Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 08:57:21
Белгийците очи в очи с разпадането на държавата им
14:49 21-11-2010
Новинар
1527 | 4 | 8 Коментирай .Белгия се готви да гледа довечера своята смърт на живо със специално телевизионно предаване за последствията от разделянето на страната. Предаването ще бъде излъчено едновременно и за френски говорещите и за фламандските зрители, което се случва за пръв път.

Белгия се намира на културната граница между Германска и Романска Европа. В резултат на това страната е лингвистично и културно разделена. В нея се говорят два основни езика — нидерландски (често наричан и фламандски) във Фландрия на север и френски във Валония на юг. Столичен регион Брюксел официално е двуезичен. Това езиково разнообразие, доведе до задълбочаващ се политически конфликт между по-богатите райони на Фландрия и по-бедните на Валония, е оставило своя отпечатък в сложните институции и политическа история на Белгия. Какво ще стане с Брюксел, с крал Албер II, с армията, с националния дълг или общественото осигуряване? - Това са въпросите, които ще бъдат засегнати в предаването довечера, наречено План Б. Създателите му предлагат да се погледне лице в лице реалността и дават думата на 11 университетски преподаватели, които са изчислили колко ще струва раздялата и кои ще са печеливши и кои губещи от еня. Въпросът, който създателите на материала поставят е: "Осъществимо ли е разделянето на Белгия?"

След победата на последните парламентарни избори през юни на фламандската сепаратистка партия Новофламандски алианс (N-VA) страната така и не успя да сформира ново правителство поради непреодолими разногласия между франкофонските и фламанските партии. Очевидно е, че франкофоните ще загубят най-много в икономическо отношение от разделянето. Изразено като състояние на човек от населението (данъци и доходи) при 100 средно за страната Фландрия днес според официалните статистики притежава 109%, Валония едва 87%. Най-бедни са столицата Брюксел и регионът й – 86%. Особено сложни и оплетени са проблемите около подялбата на федералния дълг и запазването на европейските институции в Брюксел. Според повечето експерти само Фландрия разполага със средства, за да осигури независимостта си. В икономическо отношение реалистичен изглежда евентуален съюз между Валония и Брюксел, но двете зони не са свързани помежду си и самите брюкселци се чувстват различни от валонците, а фламанците пък смятат града за неделима част от своята територия.
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 09:44:16
БизнесЕС: Шансът Еврозоната да се разпадне е нулев25.11.2010 13:5341 Няма опасност, твърди шефът на стабилизационния фонд Клаус Реглинг


Опасността от разпад на Еврозоната е нулева, категоричен е ръководителят на Европейския стабилизационен фонд Клаус Реглинг, съобщава Ройтерс. Въпреки увереността си обаче той признава, че ситуацията в момента е доста сериозна.

„Невъзможно е еврото да се провали“, смята Реглинг. „Нито една държава няма да се откаже доброволно от единната валута – за по-слабите страни това би било икономическо самоубийство, такава е ситуацията и за силните страни“, посочва той.

От политическа гледна точка Европа „би била едва наполовина толкова стойностна“ без еврото, смята Реглинг.

Тази седмица еврото понесе значителен удар заради проблемите на Ирландия. Пазарните участници все по-настойчиво спекулират, че Испания и Португалия са следващите страни, които ще трябва да бъдат спасени от Европейския съюз и Международния валутен фонд.

Според Реглинг има огромен инвеститорски интерес към облигациите, които стабилизационният фонд ще издаде, за да може да набере средства за подкрепа на закъсалите държави. Прогнозите са, че ще бъдат набрани поне 440 млрд. евро, а за момента са водени разговори с над 150 от най-големите инвеститори в света.
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 11:46:11
avatar
В Русе отвори МОЛ без нито един магазин в него, предаде Дарик.

Муха ха ха!
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 12:22:21
Quote
palamud
В Русе отвори МОЛ без нито един магазин в него, предаде Дарик.

Муха ха ха!
Е как? Нали там заетостта трябваше да е 75%*angel*
"22 юли 2010 / Увеличен интерес от наематели отчита "Мега мол Русе" в последните месеци
В публикувания отчетен доклад на ECDC от 28 юни 2010 се препотвърждава месец септември 2010 като срок за финализиране на строителните работи по търговския център.
Повишен е интересът от наематели, като само за последния месец обектът е посетен от 10 потенциални такива. Дискутира се и по оферти за още 15% от площите. Мениджърът на обекта очаква нивото на заетост да бъде над 75% в момента на отваряне на мола.
В средата на 2007 г. между "Мегахим" АД и британския фонд European Convergence Development Company Limited (ECDC) е подписан договор за учредяване на дружество с цел изграждането на търговско-развлекателен комплекс в град Русе. Общата стойност на проекта надхвърля 30 млн. евро. "

[www.ekipnews.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-26 12:24 от lupa.
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 13:15:01
avatar
Бъдещета тенденция на моловете у нас, ще е в преносимите сгъваеми конструкции.
*book*

В момента, в който някой собственик на мол види три търговеца на кръст, ще разпъва моменталически шатрата с име МОЛ над главите им, докато не са се усетили за наемите и не са се панически разбягали! *write*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 18:48:42
Дянков: Вече не сме рискова държава
- A +
09:06 | 26 ноември 2010 | Бизнес | видео
Виж 2 снимки Симеон Дянков с тениска, подарена от радетеля на идеята ”Стара Загора-център на вселената” - бизнесмена Пламен Русев
Сн.: БГНЕС "Оптимист съм, в икономически аспект 2011 година ще бъде по-добра от 2010-а", прогнозира в Стара Загора вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков.
Снощи той се срещна с представители на бизнеса в региона, съобщи БТА.
Според Дянков, България вече не е в списъка на европейските държави, които имат нужда от подпомагане.
За първи път от 2002 година вносът на стоки от чужбина намалява, за сметка на износа. Ръст се наблюдава и в производствения сектор, отбеляза министърът.

Дянков очерта няколко сектора, които ще "дърпат" икономиката напред в следващите години. Сред тях са фармацевтичната промишленост, при която има значителен напредък и почти удвоен износ, включително и за Мексико, преработвателната промишленост и растениевъдството, строителството на инфраструктура, информационните технологии.

Предвидени са около 500 млн. лева допълнително за пътища първи и втори клас или десет пъти повече в сравнение с 2009 г.
За строеж на магистрали се очакват 25 пъти повече инвестиции спрямо същата година, пише БГНЕС.
Интерес представлява и санирането на около 700 хиляди панелни сгради, посочи Дянков.

По думите му България е една от трите страни в Европа, успели да запазят данъчните стойности в размера от преди кризата.
Планираме до края на мандата на ГЕРБ данъчната тежест да бъде по-ниска от тази през последните няколко години, заключи министърът.

По думите му, България е една от малкото държави в ЕС, за които няма притеснения и вече не се определя никъде като рискова държава, както беше преди година и половина.
Re: Преглед на печата - 2010
26-11-2010 - 19:49:54
Чехия поиска националната си валута. Не ще еурото бря! Мноу капризни тез чехи бря!
Re: Преглед на печата - 2010
30-11-2010 - 18:12:04
С. Иванов: Пет до 10 години са нужни за усвояване на незаетите офис площи у нас
[www.investor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на усвояването!




Жилищата във Великобритания продължават да поевтиняват
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррръст на продължаването!




Продажбите в София – основно в крайните квартали
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррръст на крайните!





Търсенето на терени – на точката на замръзване
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррръст на замръзването!





US звезди оферират евтино именията си
[www.monitor.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррръст на оферирането!




2011: Силните ще погълнат слабите
Сериозен бизнесмен с бентли не познавам, казва Огнян Донев
[paper.standartnews.com]

Ррррррррррррррррррррррррррръст на поглъщанията!
Re: Преглед на печата - 2010
30-11-2010 - 22:57:48
avatar
Докато от ГЕРБ се чудят да последват ли испанският почин, природата взема нещата в свои ръце winking smiley
Бог забавя, но не забравя winking smiley
Дига рухна и морето погълна заведение в Поморие

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Преглед на печата - 2010
04-12-2010 - 17:50:32
Angela Merkel warned that Germany could abandon the euro

German chancellor said to have made comments during an EU summit dinner in Brussels at the end of October

* Ian Traynor in Brussels
* guardian.co.uk, Friday 3 December 2010 18.05 GMT

Angela Merkel Angela Merkel at the EU summit on 28 October. According to witnesses, during an discussion with the Greek prime minister at dinner, she said: "If this is the sort of club the euro is becoming, perhaps Germany should leave."

The German chancellor, Angela Merkel, has warned for the first time that her country could abandon the euro if she fails in her contested campaign to establish a new regime for the single currency, the Guardian has learned.

At an EU summit in Brussels at the end of October that was dominated by the euro crisis and wrangling over whether to bail out Ireland, Merkel became embroiled in a row with the Greek prime minister, George Papandreou, according to participants at the event's Thursday dinner.

Merkel's central aim, which she achieved, was to win agreement on re-opening the Lisbon treaty so a permanent system of bailout funding and investor losses could be established to deal with debt crises that have laid Greece and Ireland low and are threatening Portugal and Spain. The Germans also called for bailed-out countries to lose voting rights in EU councils.

At the Brussels dinner on 28 October attended by 27 EU heads of government or state, the presidents of the European commission and council, and the head of the European Central Bank, witnesses said Papandreou accused Merkel of tabling proposals that were "undemocratic".

"If this is the sort of club the euro is becoming, perhaps Germany should leave," Merkel replied, according to non-German government figures at the dinner. It was the first time in the 10 months since the euro was plunged into a fight for its survival that Germany, the EU's economic powerhouse and the lynchpin of the euro's viability, had suggested that quitting the currency is an option, however unlikely.

Merkel's spokesman Steffen Seibert would not comment on her remarks today. But the threat, he said, was "not plausible. The chancellor sees the euro as the central European project, wants to secure and defend it and the government is not at all thinking of leaving it," he said. "Germany is unconditionally and resolutely committed to the euro."

Despite overwhelming opposition to her calls for depriving eurozone countries of their EU votes if they need to be bailed out, Merkel stuck to her guns on the issue at the summit, while conceding that the proposal would not feature at another summit in Brussels in two weeks' time.

She argued that under the Lisbon treaty, which came into force a year ago, EU member states can have their voting rights suspended if deemed guilty of gross human rights violations. "If this is possible for human rights infringements, the same degree of seriousness needs to be awarded to the euro," Merkel told the summit, according to the witnesses. She shelved the demand for suspension of voting, however, but won the argument on more limited change of the treaty to enable a "permanent crisis mechanism" to be established for the currency from mid-2013. This was rechristened the European stability Mechanism at last Sunday's emergency meeting of EU finance ministers in Brussels which decided on an ?85bn (£72bn) bailout for Ireland.

Insisting on the loss of votes would have outraged most other EU governments. The Lisbon treaty would have needed renegotiation, opening a pandora's box of possible referendums in Ireland, the Czech Republic, and Britain, and placing immense strain on the EU's survival.

EU finance ministers are to meet again early next week ahead of the summit on 16-17 December. The mood in Brussels is febrile and there have been rumours of another extraordinary summit or session of finance ministers this weekend.

Officials said today there were "no plans" for a weekend session. But it is virtually taken for granted that Portugal will need to be bailed out and the ?750bn rescue fund agreed in May may need to be increased as insurance against a Spanish emergency. Two EU ambassadors told the Guardian Portugal would need to be rescued very soon, despite repeated public statements to the contrary.

The summit in two weeks' time, said a senior European diplomat, would be preoccupied with the treaty change needed for a permanent bailout mechanism to be established when the ?750bn fund expires in mid-2013. "The real question is, is there enough in the fund? If not, how much more do we need?" the diplomat added.

"Portugal will need to be saved. The big issue is Spain," said another senior diplomat.

Since the euro crisis erupted this year with Greece heading for sovereign debt default until it was bailed out in May, Merkel has repeatedly insisted that the primacy of politics over the financial markets has to be restored. That has yet to happen as Europe's leaders flail around in a mood of worsening "panic and despair", according to diplomats and officials in Brussels.

The current phase in the crisis started when Merkel and the French president Nicolas Sarkozy met in mid-October and delivered an ultimatum to the other 25 EU leaders: the treaty would be reopened and a permanent rescue system created which would entail "haircuts" or losses for creditors and investors if eurozone countries need to be bailed out.

Although this is to take place only from 2013, the markets took fright at the scale of potential bond losses, pushed Ireland's borrowing costs ruinously high, and forced last week's bailout of the Irish.

Diplomats, analysts, and officials generally agree that Merkel is right to focus on "moral hazard", insisting that the markets and not only governments and taxpayers have to share the losses if a eurozone country implodes. But her timing could not have been worse, they add.


Така..."Прасетата" явно ще фалират едно след друго ...пари за спасяването на всички няма... а "haircuts" e модерен финансов жаргон, който означава, че загубите ще се понасят от всички кредитори и инвеститори - включително и депозитарите ,които ще бъдат "подстригани" за лош избор на баМка.
*beer*
Германия/Меркел явно няма да отстъпи и да плаща за чужди грешки .Ще отстъпят другите щото ...без Германия еврото и никой да не го бута само ще си пада .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход