с малките апартаменти ще е до време.

Хората все още робуват на стари схващания като например, че на младото семейство му трябва собствено жилище и кола веднага след сватбата и т.н.

Затова се стига до извращения като преустройства на гарсониери в тристайни и т.н.

През различни фази от живота на хората им трябват различни жилища.

Затова аз смятам, че просто до определен етап от живота, човек няма нищо лошо да живее под наем.
1) по-мобилен е докато си седне на задника и се установи
2) като няма деца примерно на едно семейство и гарсониера ги устройва, после минава на двустаен като има едно дете, то като отрасне - тристаен и т.н.
3) може да се събере първоначален капитал.

Това със жилища за младите семейства си е живо заробване на тези семейства - хем плащат здраво за ипотека, хем се гъчкат на тясно.

За мен човек трябва към 35-40 години да се ориентира към покупка на жилище:
1) улегнал е
2) знае се какво точно му трябва
3) натрупал е достатъчно пари за да си го позволи



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-09 19:49 от Тинки Уинки.
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 17:28:49
Може би имаш предвид улегнал.
Има хора с много добри заплати, които ги харчат изцяло. Даже съм имал случай с човек, който си купи имот с кредит само за да ограничи харченето.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Анонимен потребител
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 19:51:27
Приемам забележката - оправих го.
Заблодил съм се заради Отлежал.

Иначе хора всякакви.
Re: Доживяхме данните от Агенцията по вписванията
09-07-2010 - 23:44:22
Не щат под наем, бе Тинки, не щат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход