Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 14:25:30
Quote
Naskata
Падат лихвите по депозитите в евро и лева

Наскич - 1-1.5 % спад на лихвите по депозитите - "бълха ни ухапала", при 5-6 % спад вече може да се мисли за алтернатива. Аз лично имам падеж след няколко дни и премествам в друга банка на 0.7% повече от моментната лихва (в другия крачол).
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 14:27:12
Quote
Imotenbalon
[stat.bnb.bg]
От 12 часа е информацията , но сайтовете се бавят.
Би ли дал линк и към депозитите и кредитите за всяка банка че в новия сайт не мога да го намеря
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 14:30:10
Ако имаш старият линк - добавяш stat. пред bnb
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 15:00:59
Quote
BulCan

Наскич - 1-1.5 % спад на лихвите по депозитите - "бълха ни ухапала", при 5-6 % спад вече може да се мисли за алтернатива. Аз лично имам падеж след няколко дни и премествам в друга банка на 0.7% повече от моментната лихва (в другия крачол).

Не знам, аз си оставам умерен скептик относно сигурността на банките и то най-вече заради лошия мениджмънт, а не заради липса на ликвидност. Българската банкова система се управлява хаотично и непрофесионално, според мен. Ти си знаеш де, но поне избирай по-кратки срокове, пак според мен.

И в тоя ред на мисли:

Проблемите на Raiffeisen в ЦИЕ растат, печалбата се стопява със 78%
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 15:08:21
Quote
Naskata
Quote
BulCan

Наскич - 1-1.5 % спад на лихвите по депозитите - "бълха ни ухапала", при 5-6 % спад вече може да се мисли за алтернатива. Аз лично имам падеж след няколко дни и премествам в друга банка на 0.7% повече от моментната лихва (в другия крачол).

Не знам, аз си оставам умерен скептик относно сигурността на банките и то най-вече заради лошия мениджмънт, а не заради липса на ликвидност. Българската банкова система се управлява хаотично и непрофесионално, според мен. Ти си знаеш де, но поне избирай по-кратки срокове, пак според мен.

И в тоя ред на мисли:

Проблемите на Raiffeisen в ЦИЕ растат, печалбата се стопява със 78%

Абсолютно си прав и споделям мнението ти (умерен скептик е много точен израз), взел съм ужким някои мерки, а и не съм си вложил всичите пари. Все пак трябва да сме доста нагли и/или глупави, за да искаме 100% безрисково да печелим и то не от работа.
Поздрави.
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 15:13:41
Quote
Naskata
И в тоя ред на мисли:

Проблемите на Raiffeisen в ЦИЕ растат, печалбата се стопява със 78%

Хе, хе... бравас, имаш прогрес. След като половин година пуска тук всяка съмнителна "положителна" новина от пресата, която да ни доведе до идеята, че имотите тръгват да поскъпват, ти най-после пусна лоша новина.... с която да подкрепиш идеята, че имотите ще поскъпват. Принципна позиция, дет се вика. Хубаво - лошо, имотите нагоре smiling smiley
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 16:09:03
Quote
Cepcem
че имотите ще поскъпват

Прав си !
Щом ви пречат съмнителнителните "положителни" новини , няма да пиша повече.
Готово ! Решава се проблема !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-23 16:11 от Naskata.
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 16:42:42
Quote
Naskata
Quote
Cepcem
че имотите ще поскъпват

Прав си !
Щом ви пречат съмнителнителните "положителни" новини , няма да пиша повече.
Готово ! Решава се проблема !

Наската, положителните новини са толкова важни, колкото и притеснителните. Така можем да ги четем всичките, кои и от двата сорта са подвеждащи, можем да коментираме и в крайна сметка всеки сам да си "изяснява картината" и да си прави сметките.
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 16:44:16
Quote
Naskata
Quote
Cepcem
че имотите ще поскъпват

Прав си !
Щом ви пречат съмнителнителните "положителни" новини , няма да пиша повече.
Готово ! Решава се проблема !

Къде съм казал, че ми пречат? Пиши си - твоя воля.
Мен не ме смущават "добрите" новини. Смущават ме причините, поради които някой непрекъснато пуска такива. В общи линии, както стана ясно в съседната тема - едни хора с кредити се опитват да обедят едни хора с пари, че ако не извадят същият този кеш на момента и не купят имотче на балонирани цени, ще стане много лошо за всички. А и с пари е страшно - я инфлация ще удари, я банка ще затвори врати, я крадец сейфа ще напъпли. Изобщо опасно е да имаш пари. И хиляди знайни и незнайни доброжелатели протягат ръце да ми помогнат. Да приберат кеша и да ми връчат сигурен имот, дето ни инфлация го яде, ни мое да го открадне някой, че е недвижим...
Та вместо да ми играеш обиден, Наска, кажи за какво се бориш... щото това с обидите вървеше, когато бях 12-годишен.
От 30 нагоре съм имунизиран.

Примерно PER0 го разбрахме - има наем да взема човека. И заради неговият наем от 200-300 евро пише тука в несвяст да подпира цените на имотите. И трябва, тука купувачите да се засилим да купуваме, че току виж паднали цените, а покрай тях и наемчето на PER0.
Малко като вица за мутрата в църквата, дето бутнала на пенсионера $100 и го пратила да си ходи и да не занимава бог с проблемите си.
- Дайте другари да извадим по стотина хиляди евро, да ударим едно рамо, че ората да си вземат 200-та евро наем, бре. Малко нелепо се получава, не мислиш ли?

Та както казах и по-горе - обясни ти за какво се бориш в голямата игра с имотите, застани си на позицията, а после пускай новини колкото ди душа сака. Да знаем поне защо го правиш. Че така малко странно се получава. Камарата с говната наоколо и едни розови новини се размахват....
Re: Преглед на печата - 2010
23-02-2010 - 17:20:53
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход