Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предложения към модераторите

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 11:08:36
avatar
Здравейте.

Днес влязох във форума и четох няколко часа докато схвана какво е станало.
Ето моята версия за последните събития във форума:
От един момент нататък се е появил човек с ник ... не знам точно кой е първия, но един от никовете е sahib.
Той се е изказвал заяждащо и в някои случаи обидно към участниците във форума.
Модераторите не са смогвали да изтрият нявреме тези провокации (съжалявам, че сега не мога да цитирам, защото вече изтрих тези, които намерих, тъй като в голямата си част тези провокации не бяха по темата и не отговаряха и на правилото на форума да се придържаме към темата).

Участниците вместо да натиснат "Докладвай" (каквото има на всяко съобщение) са започнали да му отговарят и да го обиждат. Модераторите не са изтривали обидите към него. Явно на всички им е било забавно да си четат обиди и псувни или никога не са забелязали опцията "докладвай".

На много от местата той вместо да отвърне на обидата обаче е съобщавал на останалите модератори, които са от имоти.нет - ( не четат форума, а само четат сигналите аз и някои други хора, от имоти.нет). И съответно в един момент тези сигнали се натрупаха и това, което видях докладвано беше обиди към sahib . И за човек, който не чете форума, а вижда само как един човек бива обиждан многократно нещата изглеждат по друг начин. Сложих бан на обиждащите, включително и на самия sahib, сигурно сте забелязали, че той е банван неедократно, защото често си сменя името

После barbaron ми писа, че тези, които са бан-ати са Гръмовержеца и acen1975, че техните мнения са много ценни за всички други участници във форума и че е станала грешка. Аз уважавам неговото мнение, знам че активно чете форума и е наясно и махнах бановете на тези хора и му писах, че е защото са нарушавали най-важното правило на форума - да не обиждат участниците, че всеки интелегентен човек вместо да псува би сигнализирал.

Мислех си, че е нормално ако някой започне да обижда и напада на улицата би следвало да бъде игнориран и да се сигнализира за това, а не да се отвърне със същото, защото е ясно, че само ще стане по-зле, но явно българите са си българи и засегне ли ги някой отвръщат със същото , че и повече и по най-цветист начин. Тъжно, но факт и този случай във форума е доста показателен.

А защо за мен е най-важно да не се пишат псувни и обиди в един форум за имоти оставам на вас да прецените...

Тогава barbaron отговори, че в следствие на това, че са били баннати има нов друг форум (за който вече ми бяха писали други участници) на който той е модератор и че смята, че за имоти.нет така или иначе не е проблем , че ще се намали посещенията , защото част от учасниците се пренасят в конкурентния форум. На създателя на форума не му прави чест, че е рекламирал конкуретния форум в нашия на лични съобщения. Моля отсега нататък създателя му да бъде така добър да си го рекламира по стандартните начини, а не със спам в нашия форум.


На самия sahib мога да кажа, че във форума няколко месеца нямаше проблеми (от невидимко насам) и всичко беше спокойно никой не обиждаше никого до неговото появяване. А откакто модераторските права на барбарон бяха махнати, злорадството и теми относно това , обидите към барбарон и останалите на sahib са много грозни и е с поредния бан.


Ако има проблемно според вас тема или съобщение във форума на имоти.нет използвайте опцията "Докладвай" (ако не ви харесва думичката кажете с какво да я сменим).



(извинявам се ако имам допуснати правописни грешки, нямам време да проверявам)
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 11:48:46
Quote
magic
А защо за мен е най-важно да не се пишат псувни и обиди в един форум за имоти оставам на вас да прецените...
На създателя на форума не му прави чест, че е рекламирал конкуретния форум в нашия на лични съобщения. Моля отсега нататък създателя му да бъде така добър да си го рекламира по стандартните начини, а не със спам в нашия форум.

За да се избегнат недоразумения, уточнявам: barbaron (1) не е създател на неконкурентния некомерсиален аматьорски форум; (2) продължи да посещава forum.imoti.net точно защото не можеше да търпи "да се пишат псувни и обиди" в най-хубавия форум за имоти; (3) отговори на 4 лични съобщения с въпрос "къде се намира ...".
Желая от сърце успех на [forum.imoti.net] и [www.imoti.net], първия портал за имоти, създаден преди 10 години и награждаван неколкократно с международни награди smiling smiley
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 13:19:35
Версии разни, версии различни, явно тука всички са били много "тъпи" щото не са "докладвали" *pardon*

Апропо Магик, термина "докладвам' е от комунистическата фразеология, сигурно поради това не са ти "докладвали"
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 13:40:39
avatar
Quote
10000 eur/m2
Версии разни, версии различни, явно тука всички са били много "тъпи" щото не са "докладвали" *pardon*

Апропо Магик, термина "докладвам' е от комунистическата фразеология, сигурно поради това не са ти "докладвали"
Чудя се, защо се заяждаш с Мажик? Да не би Собственик31 сам да си е говорил? Колко души се опитаха да го спрат, но не слизайки до нивото му? Колко души отказаха да го " забелязват" и да отговарят на постовете му?
А той, душицата, на всичкото отгоре, е " докладвал". Ами, хак да ви е на всички, дето с кеф се надхвърляхте с него.
А сега- фразеологията ти била виновна. Доносникът си е доносник, независимо какво пише на копчето, което натиска. А интелигентният човек се справя с простащината без " доклади" и без да слиза от нивото си.:]
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 14:46:20
avatar
Добре, ще бъде сменена думата "докладвай", която си е била от готовия превод на форума, който предлагат от phorum.org
Ще се свърждем с Тара Софт (програмистката фирма, която обслужва имоти.нет) да направят промяна във файла с превода.
Моето предложение е да бъде "информирай модератор"
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 20:32:04
"Докладвай", "Информирай" smiling smiley Според мен се тая winking smiley Никой не го е "видял", защото и не го е търсил... или както се казва - НЯМА ИНТРИГА smiling smiley smiling smiley Май само шефката не е забелязала, че някои хора търсят само този "бутон" winking smiley
Re: Предложения към модераторите
25-05-2010 - 22:26:59
avatar
Quote
Svetlio
"Докладвай", "Информирай" smiling smiley Според мен се тая winking smiley Никой не го е "видял", защото и не го е търсил... или както се казва - НЯМА ИНТРИГА smiling smiley smiling smiley Май само шефката не е забелязала, че някои хора търсят само този "бутон" winking smiley

А, остави шефката на мира, щото тя се явява най- демократичната от куп шефове на форуми. Което е и грешката й, щото простащината от демокрация не разбира.
И в други теми не си служат с бутона, но и не разрешават на разни семпли личности да си развяват коня.
Re: Предложения към модераторите
26-05-2010 - 13:11:08
avatar
Струва ми се, че " 31 " е баннат отново.
Във форума трябва да се поддържа нормална атмосфера.
Не е желателно група участници да се нахвърлят върху "един".
Логично е той да заеме отбранителна позиция.
Тук тийнейджъри няма - нека се води конструктивен диалог.
Re: Предложения към модераторите
26-05-2010 - 21:28:46
avatar
Quote
TZARS
Логично е той да заеме отбранителна позиция.

Не е лошо да си опресниш паметта.

Преди появата на този " индивид" - форумът беше далеч по-приветливо място.

Мързи ме да търся, но ако настояваш - ще намеря писаниците на "индивида", да прочетеш, че за изразено мнение от мен, веднага бях квалифициран като СЕЛТИК, като човек, който няма място тук и по-добре такива СЕЛТИЦИ като мен да не пишат, защото той имал седем имота.

Как да кажеш на такъв "индивид", че имам доста повече от него, че съм продал около двеста по морето 2008 г. - инвестирах успешно - а сега искам да инвестирам в производство?

Не можеш.

Той е най-великия.
Re: Предложения към модераторите
26-05-2010 - 21:39:18
avatar
Хора, нека ударим чертата и да почнем начисто.
Една малка България сме. Нека сме задружни и добрия тон да властва над нас.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход