Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 11:14:45
Масово се искат 300 за Стрелбище, не че се дават, освен ако не си решил да се овътриш като инвеститор.
На Твърдишки проход парцела всъщност не се продава, вярвай ми.
Роженски първо го виж, после ми цитирай разни показатели. Пълна дупка, няма отстояния, няма градоустройство, няма слънце, няма лице, за нищо не става.
В онова по-голямото, 1040 кв.м. дето уж било, до Южния парк, има общинска част, има и съсобственик голям строител, ама нещо не може да се разбере с обезщетените, затова ги е пуснал да се разгъват на пазара и да се правят на интересни. Не вярвам да ги изпусне, а без него нищо не става.
Въобще само боза има на пазара, поне в Стрелбище. Има и две други оферти за парцели там, които не са обявени по сайтовете, но цената е, както се полага, 333 за единия с 1700-1800 РЗП и над 450 за другия парцел за 1100 РЗП, умножено по надземното РЗП.

Ул."Перник" и всички други улици и преки около нея въобще не ми се коментират. Там няма пазар.

Такива ми ти работи. После ми кажи пак, че не съм професионалист.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 11:25:04
avatar
Quote
Imotko
В онова по-голямото, ........, има и съсобственик голям строител, ама нещо не може да се разбере с обезщетените, затова ги е пуснал да се разгъват на пазара и да се правят на интересни. Не вярвам да ги изпусне, а без него нищо не става.

Такива ми ти работи. После ми кажи пак, че не съм професионалист.

Колко позната история, хит преди 3 - 4 години.
Имотко, само от две твои изречения човек трябва да разбере отговора на въпроса ти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-22 11:26 от TZARS.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 13:13:14
Поне ми остави правото да съм скептичен по отношение на това, което казваш smiling smiley
Пак да повторя, това на Роженски няма значение какво е, освен ако ти не си имал предвид, че 300-350? е цена за топ топ място. Ако е така, то е коректно да го кажеш, защото от поста ти по-скоро се подразбира, че е масово.
Тезата си я защитаваш с 2 парцела, които обаче не били обявени, това което твърдиш за тях не казвам, че не е вярно, но няма начин да се провери.
Ако желаеш зарежи Стрелбище, но ми намери обява за парцел, където се търси над 300-350?/м2 за РЗП, нямам претенции, но ако може да са няколко. Това не би трябвало да е трудно, ако е масово явление.

P.S. Ако приложим твърдението за цените в Стрелбище директно се налага извода, че тозипарцела, на който Вълканов-Миланов строят сградата с номер 3, който е около 500м2 на Твърдишки проход при постигнатото РЗП от 3244м2 би трябвало да струва минимум 973200? или по около 2000?/м2.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 14:51:50
avatar
Като сте засмятали цени, я кажете като каква е цената на 1690 кв.м. УПИ със 12800 РЗП на Опълченска и Сливница с частично изградена сграда.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 14:53:01
На Вълканов и Миланов парцела е с 2700-2800 надземно РЗП, РЗП в сайта им е с подземието. Обезщетението на собствениците е 32-33%, смятай си сам дали като разпределиш парите, които им струва на стоителите да построят 33% от 3244 кв.м., на 1850 надземно РЗП /това остава на фирмата без обезщетението/ дали няма да даде нещо между 200-250 евро за кв.м.
Ако беше 300, Вълканов нямаше да строят.
И виж на колко продават, дали не беше нещо от рода на 1100евро на кв.м. с общите части ???!!!
Криза било, щели строителите от глад да умират-ха,ха,ха.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 15:24:54
Нямам идея колко е строителната себестойност при Вълканов и Миланов, за да мога да сметна това обезщетение, но не виждам защо отделяш надземното от подземного РЗП, да не би подземното да не го продават?

Все още не виждам масовия пример за себестойност на земя от 300-350?/м2 РЗП.

OwnerBG, усещам, че ти ще споделиш каква е цената на УПИ-то, за което говориш.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 19:14:54
Quote
Imotko
На Вълканов и Миланов парцела е с 2700-2800 надземно РЗП, РЗП в сайта им е с подземието. Обезщетението на собствениците е 32-33%, смятай си сам дали като разпределиш парите, които им струва на стоителите да построят 33% от 3244 кв.м., на 1850 надземно РЗП /това остава на фирмата без обезщетението/ дали няма да даде нещо между 200-250 евро за кв.м.
Ако беше 300, Вълканов нямаше да строят.
И виж на колко продават, дали не беше нещо от рода на 1100евро на кв.м. с общите части ???!!!
Криза било, щели строителите от глад да умират-ха,ха,ха.

Ха, Ха, Ха, ама вземи си обуй чорапите, щото си мнооого бос в сметките .
И понеже съм алтруистично настроен, тази вечер ще те "светна" по въпроса.
Ако някога си имал собствен парцел и си искал да го застроиш срещу обезщетение щеше да знаеш някои основни неща:
Първо - процентното обезщетение за собственика на земята пряко зависи от предполагаемата общата РЗП ,продажна цена на готовото строителство и чистата себестойност на строителството. Понеже РЗП се знае предварително ,себестойността е изчислима и сравнително устойчива величина , променливата в уравнението е предполагаемата продажна цена ,зависеща от местоположението на парцела и околната инфраструктура. Собственика доказва "безценността" на парцела а строителя показва недостатъците. Обикновено се споразумяват за бъдеща продажна цена около средната за района - обаче реална а не офертна(!!!!). После се прави сметка колко е цената на цялата РЗП по тази реална цена. Следва сметката по себестойност на СМР - тук собственика сваля а предприемача "надува". Коментира се и предполагаемата печалба на строителя, която се прибавя към себестойността на СМР . Умните собственици на парцели знаят как да правят сметката на строителя .
Второ- след като се уточнят горните параметри, общата стойност на строителството / себестойност на СМР + печалбата на строителя/ се изважда от общата прогнозирана цена на цялата сграда . Получава се една сума , която представлява обезщетението за собственика на терена изразена в пари. Процентно тези пари отразяват и процентното обещетение в кв.метри за собственика в сградата.
Трето - точно това процентно обезщетение, изразено в пари е и цената на парцела за строителя - при това ако придобива собствеността върху целия парцел - щото може да придобива само правото на строеж върху частта, която остава за него и прочие вариации за разпределение на собствеността върху земята и суперфицията.
Четвърто - когато се правят горните сметки се правят доста изчисления за продажната цена на различните части на сградата - тавани, подпокривни пространства, партери, подземни гаражи, външни паркоместа и т.н. вкл. качество на строителни материали и изпълнение.
Пето - вече трябва да ти е станало ясно защо обезщетенията на атрактивни места са в пъти по-големи от такива на калпави терени .А цените на строителните парцели е ама много относително понятие. Впрочем то строителството зацикли точно заради това - никой не се наема да прогнозира бъдещите продажни цени и поради това - сметките с обезщетенията и печалбите не излизат.
Също трябва да ти се е изяснило ,че ставаш смешен с твърденията си за "цените на строителни терени за кв.м" - този пазар ,според мен ,на теб изобщо не ти е ясен. Както се казва народът " Ако ставаше с гледане - кучето щеше да е най-добрия касапин " а "Сандъка на капитана щеше да е също капитан".
Шесто - да не вземеш сега да се разсърдиш - правя ти услуга и приятелска забележка.

*beer* щото празници идват



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-22 19:16 от status.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 19:54:30
"точно това процентно обезщетение, изразено в пари е и цената на парцела за строителя"

Сам не можеш да се разбереш: Какво означава "изразено в пари"? Кое изразяваш в пари - колко ще струва да се построи обезщетението в реални апартаменти и т.н. или разликата между "продажна цена на целия обект" и "строителна себестойност+печалба на строителя". Защото, ако е второто, е голяма тъпня. И ти ако не си някакъв обезщетен, бивш или настоящ, да не ми е името Имотко. Щото само дето не си му казал на тоя нещастен строител "абе ти строиш за 300, а продаваш за 1300, значи 1000 печалба, какво е това, полага ти се по 20% годишна печалба, другото за мене или пък я ми дай на мене поне 500-600, иначе няма да стане работата".

"Умните собственици на парцели знаят как да правят сметката на строителя" и затова парцелите им стоят празни, чакат другия бум.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 20:11:46
Quote
Imotko
"точно това процентно обезщетение, изразено в пари е и цената на парцела за строителя"

Сам не можеш да се разбереш: Какво означава "изразено в пари"? Кое изразяваш в пари - колко ще струва да се построи обезщетението в реални апартаменти и т.н. или разликата между "продажна цена на целия обект" и "строителна себестойност+печалба на строителя". Защото, ако е второто, е голяма тъпня. И ти ако не си някакъв обезщетен, бивш или настоящ, да не ми е името Имотко. Щото само дето не си му казал на тоя нещастен строител "абе ти строиш за 300, а продаваш за 1300, значи 1000 печалба, какво е това, полага ти се по 20% годишна печалба, другото за мене или пък я ми дай на мене поне 500-600, иначе няма да стане работата".

"Умните собственици на парцели знаят как да правят сметката на строителя" и затова парцелите им стоят празни, чакат другия бум.

*smiley_ahh*
Стегни се момче, имам усещането, че ако се явиш на матура за 5-ти клас няма да преминеш !
Всъщност даваш отговор на друг важен въпрос - за "клавишната логорея" дето те е обзела. Явно, не си схватлив и трудно разбираш какво четеш.
И щом ми задаваш такъв откровено нелеп въпрос по коментара - значи няма как повече да ти помогна -оставаш си "Босия Имотко".
Ама я вземи прочети още няколко пъти какво съм написъл - сигурен съм, че ще го разбереш накрая .

А за другото си частично прав - построил съм вече като собственик срещу обезщетение ама по-често ми се случва да договарям условията по тези сделки - и от едната и от другата страна според случая.*yes*
*drink1* пий едно и продължавай да четеш .
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 21:19:44
Quote
status
вече трябва да ти е станало ясно защо обезщетенията на атрактивни места са в пъти по-големи от такива на калпави терени .

Мдаммммм, поредното посегателство върху тъпомера.......
Поздравления за днешния шампион!
:]
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.