Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 19:41:54
avatar
Quote
мерЪклия за еФтиния
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
jores
Пунди основния факт, че хората искат поскъпване на имотите се крие в процента от насепрлението притежаващо собственост и това, което те първа ще придобива. В този ред на мисли винаги огромната част са искали поскъпване /никой не иска стойността на собствеността му да пада/.
Има един друг момент, че така наречените сривлювци имат голям мотив да тръбят за срив, и за това изглеждат много, но всъщност никога не са били повече от 10-20% от населението.
И друго покачващите се или падащите цени на имотите са следствие от състоянието на икономиката, та нормално е всички да искаме икономиката да върви съответно цените да се покачват.

И последно, кой какво иска няма значение за движението на цените winking smiley

ПС аз искам ЪП, казвам го за да се определя в коя група съм, не че има значение :].
...........................................................
Хващам се за този цитат за да направя обоснованото предположение, че СРИВЛЬОВЦИТЕ И ВЛОГАРИТЕ, са хора които не искат поскъпване на имотите защото не притежават собственост или не могат да си го позволят. Затова типично по български ЖЕЛАЯТ никой да няма имот или който има, цената на имота му да стане нищожна. "Гроздето е кисело" и затова идва апокалипсиса!winking smiley

----------
друже ,
това ич не е обостовано предположиние - оно си е факт
лошото е , че покрай тъпанарите ще изгорях и хорица , които просто се подведоха по профендурите и изпуснаха момента за евтино жилище !


Изгореха орицата които се НАБЪЛБУКАХА с кредити преди време. Защото слушаха такива като вас
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 21:39:44
Пундииии, Пунди... Интересен трол си ти, трол с лична ангажираност. Кликове, мнения...Факти!!!
С тия факти си избърши...
Един безплатен съвет от мен. Приеми че нещата понякога се прецакват. Не е нужно да търсиш причини.
Ако това не помогне, погледни да не си обърнал стола на който си седнал. Може би е с краката нагоре.
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 21:53:54
Не знам броя на хората разбиращи неизбежността в която попада имотния пазар , но знам броя на хората продаващи имот. ТОЛКОВА ОБЯВИ ЗА ПРОДАЖБА НА ИМОТ НЕ Е ИМАЛО НИКОГА!!! Изниква въпроса защо толкова много хора продават така ценното нещо " имот".
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 22:25:56
avatar
Quote
paio
ТОЛКОВА ОБЯВИ ЗА ПРОДАЖБА НА ИМОТ НЕ Е ИМАЛО НИКОГА!!! Изниква въпроса защо толкова много хора продават така ценното нещо " имот".

Според мен от 1990 год. насам започна едно заимотване на хората (в добрия смисъл).
По онова време максимума беше един апартамент, като доста хора в градовете и това нямаха.
С промените, който успя спести някой лев и купи по един, два имота.
Жилищните нужди в различни периоди на човек са различни и това породи продаване на имот с цел закупуване на друг с по-добри параметри (според нуждите).
Българина си е пристрастен към земята и имотите (поне хората над 35 години).
Ние нямаме нагласата на "Американеца - скитник", който сменя по 7 - 8 дървени къщи през живота си и се мести като цветарка - там където има работа.
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 22:35:46
И имотите и парите (понеже става дума за тях) си имат предимства. Хайде сега погледнете на тези две неща по най-простия начин:

Кое е по-лесно в момента и близките да речем поне 12 месеца според вас (аз си мисля, че ще бъдат доста повече, но примерно вземаме едногодишен период)?

а) да продадеш имот

б) да купиш имот

Отговора на въпроса ще ви даде идея за посоката на цените.
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 22:51:47
avatar
Quote
BulCan
Кое е по-лесно в момента и близките да речем поне 12 месеца ?
а) да продадеш имот
б) да купиш имот
Отговора на въпроса ще ви даде идея за посоката на цените.

Откровенно казано нищо не е лесно, нито да продадеш, нито да купиш.
Големия недостатък при продажба е, че разполагаш с имот с точно определени параметри: локация, тип сграда, етаж, изложение, инфраструктура и т.н., които продавача не може да промени. Каквото е такова. Продавачаът може да "пипне" нещо вътре по интериора и основно да "играе" с цената. Ограничен е откъм гъвкавост.
Купувачът има свободата да избира райони, тип сграда, етажност и т.н. и т.н. Той е ограничен от наличните пари.
Обикновенно той гледа да "надскочи" своите възможности и впоследствие страда от изхвърлянето си.
Въпреки привидната "свобода и предимства" на купувача, парите в джоба му са важния фактор и често е поставен в една своя си рамка. Иска да купи един имот, ама парите не стигат и така леко се изнервя.
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
27-05-2010 - 23:01:31
avatar
Този леко изнервен купувач, започва или да плюе по форума високите цени или прави компромис с покупката в един от параметрите.
Въпроса кое е по-лесно да купиш или продадеш според мен не е актуален. В инвестициите не стои въпроса кое е по-лесно, а кое е по печелившо? Понеже най-добрите инвеститори са инвеститори в дългосрочен план, за мен имотите са добра инвестиция погледнати от тази гледна точка. Вярвам, че никой голям инвеститор или какъвто и да е било капацитет в дадена област не е търсил лесното в даден период от живота си. Дори напротив! Когато ми е трудно знам, че съм на прав път. По течението е най-лесно да се носиш. Но то винаги е надолу!
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
28-05-2010 - 00:35:48
Quote
TZARS
Quote
BulCan
Кое е по-лесно в момента и близките да речем поне 12 месеца ?
а) да продадеш имот
б) да купиш имот
Отговора на въпроса ще ви даде идея за посоката на цените.

Откровенно казано нищо не е лесно, нито да продадеш, нито да купиш.
Големия недостатък при продажба е, че разполагаш с имот с точно определени параметри: локация, тип сграда, етаж, изложение, инфраструктура и т.н., които продавача не може да промени. Каквото е такова. Продавачаът може да "пипне" нещо вътре по интериора и основно да "играе" с цената. Ограничен е откъм гъвкавост.
Купувачът има свободата да избира райони, тип сграда, етажност и т.н. и т.н. Той е ограничен от наличните пари.
Обикновенно той гледа да "надскочи" своите възможности и впоследствие страда от изхвърлянето си.
Въпреки привидната "свобода и предимства" на купувача, парите в джоба му са важния фактор и често е поставен в една своя си рамка. Иска да купи един имот, ама парите не стигат и така леко се изнервя.

Зависи колко са парите в джоба му... Ако си набележи примерно няколко имота висящи и непродадени от година на офертни цени примерно 2/3 от парите в джоба му, и на всичките им направи контра-оферта на още 20% надолу и си чака, а през това време спестява още пари? А ако пък не му пука особено дали ще купи изобщо или не, просто си дава предложенията? Изнервени са продавачите, които звънят през седмица да кажат, че има корекция на цената в посока надолу, което означава, че никой до момента не им е дал вече коригираната цена. Най-добри сделки се правят без особени емоции, калкулатора и... ако стане...

Всеки си гледа от неговата камбанария, аз съм бил купувач 3 пъти и продавач 2 пъти. И двете положения са ми познати. Най-важното от всичко е да уцелваш момента кога да си едното и кога другото.
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
28-05-2010 - 01:05:17
Quote
BulCan
Quote
TZARS
Quote
BulCan
Кое е по-лесно в момента и близките да речем поне 12 месеца ?
а) да продадеш имот
б) да купиш имот
Отговора на въпроса ще ви даде идея за посоката на цените.

Откровенно казано нищо не е лесно, нито да продадеш, нито да купиш.
Големия недостатък при продажба е, че разполагаш с имот с точно определени параметри: локация, тип сграда, етаж, изложение, инфраструктура и т.н., които продавача не може да промени. Каквото е такова. Продавачаът може да "пипне" нещо вътре по интериора и основно да "играе" с цената. Ограничен е откъм гъвкавост.
Купувачът има свободата да избира райони, тип сграда, етажност и т.н. и т.н. Той е ограничен от наличните пари.
Обикновенно той гледа да "надскочи" своите възможности и впоследствие страда от изхвърлянето си.
Въпреки привидната "свобода и предимства" на купувача, парите в джоба му са важния фактор и често е поставен в една своя си рамка. Иска да купи един имот, ама парите не стигат и така леко се изнервя.

Зависи колко са парите в джоба му... Ако си набележи примерно няколко имота висящи и непродадени от година на офертни цени примерно 2/3 от парите в джоба му, и на всичките им направи контра-оферта на още 20% надолу и си чака, а през това време спестява още пари? А ако пък не му пука особено дали ще купи изобщо или не, просто си дава предложенията? Изнервени са продавачите, които звънят през седмица да кажат, че има корекция на цената в посока надолу, което означава, че никой до момента не им е дал вече коригираната цена. Най-добри сделки се правят без особени емоции, калкулатора и... ако стане...

Всеки си гледа от неговата камбанария, аз съм бил купувач 3 пъти и продавач 2 пъти. И двете положения са ми познати. Най-важното от всичко е да уцелваш момента кога да си едното и кога другото.

Айде продай още веднъж и сменяй форумите.Голям зор те е налегнал.:}

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: АНАЛИЗ на ПОСОКАТА на цени на ИМОТИТЕ !
28-05-2010 - 08:00:18
Quote
прУфесУр тъпарон
на 20.05 .2010 "Зеленият Българин" пуска тема " Цените са достигнали дъното ... иде срив! - [forum.imoti.net];
въпр. тема за ПЕТ дни има 3765 клика - по 753 клика на ден и 31 мнение -
днас "меръклията за ефтиния" пуска тема "ЗАЩО не се СРИНАХА цените на ИМОТИТЕ " - защото в София се продават на търг САМО 92 апартамента "
въпр. тема за ЕДИН ден има 1245 клика и 49 мнения
очевадна е разликата в интереса към темите

Пундьо, не мисли, че са много пундьовците в България, които ще се хванат на наивните ти опити за манипулиране на мненията smiling smiley
Не е важно количеството на мненията, а качеството им.
Не е важен броят на кликовете, а броят на кликове за мнение, и тъй като 753/31 = 24, а 1245/49 = 25, следователно
интересът към темата " Цените са достигнали дъното ... иде срив! - [forum.imoti.net]; е по-голям от интереса към твоята темичка smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход