Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
na
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 05:04:08
Quote
др. Иванов
Predpolagam che kato go prodadesh, ste si kupish apartament okolo Vinsa, Sportna zala, Chaika i ste jiveesh kato bial chovek za 150-200e/kv poveche.
--------------------------

Една умна приказка! Не, че някой сривьо ще я разбере..

Ivanov, kade se izgubi ti.... kak e polojenieto na Slanchev Briag?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 08:21:46
В началото беше зле, много студена пролет, дъждове на запад, световно по футбол, провителство на ББ, отвсякъде набутване. Сезона закъсня с около 15 дни, но вече е пълно. Цените са чуствително по-високи. А аз по изключение се въртах в София да наглеждам строителите. Дотам е изпаднала България, че аз трябва да работя. Срамота!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 09:39:40
avatar
Quote
Imotko
Това да си без кредит /ипотека/ някакъв нов вид гордост ли е? Или далавера някаква. Защото не разбирам напълно. По книжките пише, че ако не можеш да управляваш пари /независимо дали свои или чужди/ с 20-25% годишна печалба, не ставаш за бизнесмен. При лихва 10% и печалба 25% защо да са страшни кредитите.

Ма то по книжките пише, че цаната на жилището трябва да е Макс 100 наема, ама това не го признаваш нали?

Също пише, че не трябва всички яйца, да са в една кошница, ама ти си се нажулил с ипотека за 20 години и месечна вноска по-голяма от заплатата !... и ако жена ти я съкратят.... не ми се мисли!

И трето, Каква АДЖЕБА доходност правиш с ипотека на годишна лихва над 10% и спад на цената на имота от 30-40% годишно?

И кой точно говори за бизнесмени, като 90% от населението са на зплата?

Не знам как четеш книгите и кави книги четеш, ама дявола чете библията по-зле от тебе!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 11:51:19
Освен това защо яките бизнесмени не купувате от други яки бизнесмени. Замисляте ли се когато се пишете аристократи, а купувате апартмамент от бабичка пенсионирала се като магазинерка, че и да плащате десетки хиляди евра пак си оставате на този хал. Трябва да има някакво съотвествие между социалния статус на продавача и неговите съседи и социалния сатус, за който претендират купувачите.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 22:45:15
Д-р Иванов, днес си ми на мушката. smiling smiley
Къде е пълно по морето. На Албена - нема жив човек. AI са всички и пак само половината хотелски стаи за запълнени, по заведенията ПУСТУШ (това от по миналата седмица). Верно че и времето не беше хубаво.
От тази - Слънчев бряг, Поморие - според колега - НЯМА НИКОЙ.
Аз резервирах на Златните вчера 11 юли за 14-21 август - разгара на сезона 4 звезден хотел Ултра ол инклузив (според пробвали - уискито си е оригинално) за 75лв (нормално цената е 150лв на човек в двойна стая.)
Това сигурно щото всичко е заето по морето.
Още - Вила на равда или Влас на 3 етажа с барбекю, басейн и т.н. екстри - някъде покрай сънито - колеги я наеха за 200 лв на ден, щото видиш ли ще седят 8 дена. иначе искал 300лв.
Та при такива цени на наемите колко трябва да струват че някой да си купи и да си избие от това инвестицията.
Смешни пари - под 300 евра, кво говоря под 300лв кв.м. трябва да е, че и сега ми предлагат студио на Влас около 300евра.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 23:07:58
Под морето аз разбирам Слънчев бряг от една страна и всякакви други окаяни места от друга. Албена е твърдо в най-окаяните, а за съжаление там се настаниха и Златните.
Източникът ти за Сл.бряг вероятно някога е минавал от там, но хабер си няма за нещата, защото ако имаше щеше да знае, че комплекса се пълни по различен начин от Несебър и с различни хора. Слънчев бряг е пълен, под пълен разбирам, че в края на юни не можах да намеря свободен апартамент до края на сезона, като се обърнах за помощ и към виден и уважаван форумец, познат на всички от сбирките на форума - Аргонавта. И той не можа да намери. Заведенията са пълни както винаги. Затова не ми разправяйте за комплекса, аз съм му историята, настоящето и бъдещето. В Несебър е различно, там започва да се пълни чак сега и пикът е след 15 август.

Не знам за колко време може да си избие някой апартамента, но знам, че това е една от най-добрите инвестиции в света и с огромно съжаление констатирам, че започват да ми се навличат много руснаци, дано след тях не дойдат и българи.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 23:39:03
Паламуд, това за 100-те наема го забравете, няма такова нещо. По книжките пише като видиш такава оферта, да я купуваш бързо, преди Валсодар да те е изпреварил, а не че трябва всички имоти да струват по толкова.
Жена ми няма да я съкратят, повярвай ми, но тук не става дума за мен. Става дума за начин на мислене, който на сривльовците ви е много чужд, а идеите ви да се стои на една заплатка и на едно влогче цял живот от страх да не се минеш пък на мен мен са ми много чужди.
Грийнбул, за социалния статус е вярно, ама тука е така.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
12-07-2010 - 23:51:17
avatar
Бях на моренце един месец.. и да ви кажа разликата е огромна...
ако отидеш събота и неделя щесе заблудиш...
през седмицата е мор нема хора... кръчмите и плажовете празни...
в петък идват за уЙкенда и това е.
А и с това гадно време не им се харчат и пари на хората даже...
сезона слаб, реколтата си заминава... кофти времена идват есенеска...
тези които имат в брой ще командват парада...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
13-07-2010 - 00:12:02
Quote
др. Иванов
Под морето аз разбирам Слънчев бряг от една страна и всякакви други окаяни места от друга. Албена е твърдо в най-окаяните, а за съжаление там се настаниха и Златните.
Източникът ти за Сл.бряг вероятно някога е минавал от там, но хабер си няма за нещата, защото ако имаше щеше да знае, че комплекса се пълни по различен начин от Несебър и с различни хора. Слънчев бряг е пълен, под пълен разбирам, че в края на юни не можах да намеря свободен апартамент до края на сезона, като се обърнах за помощ и към виден и уважаван форумец, познат на всички от сбирките на форума - Аргонавта. И той не можа да намери. Заведенията са пълни както винаги. Затова не ми разправяйте за комплекса, аз съм му историята, настоящето и бъдещето. В Несебър е различно, там започва да се пълни чак сега и пикът е след 15 август.

Не знам за колко време може да си избие някой апартамента, но знам, че това е една от най-добрите инвестиции в света и с огромно съжаление констатирам, че започват да ми се навличат много руснаци, дано след тях не дойдат и българи.

Иванов , ти поне поназнаиваш едно-друго , но да кажеш че Албена и даже Златни са окаяни ....не мога да те разбера .....
Наистина е много слаб сезона и ще има доста набълбукани ...няма юг ,няма север всичко е в кюпа
Колкото до дъжовете - така удари реколтата , че ще молим да приберат по 100-150кг пшеница от декар - поне за хляба в държавата да стигне ...жалко ....
Днес на всичкото отгоре финансовия министър призовава хората да харчат повече ......само забрави да спомене кои точно хора и колко точно да изхарчат ...
И още -човека каза че няма да вдига данъците през 2011г - прав е..ще ги вдигне още през есента на 2010г
И още- човека каза , че няма да има споразумение с МВФ - пак е прав няма да преговаряме и да се споразумяваме -просто ще вземем това което МВФ ще предложи на всякакви усковия ....
Кураж дружина -вече в Германия има панелки на по 30 000 евро (Берлин) -така че наесен с песен
има два изхода от кризата - терминал 1 и терминал 2 .......
Аз съм голям родолюбец , но виждам как ще оставим циганите и циганията да властват над държавата ....
Пак за морето ...биричката е все така студена - а днес врмето беше просто супер....и едно такова спокоино ......*beer*
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
13-07-2010 - 00:21:01
Албена е срамът на нашите чела. Толкова похабена земя, всичко старо и неугледно. Там трябва сериозно строителство, поне още 30-40 хотела, ама минимум + ресторанти, няколко казина, развлечения. А сега е мрачна гледка. Златните тръгнаха добре, но както винаги съм казвал - материала е лош. Варненската организация на преплитане на ТИМ с власта има положителен ефект до известно време, след което спира развитието. На Сл. бряг е пълно защото има конкуренция, няма рекет, няма структури, които да пречат на свободните цени. Затова има и бира на 4 лв има и на 1 лв. Има места дето с 50 лв. сам ще станеш трезвен и полу гладен, а има и хубави ресторанти където с 15-20 лв. не може да станеш от ядене и пиене. Говоря за ресторанти с оркестър и почти 100% чужденци, а не за капанчета.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход