Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!

Публикувано от SAHIB 31 
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 15:12:00
Quote
TZARS
Quote
2010
„Клийвс“ ЕООД придоби 15 нови апартамента в столицата. Стойността на инвестицията е 2 млн. евро. „Клийвс“ е в процес на създаване на портфолио от луксозни новопостроени жилищни сгради в София на стойност 40 млн. евро. В края на 2007 г. компанията купи 51 апартамента в комплекс Este Home and Spa в столичния квартал Изток за 10 млн. евро. Ето, че има фирми, които купуват здраво.
Да допуснем, че тази фирма върти немъчени пари.
При положение, че тя следва основните "правила" на форума, би следвало да си вложи 2-та милиона на влог.
Всеки може да изчисли, какви лесни и безрискови пари ще прибере като печалба.
Да, ама не. Те купуват имоти.
Тази фирма работи противно на общата "тенденция" от форума, че лихвите са печеливши.

Интересен пример. Посмятах малко:
2007: 10 000 000 / 51 = 196 078 евро/апартамент
2010: 2 000 000 / 15 = 133 333 евро/апартамент
(133 - 196) / 196 * 100 = -32%
smiling smiley И аз купувам при -30% спад на цените smiling smiley
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 15:24:51
avatar
Quote
BulCan
Quote
TZARS
Quote
2010
„Клийвс“ ЕООД придоби 15 нови апартамента в столицата. Стойността на инвестицията е 2 млн. евро. „Клийвс“ е в процес на създаване на портфолио от луксозни новопостроени жилищни сгради в София на стойност 40 млн. евро. В края на 2007 г. компанията купи 51 апартамента в комплекс Este Home and Spa в столичния квартал Изток за 10 млн. евро. Ето, че има фирми, които купуват здраво.

Да допуснем, че тази фирма върти немъчени пари.
При положение, че тя следва основните "правила" на форума, би следвало да си вложи 2-та милиона на влог.
Всеки може да изчисли, какви лесни и безрискови пари ще прибере като печалба.
Да, ама не. Те купуват имоти.
Тази фирма работи противно на общата "тенденция" от форума, че лихвите са печеливши.

Откъде да знаем тези пари до момента къде са били? А и големите инвеститори купуват на едро при съвършенно различни условия от обикновен купувач (на много по-ниски цени). Съвсем нормално е "лешоядите" като надушат мор някъде да започват да се навъртат наоколо.

Тук е разковничето-ИНВЕСТИТОРИ.Обикновенно инвеститорите ИНВЕСТИРАТ с дългосрочна цел.Никой не влага пари ,за да ги загуби.Ако се позамислят нЕкои хора-може и да си отговорят на безумните въпроси,кога ще има по 147 евро м2....И отговорът е много прост...Поназнайвам нЕкои нещица за тази компания,както и за още една,сходна на тях...Знам при какви условия купуват и от там се правят нЕкои изводи...И не става въпрос за мор...Те купуват от 2007,2008,бяха спряли само миналата година...за малко...Да ни е честита Новата двеИляди и....найста година:]
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 19:25:57
Quote
Перловец
Quote
Svetlio
Незнам.. след като ги е шубе да въртят кинтите, (разбирай нещо я производство да захванат, я друго) и ги "пазят" по банките, какво ще ги правят тия хиляди евтини имоти като ги накупят по 2 за левче moody smiley

Хах, на никому не пожелавам "депозитарна" държава *angel*

Това са двете крайности в тази държава...Първата-всички се хвърлят да купуват имоти,защото...щели да...поскъпнат...:]Втората-всички държат пари в банките,защото...щели да ...забогатеят от лихви...:]Стадната икономика властва тук...Имотите няма да поскъпнат драстично поне не в близките 2-3 години...Но влоговете просто "поевтиняват" ...Предприемаческият дух липсва..."Далаверката" на първо място...
Вие строители ли сте, и какви проекти имате ? Щото ми приличате на най-обикновени келеши успели да вземат по 2-3 апартамента и чели за предприемачеството само в книгите. И се надявам да ме светнете ако няма депозити откъде идват кредитите тогава ?
1.9
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 19:51:36
Quote
steppenwolf
Quote
Перловец
Quote
Svetlio
Незнам.. след като ги е шубе да въртят кинтите, (разбирай нещо я производство да захванат, я друго) и ги "пазят" по банките, какво ще ги правят тия хиляди евтини имоти като ги накупят по 2 за левче moody smiley

Хах, на никому не пожелавам "депозитарна" държава *angel*

Това са двете крайности в тази държава...Първата-всички се хвърлят да купуват имоти,защото...щели да...поскъпнат...:]Втората-всички държат пари в банките,защото...щели да ...забогатеят от лихви...:]Стадната икономика властва тук...Имотите няма да поскъпнат драстично поне не в близките 2-3 години...Но влоговете просто "поевтиняват" ...Предприемаческият дух липсва..."Далаверката" на първо място...
Вие строители ли сте, и какви проекти имате ? Щото ми приличате на най-обикновени келеши успели да вземат по 2-3 апартамента и чели за предприемачеството само в книгите. И се надявам да ме светнете ако няма депозити откъде идват кредитите тогава ?

Неее... Това са Инвеститори! Ние сме тъпарони и ТЕ ще ни светнат къде е ключа за бараката.winking smiley
Затова са и тези теми за поскъпване. Ми добре ... да видим. Ма нещо много нервозни са напоследък и като питам не отговарят. Странно защо, при положение, че нарастването на цените е в техен интерес, а аз като депозитар по тяхному съм спокоен, че и вече за моренце се замислям.
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 20:16:40
Кредитите идваха доста преди депозитите, или както му викат "депозитната експанзия". Раздаването на кредити 2003-2007 едва ли е било благодарение на депозити. Било е благодарение на банките-майки и супер тънки кредити от тях, както и разбира се на умелото управление и ВАЖНА информация за събитията които ще се случат smiling smiley
Ако си мислиш, че някой трябва да ти е благодарен за кредита си, понеже видиш ли той е производен на твоя депозит, то ако не обикновен келеш, ти от раз влизаш в категорията "книжно зомби"
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 21:03:54
avatar
И депозитната експанзия скоро ще свърши. Всяко безумие в икономиката си има своя завършек. Колкото и да им се иска на влогарите, банките работят на загуба за известно време, колкото да привлечат ресурс. След това започва голямото стрижене. Спад на лихвите по депозити до нищожни нива и усилено раздаване на кредити.
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 21:07:11
avatar
"Стопанин", пожелавам ти да останеш години напред с този ник.
Приканвам всички към толерантно отношение помежду ни.
Нека форума бъде едно място за нормално общуване.
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 21:28:12
avatar
В България лихвите по депозитите не са падали под 5% от поне 15 години.
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 21:43:21
avatar
Quote
Брокеръ
В България лихвите по депозитите не са падали под 5% от поне 15 години.

Така е.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-31 19:32 от TZARS.
Re: Ще започне безконтролно поскъпване на имотите!
26-05-2010 - 21:56:38
Чудя се аз тези така наричани от вас влогари и кешовици ,като са толкова прости та са се набутали с депозити,откъде аджеба имат толкова пари?И не ви ли хрумва ,че човек за да има спестени пари стигащи за покупка на имот най-вероятно има и акъл да ги предпази от евентуална инфлация?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход