Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 15:56:38
avatar
Quote
valsodar
Само с процент ли?

Оптимист! winking smiley

Е, па? smiling smiley Ти пък си мега песимист. Днес вече имаме намаление на нарастването хехехе.

Обаче ако пак беше 1% щеше да е такава инерция, че нямаше спиране. Сега ще чакаме следващия месец. Ако е под 0.6% му се види края, ако е над... лошо.
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 16:25:38
avatar
Нали знаеш какво е песимиста?
Добре информиран оптимист. winking smiley
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 16:48:50
След "Лапачите" днес МВР провежда операция "Пиячите"

Следващата акция на Цецо може да се казва Акция "Е*ачите"*ok*
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 16:51:31
духовността е функция на материалното битие ...


Ето тука ти е голямата грешка бай Статусе!
Духовността създава битието.И в Библията така е написано.Първо духът и след това материята.В началото го пише.*angel*
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 18:09:19
А тази "пепеляшка" с нейния "пепеляшко" дали чрез духовността си са си създали битието а ?eye popping smiley
Кво казва Библията по въпроса ?
Аз се досещам "духовността" ще да е другия смисъл на "властта"...:]



Българската "Пепеляшка" Цветелина Бориславова в резултат на своята делова и бизнес активност е натрупала активи за последните 9 години за около 1 млрд. лева. Това заяви депутатът от Коалиция за България Антон Кутев.

На специален брифинг в парламента левите народни представители показаха справка от годишния доклад на СИ Банк към 31.12.2008 г., както и списък с участията на Цветелина Бориславова в управленията на различни дружества. Според тях е налице морален проблем, тъй като според наличната информация, Бориславова трябва да е печелила в определен период около 200 хил.лв. на ден, вкл. събота и неделя. От КБ за България считат, че притежаваната от Бориславова собственост се превръща в една от основните антикризисни мерки, защото няма такава, която да има мощта на 1 млрд. лева, обясни Кутев. Левите депутати изброиха около над 20 фирми с нейни участия и настояват Бориславова да обяви, точно какво притежава, кога и на каква цена го е придобила и какви данъци е платила. Ако не го направи, според тях, Бойко Борисов би трябвало да назначи прокурорска проверка по случая. На въпрос на какво основание министър-председателят трябва да пристъпи към този ход Кутев отговори, че основанието е, че тя е човека живял първо с главния секретар на МВР, след това с кмета на София, а сега и с министър-председателя и през цялото това време е имала отношение към властта. Според левия депутат не може да се каже, че Бориславова е обикновен банкер, защото очевидно не е, а тези нейни активи за около 1 млрд. лв. са придобити, докато Борисов е бил в управлението на страната.

п.п. А "левите" знаят, ах как добре знаят кой какво и откъде има....
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 18:14:47
Quote
Cepcem
Да добавим и малко хумор в сивото ежедневие, предоставен ни от Arco Real Estate:

Брокери се опасяват от недостиг на жилища в София заради строителния спад
Пундю да не работи като доброволец в Арко? Такива глупости само той може да измисли.
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 18:23:37
avatar
Quote
Panther1
Quote
Cepcem
Да добавим и малко хумор в сивото ежедневие, предоставен ни от Arco Real Estate:
Брокери се опасяват от недостиг на жилища в София заради строителния спад.
Предлагам строителите бързо да почват нови обекти, защото ще станем за смях на целия свят.
Да е пълно с купувачи кешовици и да няма нови тухлени жилища насреща. Резил, голям резил.
Строители, бързо на работа, вдигайте нови билдинги, че старите се изкупиха..
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 18:35:46
avatar
Quote
Panther1
Quote
Cepcem
Да добавим и малко хумор в сивото ежедневие, предоставен ни от Arco Real Estate:

Брокери се опасяват от недостиг на жилища в София заради строителния спад
Пундю да не работи като доброволец в Арко? Такива глупости само той може да измисли.

Ако investor.bg беше уважаваща себе си медия, нямаше да публикува подобни тъпотии. Което показва качеството на медиите. Имам чувството, че утре ако се пусне ПР до всички "На женския пазар продават фекалии от зимбабвийска катеричка, лекуващи всички болести" ще се изтрепят да публикуват.

Важно е да има леб и шоу, "кризата" сама ще си мине и замине.
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 18:52:26
Quote
status
Ех Муза , не знаех, че си завършен конформист. И думичките ги използваш така ...упоително .
Да кажеш, че "положението не е розово" в сегашната ситуация / най-лошата от последните 20 год./ е все едно да кажеш за изстинал труп че е малко умрял. Реалното добро "като развитие" не знам къде го виждаш - може би в смяната на сезоните и че идва лято !!! Оптимистичните нагласи за всеки работоспособен "с две крачки назад" са най-лошата форма на робска психика. С тази психика народът ни е бил 200 + 500 години под робство и със същата психика правим "мирни революции" след които става ясно, че господарите и робите са останали същите а промяната е само в нарицателните - номенклатура = капиталисти и раб.класа = уж гражданско общество . Възможностите не ги "дава всеки Божи ден" - възможностите трябва да се извоюват и ако трябва с цената на потрошени и изрязани глави / това е най-истинския урок на историята на човечеството/. Преди да се научи да губи обаче човек трябва да е спечелил нещо - иначе няма какво да загубиш ! Та какво спечели целокупното БГ население през последните 20 год. което трябва сега да загуби - може би огромната задлъжнялост , добрите условия на труд и просперитет , социалните придобивки , увеличената раждаемост и подмладяването на нацията ...къде ни е печалбата ...а да ... можем да си плямпаме свободно по форумите .
Говориш за духовен срив - духовността е функция на материалното битие ... ежедневната доминантна мисъл за "парчето хляб" трудно понася "духовност" на абстрактно ниво. По-скоро неотложната обществена грижа са и все повече ще бъдат проблемите с овладяването на "низките страсти и потребности" свързани с елементарно физическо оцеляване.

Така, както ти препоръчваш , се живее не "по-леко" а по-лекомислено ! А лекомисленото обикновено е задълго и все на отрицателно ниво !

Ех, това е да попаднеш на адвокат човек, който да си служи добре с думите и да извърти, твоите собствени. smiling smiley

Статус, по-скоро съм индивидуалист - човек, който първо разчита на себе си. Твоите разсъждения са в по-общ план, докато това, което писах, отговаря на всичко осъзнато, изпитано, изболедувано, но в моя микросвят. Както и се очаква - всеки да се спасява - в неговия си. От там идват и разминаването, може би.

Проблемът, един от тях, дойде точно от факта, че материалното беше водещо пред духовното. Материалното градеше имиджа ни в обществото. Не духовното, не онова нещо, наречено ценностна система. Материалното точно беше обвивката, подсигурена със заемни средства. От там дойде и голямото изкривяване. Задлъжняването е донякъде функция на това.

Казваш лекомислено. Не! Лекомислено беше всичкото това безумие, което наблюдавахме през изминалите години. Лекомислен беше начинът, по който бяха теглени голяма част от кредитите. Лекомислен беше начинът по който се градеше позиционирането в обществото, при това, забележи, с чувство на непроменяемо статукво. Чувство на застрахован от пропадане.Това статукво, илюзорно, обуславяше погледа отгоре и хвърчане из облаците.

А, човек трябва да гледа нагоре (не отгоре) - да се цели нависоко и да стъпва здраво на земята.

Крачка назад - точно така - трябва да си спечелил, за да изгубиш. Това и имах предвид. Мисля, че като цяло, не сме научени да губим. Това е. Поддържам това, че човек трябва да умее да губи. Няма такова нещо - непрекъсната печалба. Но, да се изпада в депресия, не го приемам. Ти си борбен човек. Мисля, че и аз съм борбен човек. Точно и затова мисля така. И няма да спра да убеждавам всеки един в това - който им зад гърба си много труд, нерви...Но да съжалявам някого, който слугува на някакви предразсъдъци, че не иска да наруши своите представи, как трябва да изглежда в очите на другите, при положение, че е изпаднал в затруднена ситуация.... Стигаме и до манталитета.

Да, оптимизмът ми идва и от времето. Стопли се, слънчево, светло...Не е само това. Но, поглеждал ли си на масичките по заведенията колко народ има? Пълно е. В работно време, с работоспособни хора. Нямат работа, но така ли се търси работа? Нямат пари - видимо е. Но, седят и се пличкат на едно кафе, с часове. Това не е от сега, не е от вчера. Това са все хора, които нямат амбиции, но имат желания. Които в същото бреме бистрят клюките, които ... Може би, чакат някой да ги "оправи"...

Възможности, за мен са начините за излизане от ситуацията, в която всеки един е попаднал, отчасти и с негова помощ.

Другото е вече политика и аз не искам да навлизам в нея. Просто, защото не ми е тръпка.
Re: Преглед на печата - 2010
24-03-2010 - 19:04:33
Quote
dodo2
Quote
Panther1
Quote
Cepcem
Да добавим и малко хумор в сивото ежедневие, предоставен ни от Arco Real Estate:

Брокери се опасяват от недостиг на жилища в София заради строителния спад
Пундю да не работи като доброволец в Арко? Такива глупости само той може да измисли.

Ако investor.bg беше уважаваща себе си медия, нямаше да публикува подобни тъпотии. Което показва качеството на медиите. Имам чувството, че утре ако се пусне ПР до всички "На женския пазар продават фекалии от зимбабвийска катеричка, лекуващи всички болести" ще се изтрепят да публикуват.

Важно е да има леб и шоу, "кризата" сама ще си мине и замине.

Интересно защо сте така крайни.Има доза истина в твърденията на агенцията.Разбира се всеки гледа от собствената си камбанария, и са позасилили нещата.Реалностите са, че читавите имоти са свалени от свободно предлагане и се вадят само при сериозни клиенти.
А най вярното е че все повече оферти завършват с фразата.ЦЕНАТА НЕ СЕ КОМЕНТИРА
Всепак не всички са закъсали ипотекари и повярвали си колибари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход