Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 18:32:58
avatar
др. Иванов,

Ти се оказа откровен глупак. Установилите се емигранти забележете: "смучели пари от БГ". И каква стана сега тя? Установените емигранти продават или дават под наем и парите ги изтеглят от БГ така ли? С други думи държавата освен, че се грижи добре за собственото си население, полага и много грижи за емигрантите си.

ееех де да имаше начин такива изказвания да стигат до ушите на всички емигранти... Лично аз отсега нататък една стотинка няма вкарам в БГ пък ако ще роднините да пукнат от глад. Имат си правителство да си ги храни, да им дава пенсии и заплати.

Иванов, твоите писания ще ги линквам на форума на българите живеещи в чужбина. Нека знаят хората какво мисли БГ пасмината за тях.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 19:06:27
Ти и досега не ки изпратил и една стотинка, така че ни си критерий. Последното нещо, което може да интересува икономиката са емигрантите отвъд океана. Поразпитай познатите си и ще видиш, че всички спасяваха ипотеките си там с продажби в България. Емигрантите от които идват парите съм казал къде са.
Емигрантите нанесоха огромен удар на българската икономика, като дори това, което са изпратили да се умножи по 10 не може да компенсира минимална част от парите, които изнесоха под формата на кеш, образование, здраве и пенсии. Това е техен избор и никой не може да им се сърди, това намерили, това направили, но са последните хора, които могат да се обаждат, защото дори най-мързеливият циганин, дето рови из кофите и дава на вторични, има някакъв принос за пенсиите на родителите на емигрантите, дакато децата им - никакъв.
И напиши във форума за емигранти, че др. Иванов хрантути родителите им, затова главите ниско и опашките - между краката! Като почнете вие да храните моите, тогава ще се обаждате в строя!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 19:28:11
avatar
Иванов, колкото пари аз съм загробил в БГ, ти толкова здраве да не видиш. Идват за тебе обаче гладни времена и от сега точно обратното ще правя. Наистина ще гледам да изсмуча колкото се може повече. Ти по един или друг начин индиректно ще го усетиш. Спокойно. Догодина огладнелите НАП-аджии по 3 пъти на ден ще те преслушват на Сънито. А и още от сега пожелавам на циганите приятен престой в бъдещите им апартаменти в кв. Триъгълника строени им лично от Иванов.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-19 19:29 от Шльокер и 3/4.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 20:03:30
Quote
др. Иванов
Ти и досега не ки изпратил и една стотинка, така че ни си критерий. Последното нещо, което може да интересува икономиката са емигрантите отвъд океана. Поразпитай познатите си и ще видиш, че всички спасяваха ипотеките си там с продажби в България. Емигрантите от които идват парите съм казал къде са.
Емигрантите нанесоха огромен удар на българската икономика, като дори това, което са изпратили да се умножи по 10 не може да компенсира минимална част от парите, които изнесоха под формата на кеш, образование, здраве и пенсии. Това е техен избор и никой не може да им се сърди, това намерили, това направили, но са последните хора, които могат да се обаждат, защото дори най-мързеливият циганин, дето рови из кофите и дава на вторични, има някакъв принос за пенсиите на родителите на емигрантите, дакато децата им - никакъв.
И напиши във форума за емигранти, че др. Иванов хрантути родителите им, затова главите ниско и опашките - между краката! Като почнете вие да храните моите, тогава ще се обаждате в строя!

Иванов,
пенсионният фонд е ограбван няколко пъти в последните 20 години. Това не е направено от емигрантите, а от политици. Това е една от причините сегашните пенсионери да нямат пари за елементарни нужди.

По темата:
Циганите се увеличили три пъти за осем години
Циганското население в България се е увеличило 3 пъти от 1998 г. насам. Това е показало проучване на Агенция „Медиана“ и Института за социални дейности и структури „Иван Хаджийски“.
Според социолога Кольо Колев, има основания да се прогнозира циганизация на обществото. Докато сред българите безработицата намалява, то сред циганите тя се увеличава. 50% от безработните цигани са без образование, 42% са с основно, 8% средно, висшисти почти няма.
Проучването е показало, че след около 25 години възрастовата група 15-25 години ще бъде съставлявана от 40% роми. Също така 70% от циганите имат максимално основно образование, а 1/7 няма да стигнат до 7 клас, а 30% не учат. Според Кольо Колев, ако не бъдат взети мерки, ще има увеличение на бедността и мизерията в българското общество.
България е на едно от първите места в Европа по отпадане на млади хора от училище. 24% отпадат преди завършване на средно образование, а половината от тях – преди 4 клас. Увеличава се и делът на младите хора без никакво образование. Към момента те представляват 10% от новата генерация и техният дял се е покачил почти два пъти в сравнение с по-възрастните поколения. Оформена е стабилна социална група, която няма шансове за реализация на трудовия пазар – хора без образование, квалификация
.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 22:59:49
avatar
Иванов, сезона мина и е време да се прибереш в Карлуково! Ще се наложи да се засилят процедурите и да се поставиш на сериозен режим относно хапчетата. За парите не бери грижа ти такива нямяш и не те касае този въпрос, а че си глупак пак го доказа с твърденията си.
И да поясня за такива като тебе че това са дани по банков път. Хората които работят в Европа си носят парите у джоба колкото и голям риск да поемат. Тука като отида на летището и ако носа повече пари кучето идва и сяда до мене а полицая ме поканва за малка проверка (случвало се е и го знам от личен опит). Така че драги Аз повече от 10 000 немога да сложа в джоба си, а и не бих поел този риск.

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-09-2010 - 11:10:53
Имотко ти гледай варненските имоти да се продават за мене не се кахъри аз си имам от всичко. Не търся да купувам така че не ме нареждай в редиците. Аз пари за кутийки в нивите нямам:]. От такива като мен пари няма да направиш затова си търси други. Проблема е че хора като теб са заровили главите в пясъка и се опитват да убедят ФАУНАТА че едва ли не всичко си е наред а то не е. Каквото и да ти напиша, каквито и доводи да ти дам, каквито и факти и доказателства да ти дам като живееш в DENIAL спасение няма. Недей изпада в състояние на съжаление. Недей кара главата да ти вкарва лъжовни мисли че щом пишем в форума и мислим че имотите ще падат е защото си нямаме, избивай си комплексите някъде другаде. Цените на имотите ще се движат спрямо икономическите и социалните фактори, нито един от тези 2 фактора не е стабилен в момента. За 20 години си имал няколко години на бум и то икономически и това е всичко. В момента в който страни като Англия, Америка, Франция и Германия се стабилизират добре и това ще стане рано или късно хората ще започнат да се изнасят малко по малко, статистиката няма да го отчете веднага но това не означава че не се случва. В момента сме на тъй наречения типинг пойт където емиграцията на още 200к-400к семейства ще закопае икономиката на българия ТОТАЛНО, не е казано че хората ще изберат само тези 4 държави може да идат и в други. Тези неща които ти ги пиша в момента ще се усетят рязко до 2015. После какво ще правим, ще вдигнем прага на пенсиите до 110 години ли? или може би данъците или лихвените проценти или какво ще си народим 10 000 000 чистокръвни българчета за една годинаwinking smiley

Нещата от които България има нужда в момента са много пари и много време, но само когато имаме много пари а ние ги ............,каза ли нещо имотко?*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-09-2010 - 14:12:44
Да кажа, че съм от София, та варненските имоти да се оправят сами.
Да кажа, че съм напълно съгласен, за това, дето цените на имотите се определят от икономически и социални фактори, само в тълкуването на последните малко се разминаваме.
Не съм съгласен с широко застъпваното във форума емигранско мнение, че най-късно до 2015 г. в България ще се мре, колкото и да ви се ще. Защо толкова ви се ще, ми е много трудно да си отговоря, тъй като освен цигани и емиграция, в България аз виждам и много други неща, които от майната си не се виждат. Животът и пазарът не е само това, дето го четеш по вестниците.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-09-2010 - 14:59:14
Обещание на премиера към емигрантите: "И вие ще се върнете в България".
clap:

Моля да не се бутате - за всички ще се намери препитание. winking smiley *drunk*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-09-2010 - 15:42:00
Булкан, имате нещо грешка!
Васил Арнаудов не е оркестров диригент и за никакъв негов приемник не съм говорила.
Аз давам информация от извора, ако някому не се струва логична или правдоподобна, да си потърси и други източници
Хайде със здраве
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-09-2010 - 16:53:46
Quote
BulCan
Quote
Erta
Булкан,...
Нашите възпитаници пътуват по света още от 60-те години и има статистика за спечелените за 40 години престижни музикални награди, която ще Ви смае. Особено като е ясно, че никога не сме имали парите на спорта, хората сами се финансираха и носеха купища лауреатски звания и медали. Ще спомена само името Васил Арнаудов, дори само той е достатъчен, господине.

...Познавам повечето от преподавателите в момента, някои са ми близки приятели/приятелки. Приемникът на Васил Арнаудов, когото давате за пример (Драгомир Йосифов) - също. Тяхното мнение е, че положенито като цяло е трагично и продължава да се влошава. Това виждам и аз когато се "престраша" да отида на някой концерт на БГ оркестър. Няма да споря, де. Добре е, че сте убедена в това, което пишете (подобно на др. Иванов). Желая ви успехи! *drink2*

Врътнах малко лентата назад - вие сте тази, която дава В. Арнаудов за пример (въпреки, че беше станало дума за оркестрови диригенти), та затова написах, че приемника му (диригента на хора в Русе, носещ сега името на В. Арнаудов) ми е приятел, както и мнението му, а и на много други колеги за състоянието/нивото на ДМА и класическата музика като цяло в БГ. Не виждам къде съм писал, че е оркестров диригент? Просто писах какво чувам, ако отида да чуя БГ оркестър (самостоятелни хорови концети не са ми интересни). Ама нали трябва да имаме последната дума smiling smiley Имаше една Камелия във форума и тя едни такива интереснички спорчета водеше... Хайде със здраве и на Вас *rose*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-20 16:55 от BulCan.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.