Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
29-03-2010 - 23:35:29
За съжаление не Valsodar е виновен - не той прави новините. За огромно съжаление това е РЕАЛНОСТТА. Мир на праха му на човека. Просто се е нагърбил с повечко от това което е можел да понесе sad smiley
Re: Преглед на печата - 2010
29-03-2010 - 23:49:57
avatar
Еха, аз съм правил новините според Оунъра?

Как бре човек, дал съм му пари на Инвеститора зорлем в ръцете или с пищов опрян в главата съм го накарал да става Инвеститор в сектора на недвижимите имоти?!

Лошите новини също са новини.
Глупакът ще си затвори очите пред тях, мислейки си че така лошото ще отмине, а умният ще си вземе поука от грешките на другите, за да не ги допуска в живота си.

Ти от кои си, се питам в този случай?
Re: Преглед на печата - 2010
29-03-2010 - 23:57:45
Quote
Muza
А, и да се тъпче падналия - не прави чест на никого...

Падналия да става и да работи а не да бяга чак в отвъдното. Отнемането на живот било то и собствения е един от най големите грехове! И понеже сме станали много хуманни (което ни носи само проблеми) искам да напомня, че такива и поп не ги пее.
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 00:08:37
Vasodar,

Това, че някой ще си затвори очите, за да отмине лошото... не го прави глупак. На мен, ми е неудобно да коментирам, дори, но все пак... Това нищо не решава. Такова решение. Човекът не е могъл да издържи на натиска за отговорност пред близките си.

Кокоех е прав - това е реалността. Губят се пари, губят се...Още повече, че се случва с хора, чиито задължения са далеч, пренебрежимо малки спрямо задължението на този човек. Но, не се пише за тях, не са новина... Тази нагласа, някак си се предава...

Не това е начинът!

И точно тук, нека да си припомним песимистичните, апокалиптичните коментари на Куку, Асен,... (да не пропусна някого). Колко ли хора са предпазени и от това, благодарение на тях?!?? Защото много писаха, че са си запазили парите или, че не са теглили кредити... Но, както виждате, освен пари има и други неща...
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 07:56:06
avatar
Да разбирам ли, че оправдаваш бягството от отговорност?

Защото личната отговорност е в основите на всяко едно здраво и прогресиращо общество.
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 08:53:13
avatar
Quote
valsodar
Еха, аз съм правил новините според Оунъра?

Как бре човек, дал съм му пари на Инвеститора зорлем в ръцете или с пищов опрян в главата съм го накарал да става Инвеститор в сектора на недвижимите имоти?!

Лошите новини също са новини.
Глупакът ще си затвори очите пред тях, мислейки си че така лошото ще отмине, а умният ще си вземе поука от грешките на другите, за да не ги допуска в живота си.

Ти от кои си, се питам в този случай?

Валсодаре, правенето на новини е едно, а друго е удоволствието от лошите новини.
Интереса ти към придобиване на имот отдавна не е движещото при активността ти.
Избрал си си тема и си се обсебил от възможностите да се изказваш.
Отдавна не си активен заради имотите и цените.
Активностите които блестят около теб, са само на основата на лошите пророци.
Ей тук е и преминатата граница.
Цените ще си дойдат на мястото, и пак ще са недостижими за хора като теб.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 09:00:33
avatar
Quote
OwnerBG

Цените ще си дойдат на мястото, и пак ще са недостижими за хора като теб.

Способноста ти да правиш изводи въз основа на откъслечни факти, не позволяващи верен поглед над реалноста изразява единствено ограниченоста в мисленето ти и закостенялост в мирогледа, фактори определящи предвидимата ти реакция, която никак не ме изненадва.

За съжаление. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 09:01 от valsodar.
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 09:07:34
avatar
Quote
valsodar
Quote
OwnerBG

Цените ще си дойдат на мястото, и пак ще са недостижими за хора като теб.

Способноста ти да правиш изводи въз основа на откъслечни факти, не позволяващи верен поглед над реалноста изразява единствено ограниченоста в мисленето ти и закостенялост в мирогледа, фактори определящи предвидимата ти реакция, която никак не ме изненадва.

За съжаление. winking smiley

Голямо себепознаване демонстрираш.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 10:47:14
България може да влезне в евросъюза най-рано 2014

Гръцката криза подкопава надеждите на България за влизане в еврозоната. Според американската агенция за финансово-икономически анализи „Рубини глобал икономикс" най-ранната възможна дата за присъединяване е 2014 година.

Компанията има нов анализ за пътя на България към еврото, съобщава Дойче веле.

Според Йелена Вукотич, анализатор в агенцията, плановете на българското правителство за присъединяване към еврозоната до 2013 са твърде оптимистични.

България наистина изпъква сред другите държави-кандидатки по ред показатели. Но държавите членки на еврозоната не насърчават по-нататъшно разширяване посред продължаващата криза с гръцките дългове. Българското правителство е наясно с това. Те отложиха кандидатстването за приемане на страната в обменно-валутния механизъм от февруари за юни 2010. Ако гръцката драма започне да затихва през втората половина на тази година, на теория България би могла да влезе в обменно-валутния механизъм през следващата година и да бъде приета в еврозоната през 2014, но това е най-ранната възможна дата, обяснява Вукотич в интервю за Дойче веле.

Според агенцията България е много близо до покриване на Маастрихтските критерии за приемане в еврозоната, което означава, че остават политическите съображения – тъкмо те представляват най-голямо препятствие за България.

Гърция, както чуваме, през 2001 година е подправила данните си, за да покрие критериите за еврозоната. Европейските лидери, разбира се, искат да избегнат повторение на подобна ситуация. Трябва да подчертаем обаче, че България, за разлика от Гърция, е държава-модел за фискални ограничения. Но слабите резултати на България в борбата срещу корупцията вредят на перспективите й за влизане в еврозоната. Страната беше критикувана отново в доклада на ЕК миналата седмица. Особено силно се подчертават постоянните неуспехи на България да приведе съдебната си система в съгласие с европейските стандарти. Това със сигурност ще насърчи онези гласове в ЕС, които поддържат аргумента, че поне докато трае гръцката криза държавите-членки на еврозоната не трябва да подкрепят приемането на още една проблематична държава, казва Вукотич.

Според нея в момента банковата перспектива в България изглежда доста проблемна. Това беше отразено в скорошните понижения на рейтинга.

Миналия месец „Фич” снижи рейтинга на поделенията на гръцките банки в България, посочвайки като причина финансовия стрес на гръцките банки. А наскоро „Муудис” даде негативна перспектива на банковия сектор в България. Освен това преди дни централната банка на страната съобщи, че броят на „лошите дългове” се е увеличил на 14 процента през февруари. Това е три пъти по-голям брой в сравнение с миналата година. Банковият сектор на България изглежда добре капитализиран, но състоянието на банките може да се влоши рязко, ако има скок в броя на „лошите дългове”. Възможно е, разбира се, и разпростиране на ефекта от гръцката криза, смята анализаторката.

Най-лошият сценариий – който едва ли ще се случи, но трябва да го отбележим – някои чужди банки могат напълно да се изтеглят. Но това е малко вероятно, твърди Вукович.

Гръцките банки естествено са тези, които ще са под все по-голям натиск и в Гърция, и в чужбина. В чужбина настискът идва от растящия брой на просрочените дългове – това се случва навсякъде в Югоизточна Европа. Не мисля обаче, че те искат да се изтеглят. Самите гръцки банки нямат желание това да се случи, но всичко ще зависи от способността им да продължат да финансират поделенията си в чужбина. Тази способност е под голяма въпросителна. Това е причината, поради която „Фич” понижи рейтинга на поделенията на гръцките банки в България и Румъния. Това е рискова зона, която трябва да се наблюдава, обяснява експертът.

Свиването на икономиката беше рязко, а възстановяването ще е много бавно. Заради валутния борд икономиката трудно би могла да се възстанови чрез износ. Освен това строгата фискална политика, затегнатите кредитни условия и растящата безработица също ще затруднят растежа. Ние продължаваме да смятаме, че българската икономика няма да се върне към положителен ръст преди 2011 г., казва в заключение Вукович.
neo
Re: Преглед на печата - 2010
30-03-2010 - 11:31:13
В САЩ чакат нов трус на ипотечния пазар [imoti.investor.bg] Очакват 115 млрд. евро дефицит при кредитите за пазара на имоти в Европа [imoti.investor.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 11:33 от neo.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход