Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 21:30:14
"А за другото си частично прав - построил съм вече като собственик срещу обезщетение ама по-често ми се случва да договарям условията по тези сделки - и от едната и от другата страна според случая."

Че си обезщетен, това ми стана ясно на мига, всичките проявяват странната склонност да гледат на инвеститора в канчето.
И колко сделки си договорил през последните две години? Без да те бият много.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
23-12-2011 - 17:12:40
Quote
Imotko


Че си обезщетен, това ми стана ясно на мига, всичките проявяват странната склонност да гледат на инвеститора в канчето.
И колко сделки си договорил през последните две години? Без да те бият много.

:}

Ама си е весело с теб.
И имаш много странни схващания.
Ти що си въобразяваш, че при строеж на сграда върху чужд имот инвеститор е само строителя ?????
Случайно да ти се прокрадва мисъл, че строители -мноооого а хубавите терени за жилищно строителство са АМА НАИСТИНА МНОГО МАЛКО.
Как например си въобразяваш, че ако имам УПИ в ЦГЧ на атрактивно място ще позволя на някакъв вчерашен дрипльо - решил да забогатява от спекула с НИ, да го направи за моя сметка и да ми диктува "условия ". Кой на кого гледа в канчето - аз в неговото или той в моето ? И той дали изобщо има някакво канче ?
Не се ли сещаш , че такива тарикати биват изритвани начаса и нямат никакви шансове . Щото тоягата има и друга страна - нали няма никаква пречка , аз /заедно с другите съсобственици ако има такива / да си вземем един кредит от банката /срещу ипотека на терена/ и да си ангажираме строител с възлагане на изпълнение на СМР . Как ти се струва ?
Или не си достатъчно възрастен и не си чувал за ЖСК и "групов строеж" , което беше масова практика преди години.Стига му на "предприемача", че му се позволява да направи със сигурност някаква печалба - "екстрите" са за собствениците.
И ще ти съобща един важен факт - продажбата само на 15-20% от построеното върху атрактивен терен покрива доволно ВСИЧКИ разходи по СМР "до тапа". Затова - който може да прави сметки не го премятат като будала.
smiling smiley
И не се е стигало никога до бой - външният ми вид е достатъчно респектиращ във всяко отношение и подходът ми е справедлив.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-23 17:14 от status.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
23-12-2011 - 18:52:57
А с тебе е още по-весело.
Ало, сривльовците, на когото са му малки цените, да види една от причините за това - човешката лакомия по принцип и тази на обезщетените в частност. Тоя го разкрих за минута.

" няма никаква пречка , аз /заедно с другите съсобственици ако има такива / да си вземем един кредит от банката /срещу ипотека на терена/ и да си ангажираме строител с възлагане на изпълнение на СМР " - Първо, срещу ипотека само на терена я ви дадат 10000 лева, я не, а по принцип обезщетените са гольовци и друго нямат. И второ, най-важното - РИСКА. Е, това е отказало маса шушляци и ще отказва същата маса и занапред. И, трето - няма да можете да разделите баницата, това между съсобственици и роднини прости и лакоми без чужда помощ не може да се направи, нали вечния страх да не се минем, или още по-лошо - баджанака да ни мине.:}
"Стига му на "предприемача", че му се позволява да направи със сигурност някаква печалба - "екстрите" са за собствениците" - ха, ха, ха, за "някаква" печалба ще намериш "някакъв" строител.:]*ok*
"продажбата само на 15-20% от построеното върху атрактивен терен покрива доволно ВСИЧКИ разходи по СМР "до тапа" - е, от това по-голяма глупост не съм чувал през живота си.
Въобще - ори, мели, яж.
Да ти е сладко.

И не се е стигало никога до бой - външният ми вид е достатъчно респектиращ във всяко отношение и подходът ми е справедлив.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
23-12-2011 - 20:06:03
не вервам да има такава банка дето дава кредит на ЖСК
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
25-12-2011 - 17:12:07
Quote
nradev
не вервам да има такава банка дето дава кредит на ЖСК

ами ако щеш вярвай... щото за в бъдеще това пак ще стане разпостранена практика .
Пък и защо заема да е на ЖСК-то като може да е на всеки от членовете му поотделно - къде е пречката ?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
25-12-2011 - 17:33:32
avatar
Quote
status
Quote
nradev
не вервам да има такава банка дето дава кредит на ЖСК

ами ако щеш вярвай... щото за в бъдеще това пак ще стане разпостранена практика .
Пък и защо заема да е на ЖСК-то като може да е на всеки от членовете му поотделно - къде е пречката ?

Кога за последно си говорил с кредитен инспектор. Физически лица с кредит за строеж. А стига бе.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
25-12-2011 - 18:26:38
Хе, приказвал съм си с някои началниците на кредитни инспектори. И всеки кредитор знае, че е в пъти по-сигурно да кредитираш физическо лице, отговорно с цялото си имущество за кредита отколкото една куха строителна фирма с 2 лева записан капитал /и отговорност до активите си, които някак много бързо се "изпаряват" напоследък/.
А статистиката на лошите кредити и съотношение фирми - физически лица да си виждал ...или броя на фалиралите строителни фирми - кво мислиш ,че се случва с кредитите на такива фирми ? Това дали може да се случи с кредит на физ.лице - освен ако не умре и няма наследници ?smoking smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
25-12-2011 - 18:48:24
avatar
Quote
status
Хе, приказвал съм си с някои началниците на кредитни инспектори. И всеки кредитор знае, че е в пъти по-сигурно да кредитираш физическо лице, отговорно с цялото си имущество за кредита отколкото една куха строителна фирма с 2 лева записан капитал /и отговорност до активите си, които някак много бързо се "изпаряват" напоследък/.
А статистиката на лошите кредити и съотношение фирми - физически лица да си виждал ...или броя на фалиралите строителни фирми - кво мислиш ,че се случва с кредитите на такива фирми ? Това дали може да се случи с кредит на физ.лице - освен ако не умре и няма наследници ?smoking smiley

И началника ти каза че ще даде кредит срещу парцела и намеренията, а не срещу други активи на кредитоочакващите. Де ги тез льоловци по вторите етажи на финансово любимите Енституции.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
25-12-2011 - 19:24:02
Мани го обезщетения, такива съм ги слушал безрой пъти. Много и от всичко разбират, смятат като калкулатори, обаче ги е страх и от сянката си и за пет пари работа не са свършили. Па за кредит - боже опази.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
26-12-2011 - 11:21:05
Quote
status

И не се е стигало никога до бой - външният ми вид е достатъчно респектиращ във всяко отношение и подходът ми е справедлив.:]

Колко жалко, че въпреки респектиращия външен вид и справедливия подход, така и не си успял да намериш вътрешни сили и да обясниш уникалното си твърдение за "пътите разлика"..... Това, вероятно, е някаква нова форма на смелост, макар че едно време и викахме "помиярщина"!
Как се променят нещата във времето.....
winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.