Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Румъния, Гърция,...България

Публикувано от Пламен Николов 
Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 15:13:46
Или как им го слагат по света winking smiley.

румъния, гърция

Ако тук се възприеме челния румънски опит, ипотекарите с няколко апартамента здраво ще го издухат:

"Румънското правителство прие постановление вчера, с което определя и завишен данък за собствениците на повече от един недвижим имот, независимо дали е даден под наем или не, съобщи Медиафакс. С 65% по-висок данък ще плащат собствениците на първо жилище извън основното, със 150% - на второ жилище, а с 300% - на трето и всяко следващо"

Между другото влогарите също:

"Всички приходи под формата на лихви по банкови сметки ще бъдат обложени с 16%."

Това е начина да се обедини нацията и ипотекари и влогари да плеснат с ръце, да се прегърнат и да почистят на дядо си шмайзера winking smiley
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 15:30:53
то и тук има нещо подобно
за основно жилище се плаща 50% от данъка, а за всички останали по 100%
Въпросът е, че таксата смет е много по-висока от данъка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 15:37:20
Ами данъка върху лихвите е доста стара идея,има го почти навсякаде по света,много лесен за събиране но основната му цел е да накара хората да инвестират,а не да държат парите в влогове,както се казва сега в Румъния скоро и в други държави наоколо...
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 15:42:10
Quote
dragula
... Въпросът е, че таксата смет е много по-висока от данъка.
Аааа не се притеснявай, таксата смет и тя ще се качва догодина:
[paper.standartnews.com]

Румънците просто са направили печалбите от лихви облагаеми по ДОД. Ако се възприеме същия подход - данъка тук ще е 10%.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-01 15:51 от Panther1.
Анонимен потребител
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 16:17:58
Запитвали ли сте се какво значи данък върху лихвата?

Примерно 10% данък.
Ами това просто значи намаляване на лихвите с 10%.
Примерно вместо лихва 5% ти дават 4.5%, другите 0.5% (10% на 5% отиват за данък).

Ами те лихвите са толкова динамични напоследък че, надали някой ще го усети този данък върху лихвите.

Е та все още ли смятате че този данък ще изкара парите от банките?
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 16:39:07
Quote
Тинки Уинки
Запитвали ли сте се какво значи данък върху лихвата?
...
Хората дето можем да смятаме сме се замисляли. winking smiley
ИнвИститУтитИ със заеми на 10% лихва и загуби от 20% на година, такива дреболии не ги касаят. Пък и те нито имат депозити, нито могат да смятат. winking smiley
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 16:50:48
Пак се започна *black eye*
Не разбирате ли, че всички са пре...и - и ъпъри и сривлювци. На едните 300% данък на другите 16% лихва.
Ама българина е над тия неща - той си мисли: "На мен ми го сложиха вярно, ама на Пешо му го сложиха по-голям". И го обзема едно блаженство...
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 17:00:34
Аз лично смятам че тези идеи на румънците са добри, дори и да са в моя загуба. Идеята на данъците е да печели обществото като цяло, но все някой трябва да плати.
Досега мушмулите в парламента правят всичко възможно да прехвърлят тежестта от новите данъци върху бедната средна класа в България. А ако може богатите да не са много набуутани, че в парламента са по-богиатички, ама пусто скъперници и хич не искат те да са от прекараните. Ама от бедни хора колкото и да тупаш чувала няма как да падне много.
Данъка върху лихвите, увеличението на такса смет и увеличението на данъка върху имотите след първия е наистина във вреда на хората с по-големи финансови възможности.

Според мен това е справедливо, дори и да е в моя вреда. Хората дето все ги е страх да не се минат ... еми ваш проблем хора. Такива ниски имотни данъци и такива високи лихви без данъци няма никъде в нормалните държави. Та не виждам за какво ревете.

Румънците работят и затова ще дръпнат преди нас, нашите тъпунгери в МС и парламента само се мотаят и чакат нещата да се оправят от самосебе си. Дано поне като видят добър пример да вземат малко акъл.
Re: Румъния, Гърция,...България
01-07-2010 - 18:22:30
Quote
Пламен Николов
Пак се започна *black eye*
Не разбирате ли, че всички са пре...и - и ъпъри и сривлювци. На едните 300% данък на другите 16% лихва.
Ама българина е над тия неща - той си мисли: "На мен ми го сложиха вярно, ама на Пешо му го сложиха по-голям". И го обзема едно блаженство...

Съгласен съм с тази откровенна максима за българският манталитет. Но идеята на румънците принципно не е никак лоша. Най-малкото се опитват да уравновесят нещата, прехвърляйки малко от тежеста върху имащите (независимо от къде). Нещо като нашата пародия "данък лукс", но далеч по идейна и мисля ефективна.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 06:44:21
Подкрепям ги напълно за облагането на лихвите.Крайно време е и у нас да се помисли за това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход