Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
1,3 млн. "софиянци" преброи НСИ
15-04-2010 - 15:07:40
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 17:06:28
avatar
Който има здрави нерви,моля.
Както казват французите: Cherchez .... l'argent!

Стенограма
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 19:05:35
Преките чуждестранни инвестиции за януари и февруари тази година се понижават 20 пъти спрямо първите 2 месеца на миналата. Според предварителните данни, които БНБ публикува по-рано днес те са в размер на 28 млн. евро, а през миналата година са били 555 млн. евро. За периода те покриват 18% от дефицита по текущата сметка, докато миналата година са покривали 64.2% от дефицита за януари и февруари.

Дефицитът по текущата сметка за първите 2 месеца на годината пък се е свил четирикратно спрямо януари и февруари 2009 г. Според данните размерът му е 155.3 млн. евро, при 864.9 млн. година по-рано.

Основно влияние за понижаването му оказва външната търговия. Само дефицитът по търговския баланс (отрицателната разлика между стойността на изнесените стоки и внесените в България) се свива с 55% и вече е в размер на 310 млн. евро, при 693 млн. евро за първите 2 месеца на миналата година.

Свитият дефицит по текущата сметка за пореден месец потвърди, че натискът над платежния баланс отстлабва. В същото време обаче държавата се изправя пред нов проблем на спадащо крайно потребление. Това от своя страна пък води рискове за събираемостта на данъчните приходи, защото в България се разчита основно на косвени данъци - ДДС и акцизи, а те са в зависимост от крайното потребление.

Само за февруари свитото потребление в комбинация с трансферите от Еврофондовете са главните причини текущата сметка дори да приключи с излишък. Подобно нещо се случи през летните месеци на миналата година, но тогава причина бяха приходите от туризъм. Сега обаче външнотърговският дефицит спада с 61% на годишна база. Текущите трансфери, които се формират главно от постъпващите еврофондове пък са приключили с нетно салдо 199 млн. евро за февруари, което е ръст от 43.1%, на годишна база.

Средствата от еврофондовете обаче постъпват в Националния фонд и неговото салдо формира част от фискалния резерв. Така тези пари не влизат веднага в икономиката.
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 19:08:58
avatar
Не е истина, къде ги намират тия *xxx*

Аз само ще се усмихвам
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 20:32:36
Quote
dodo2
Не е истина, къде ги намират тия *xxx*

Аз само ще се усмихвам

==============================================================================
"Скапана държава ,некадърни политици....."







А гадното е, че времето минава , а батака ( сещай се и за "онуй" другото) все по-голям.
Как човек да е оптимиз като гледа и слуша ейтаквиз индивиди.То и аз съм прост , а ма тази ме изпреварва *pardon*

Айде *drunk* ,че сега жената ще ми задава въпроси и "аз само ще се усмихвам":]
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 20:33:08
Quote
dodo2
Не е истина, къде ги намират тия *xxx*

Аз само ще се усмихвам
На специален кастинг.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-15 20:47 от paio.
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 21:12:26
Quote
dodo2
Не е истина, къде ги намират тия *xxx*

Аз само ще се усмихвам

Диана Найденова "Опасно близо” с проф. Анна-Мария Борисова
Къде ви е позитивизмаmoody smiley
neo
Re: Преглед на печата - 2010
15-04-2010 - 21:13:00
Тежка евросатира: Гърция и България - скорошни клошари? [politics.actualno.com]
Анонимен потребител
Re: Преглед на печата - 2010
16-04-2010 - 09:36:56
Quote

Министерство на вътрешните работи
ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ: Ние имаме три договора. Панчев, който е бил директор, сме го уволнили

Направо се чудя как не са го разстреляли направо по почина на братския корейски опит.
Re: Преглед на печата - 2010
16-04-2010 - 11:13:29
avatar
- обяснение от виден Бизнесмен пред НАП :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход