Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
30-04-2010 - 12:06:40
Преиграват.
Re: Преглед на печата - 2010
30-04-2010 - 12:07:26
Quote
BulCan
Трайчо Трайков: Вдигането на ДДС е последният куршум

да избегнем фалита

Фалита?!?!?!eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley
Re: Преглед на печата - 2010
30-04-2010 - 14:47:34
Чисто нова мода тръгна из народа, постото му диско още им е близко:

Модерно ли е да се откажем от ипотеката си?

„Има заразен ефект, като болест е“, казва Паола Сапиенца, един от професорите, участвали в проучването.

Ррррррррррръст на ПрУфесорите !!!
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 02:09:53
Новия бисер на Лили от Дневник:
[www.dnevnik.bg]
дано да се отваря още, че може да я изтрият съвсем.
Интересното е че старията е свалена от централната страница за имоти и е заменена там с нова страница със същото съдържание, като реално 140 (сто и четиридесет) коментара на читатели са полу-скрити.
Това е новата версия:
[www.dnevnik.bg]
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 07:43:40
Чудя се каква е тази масова психоза, че всички коментари се въртят около очаквани цени от около 400 евро за ново качествено изпълнение. Е да, това е съвсем нормална цена при сегашната себестойност. Щом това е нивото което масово се налага, явно на там отиват нещата, не на 600, не на 149Е. Интересно обаче, че вече се заговори за евентуален фалит на България и то на най-виско ниво в дъражавата. Дали и тогава нагалсите ще са такива... не знам, за мен справедливата цена от 300-400 Е е ОК, а спекулативанта от 149, добре дошла. Да, знам за коментарите "има да почакаш" етц, ама те така си коментираха хората на времето, че и спад нямало, да пък ей го на до няколко месеца ще излезе, че набълбуканите са плащали двойно.
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 08:14:42
avatar
Ето, че има такъв фонд, който изкупува цели нови сгради, каквито слухове се носеха, но тук се отричаше яростно!
[www.capital.bg]
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 13:20:50
За маймуните и обществото в прехода към очовечаването им [www.segabg.com]
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 19:34:01
Quote
SAHIB 31
Ето, че има такъв фонд, който изкупува цели нови сгради, каквито слухове се носеха, но тук се отричаше яростно!
[www.capital.bg]
Аххxxxx, как само "обичам" такива фондове "регистрирани в Малта" из целия интернет няма друга информация за тях освен българския им сайт (прилично изглеждащ, но нищо особено) и купуват имоти на едро с пари на "инвеститори".

Все пак може да се направят интересни изводи от новината.
1. Фонда финализира последните си сделки.
2. Купува в Изгрев и на булевард Мадрид (софиянци знаят за какво става въпрос). Аз не съм много навътре с всички проекти, ама едва ли има по-скъп, по-централно разположен и с по-добро изпълнение затворен комплекс от този на Есте в цяла България. Ако се направи една сметка - фонда е платил по около 1350 евро на квадратен метър за една от малкото локации в София които бих нарекъл перфектна. Подозирам че в квадратурата не се включени гаражите, щото иначе ще е голям конфуз пред чужденците.

Накратко за който не е схванал. Фонд с неясно финансиране (няма да правя предположения). Купувал в България края на 2007 и 2008 (яко разбирачи, а?). Напомня ли ви за БФБ?
Купува още 18 жилища и 2 офиса и приключва.
Общо фонда е купил 150 апартамента, на наистина хубави места.
За справка - не намерих общата бройка, но само жилищата в комплекса на Есте са над 150, по-скоро около 200.

Да припомним все пак и "новината" на която се надяват брокерчетата:
[dnes.dir.bg] Фонд изкупува 3000 жилища в София!
Яко а? Има малка разлика в мащабите (само 20 ПЪТИ), ма това са детайли, които не стряскат смелото брокерско сърце!
Стискайте зъби, брокерчета, фондовете идват, малко остана, пазара ще тръгне и цените ще стигнат 10 000 евро на м2 в Люлин! Вервайте ми!

И тук ще напиша нещо, то всъщност не е свързано с това което съм писал по-горе, но просто ей-така ми хрумна не знам защо. Искрено се надявам и ще се моля на Бог, мръсните крадци ограбили хубавата ни страна България всички да умрат гърчейки се в най-големи мъки заедно с роднините си до 9-то коляно, като преди това целуват децата си студени!
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 20:50:20
Пич, защо злобееш така. Какви деца, какви пет лева. Спри се малко. Не вярвай на всякакви простотии. Такива фондове не съществуват. Пълна боза, Домусчиеви или някой друг си ги върти там едни виртуални пари. Какво Есте те гони, каква перфектна локация, какви 1350. Пътят е до прозорците на прехваления комплекс, долу в ниското е, ни въздух, ни гледка, нищо. Гола вода. Айде, успокой се.
Re: Преглед на печата - 2010
01-05-2010 - 20:59:00
Обзе ме ентусиазъм за пазара та чак сълзи ми излязаха на очите и пяна на устата. Случва се. Ще взема да се преквалифицирам на брокер, че по-да ми ходят такива емоции, а и предвид светлите перспективи.
На мен комлекса ми харесва - ти по-добри ли можеш да предложиш? Дай 2-3 варианта, да ги видим.

За децата и роднините не се извинявам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход