Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 12:13:15
Коментарите смазват платената статия.Явно балъците намаляват застрашително.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 12:56:21
Казвам ти дъще, сещай се снахо [www.dw-world.de]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-07 12:58 от Scyther.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:14:41
Може ли някой да ми даде становище по следния въпрос: Днес е крайния срок на предварителен д-р за продажба на апартамент. Взел съм символично капаро-1.5% . Нотариусът беше за 5-ти фев. и освен че не се явиха лично , се опитаха да "коригират" по телефона уговорената в договора преди месец цена. Отказах. По договор горят с капарото. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов договор? Трябва ли ми протокол за това че не е спазен срока и условията от страна на агенцията-посредник? Аз имам мнение но искам и вашето! Благодаря!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-07 13:21 от paio.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:20:33
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:36:31
avatar
Quote
Naskata
Експерти: Цените на имотите стигнаха дъното и ще скочат с 10% до края на 2010 г.

:]

онази връзка по-горе "Нито ден без дъно" не е ли към същата статия?
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:36:33
avatar
Quote
paio
Може ли някой да ми даде становище по следния въпрос: Днес е крайния срок на предварителен д-р за продажба на апартамент. Взел съм символично капаро-1.5% . Нотариусът беше за 5-ти фев. и освен че не се явиха лично , се опитаха да "коригират" по телефона уговорената в договора преди месец цена. Отказах. По договор горят с капарото. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов договор? Трябва ли ми протокол за това че не е спазен срока и условията от страна на агенцията-посредник? Аз имам мнение но искам и вашето! Благодаря!

Пусни си нотариална покана към купувачите със дата, час и място на изповядване на сделката.Щом не се появят, нотариуса ще направи констативен протокол.Това за капарото.С агенцията действай според договора.И все пак не прескачай помощ от адвокат който знае какво прави.Най хубавото е че имаш резервен купувач.
Успех.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:44:17
Quote
paio
Може ли някой да ми даде становище по следния въпрос: Днес е крайния срок на предварителен д-р за продажба на апартамент. Взел съм символично капаро-1.5% . Нотариусът беше за 5-ти фев. и освен че не се явиха лично , се опитаха да "коригират" по телефона уговорената в договора преди месец цена. Отказах. По договор горят с капарото. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов договор? Трябва ли ми протокол за това че не е спазен срока и условията от страна на агенцията-посредник? Аз имам мнение но искам и вашето! Благодаря!

Вземи протокол от нотариуса ,че на 5-ти купувачите не са се явили. Така нямаш никакви грижи с предв.договор и задържаш капарото като неустойка.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:45:11
Quote
OwnerBG
Quote
paio
Може ли някой да ми даде становище по следния въпрос: Днес е крайния срок на предварителен д-р за продажба на апартамент. Взел съм символично капаро-1.5% . Нотариусът беше за 5-ти фев. и освен че не се явиха лично , се опитаха да "коригират" по телефона уговорената в договора преди месец цена. Отказах. По договор горят с капарото. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов договор? Трябва ли ми протокол за това че не е спазен срока и условията от страна на агенцията-посредник? Аз имам мнение но искам и вашето! Благодаря!

Пусни си нотариална покана към купувачите със дата, час и място на изповядване на сделката.Щом не се появят, нотариуса ще направи констативен протокол.Това за капарото.С агенцията действай според договора.И все пак не прескачай помощ от адвокат който знае какво прави.Най хубавото е че имаш резервен купувач.
Успех.
Благодаря! Проблема ми е че новия купувач бърза да сключи предварит. дог. още утре. Няма да имам време за реакция. Ако го сключа и върна капарото макар че не съм длъжен проблем ли е? Не искам да плаша новия купувач с обяснение на случая, нали знаеш колко малко трябва!
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:49:53
avatar
Quote
Scyther
Quote
чи-чов-ци
Нито ден без дъно

Като чета коментарите отдолу, всеки е научил приказката за лъжливото овчарче.

Най-смисления коментар е този:

Аз напоследък се вълнувам много повече от един друг въпрос:
"Колко финансов ресурс отива за задържане на сгромолясването на имотния бизнес и кой точно плаща тая сметка в момента?"
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 13:50:04
България в група с Англия, Швейцария, Уелс и Черна гора за Евро 2012

smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-07 13:52 от Naskata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход