Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 12:06:45
avatar
[www.profit.bg]
----------
явно свършиха парите но "кризомейкърите" ,

не звучи оптимистично Ягодин :
-----------------
Кредитният портфейл през 2009 г. показа повишение, но това е илюзорно, според Асен Ягодин от Пощенска банка. Това е така, защото изнесените от банковата система пари се върнаха обратно.
..........
Това прави банките нервни, тъй като те разполагат с един по-голям от обичайното капитал на една значително по-висока цена, допълни Ягодин.
.-----------------
освен "дежурната" реторика за "продължаваща криза" ВЕЧЕ се прокрадват и истини ,че треба да се работи !!!
паре нема , а без паре нема дайствие
--------

изводът е: Банките пращят от пари , а нямат Печалби !!!
както би казал класъкъ: "Лошо Седларов, лошо"
и ще става още по-лошо-за ЧАКАЩИТЕ ефтини жилища , защото само с "кризи / празни приказки" не се живее - требе да се КРЕДИТИРА , требат лихви !!
иде Инфлация и то яка , ...........абе дупе да ви е ЯКО - некупуващи тЕрикат/цървули!
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 14:15:10
Quote
прУфесУр тъпарон
[www.profit.bg]
----------
явно свършиха парите но "кризомейкърите" ,

не звучи оптимистично Ягодин :
-----------------
Кредитният портфейл през 2009 г. показа повишение, но това е илюзорно, според Асен Ягодин от Пощенска банка. Това е така, защото изнесените от банковата система пари се върнаха обратно.
..........
Това прави банките нервни, тъй като те разполагат с един по-голям от обичайното капитал на една значително по-висока цена, допълни Ягодин.
.-----------------
освен "дежурната" реторика за "продължаваща криза" ВЕЧЕ се прокрадват и истини ,че треба да се работи !!!
паре нема , а без паре нема дайствие
--------

изводът е: Банките пращят от пари , а нямат Печалби !!!
както би казал класъкъ: "Лошо Седларов, лошо"
и ще става още по-лошо-за ЧАКАЩИТЕ ефтини жилища , защото само с "кризи / празни приказки" не се живее - требе да се КРЕДИТИРА , требат лихви !!
иде Инфлация и то яка , ...........абе дупе да ви е ЯКО - некупуващи тЕрикат/цървули!

"прУфесУре" - за съжаление няма такъв "изтрещеняк", като теб!

Явно познанията ти в областта на психологията и маркетинга са много - но за съжаление силно теоретични!!!

Обикновено чета постовете ти (и аз съм човек smiling smiley ), но зад многото фразеология прозира детското ти инфантилно мислене, за съжаление не подкрепено със сериозен размисъл.

Това, което пишеш по-горе би било вярно само при нормален бизнес цикъл! Само тогава, когато правилата на играта са ясно дефинирани и тези, които ги дирижират имат изцяло силата да контролират процеса.

Това, което не "фдяваш" е, че говорейки за "оФцете", липсата ти на здрав разум и ясна отправна точка те изпрати именно при тях.

Лошо, Седларов! Лошо! Както възкликна "Ястребовски".

ПП. Просто днес правилата може и да са тези, които си учил, но за жалост тези дето до вчера ги контролираха днес все по-малко успяват!

Успех
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 15:43:53
Quote
прУфесУр тъпарон
когато някой е "обременен" - то е като доживотна присъда !*smiley_ahh*
--------
некомпетентните мнения са като задниците - почти всички ги имат но само някои ги показват

Именно,

Затова доста хора ти напомниха преди време да спреш да се излагаш!

Запомни едно нещо от мен:
- Всичко, което смяташ да кажеш е перфектно до момента, когато решиш да го споделиш тук. От този момент насетне е просто поредната олигофрения.

Толкова от мен. И да не преставаш ей! От време на време ще те навестявам...!!!

Поздрави
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 15:46:26
avatar
Quote
tikvarova

Запомни едно нещо от мен:
- Всичко, което смяташ да кажеш е перфектно до момента, когато решиш да го споделиш тук. От този момент насетне е просто поредната олигофрения.

Толкова от мен. И да не преставаш ей! От време на време ще те навестявам...!!!

Поздрави

----------
да беше само ти - да те сложи човек на...........си ....
но вие сте 95 % ...........:g:..........срещу тълпата трябва само лазАрно оръжие
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 15:50:50
Към научния работник с красноречивото име : напоследък хич не си оригинален на идеи и започваш да омръзваш . От това че не търпиш различно мнение и сипеш обидни квалификаций по адрес на хора който въобще не познаваш си правя извода, че нещо в живота не ти е наред и те гнети и подтиска . До такава степен си набрал инерция да мразиш инакомислещите , че започваш да изтъкваш и цитираш факти които въобще не са в услуга на подкрепяната от теб теза и ставаш смешен. Това ми дава увереност да твърдя , че си просто един неуспял спекулант който ежедневно касира загуби и преди да ми опонираш да уточня ,че независимо кога си купил - спрямо 2008г. реализираш пропуснати ползи т.е. ЗАГУБИ .
Аз не злорадствам , на всеки може да се случи – дори и на ПрУфесУр .
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 16:00:25
Quote
razbivach
Към научния работник с красноречивото име : напоследък хич не си оригинален на идеи и започваш да омръзваш . От това че не търпиш различно мнение и сипеш обидни квалификаций по адрес на хора който въобще не познаваш си правя извода, че нещо в живота не ти е наред и те гнети и подтиска . До такава степен си набрал инерция да мразиш инакомислещите , че започваш да изтъкваш и цитираш факти които въобще не са в услуга на подкрепяната от теб теза и ставаш смешен. Това ми дава увереност да твърдя , че си просто един неуспял спекулант който ежедневно касира загуби и преди да ми опонираш да уточня ,че независимо кога си купил - спрямо 2008г. реализираш пропуснати ползи т.е. ЗАГУБИ .
Аз не злорадствам , на всеки може да се случи – дори и на ПрУфесУр .

Не го съди строго - просто професоршата е резервирана и го е нахокала за покупката на имот преди време и сега светът му е крив. Но след време и на него ще му се наложи да продава - ама вече ще е късно. Ако сега се намалят цените и м2 в центъра на най-големите 5 града падне до Е 550-650 м2 за новото строителство ще има сделки. Ама никой не иска и така се обезценяват парите на кешовците, а сградите остаряват и след 5 г. няма да са така лъскави, макар и на акт 16, както сега, и няма да са толкова привлекателни.smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-20 16:03 от antoninus_pius.
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 16:16:44
avatar
Quote
razbivach
Към научния работник с красноречивото име : напоследък хич не си оригинален на идеи и започваш да омръзваш . От това че не търпиш различно мнение и сипеш обидни квалификаций по адрес на хора който въобще не познаваш си правя извода, че нещо в живота не ти е наред и те гнети и подтиска . До такава степен си набрал инерция да мразиш инакомислещите , че започваш да изтъкваш и цитираш факти които въобще не са в услуга на подкрепяната от теб теза и ставаш смешен. Това ми дава увереност да твърдя , че си просто един неуспял спекулант който ежедневно касира загуби и преди да ми опонираш да уточня ,че независимо кога си купил - спрямо 2008г. реализираш пропуснати ползи т.е. ЗАГУБИ .
Аз не злорадствам , на всеки може да се случи – дори и на ПрУфесУр .

-----------
едва ли има смисъл да споря,но ще ти го обясня просто,за да можеш и ТИ да го разбереш !

УВОД : инакомислещите са точно толкова основателни,колкото и аз !
борбата на противоположностите е източник на ново качество (това не е Пундулогия а диалектика)
големият проблем на българинЪ е,че никога след 1944 не си зададе въпроса - ами ако има друга истина,ако не съм прав.....следствие на което сме Последни в Европата , демек най-прости!
--------

ИЗЛОЖЕНИЕ : посоките винаги са ДВЕ , едната от които води към прогреса,другата е " надолу"
Държавата БГ е най-проста защото простите в БГ са Мнозинство , както и във форума!
А преброй съмишлениците си , свери им тезата с т.н. обществено менние и си отговори
къде си ??
Преброй и моите съмишленици и ако получиш процент 95 / 5 .да знаеш че си познал и в Макро и микро вариант !

-----
ЗАКЛЮЧЕНИЕ : българинъ пазарува домати,цървули , имоти по един и същ начин - с гъзъ си !
пак така българинъ гласува на избори , след което затваря цикъла....до отваряне на следващия!
--------
едва ли ще се съгласиш , за това опитай да намериш някой нормален да ти преведе публикацията в Профит.бг.......а ако не намериш по-нормален от теб - да знаеш :
Банките не се занимават с раздаване на високи лихви по депозити , те продават кредити и времето за шашмалогии свърши , иде пак новото/старо време !
българинъ е късопаметен и за това е възможно да се прибират по няколко "реколти" годишно !*smiley_ahh*
Re: Заплахи пред банките ЛИ ??? - да си дойдем на Думата *ok*
20-05-2010 - 17:02:25
Аз това съм го писал тук миналата година още.Банките събраха ресурс,дето сега няма какво да го правят-няма кредитополучатели.Пари е имало и ще има,кредити също се отпускат.Но се промени нагласата на хората-страхуват се и не смеят да искат.
Re: Преглед на печата - 2010
20-05-2010 - 19:59:16
Quote
прУфесУр тъпарон
едва ли има смисъл да споря,но ще ти го обясня просто,за да можеш и ТИ да го разбереш !

УВОД : инакомислещите са точно толкова основателни,колкото и аз !
борбата на противоположностите е източник на ново качество (това не е Пундулогия а диалектика)
големият проблем на българинЪ е,че никога след 1944 не си зададе въпроса - ами ако има друга истина,ако не съм прав.....следствие на което сме Последни в Европата , демек най-прости!
--------

ИЗЛОЖЕНИЕ : посоките винаги са ДВЕ , едната от които води към прогреса,другата е " надолу"
Държавата БГ е най-проста защото простите в БГ са Мнозинство , както и във форума!
А преброй съмишлениците си , свери им тезата с т.н. обществено менние и си отговори
къде си ??
Преброй и моите съмишленици и ако получиш процент 95 / 5 .да знаеш че си познал и в Макро и микро вариант !

-----
ЗАКЛЮЧЕНИЕ : българинъ пазарува домати,цървули , имоти по един и същ начин - с гъзъ си !
пак така българинъ гласува на избори , след което затваря цикъла....до отваряне на следващия!
--------
едва ли ще се съгласиш , за това опитай да намериш някой нормален да ти преведе публикацията в Профит.бг.......а ако не намериш по-нормален от теб - да знаеш :
Банките не се занимават с раздаване на високи лихви по депозити , те продават кредити и времето за шашмалогии свърши , иде пак новото/старо време !
българинъ е късопаметен и за това е възможно да се прибират по няколко "реколти" годишно !
ПрУфесУре , следял съм изявите ти във форума и уважавам различното ти мнение , но напоследък стилът ти падна а аргументацията ти никаква я няма . Това което ме накара да пиша в твоя тема е желанието ми да те провокирам , да отстояваш тезата си но със съответната обосновка( не само теоретична ).
Относно упорито лансираното от теб твърдение , че банките от утре започват нова експанзия в предлагането на лесни ипотечни кредити ще трябва да те разочаровам – това е само в твоите фантазий. Искати се да прескочиш цяла фаза от българската криза на кредита а именно, че сега сме във фазата на безмилостното стригане на хората който са дръзнали да повярват на банките и на твоята теза за вечен ъп на имотите , стригането е до кожа без възможност за отказ . Ако случайно или не си пропуснал да се запознаеш , че дори финансисти призовават вече заеми от банки при сегашните условия да не се взима . Българина е късопаметен само за беди който сам, доброволно си е причинил , но когато някой с принуда му взима парите и имането – това вече помни дълго. На българинът му стана ясно , че може да бъде подведен и излъган , шантажиран и инудван дори не само от брокери и строители но и от банките , че не може да изисква отношение като към клиент , защото на него се гледа само като на пациент , че неговото неотменно право е само и единствено – да си плаща .Много свестни и трудолюбиви хора бяха прецакани със „ситен шрифт” и нито те, нито техните приятели,роднини и деца ще го забравят .
Ако не си забелязал не само банките , но и пенсионните ни фондове вече не инвестират в България , дори вече статистиката улови тази тенденция .
Сигурно все някога пак ще има имотна истерия , но тогава имотите ти който сега са „топ локейшън” и „луксозни” тогава ще бъдат определяни като виетнамски общежития тип „курник с балкон” за социално слаби .
А относно статията , май я четеш като гявола Евангелието .
Предстои ти да научиш урока , че да си със стадото не винаги е грешна стратегия .
Re: Преглед на печата - 2010
20-05-2010 - 20:36:13
avatar
Quote
razbivach
Българина е късопаметен само за беди който сам, доброволно си е причинил , но когато някой с принуда му взима парите и имането – това вече помни дълго. На българинът му стана ясно , че може да бъде подведен и излъган , шантажиран и инудван дори не само от брокери и строители но и от банките , че не може да изисква отношение като към клиент , защото на него се гледа само като на пациент , че неговото неотменно право е само и единствено – да си плаща. Много свестни и трудолюбиви хора бяха прецакани със „ситен шрифт” и нито те, нито техните приятели,роднини и деца ще го забравят. Ако не си забелязал не само банките , но и пенсионните ни фондове вече не инвестират в България , дори вече статистиката улови тази тенденция .
Сигурно все някога пак ще има имотна истерия , но тогава имотите ти който сега са „топ локейшън” и „луксозни” тогава ще бъдат определяни като виетнамски общежития тип „курник с балкон” за социално слаби . А относно статията , май я четеш като гявола Евангелието. Предстои ти да научиш урока , че да си със стадото не винаги е грешна стратегия .

Относно "паметта" на българина, не съм напълно съгласен.
Има хора, които пострадаха от строителните пирамиди 1995 - 1997 година и отново днес някои от тях треперят и се молят строителя дано да завърши сградата им (втората покупка). В рамките на 8 години две еднакви грешки. При това става въпрос за здрави пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход