Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-09-2010 - 05:49:25
avatar
Quote
Imotko
И вкъщи аз ги мия чиниите, щото жената изкарва повече пари и все вика, че била скапана от работа.
Поздравления ! Мисля ,че си от моята кръвна група ( четеш книги, обичаш да миеш чинии, инвестирал си в недвижимост) - все едно виждам себе си... *ok* Сега ,ако ми пишеш ,че обичаш да караш велосипед ( аз имам 3 -шосеен ,кросов и малък сгъваем ) " ще падна от коня"*yes* Поздрави!!!*drink2*
П.П. Извинете за спама !*bow*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-09-2010 - 13:28:11
Quote
Imotko
И вкъщи аз ги мия чиниите, щото жената изкарва повече пари и все вика, че била скапана от работа.

Дай Боже всекиму! Аз много се чудя дали да не "инвестирам" в жената - 2 години по-скъп живот с около 3000 долара на месец, което прави 72 К + пари за обучение, да кажем грубо общо около 100-120 К, да учи и да си приравни дипломата. Ако успее, след това за около две години и половина се връща инвестицията и после (здраве и живот) сме на + 40-50 К в долари годишно (като махнем данъците и приспаднем разликите в разходите за живеене) и тогава бих могъл да се приближа до твоето завидно положение (жена ми да изкарва повече пари от мен) и да мия чиниите в къщи с кеф (не, че и сега не го правя).

А, има и друг начин - моите доходи да спаднат и сегашните нейни да се окажат по-големи от моите, ама да се надяваме това да не се случва. :]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-09-2010 - 14:40:57
Времето ми се разпределя по следния начин: Малко работа, щото няма повече; Малко мислене, щото няма какво толкова да се мисли; После децата+жената, после книги /и нета тука го броя/, после-приятели, после-спорт /колелото ми е единствения такъв, само през топлите дни/. Чиниите на 90% вкъщи си ги мия аз, не знам защо така се получи, но ми харесва. Жената в този мъжки свят да изкарва повече пари-беше шега, разбира се. Фитнес, фризьор, маникюр, деца, готвене-обича, малко шопинг-това е. Да са ни живи и здраве.
BulCan, що не се сети по-рано, сега с децата ли ще учи?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-09-2010 - 16:37:07
Quote
Imotko

Жената в този мъжки свят да изкарва повече пари-беше шега, разбира се. Фитнес, фризьор, маникюр, деца, готвене-обича, малко шопинг-това е. Да са ни живи и здраве.
BulCan, що не се сети по-рано, сега с децата ли ще учи?

Абе майтап, майтап, аз имам няколко приятели, на които жените изкарват повече пари от тях и изобщо няма "филми" от рода на "женчо", "мъжка домакиня" и пр. Не, че и те не работят, но така са се стекли обстоятелствата. На запад по офиси, ако щеш и по министерства даже, не е толкова мъжки светът от едно 20 годинки вече (поне аз от тогава знам). Гледам и в България една такава тенденция, ама май става дума за жената, дъщерята или любовницата на Някого. smiling smileysmiling smiley

На върпоса ти - нямаше как да се сетя по-рано - нещата се развиха бързо, жена ми беше взела интервю за работа в УК (за там няма нужда да приравнява диплома) преди да забременее, после взехме решение да жертваме работата и в полза на раждането, та сега съм и малко длъжник в това отношение. Иначе наистина малко дете е най-трудния момент при едно бъдещо обучение на майката (не, че е невъзможно, но е много, много трудно). Не може всичко, трябва компромиси при какъвто и да е вариант, важното е горе-долу да се уцели с кои компромиси човек (или жена smiling smiley) би се примирил най-лесно...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-09-2010 - 17:52:07
avatar
Quote
Imotko
Времето ми се разпределя по следния начин: Малко работа, щото няма повече; Малко мислене, щото няма какво толкова да се мисли; После децата+жената, после книги /и нета тука го броя/, после-приятели, после-спорт /колелото ми е единствения такъв, само през топлите дни/. Чиниите на 90% вкъщи си ги мия аз, не знам защо така се получи, но ми харесва. Жената в този мъжки свят да изкарва повече пари-беше шега, разбира се. Фитнес, фризьор, маникюр, деца, готвене-обича, малко шопинг-това е. Да са ни живи и здраве.
BulCan, що не се сети по-рано, сега с децата ли ще учи?
Браво от мен ! Пожелавам ти здраве и успехи! Аз се старая да карам и при лошо време.*black eye*
Поздрав от мен :

neo
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-09-2010 - 21:04:25
Еднопосочен билет, моля. Отново. [www.capital.bg]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 09:48:08
Статията е добра в капитал. Истината е че не може човек да има преспективи в бг-то а каму ли добра заплата. Така че повечето хора могат още от сега да проучват къде е по добре да живеят и развиват в Европа, и ако това изисква ученето на чужд език нека започват сега защото после ще им струва много пари,нерви и време. фрази като ''абе аз един път дойда там и ще го науча лесно''' не съществуват. Стотици са ми минали през ''ръцете'' дето са ми го казали. Колкото повече българи емигрират толкова проблемите в България ще се задълбочават( Темата е дълга), това е като порой който отмива почвата от камъните и рано или късно те се озъбват това което се случва в бг-то. Циганите просто ще ускорят решението на много хора особенно в период на дълга и дълбока криза, в която един некъдърник излиза през ден и ти казва как сме излезли от кризата а ти продължаваш да мизерстваш и затъваш в дългове-та това е България- Една голяма Мафиотска пирамида. Чичовото,Вуйчовото,Тативото,Лелиното и секретарката която се праска с шефа си за малко по добра заплата и позиция ще се опитат да ви убедат в форума че само некърдниците и неможещите напускат, защото самите те са по зависими от вас отколкото вие от тях(трябват им работещи маймунки). Тяхното оцеляване зависи от вас. Без вас те ще трябва да наемат циганите на отговорни позиции където да носят отговорностиwinking smiley, това поне не го виждам да стане скоро време.

Затова всеки е ДЛЪЖЕН ДА ЕМИГРИРА ИЛИ МИГРИРА ПОНЕ ВРЕМЕННО АКО:
ще му донесе по добра реализация на умствените възможности, на кариерата му, ако заплащането ще е поне двойно по добро от бг-то, ако това ще доведе до по добър жизнен стандарт на него/нея и семейството.

А тези които ти обясняват че трябва да останеш и да се бориш иначе си дупедавец му теглете една по майчина линия и ако може и една и от мене, кажете му да си завре Хапартамента с който се е набутал и който е с РАЗЧУПЕНА архитектура в дупето. Опитайте се да му обясните макар че той/тя няма да ви разбере и дори може ви се измее, че колкото повече хора напускат държавата толкова по малко хора ще имат нужда от техните скъпоценни тухли и бетон заровени в нивата. Но пък за сметка на това циганите от тук нататък ще се увеличават главоломно, и ще бъдат новите имотни инвеститори*pardon* и ще могат да им ги купят така че да се притесняват много. За по възрастните от вас ще знаят че Българина винаги се усеща когато или са го прекарали тотално или когато вече няма път назад тоест накрая. 20 години учим този житейски университет но няма да вземем диплома защото май не сме научили нищо, а това е че нещата няма да се оправят и ще стават по зле.

Малко офтопик, не казаха ли от БНБ че има май 800 000 000 евро дефецит или не, няма страшно за другата година са определили да не е повече от 1 500 000 000 евро, а за по другата 2 000 000 000 евро --това май е 2012 година.Заебете какво ви говорят кукловодите а гледайте как се движи цената на златото и среброто, защото те са главните фактори за стрес на пазарите и несигурнастта като цяло, ако се покачват не е добре, не слушайте какво ви лъже финмина*yes**drink1*.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 14:04:40
avatar
Несъм го писал Аз. Моля математиците на форума да изчислят какъв % е това от финансите на България по години, и ако може да се сравни с най голямата инвестиция за същата година.

http://www.monitor.bg/article?id=261038

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 15:18:17
Петер, ти не си ли купи вече апартамент, та си заревал толкова.
Подкрепям напълно това, което пише в статията на "Капитал", както и по принцип. Не подкрепям простотиите, които емигранската тълпа пише по форума/ите/.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-09-2010 - 17:33:15
Тези пари са от хора, които работят, а не от паразити като вас. Основно преводите идват от емигрантите, които живеят временно в чужбина и работят с тази цел - да изпращат пари тук.Това са основно хората от Гърция, Италия, Испания, Англия. Другата група са установилите се в чужбина, която смуче пари - наеми и продажби на НИ.
И по тази линия парите намаляха по вина на разбойническото правителство - това, което сме коментирали тук за нетрудовите доходи.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.