Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да продам ли

Публикувано от tsvetelin_petrov 
Да продам ли
23-05-2010 - 17:18:06
Здравейте имам 1/6 от един апартамент в Троян и се чудя кога е най - подходящото време да уредя продажбата му, на хората които държат останалата част от апартамента. Ще се качват ли цените или да го продавам още сега

Блиндирани Врати, Входни Врати, Решетки
Re: Да продам ли
23-05-2010 - 17:25:28
Quote
tsvetelin_petrov
Здравейте имам 1/6 от един апартамент в Троян и се чудя кога е най - подходящото време да уредя продажбата му, на хората които държат останалата част от апартамента. Ще се качват ли цените или да го продавам още сега

Продавай и вземай парите, че скоро никой няма да дава прари за имот /не че сега някой дава/ !

[zdravbadi.com]
Re: Да продам ли
23-05-2010 - 17:41:57
1/6 какви толкова пари ще ти донесе,че и в Троян...?
Re: Да продам ли
23-05-2010 - 17:45:37
avatar
Г-н Петров, да не се окаже, че разноските по покупко-продажбата ще са повече от Вашия дял.
Каквото успеете да вземете, все е кяр. Във вашия случай посоката на движение на имотите няма никакво значение.
След Нотариуса полейте сделката с една студена Троянска сливова.*drunk*
Re: Да продам ли
06-06-2010 - 14:57:02
Quote
TZARS
Г-н Петров, да не се окаже, че разноските по покупко-продажбата ще са повече от Вашия дял.
Каквото успеете да вземете, все е кяр. Във вашия случай посоката на движение на имотите няма никакво значение.
След Нотариуса полейте сделката с една студена Троянска сливова.*drunk*

Апартамента е хубав 2-ри етаж над 100 квадрата с мазе и гараж и при това е тухлен . Мисля че ще успея да взема поне някаква прилична сума. До колкото си спомням данъчната му оценка беше над 100 хил лв. Колко ли би била пазарната обаче ? Колкото до ракията то е ясно smiling smiley Троянска сливова в промишлени количества

Блиндирани Врати, Входни Врати, Решетки
Re: Да продам ли
06-06-2010 - 15:58:49
avatar
Quote
tsvetelin_petrov
Апартамента е хубав 2-ри етаж над 100 квадрата с мазе и гараж и при това е тухлен.
Мисля че ще успея да взема поне някаква прилична сума.
До колкото си спомням данъчната му оценка беше над 100 хил лв.
Колко ли би била пазарната обаче ?

Направо не мога да повярвам, че данъчната оценка може да е над 100.000 лв.
В момента пазара е извратен и често реални сделки стават под данъчна оценка.
Консултирайте се с агенции в Троян и Ловеч, за да добиете представа на базова цена.
Опитайте се да си вземете своята 1 / 6 - та. Дори и да занижите Вашия дял с 15 %, не губите.
Re: Да продам ли
06-06-2010 - 18:41:53
Не знам какви са отношенията със собствениците на останалите 5/6. Това има голямо значение в такава ситуация.
Ако подобен на този апартамент се е продал наскоро и имате точна информация за цената, на която е станала сделката ще е от голяма полза, но винаги може да се смята, че при дадена сделка едната от двете страни се е минала - продавачът, че е продал евтино, а купувачът, че е купил скъпо. Ако има 10 такива сделки вече може да има точна представа за цената, но то едва ли има и една, та камо ли 10.
И пак дори абсолютно точната представа за пазарната цена на имота, може да е отправна точка при разговорите, но в такива случаи може всяка една от страните може да се опитва да цака другата. Въпрос на преговор е и моментът на сделката. Ако смятате, че цените след някакво време ще са по--високи, ще искате да продадете по-късно, но пък отсрещната страна ще иска да купи веднага, ако разполага със сумата за сделката.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 19:11 от dragula.
Re: Да продам ли
06-06-2010 - 21:05:25
Quote
tsvetelin_petrov
Quote
TZARS
Г-н Петров, да не се окаже, че разноските по покупко-продажбата ще са повече от Вашия дял.
Каквото успеете да вземете, все е кяр. Във вашия случай посоката на движение на имотите няма никакво значение.
След Нотариуса полейте сделката с една студена Троянска сливова.*drunk*

Апартамента е хубав 2-ри етаж над 100 квадрата с мазе и гараж и при това е тухлен . Мисля че ще успея да взема поне някаква прилична сума. До колкото си спомням данъчната му оценка беше над 100 хил лв. Колко ли би била пазарната обаче ? Колкото до ракията то е ясно smiling smiley Троянска сливова в промишлени количества

Просто такава данъчна оценка за апартамент в Троян няма. Наскоро реших да продавам търговски обект в Троян с РЗП 178 м.кв. Е, познайте колко му е данъчната оценка? 98 и нещо отгоре хиляди лева. За апартамент 100 данъчна? Пазарна да, но данъчна - твърдо не!
Re: Да продам ли
07-06-2010 - 14:20:21
Апартамента е 120 кв
В същата кооперация се продава апартамет за 100 хиляди лева който е едно към едно с този който имам 1/6 от него та най - вероятно може и да е наистина толкова

Блиндирани Врати, Входни Врати, Решетки



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 14:24 от tsvetelin_petrov.
Re: Да продам ли
07-06-2010 - 17:51:40
Вземай парите и се радвай! Цените падат!*yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход