Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 19:21:05
Спойлер :

Булканче, говори се, че ще приемат 22% данък върху лихвите по депозитите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-21 12:37 от Naskata.
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 20:09:47
Quote

Две десетилетия влизаме в еврозоната? [news.ibox.bg]

Процесът на приобщаване на България към еврозоната може да се проточи две десетилетия.
Това каза директорът на Центъра за изследване на европейската политика Даниел Грос, цитиран от БНР.
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 20:36:19
avatar
Вероятно ще се стигне до сключване на предпазно споразумение на България с Международния валутен фонд. Това прогнозира в Плевен членът на Политическия съвет на НДСВ и бивш министър Николай Василев. Колкото по-рано бъде сключено такова споразумение, толкова по-положително ще бъде за страната ни, коментира той. По думите му за НДСВ основното е запазването на валутния борд у нас, което е обвързано с удържане на бюджетния дефицит и със стабилността на банките и банковата система.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-20 20:37 от TZARS.
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 20:36:50
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 22:10:32
Quote
Muza

Едно от нещата, на които не съм фен, това е златото. Дори и в такива моменти. При хиперинфлация, всяка стока по принцип се обезценява спрямо друга/и валути. В този смисъл и златото е стока. След като става въпрос за големи количества, в големи страни, няма как да не се отрази на световната му цена. Трудно става и разплащането с него. Не така стоят нещата, обаче, с друга валута, която не е засегната. Просто, единият начин е директно разплащане с нея. Разбира се, на този свят, няма нищо сигурно. И златото е някакъв начин, за частично съхраняване на натрупания кеш към момента. Защо точно злато? Може сребро, може диаманти...

От историята знаем за хиперинфлацията в Германия. И точно, тогава са се правили много печеливши "врътки" с други валути, точно с тези валути са се купували имоти за без пари. Сега, когато става въпрос за водещи валути в световен мащаб - като долар и евро... ще бъде ли достатъчен мотив, всички държави, да започнат да печатат пари? Особено, ако не са толкова зависими от потреблението от ЕС, USA - няма да бъде толкова засегнато производството им.

Къде и как ще се впишем ние? Колкото и да са ми песимистични очакванията, имам някакво усещане, просто усещане, че точно сегашните минуси, ще се обърнат в наша полза. Може би, защото така ми се иска...

Вероятно, сигурно, не е така...

Абе и аз изобщо не разбирам от злато нито съм му фен, ама при хиперинфлация не се ли обезценяваха парите, а не стоките? Чудя се кои ли са държавите износителки, които не зависят от потреблението в USA и ЕС... Просто не се сещам за такива, подсети ме (не се заяждам) smiling smiley

Кажи за усещането си за минусите ни, които ще се обърнат в ползи де? smiling smiley
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 22:31:54
avatar
Quote
Naskata
Тотю Младенов: Временно може да отпадне плоският данък



Този трябва да си тръгне на секундата ! Цербер !

:g:


Що се нервиш бе контрабандист!!! Тази мярка е най-добрата. Трябва да зесегне най-сетне тези с яхтите и скъпите лимузини и джипове за скъпо платени курви! Най- добрата мярка - в пъти по-добра от това да се режат парите на бедните . В цяла Европа има прогресивен данък за по-богатите прослойки, само в нашата бананова република до сега властваше лобито на новобогаташите. Тотю вече ми е най-симпатичен, въпреки, че в началото бях най- подозрителен към него!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 22:36:58
когато/ако продадеш апартамента и се наложи да платиш 30% данък (прогресивен) друга песен ще запееш...
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 22:50:22
avatar
Quote
vivic
когато/ако продадеш апартамента и се наложи да платиш 30% данък (прогресивен) друга песен ще запееш...[/quote

За еднократна продажба от физическо лице не се дължи никакъв данък! Май не си много в час с дължимите данъци от имотни сделки.
Сега на тази идея на социалния министър ще реват само богатите. Индикатор - колкото си по-богат, толкова повече ревеш, ако има кой да го обясни това на широката общественост познай кое мнение ще надделее това на 5% или това на 95%?

П.П. Обичам да създавам богатсво с труд и ум, но не и за сметка на цяла орда бедни обезправени хора!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 22:54:21
Quote
BulCan

Абе и аз изобщо не разбирам от злато нито съм му фен, ама при хиперинфлация не се ли обезценяваха парите, а не стоките? Чудя се кои ли са държавите износителки, които не зависят от потреблението в USA и ЕС... Просто не се сещам за такива, подсети ме (не се заяждам) smiling smiley

Кажи за усещането си за минусите ни, които ще се обърнат в ползи де? smiling smiley

Обезценяват се парите, обезценяват се и стоките, но в друга валута, не в инфлационната. Както беше при нас - 97'.
Имахме инфлация, но в същото време стоките на нашия пазар, измерени в $, не в левове, бяха надолу. Същото се случи в Азия, по времето на Азиатската криза. Дори, обезценяването беше много по-голямо от нашето. По причина, че те не си пипнаха цените в местна валута, въпреки обезценките им. Но, пък си изчистиха складовете.

Кои държави, - контекстът е, кои валути ще останат силни. Тук, не се наемам да казвам. Има много хора във форума, които много по-добре биха анализирали. Бяха споменати CAD и DKK... В случая, за CAD... не знам... Все пак, толкова линкове има за амеро из нета, а амерото - е за Канада, USA и Мексико.

Ето, едно - [dobar.hit.bg]

[www.darikfinance.bg]

А, за усещането... ами първо, задлъжнялостта в евро. При една инфлация, се обезценяват задълженията.
Освен това, точно тези, които сега искат да си продадат имотите, може да се окажат в много добра позиция. Все пак, не всеки би успял да си оварди кеша, ако се случи такова нещо, за да купува имоти. А, тези с нереализирани имоти, това може да бъде сериозна база, за да могат да продължат да се развиват. Защото след такова нещо, изобщо не е сигурно кой на каква позиция ще бъде. Не със спекулативни сделки, а с развиване на самите имоти, първо нежилищните... Все пак, за лошо или добро, тези имоти в една или друга степен, остават в наши ръце и по-точно в ръцете на хора, които за да стигнат до тук, имат доста труд и нерви зад гърба си.
Наистина, по-скоро е предчувствие, и предположенията са на база на него, а не обратното. Но, пък и ми се въртят такива мисли...smiling smiley
Re: Преглед на печата - 2010
20-03-2010 - 23:53:26
Quote
Muza
Quote
BulCan

Абе и аз изобщо не разбирам от злато нито съм му фен, ама при хиперинфлация не се ли обезценяваха парите, а не стоките? Чудя се кои ли са държавите износителки, които не зависят от потреблението в USA и ЕС... Просто не се сещам за такива, подсети ме (не се заяждам) smiling smiley

Кажи за усещането си за минусите ни, които ще се обърнат в ползи де? smiling smiley

Обезценяват се парите, обезценяват се и стоките, но в друга валута, не в инфлационната. Както беше при нас - 97'.
Имахме инфлация, но в същото време стоките на нашия пазар, измерени в $, не в левове, бяха надолу. Същото се случи в Азия, по времето на Азиатската криза. Дори, обезценяването беше много по-голямо от нашето. По причина, че те не си пипнаха цените в местна валута, въпреки обезценките им. Но, пък си изчистиха складовете.

Кои държави, - контекстът е, кои валути ще останат силни. Тук, не се наемам да казвам. Има много хора във форума, които много по-добре биха анализирали. Бяха споменати CAD и DKK... В случая, за CAD... не знам... Все пак, толкова линкове има за амеро из нета, а амерото - е за Канада, USA и Мексико.

Ето, едно - [dobar.hit.bg]

[www.darikfinance.bg]

А, за усещането... ами първо, задлъжнялостта в евро. При една инфлация, се обезценяват задълженията.
Освен това, точно тези, които сега искат да си продадат имотите, може да се окажат в много добра позиция. Все пак, не всеки би успял да си оварди кеша, ако се случи такова нещо, за да купува имоти. А, тези с нереализирани имоти, това може да бъде сериозна база, за да могат да продължат да се развиват. Защото след такова нещо, изобщо не е сигурно кой на каква позиция ще бъде. Не със спекулативни сделки, а с развиване на самите имоти, първо нежилищните... Все пак, за лошо или добро, тези имоти в една или друга степен, остават в наши ръце и по-точно в ръцете на хора, които за да стигнат до тук, имат доста труд и нерви зад гърба си.
Наистина, по-скоро е предчувствие, и предположенията са на база на него, а не обратното. Но, пък и ми се въртят такива мисли...smiling smiley

За Амеро-то, изобщо не мисли, това си е просто конспиративна теория, която няма нищо общо с действителността. Там в това отношение са доста по-разсъдливи от Европа и никога ни биха си обвързали валутите помежду си, хеле пък с мексиканското песо никога, нито биха позволили свободно предвижване на работна ръка (имам предвид легално). CAD се държи много добре и пари в Канада не се печатат (икономиката е реална), проблема е, че основен търговски партньор са САЩ и при нисък щатски долар, намалява износа, а евтини щатски стоки текат като река (живеещите близо до границата даже ходят ежедневно до супермаркетите в САЩ, а и напълват резервоарите на колите).

Това за обезценяване на задълженията в евро много не го разбирам, то нали ако се обезцени еврото, лева е вързан за него и той би се обезценил при една инфлация. Виж, ако някой има доходи в необезценена валута и има дългове в евро - става. Може би имаш предвид да се махне борда и лева да се окаже по-скъп от 1.95 за евро?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход