Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 11:24:36
Голяма част от нашите емигранти живеят в коптори по 5-10 човека бачкат черна работа ако въобще имат такава жена не са виждали с месеци освен някоя евтина чернилка или нашенска циганка но като се приберат в България и като почнат едни приказки какво е на Запад.....Всеки да ходи където си иска и да стои там където смята че за него е най добре но да спре с хвалбите и простотиите.Когато човек е почтен работлив и умен навсякъде успява.Преминаването на границата не гарантира подобряване на разума или по голяма любов към труда.И най вече да спрат да ме убеждават къде е по добре за мен.Това ще си ги преценя сам.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 13:00:14
Quote
BulCan
Geto, извинявам се за малко личния въпрос, ама къде точно живееш? Ако си толкова "влюбен в България до фанатизъм", защо не си живееш в България (мерна ми се от някой пост, че си извън БГ или просто така ми се е сторило)? Много често има персонални причини и не е моя работа да се бъркам в тези неща, но има все пак някъкво разминаване? В коя точно България си влюбен? В тази на Полковник Дрангов или в тази на Румен Петков, Румен Овчаров, Батето, Волен Сидеров и сие? Те и последните са страхотни "патриоти"... Полковник Дрангов е починал преди няколко поколения, в последните 56 години България е тотално различна и това е реалността.

Няма желание за заяждане, просто питам от лично любопитство...

Нещо не мога да намеря бутона за редактиране... та мога да си поправя немарливостта само в цитат и под цитата - Полковник Дрангов.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 13:20:26
Quote
Erta
Булкан, изясни се работата!
Ама недейте така се люшка - ту с др.Иванов ме сравнявате, ту с Камелия...
Утре ще се погледна в огледалото и няма да се позная*huh*
За последен път пиша - аз говоря от извора - НМА, тук и сега.
Може на някого в бранша да е зле, друг да е добре, трети ...
То и на мен един емигрант ми каза, че била зле работата "там", но аз не правя обобщения
върху нечии оплаквания, защото всеки знае себе си.
Да се оплакваш в Бг е в добрия тон и който не го прави, е подозрителен, така че аз по принцип Ви разбирам*ok*
Но като гледам при нас кои точно се оплакват, аз пък се изпълвам с разни подозрения...
Та-няма оправия, няма угодия
Още веднъж с най-добри поздрави и да веете високо българското знаме там, където и да сте

Радвам се, че сме се разбрали. За оплакващите се съм съгласен - има един минимален процент "легитимни" такива, повечето и мен ме дразнят.

Цялата работа (да се "вадят" образования, професионален опит и пр.) тръгна от една констатация на съфорумец за "чалгаджията Моцарт", което си е жива обида не само към личността на композитора, ами и към цивилизацията като цяло. Бранша като цяло може да се коментира дъло и предполагам интересно за двама ни, но както споменахте - не е това темата. Успехи! *rose*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 15:27:40
Браво koqn

[dnes.dir.bg]

Много ми харесват коментарите отдолу, който иска да ги прочете и да види колко са за циганизацията и колко са против и да пише пак тук, колкото до мен, аз съм против тях. Ако правителството реши да ги депортира в индия и това да ни струва по 100лв на човек, ватре в играта съм даже ще платя за две парчета на един път:]. Не съм расистс просто смятам че няма нищо Българско в тях(като цяло). 30 годишен мангал роден в българия, никога ни излизал в чужбина не може да пише и чете на Български дори не може да говори правилно. Ало застъпниците, да ви пратят няколко по домовете да си ги интегрирате. На втория час ще са ви смъкнали тапетите от стените*yes*.. Колко от тук застъпилите се са съжителствали близко до цигани, молим за отговор*tired*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 16:20:22
БулКан, къде живея изобщо не е важно, а какво човек носи в сърцето си. Колкото до Полковник Дрангов той е бил идеал за поколония българи, какъвто имаме нужда и днес. Защото времето тече, но хората сме същите. И защо смяташ, че по времето на Левски или Полковник Дрангов не е имало отрепки, или е било по-голямо материалното благоденствие? А там където си отвъд океана всички сте светци и всичко ви е по мед и масло? Човек има нужда от вяра, но не твоята в парите и вещите. Те го Петра и вестници вече не чете, пратил старата си майка да бачка и ако не се интересува от старата родина цял ден във българския форум виси.
България няма нужда от подобни ревльовци и нихилисти. Прочее и там в Канада няма нужда от такива, но вие сте граждани на света, Родина е мръсна дума за много от плюещите тук*yes*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 17:44:57
Quote
Geto
БулКан, къде живея изобщо не е важно, а какво човек носи в сърцето си. ...

Напротив, много е важно, защото е едно да живееш в БГ (да работиш там, децата ти да учат в БГ, да се лекуваш там) и от тази си позиция да разказваш колко е хубаво и съвсем друго да си изкарваш хляба на запад и да имаш тамошна здравна осигуровка за теб и децата си и да обясняваш колко е хубаво да се живее в БГ.

Въпроса на БулКан е абсолютно на място - Practice What You Preach!!! В БГ е хубаво, роднините са там и тн ама ...

Quote
Geto
А там където си отвъд океана всички сте светци и всичко ви е по мед и масло? Човек има нужда от вяра, но не твоята в парите и вещите. Те го Петра и вестници вече не чете, пратил старата си майка да бачка и ако не се интересува от старата родина цял ден във българския форум виси.
България няма нужда от подобни ревльовци и нихилисти. Прочее и там в Канада няма нужда от такива, но вие сте граждани на света, Родина е мръсна дума за много от плюещите тук*yes*

Не става въпрос само за пари. Има маса професии с които в БГ си гладуваш откровенно! Пример - учител : как можеш да храниш семейство с 800лв??? да не говорим за научен работник. Емигрантите били се кланяли на парите - ай сиктир, всеки човек иска семейството му да е сито, с покрив над главата и добре осигурено. Това са елементарни неща които в БГ са под въпрос. И сега не ми обяснявай че който е работлив ще успее - как точно ще успее учител с 800лв заплата и 2 деца? Или пенсионер със 150лв пенсия? Като чете редовно "патриотизмите" на божидар димитров?

Ето тези дето се "кланят на парите и вещите" били пратили за една година само 700млн евро eye popping smiley

[dnevnik.bg]

средно по 100ина евро на човек в БГ помощ от тези "родоотстъпници" ... брей как не им пука! изпращат защото за близките им в БГ понякога липсват елементарни услуги. говорим за прехрана, медицинско обслужване, образование
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 18:19:39
Ето тези дето се "кланят на парите и вещите" били пратили за една година само 700млн евро

Тези са изпратили, защото не работят там като безработни и не са на социални помощи като неграмотни. Изпратили са 700 млн. и трябва да пращат още 70-80 г. по толкова само за да си платят образованието, дето аз съм се гърбил да им осигуря. Че навсичко отгоре келешите ще ме призовават да плащам данъци, та като си дойдат през отпуската тука, да се лекуват безплатно и родителите им да взимат по-добри пенсии. Един в Бразилия все му е криво като стане дума за България, все другаде е по-хубаво, ама кото дойде време за заплата започва да крещи "Вие знаете ли какво е българска диплома от Софийската консерватория? 100 години още няма да имате такова образование!" По 30 долара взима на урок от 45 мин. с българската диплома и не се сеща поне едно дарение да направи на Консерваторията, дето го е учила безплатно, че и в музикалното преди това. Псува колко малка била пенсията на техните, ама не привежда пари в НОИ, че и ходих в Операта да му взема трудовия стаж, можело и тука да се пенсионира и там.
Аз съм живял в чужбина и не ми е минавало през ум да се интересувам от България, нито да коментирам нещо лошо, вие уж все сте супер в чужбина, а висите като прани гащи във форумите, да се убеждавате сами колко е лошо тука. Хубаво-лошо това е!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 18:51:20
Quote
batko
Голяма част от нашите емигранти живеят в коптори по 5-10 човека бачкат черна работа ако въобще имат такава жена не са виждали с месеци освен някоя евтина чернилка или нашенска циганка но като се приберат в България и като почнат едни приказки какво е на Запад.....Всеки да ходи където си иска и да стои там където смята че за него е най добре но да спре с хвалбите и простотиите.Когато човек е почтен работлив и умен навсякъде успява.Преминаването на границата не гарантира подобряване на разума или по голяма любов към труда.И най вече да спрат да ме убеждават къде е по добре за мен.Това ще си ги преценя сам.

batko
Тези дето ги описваш не са емигранти, а гурбетчии - обикновени хора и бачкатори прокудени от мизерията. Не може всички да са фирмаджии или високо-платени специалисти - нито в бг нито на запад.
Точно на такива хора задниците им трябва да цункат разни като др. Иванов! Те действително живеят мизерно и спестяват сигурно 95% от изкараното за да го занесат лично в бг. Тяхните пари със сигурност не влизат в статистиката на БНБ.
Колкото до другите, предполагам че повечето като мен, по една или друга причина харчат 3-5 хиляди евро в България (данъци, покупки и др.) отново неотчетени от БНБ. Само ДДСто върху тези пари (без данъците) вероятно покрива пенсиите на родителите им (с по 40 години стаж преди това ) . Казвам последното за да не се безпокоят разни ала Иванов, че те плащали на родители ни!
Иначе, сред емигрантите и гурбетчиите има всякакви хора, както и всякакви има сред неемигрантите и негурбетчиите.
Проблема е, че оставането в границите понякога не гарантира на тези нормални, работливи и почтени хора в бг да изкарат средствата необходими за насъщния. И им се налага да мизерстват по няколко месеца в годината за да си допълнят доходите.
Само не ми казвай, че толкова им стига ума и сами са си виновни - пак ще повторя - не може всички да са високо-платени специалисти!
По нашите географски ширини обаче, обикновения човек не е бил поставян в такива варварски условия от много преди турско - само по времето на кърджалийските времена и война.

И пропуснах нещо.
Колко е наслоено мизерното мислене и колко е мизерна държавата ни си личи от непрекъснатите и опити да обложи парите изкарани с мизерия именно на тези хора и на хората без доходи. Щото редовните емигранти е абсурд да бъдат обложени, било с трикове от рода на здравна каса, било по друг начин!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-21 19:16 от goro.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 22:06:24
Quote
др. Иванов
Ето тези дето се "кланят на парите и вещите" били пратили за една година само 700млн евро

"Вие знаете ли какво е българска диплома от Софийската консерватория? 100 години още няма да имате такова образование!" По 30 долара взима на урок от 45 мин. с българската диплома и не се сеща поне едно дарение да направи на Консерваторията, дето го е учила безплатно, че и в музикалното преди това. Псува колко малка била пенсията на техните, ама не привежда пари в НОИ, че и ходих в Операта да му взема трудовия стаж, можело и тука да се пенсионира и там.
Аз съм живял в чужбина и не ми е минавало през ум да се интересувам от България, нито да коментирам нещо лошо, вие уж все сте супер в чужбина, а висите като прани гащи във форумите, да се убеждавате сами колко е лошо тука. Хубаво-лошо това е!

Тук мога да допълня примера ти с моя бивша комшийка, която дрънкаше на пиано/ никакво музикално училище, консерватории/ като дете лунната соната по цял ден, щото родителите и бяха решили, че детето трябва да отбира от сичко, нищо че няма талант.... Та същата сега живее в САЩ и е много богата, но понеже скучае по цял ден та решила от скука да дава уроци по пиано (само за напълно начинаещи) на комшийските деца и взема не много скъпо - само по 60 долара за учебен час:]

Странното е, че когато пише на българи пише на ... английски, забрави жената за 15 години българския. Трябва да питам родителите, когато им се обажда на какъв език си говори с тях*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-21 22:10 от 10000 eur/m2.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 22:47:50
Quote
vilavarna
Quote
Geto
БулКан, къде живея изобщо не е важно, а какво човек носи в сърцето си. ...

Напротив, много е важно, защото е едно да живееш в БГ (да работиш там, децата ти да учат в БГ, да се лекуваш там) и от тази си позиция да разказваш колко е хубаво и съвсем друго да си изкарваш хляба на запад и да имаш тамошна здравна осигуровка за теб и децата си и да обясняваш колко е хубаво да се живее в БГ.

Въпроса на БулКан е абсолютно на място - Practice What You Preach!!! В БГ е хубаво, роднините са там и тн ама ...

Quote
Geto
А там където си отвъд океана всички сте светци и всичко ви е по мед и масло? Човек има нужда от вяра, но не твоята в парите и вещите. Те го Петра и вестници вече не чете, пратил старата си майка да бачка и ако не се интересува от старата родина цял ден във българския форум виси.
България няма нужда от подобни ревльовци и нихилисти. Прочее и там в Канада няма нужда от такива, но вие сте граждани на света, Родина е мръсна дума за много от плюещите тук*yes*

Не става въпрос само за пари. Има маса професии с които в БГ си гладуваш откровенно! Пример - учител : как можеш да храниш семейство с 800лв??? да не говорим за научен работник. Емигрантите били се кланяли на парите - ай сиктир, всеки човек иска семейството му да е сито, с покрив над главата и добре осигурено. Това са елементарни неща които в БГ са под въпрос. И сега не ми обяснявай че който е работлив ще успее - как точно ще успее учител с 800лв заплата и 2 деца? Или пенсионер със 150лв пенсия? Като чете редовно "патриотизмите" на божидар димитров?

Ето тези дето се "кланят на парите и вещите" били пратили за една година само 700млн евро eye popping smiley

[dnevnik.bg]

средно по 100ина евро на човек в БГ помощ от тези "родоотстъпници" ... брей как не им пука! изпращат защото за близките им в БГ понякога липсват елементарни услуги. говорим за прехрана, медицинско обслужване, образование

Practice What You Preach!!! Толкоз ли те развълнувах, че не намери думи да се изразиш на български:}

Иванов Ви го казва ама нещо никак не ви се ще да го приемете. Например институтът за медицински сестри работи САМО за ИЗНОС. Това допустимо ли е при вас? Социалните пенсии на всякъде по света са мизерни, включително и "социална" Канада. Ако иоскаш висока пенсия има пенсионни фондове. Заплатите на учителите по света са традиционно по-ниски за местния пазар. И защо смяташ че една учителка трябва сама да рани семейство, та таз другарка няма ли си другар в живота? Ти дарга ВилаВарна чувала ли си за изразът "Медицински туризъм"? Ако не си препращам те към последният коментар на др. Иванов. По СНН имаше обширен материал по темата. И още, никога и никъде не съм казвал къде е по-хубаво или по-лишо, това е лична работа. Нито, че България е цъфнала и вързала, както и Америка не е цъфнала и вързала.
Сега на конкретният ти въпрос за местоживеенето. Това гурбетлък и живот в странство са познати в България още преди "синята" революция и подскачане по павета. Имало е революционери, бедни селяни кои бягащи от закона кои от мизерията и безаконията в България, но всички те са носили любов и болка по родината. Други са ходели да се изучат, но винаги са се връщали отново с любов. Моят прадедо пристига с корабите като беден емигрант в Америка и се заселва някъде в Пенсилвания, но заедно с останалите си съселяни остава всичко и се записва доброволец в Балканската война. Няма да питам бихте ли направили подобно нещо защото сте ясни. Мухльовци, пращате пари на мама а се биете в гърдите като благодетели на България. Знам ви болката аз ама нека не ставам гаден.

Предлагам ако Петър има доблест да затвори тази тема и да говорим за имоти. Все културтрегери пък я виж като каруцари се попържаме.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-21 23:32 от Geto.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.