Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 17:38:29
Абсолютно съм съгласен-пенсионната възраст трябва да се вдигне още утре, отделно всички вече пенсионирани с фирми-или да вземат пенсия или да упражняват търговска дейност и да си плащат осигуровките и да спрат да получават пенсии. Работещи пенсионери-също-или заплата или пенсия. Сега хем пенсия, хем заплата, хем и осигуворки не плащат. Тотю вместо да гледа с девичи поглед и да се чуди как да натовари бизнеса, да помисли как да намали разходите. А когато бизнесът се възроди и времената се хуманизират, да се хуманизира и пенсионната система. Защо не се помисли и за намаляване на максималния размер на пенсиите.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 18:13:05
Всички сте ревнали срещу тока на мангалите а софиянци плащат ли си парното?И защо държавата дава пари на софийското парно?
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 19:14:02
Quote
Naskata
Щом 11000 апартамента струват 5,4 милиарда долара-колко струва един ?
Ей, това е балон, а не панелките в "Младост" winking smiley

И нещо хубаво в студа:

Бизнес доверието в Източна Европа стигна рекордно ниво

На този етап не се говори много (че хич не е за приказки), но в средата на февруари ще има извънредна среща на европейските ръководители на която ще се решават твърде наболели въпроси. Те не са един и два.
Нека видим ще има ли движение по темата Гърция. Сигналите на този етап са: кой какквото си е надробил ....
Да ти кажа честно ... не знам за какво доверие говорят тези ?!

По комплекса в САЩ - с просто око се вижда, че към 2006 г. един имот е струвал средно около 490 к Щ.Д., а оценката към момента е около 190 к Щ.Д.
Какво друго има в този комплекс и чия собственост е то, дали се генерират отделни приходи и дали е редно да влиза в общата сметка - по този въпрос се мълчи. Това, което е ясно, че към 2006 е имало куражлии, които са били готови да вземат милиарди назаем за подобна сделка, а , което е и по-важното в случая, е имало е и банки, които са били готови да дадат тези пари?!
Може да сме сигурни, че и тогава е имало бизнеспланове и проекти и изследване на бъдеите потоци и всичко е изглеждало гарнирано с розови балони, ама .... на !

Всъщност надявах се да се намесят някои от нашите колеги "американци" и да дадат някакви разяснения, какви са тези "сдружения на наематели", с които собствениците се договарят.
Какви са законовите основания за да случва така, че масово (три четвърти) от договорите за наем не отговарят на пазраните условия.

Въобще тази информация ме заварва малко неподготвен и с изненада констатирам, че там се практикуват неща, които си мислех, че по европейски маниер.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 19:18:51
Quote
прУфесУр тъпарон
--------------
50 % си прав !
ще добавиш и другите 50 % , след като намериш и статия за вечният "ЮГ"
--------
цитираните от теб "Профета" са необходимите,за да се движи Пазара НАГОРЕ !
едните вярват във вечният Север , другите във вечния ЮГ !
---------
за Тях , на умната улица има поговорка:
Биковете и Мечките Винаги печелят а свинете ги колят !
То е като "Очевидното е очевидно грешно"
когато идва реверсия - спират "апелите,интервютата" и се намесват ТЕ (в случая Биковете)
трудно е да го сФанеш , но си струва поне да пробваш : [imoti.investor.bg]
като "когато всички вярват в нещо - се случва обратното " и пр.......
---------
ако има съмнение - Биковете и Мечките НЕ са продавачии купувачи а "онези" които създават очакванията и обръщат в противоположната посока !.............иначе спира Пазарът !
аТой съществува в Добрата стара Англия вече 500 год , в Холандия - около 400 и пр.......

Виж сега, Пунди, с тебе имаме известни съгласия и принципно съм ти казвал, че някои твои тези са ми понятни и ги приемам.

В горния случай има накои неясни (поне за мене) неща.
ОФсете са се измешали с бикове и мечки и не щат да ги стрижат :-))))
Къде отива този свят, Боже. Прасета викат: Ни ща на пържоли!
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 19:21:01
Quote
Naskata
Абсолютно съм съгласен-пенсионната възраст трябва да се вдигне още утре, отделно всички вече пенсионирани с фирми-или да вземат пенсия или да упражняват търговска дейност и да си плащат осигуровките и да спрат да получават пенсии. Работещи пенсионери-също-или заплата или пенсия. Сега хем пенсия, хем заплата, хем и осигуворки не плащат. Тотю вместо да гледа с девичи поглед и да се чуди как да натовари бизнеса, да помисли как да намали разходите. А когато бизнесът се възроди и времената се хуманизират, да се хуманизира и пенсионната система. Защо не се помисли и за намаляване на максималния размер на пенсиите.


Наска, ти това горе сериозно ли го мислиш ?
Айде първо да навъртиш 35-40 год. непрекъснат трудов стаж ,като редови трудещ се и тогава да дадеш мнение.
"Работещите пенсионери" в големия си процент са рожби на "демокрацията" и "пенсионната рИформа" ,която превърна възрастните хора в мизерстваща група.
И не гледай в пенсионерската "копанка" - там няма нищо вкусно ,поне за 90% от пенсионерите.
Т.нар. "бизнес" е достатъчно дълго "разтоварван" и е крайно време да го натоварят /като за в европейска държава а не латино-бантустан/. Тогава ще оцелее бизнесът а не "бизнеса".
Т.нар. "бизнес" никога няма да се възроди защото истински бизнес в БГ още няма роден /с малки изключения/
С откраднат капитал/активи и назначени капиталисти бизнес не става. След като ограбиха и попиляха "социалистическото " сега са отворили усти като хипопотами за "чужди инвестиции" и "европари". И що така се оказа ,че "родния бизнес" е един голям балон.
Не разбирам как ще се "хуманизира" бизнесът/ очевидно приемаш, че не е хуманен в момента/ но си представям как ще се дехуманизират всички безработни и мизерстващи . Е тогава ще стане ясно, че има естествени права и закони /различни от писаните/ с които ако "имащите" не се съобразяват , ще станат "губещи" и потърпевши в много лошия смисъл на думата.
Иначе това, че приемаш сегашната пенсионна система за нехуманна е правилно .В тази връзка ще ти припомня, че при робовладелците е съществувало задължението да хранят,обличат ,подслоняват и осигуряват нормално възпроизводство на робите си. И не е известно позастарелите роби да си ги убивали. По-късно ,умните монарси са писали закони, че на скитниците се дължи подслон и храна /при нужда/ --щото от скитник лесно се става разбойник ако опре до оцеляването.
И...ако имаш възрастни живи дядо/баба или татко/майка - що не ги попиташ те какво мислят по въпроса за пенсионната възраст .
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 19:35:23
Quote
uravnovesen

Даааааа....., затова много ми харесват идеите да дигнат възрастта за пенсиониране на мъжете на 68 години.
Хм, аз съм на 39 и ако някой може да ми даде смислен довод за смисъла да се осигурявам на реалните ми приходи в предвид "светлото" бъдеще което са ми подготвили, моля да ги изложи пред съфорумците.
Упс, редно е аз пък да изложа моите доводи:
1. Предвид статистиката аз ще се осигурявам около 40-50 години за да се възползвам от 1,5 години *xxx* нееееее благодаря!
2.Предвид "прекрасното" ни демографско състояние (уф..... да не споменавам и постигнатите нива на образование) кой ще ми "заработи" "дълголетната" пенсия?
3. С удръжките ми в момента плащат ли се максималните пенсии на бившите служители на онези отдели. Можете да се досетите какви заплати са взимали на времето и колко "блага" са сътворили със своя "труд"! Сега след като има всеобща 'справедливост", тези хора взимат тавана на пенсиите а другите имали "щастието" да попаднат в "праведното" им полезрение са на минимални.
4. Горната точка може да се отнесе и за номенклатурните и партийни кадри. Колко ни е бил "напредъка" осъществен на база техни "мъдри" решения?

Какво е дискриминация?
"Дискриминацията (от лат. discriminatio — „правене на разлика“) към или спрямо даден човек или група е третирането или възприемането му на базата на класа, категория, раса, етнос, религиозна принадлежност, сексуална ориентация или нещо друго вместо спрямо неговите лични качества.
Според признака, по който се дискриминират хората, се назовават различни видове дискриминация — пр. религиозна, етническа, расова, полова, сексуална и т.н."

Какво е обяснението за разликата във възрастта за пенсиониране на жените и мъжете?
П.С.
Като гледам цифрите във статистиката, природата не на ли "дискриминира" достатъчно?

Много наболели въпроси. Не ми се търсят линкове, но днес някъде ми се мярна, че тази тема наистина излиза на дневен ред! Брадясалият министър Тотю имал два варианта за пенсионна реформа. Поредната.

Първо - канят се да махнат тавана.
Който е успял при завареното положение и ползвайки ниските нива да се осигурява досаттъчно време на макс и вече се е докопал до качеството "пенсионер", може и да извлече полза в бъдеще.

Останалите - да му мислят !
Първо - ще вдигат възрастта за пенсия. Все Още се обсъждат два плана. Обаче ми се виждат доста хищни. За точки не се говори, но май ще наложат кумулативно 2 условия, което ще е същото като точките, че и по-лошо.
Става дума за възраст + осигурителен стаж. Какво става ако едното от двете не е изпълнено, все още не знам.
Има голяма вероятност обаче нещата да отиват натам, че ако има нещо различаващото се от наложените прагови нива - веднага отиваш на някакъм минимум или на социална пенсия.
Така нещата ми изглеждат по следния начин - една малка каста ще получава неприлично високи пенсии, масата ще е на минимум.
Излиза, че тези, които са се пенсионирали към началото на демокрацията и ще доживеят до към 2012-2015 ще са пожертвани. Останалите след това - малцина ще са добре, масата отново отиват в жертва.
Събирайте инфо и мислете какво да се прави.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 19:58:18
avatar
Quote
Naskata
Абсолютно съм съгласен-пенсионната възраст трябва да се вдигне още утре, отделно всички вече пенсионирани с фирми-или да вземат пенсия или да упражняват търговска дейност и да си плащат осигуровките и да спрат да получават пенсии. Работещи пенсионери-също-или заплата или пенсия. Сега хем пенсия, хем заплата, хем и осигуворки не плащат. Тотю вместо да гледа с девичи поглед и да се чуди как да натовари бизнеса, да помисли как да намали разходите. А когато бизнесът се възроди и времената се хуманизират, да се хуманизира и пенсионната система. Защо не се помисли и за намаляване на максималния размер на пенсиите.

Ти съвсем изтрещя, да ме прощаваш! 3/4 от пенсионерите взимат пенсия до 200лв. И биха гушнали букета, ако децата им не помагат или ако някъде не се вредят на работа. А ти искаш всичките да висят на вратовете на децата си. Не иде реч за хуманност,а за справедливост- откъде на къде ще ги лишаваш от нещо, което си е тяхно? Та те са си плащали чинно данъците, в които са влизали и осигуровките.....
И ако сега бизнеса си позволява да осигурява на по- ниски от реалните заплати и си делка парите с работещите, пенсионерите са си плащали всичко до стотинка.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 20:16:55
Quote
Naskata
Абсолютно съм съгласен-пенсионната възраст трябва да се вдигне още утре, отделно всички вече пенсионирани с фирми-или да вземат пенсия или да упражняват търговска дейност и да си плащат осигуровките и да спрат да получават пенсии. Работещи пенсионери-също-или заплата или пенсия. Сега хем пенсия, хем заплата, хем и осигуворки не плащат. Тотю вместо да гледа с девичи поглед и да се чуди как да натовари бизнеса, да помисли как да намали разходите. А когато бизнесът се възроди и времената се хуманизират, да се хуманизира и пенсионната система. Защо не се помисли и за намаляване на максималния размер на пенсиите.

Забелязва се, че за тебе темата пенсия е чисто теоретична величина :-))) Лошо няма, трябва да има много мнения и да се чуят групи хора с различни интереси. Това естествено няма да премахне различията, които са породени от различни интереси, но поне ще помогне да се вземат някакви възможни и социално приемливи решения.

Всички знаят, че в момента пенсиите в преобладаващата си част са абсолютно мизерни. Сощевременно и въпреки ниските пенсии, около 60 % (може и да бъркам) висят на бюджета. Това на практика значи, че компонентата "солидарност" е невероятно висока. Това подсказва, че системата е много сбъркана.

Сигурно си заслужва да се изследва, кои са тези пенсионери, които работят същевременно. Аз не знам, но интуитивно усещам, че много от тях работят поради принуда. Ти предлагаш да им орежем правата. Това би означавало да им кажем: Айде сега вие да увеличите от солидарност своя принос към обществения интерес.

Как да кажа. При здравното осигуряване мога да разбера да се прилага солидарност.
Пенсията и възнаграждения за труд не бих бил навит да ги намесват там.
Нагласата ми е, че ще гледам и преценявам много внимателно. Ако усетя, че искат да направят това, което се случи с родителите ми и съм в състояние да направя нещо против, ще го направя без колебание.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 21:27:13
Пенсионните системи не само в България са пред срив. Това си е направо световен проблем. По мое скромно мнение добре са работели пенсионните системи през втората половина на миналия век а ако не се лъжа за пръв път саги въвели в УСА някъде през 1928. В Китай никога не е имало пенсии и сега пак са едни гърди пред всички, изобщо нямат проблем с пенсиите. Ама те са друга култура и уважават възрастните хора. Много е труден този въпрос и за личен избор, да се осигуряваш или не. С последните предложения за увеличение на пенсионната възраст, мисля че улесняват избора в поскоа - не, няма смисъл. А към 60 тина години да си трупнал там примерно минимум 200 -300К Евро. Колкото повече толкова по-безгрижна ще е третата възраст или например да си отгледал 3-5 деца все някое от тях ще те поддържа. Слушах отговорите на един велик икономист когато му задаваха този въпрос за задълбочаващия се проблем с пенсиите той каза че няма решение и посъветва хората които го слушаха да опитат да се размножават повече, това било всичко което м идвало на ум по въпроса.

_________________
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 21:35:18
Quote
Ivel
Пенсионните системи не само в България са пред срив. Това си е направо световен проблем. По мое скромно мнение добре са работели пенсионните системи през втората половина на миналия век а ако не се лъжа за пръв път саги въвели в УСА някъде през 1928. В Китай никога не е имало пенсии и сега пак са едни гърди пред всички, изобщо нямат проблем с пенсиите. Ама те са друга култура и уважават възрастните хора. Много е труден този въпрос и за личен избор, да се осигуряваш или не. С последните предложения за увеличение на пенсионната възраст, мисля че улесняват избора в поскоа - не, няма смисъл. А към 60 тина години да си трупнал там примерно минимум 200 -300К Евро. Колкото повече толкова по-безгрижна ще е третата възраст или например да си отгледал 3-5 деца все някое от тях ще те поддържа. Слушах отговорите на един велик икономист когато му задаваха този въпрос за задълбочаващия се проблем с пенсиите той каза че няма решение и посъветва хората които го слушаха да опитат да се размножават повече, това било всичко което м идвало на ум по въпроса.
+1
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход