Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

да купувам ли

Публикувано от filmatoplo 
Re: да купувам ли
28-05-2010 - 13:23:05
Filmatoplo, не се вкарвай в никакви филмиwinking smiley.Недостроена сграда,че и под наем ще я дава,че и съвети от заинтересовани лица слушаш.
Цената от 1500 евро ,няма да я коментирам.
Но се замисли над това:„Във Варна в условията на криза, най-много пострадаха магазинчетата и офисите.
Дребния бизнес най-много го пое, малки фирми се групират по две-три в един офис. “
Ще се изненадаш колко свободни магазинчета ще има тоя сезон по морето(Ако собствениците не премислят нивата на наемите),оборотите в търговията са яко надолу.
Re: да купувам ли
28-05-2010 - 20:23:06
Тъкмо и аз си мислех, да отворя подобна тема. От доста време следя форума и рядко пиша, а когато го правя, то само питам. Та сега към въпроса ми, да купя ли. Утре ще ходя на оглед, става въпрос за парцел с право на строеж 100м2 и построени върху него павилиони, мястото е оживено, в момента носи наем 1300лв месечно, цената е 75000Е и подлежи на договаряне, собствениците били притиснати от кредити (поне така казват самите те). Нямам кредити, парите ми са от друг имот, който продадох преди 2г. Искам просто да чуя няколко мнения, за да си улесня решението, за което ако се окаже грешно не бих винил никого. Благодаря предварително.
Re: да купувам ли
28-05-2010 - 20:36:34
avatar
С това кратко описание, едва ли някой би дал професионален съвет.
Нужна е проверка на документацията на имота, проверка в общината относно Общия Устройствен План на района, подробен анализ на положението "павилиони" и тяхното бъдеще, анализ на "настоящи и бъдещи наеми" и други подобни проверки, които се правят на място (в града). Едва след като картинката се изясни на 100 %, тогава се обсъжда продажната цена и накрая избора е Ваш, дали да се предприема атака.
Re: да купувам ли
28-05-2010 - 20:48:11
Да наистина описанието е кратко. Утре след огледа, ще имам по-подробна информация. Ще направя и проверките разбира се. Просто ще е добре, да си оформя предварително някаква нагласа.
Re: да купувам ли
28-05-2010 - 23:46:20
направих бърза сверка с конкурентния сайт -в Приморско се дават под наем няколко магазина (всеки си хвали оживената улица ) за 3500 лв на сезон.Просто малко инфо ,без да разбирам материята,фен съм на Приморско ,3 години подред там ходя .
Re: да купувам ли
29-05-2010 - 19:57:45
Quote
amam
Тъкмо и аз си мислех, да отворя подобна тема. От доста време следя форума и рядко пиша, а когато го правя, то само питам. Та сега към въпроса ми, да купя ли. Утре ще ходя на оглед, става въпрос за парцел с право на строеж 100м2 и построени върху него павилиони, мястото е оживено, в момента носи наем 1300лв месечно, цената е 75000Е и подлежи на договаряне, собствениците били притиснати от кредити (поне така казват самите те). Нямам кредити, парите ми са от друг имот, който продадох преди 2г. Искам просто да чуя няколко мнения, за да си улесня решението, за което ако се окаже грешно не бих винил никого. Благодаря предварително.

Ето още информация след днешния оглед: Мястото е 1/4 от бивш голям хранителен магазин с право на строеж върху държавна земя. Собствениците са общо трима и както следва 1/2, 1/4, 1/4, като 1/2 хранителен магазин и другите 1/4 и 1/4 запромишлени стоки с общ вход и е оформено като малък закрит базар. Намира се в малък пазар в междублоково пространство.
Re: да купувам ли
29-05-2010 - 20:39:38
avatar
Quote
amam
Ето още информация след днешния оглед: Мястото е 1/4 от бивш голям хранителен магазин с право на строеж върху държавна земя. Собствениците са общо трима и както следва 1/2, 1/4, 1/4, като 1/2 хранителен магазин и другите 1/4 и 1/4 запромишлени стоки с общ вход и е оформено като малък закрит базар. Намира се в малък пазар в междублоково пространство.

Аз категорично бягам надалеко от такъв тип имоти (съсобственост) и (върху държавна земя).
Имам си определени принципи и не правя компромиси с тях. Това обаче си е мое мнение.
Възможно е някой форумец да направи професионален анализ и да представи "имота" в блестяща светлина и той да се окаже прав, а аз тотално да греша.
Re: да купувам ли
29-05-2010 - 21:03:38
Да и мен ме притеснява тази съсобственост, личи си и от вида на помещението, отчайващо се нуждае от ремонт, но пък ме съблазнява съотношението наем-цена.
Re: да купувам ли
29-05-2010 - 21:12:11
avatar
Quote
TZARS
Quote
amam
Ето още информация след днешния оглед: Мястото е 1/4 от бивш голям хранителен магазин с право на строеж върху държавна земя. Собствениците са общо трима и както следва 1/2, 1/4, 1/4, като 1/2 хранителен магазин и другите 1/4 и 1/4 запромишлени стоки с общ вход и е оформено като малък закрит базар. Намира се в малък пазар в междублоково пространство.

Аз категорично бягам надалеко от такъв тип имоти (съсобственост) и (върху държавна земя).
Имам си определени принципи и не правя компромиси с тях. Това обаче си е мое мнение.
Възможно е някой форумец да направи професионален анализ и да представи "имота" в блестяща светлина и той да се окаже прав, а аз тотално да греша.

Хич даже не грешиш.Съсобственост на право на строеж, е проблем за два живота

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: да купувам ли
29-05-2010 - 22:20:37
По принцип наем от магазин е по голям от наем на ваканционен апартамент - с тия 60-70 хиляди дето ги иска продавача ако купя апатрамент повече от 1500 лева не може да искара за лятото ,но магазина минимум 3000 лв и нагоре при късмет да го наеме мераклия.Вапроса е такъв дали е оправдана тая инвестиция , чувал съм че за магазин цената е 10 годишен наем .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход