Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 18:42:14
Много ми харесва думата "комплекса"*ok*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 20:49:04
Quote
др. Иванов
Аз не съм специалист по чалгата, не било чалга, а чалгия. Разрешавам! Мисълта ми беше, че чалгаджиите са на светлинни години напред в радвитието си сравнени с българската полуинтелигенция.

Винаги съм казвал, че трябва да се прави разлика между Русия като държава, полезна за нас, и сволачта, която я населява. Руският турист няма право на каквито и да е оплаквания, както и западния. Може да се обаждат при положение, че плащат както трябва, а не да плятят 3-8 пъти по-малко и да искат същите услуги като еди къде си. Тези опити трябва да се режат от корен. Като е по-хубаво в Египет отиваш там, 2-3 човека от групата ги очушкват ислямисти, 4.5 отиват в затвора, защото има ред, а останалите се връщат без петак и с глътнати от страх езици и започват да пишат само хубави неща, щастливи, че са оцелели. Или отиваш в Турция, където срещу платените пари спиш на улицата и се кръстиш, че поне не са те заключили в хотела, докато тур операторите не платят или по друга причина. В последствие пак си доволен, че поне дупето е здраво.

За сърбежите не знам ама българите не трябва да стъпват в Комплекса, не е добре за мораwinking smiley Инак ако Др. Иванов е грубичък казва вярни неща за навиците на аристократите и комплексите на братушките и в още по-голяма степен на родните първенюта. Ние по традиция сме готови да се подценяваме и самоунижаваме, вместо да подчертаваме хубавите неща и да се гордеем с постигнатото, ама нейсе българи сме си.
Поздравления Др. Иванов*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 04:26:32
avatar
.Аз не обичам чалгата,но мога да я понасям .*huh*.Проблемът на чалгата е друг.Чалгата не само като музикален стил,но като начин на мислене и поведение е много по-вредна и опасна,защото изкривява ценностната система.Има разлика между чалгаджии и хора, които слушат чалга.Някои слушат чалга и са нормални хора.Но има хора за които чалгата е станала начин на мислене.Има хора които са чалгаджии,хора които слушат чалга,хора които понасят чалга и такива които не понасят чалга.

Така да се каже има 4 типа хора.Чалгаджии,хора които слушат чалга,които понасят чалга и нямат нищо против нея и хора които не понасят чалга.За радост най-малко са първия тип чалгаджиите.Чалгаджиите са като коне с капаци и слушат само чалга.Аз гледам от всеки стил да избера най-доброто.Другият малък процент от населението са тези, които не понасят чалга.Най-много са хората, които понасят чалгата и тези които просто я слушат.

Друг проблем е,че тя не е българска музика.Лошо няма да има българска музика подобна на сръбската,гръцката или румънската.Където да се съчетават модерни ритми с народни ритми. Чалгата е крадена ориенталско-сръбска музика. :g:
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 05:27:03
avatar
Колеги,всъщност възможно е и да бъркам,но като изключим "родния пейзаж",думата "ЧАЛГА" е от турски произход и по-конкретно това е било вид танц за забавление на управляващата класа в Турция,който е бил изпълняван само от млади мъже-педерасти,въртящи секси плешки с вълнообразни възвратно-постъпателни движения за радост на манафите.*yes* Сериозно...*ok*




Слушането на чалга е най-нисшата съставка на минималното остатъчно количество първобитен инстинкт, отговарящ за реагирането на несвързани звуци и безуспешно опитващ се да симулира интерес към музика!
При интелигентните хора този рефлекс е напълно закърнял, а при чалгаджиите,поради липса на изместващи го фактори,заема цялото налично СЪЗНАНИЕ!
*sos*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 07:00:53
Quote
budala
Колеги,всъщност възможно е и да бъркам,но като изключим "родния пейзаж",думата "ЧАЛГА" е от турски произход и по-конкретно това е било вид танц за забавление на управляващата класа в Турция,който е бил изпълняван само от млади мъже-педерасти,въртящи секси плешки с вълнообразни възвратно-постъпателни движения за радост на манафите.*yes* Сериозно...*ok*

За чалгата може да прочетем в Уикито.

Чалга няма като инструмент. Предполагам, че др. Иванов визира зурла.

Да не се бърка с вувузела.

Чалга културата

Ето и за чалга-защитника, многоуважаемия др. Иванов.

Иначе за да не излезе, че само плюем България в темата, ето нещо позитивно:
video: [www.vbox7.com]

И това:
[vbox7.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-10 07:02 от antoninus_pius.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 09:12:16
avatar
За чалгата може да прочетем в Уикито.
Чалга няма като инструмент. Предполагам, че др. Иванов визира зурла.
Да не се бърка с вувузела.
Чалга културата
Ето и за чалга-защитника, многоуважаемия др. Иванов.


Благодаря за информацията*drink2*- ето ,че "разплетохме кълбото".smiling smiley Толкова внимание обърнахме на чалгата досега, че предлагам да бъде включена в заглавието на темата...Нещо като: " За чалгата ,демографският срив и имиграция и как биха се отразили на цените на НИ." smiling smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 09:13:34
Точно това имах предвид поч "чалгизъм", чиято идеология "от мене чеп за зеле не става, ама съм велик, защото товоря срущу чалгата". Не, че не я слушате, защото с нея лягате и ставате, но трябва да се говори срещу нея, защото е "интелектуално". Точно тези, дето най-много говорят срещу чалгата непрекъснато ми цитират имена на певци и певици, които никога не съм чувал.

Ако човек иска да си отговори какво е чалга в общественият живот е достатъчно да прочете написаното във форума, то си е чиста чалга и главните чалгаджии са точно представителите на чалгизма.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 10:02:01
avatar
Quote
др. Иванов
Точно това имах предвид поч "чалгизъм", чиято идеология "от мене чеп за зеле не става, ама съм велик, защото товоря срущу чалгата". Не, че не я слушате, защото с нея лягате и ставате, но трябва да се говори срещу нея, защото е "интелектуално". Точно тези, дето най-много говорят срещу чалгата непрекъснато ми цитират имена на певци и певици, които никога не съм чувал.

Ако човек иска да си отговори какво е чалга в общественият живот е достатъчно да прочете написаното във форума, то си е чиста чалга и главните чалгаджии са точно представителите на чалгизма.

И все пак - чалгата ще умре, защото изкуството никога не умира.
Дерзайте! Убийте чалгата!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 10:45:36
Др. Иванов,
до преди няколко коментара не съм плюл чалгата, нито съм я коментирал, хвалил, натрапвал и т.н. Аз лично слушам различни стилове, рап и чалга не попадат сред тях. Това не ми пречи да имам някаква музикална култура, а и съм чел доста за различните музикални инструменти. Писах ти и, че инфото е от Уикито, ама нейсе. Ти се хвана с това, че чалгата е инструмент, та понеже не бях чувал се разрових и не намерих такъв. Прегледах всички духови музикални инструменти, но чалга не намерих.
Изместваме темата. Спирам да коментирам чалга и чалга културата. *book*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 11:45:15
Зурлата е нещо с което свинята ходи напред, а инструментът се казва зурна.
Дали ще умре чалгата не знам, след като Моцарт е бил прочут чалгаджия.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.