Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 14:03:58
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 14:08:45
Quote
Satori
Краят на кризата идва с нови герои!

Ако направи това ще е еба си чалгата в политиката. Чувал съм слухове, че през 90-те е имал подобни намерения.
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 14:58:25
По голям цирк от сега едва ли ще стане ....

Още нещо интересно:
Проучване: 17% от градското население иска да тегли кредит през 2010

Quote
инвестор
68,9% от хората, които споделят, че имат намерение да изтеглят кредит през 2010 г., заявяват, че биха взели потребителски кредит, 6,8% биха ползвали кредитна карта, а 12% от респондентите биха изтеглили ипотечен кредит.
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 15:12:38
Някои хора за един лаптоп или по-свястна пералня теглят кредит ... 1000 - 2000 лева нямат събрани. Че на това отгоре после им е зор да плащат такива смешни суми, ама иначе са много ербап...
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 15:20:19
Quote
BulCan

Ако направи това ще е еба си чалгата в политиката. Чувал съм слухове, че през 90-те е имал подобни намерения.

Това сериозно ли ???? Шегувате се !
Ако обаче стане -ще събере доста гласове ..
БулКан , как е в канада ? аз имам още около 4 години за да си изпълня поставените цели , но явно ще се позабързам*drunk*
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 18:02:24
Вътрешният министър излиза на протест с полицаите

Утре министърът на здравеопозването ще протестира с лекарите, вдругиден министърът на образованието - с учителите. Прокарваме нова световна практика.
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 18:08:10
Quote
dival
Quote
BulCan

Ако направи това ще е еба си чалгата в политиката. Чувал съм слухове, че през 90-те е имал подобни намерения.

Това сериозно ли ???? Шегувате се !
Ако обаче стане -ще събере доста гласове ..
БулКан , как е в канада ? аз имам още около 4 години за да си изпълня поставените цели , но явно ще се позабързам*drunk*

Дивале, от няколо години съм във Варна. Ако се готвиш за Канада, започни от рано. Предполагам, че би кандидатствал по точковата система (събират се точки - за възраст, за образование, за професия и пр.) Изтегли си материалите от нет-а, виж изискванията. Даже и да отговаряш на изискванията, минават най-малко 7-8 месеца за процедурата. Провинция Квебек (френско-езичната) има собственна емиграционна програма, която е малко по-лабава от федералната, за там ти трябва обаче освен другите изисквания, да поназнайваш и френски. Все пак трябва да си помислиш и с какво би се занимавал, ако отидеш там. Едно предварително проучване е важно и пак не е гаранция. При мен например - ако се върна с жена ми (която си е от тук и никога не е била в Канада), тя трябва да учи три години за да и признаят БГ дипломата и от там нататък тепърва да си търси работа. Това пък означава поне 3 години само на моя доход цялото семейство, а имаме и дете на 1 годинка, което трябва някой да го гледа. За УК беше изкарала интервю, признават дипломата и можеше да започне веднага. Виж всякъкви такива подробности. Annvlad и Tortko от форума са в Канада, аз също мога да ти кажа някои неща. По принцип си е голяма промяна и изисква много сериозна мотивация. Можеш да си помислиш и за държави от ЕС, за там ограниченията за нас вече са много по-малки откакто влязохме в съюза. Най-малкото можеш да отидеш и да се пробваш без да подготвяш никакви документи, дето се казва и отиването и връщането са по-лесни.
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 18:24:38
точно за ЕС ми беше идеята
все още обмислям внимателно , имам приятели в Англия,Германия,Испания,Италя,Кипър,Гърция
наи близките ми приятели са в Англия ,имам и в САЩ обаче за там се опитвах много пъти още 97ма- 2000г и не стана
събирам информация и впечатления защото не вярвам БГ да се оправи скоро , а искам детето ми да живее в по нормална среда
не искам да подхождам емоционално и затова съм си определил някакъв срок и някакви цели
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 18:37:17
Quote
dival
точно за ЕС ми беше идеята
все още обмислям внимателно , имам приятели в Англия,Германия,Испания,Италя,Кипър,Гърция
наи близките ми приятели са в Англия ,имам и в САЩ обаче за там се опитвах много пъти още 97ма- 2000г и не стана
събирам информация и впечатления защото не вярвам БГ да се оправи скоро , а искам детето ми да живее в по нормална среда
не искам да подхождам емоционално и затова съм си определил някакъв срок и някакви цели

Най-голямата полза от цялото упражнение е за децата. Другото, което е важно, живот и здраве да се пенсионираш в държава от ЕС, може да си получаваш пенсията и в БГ на стари години. Имам съсед в моя вход - пенсионер от Лондон, живот си живее пича, женен за много по-млада българка, колоездене, басеинче, плажче през лятото, винце и приятели през зимата, дреме му за БГ пенсии или политика, децата му отдавна са пораснали, едното в САЩ, другото в Хонг Конг. От Канада или САЩ за да я получаваш тук, трябва да живееш поне 6 месеца от календарната година там (за Канада поне съм сигурен), което означава да поддържаш жилища, коли, данъците им, застраховки и на двете места.
Re: Преглед на печата - 2010
17-03-2010 - 21:04:56
avatar
Който е решил да дига гълъбите в Европа е по добре от гледна точка зад океана.
След 7–8 часа полет си разкован. В Европа 2–3 часа докато гледаш един филм, хапнеш нещо и пристигаш.
Зад океана процедури, точки, интервюта и накрая може да нестане и май не взима толкоз малко мисля че е около 2 години време. Европа отиваш и се настаняваш в държавата им. Зад океана дипломи преравняване в Европа са признати превод само требе. Другото дето пишат за пенсии тинтири–минтири не те засяга щото нема да има такива неща ще бъде бачкане до умирачка. Умната и не се борете толкова с живота, така или иначе живи нема да излезите от него.

Ни копува ни продава
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход