Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 19:03:15
avatar
Измамени британски инвеститори ще протестират в Банско
Ето линка: [www.24chasa.bg]
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 19:48:43
А защо са купували, каква е била целта им, какви мотиви са ги ръководели при приемането на решението Съчувствам им, но ако аз сменя $50 000 към евро при един курс а нещата след това тръгнат срещу мен аз не бих протестирал, бих го приел филосовски. Ей много са ги разглезили в тая Англия. Ще дам един пример ако например аз се юрна да си купувам апартамент в Тирана, и албанците постъпят в някъква степен некоректно към мен аз на кого да се оплача, на арменския пом що ли. Това си е бил техен избор, насила едва ли някой ги е заставил да купят. Ръководела ги е алчноста а сега други им били криви, като че ли в UK има по-малко айдуци, на И-бея половината са такива и са именно англичани. Аз не бих им обръщал внимание!

_________________
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 20:13:01
Quote
Ivel
А защо са купували, каква е била целта им, какви мотиви са ги ръководели при приемането на решението Съчувствам им, но ако аз сменя $50 000 към евро при един курс а нещата след това тръгнат срещу мен аз не бих протестирал, бих го приел филосовски. Ей много са ги разглезили в тая Англия. Ще дам един пример ако например аз се юрна да си купувам апартамент в Тирана, и албанците постъпят в някъква степен некоректно към мен аз на кого да се оплача, на арменския пом що ли. Това си е бил техен избор, насила едва ли някой ги е заставил да купят. Ръководела ги е алчноста а сега други им били криви, като че ли в UK има по-малко айдуци, на И-бея половината са такива и са именно англичани. Аз не бих им обръщал внимание!

Струва ми се, че говориш колкото да се намираш на приказка. Всичко в този шибан сват се движи от алчноста. Ако си мислиш, че собственика на бакалията седи по цял ден в дюкяна и чака да благоволиш да дойдеш да си купиш нещо, че много харесва сините ти очи - сбъркал си...

Ако обвиниш тези англичани трябва да обвиниш всички хора по земята. Освен това не ти вярвам, че ако беше в тяхното положение просто щеше да махнеш с ръка и... майната им на 50-тина хиляди евро.
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 20:21:09
avatar
Подходът е погрешен - с тез пари дето Дянков сега ще ги прибере от пишман регистрациите по ДДС на физическите лица, ще трябва да вдигне паметник на малоумният английски инвеститор, налял милиони в безлюден пущиняк! smiling smiley
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 20:34:39
Щото нали те са много гъвкави, отворени копелета и от тях трябвало да гледаме какво правят, защото винаги били първи, нещо като нашите цигани и те винаги са първи, където има далавера. Трябва ли да сме учудени, че в България не сработи модела им, ах жалко! Не знам защо. ама не са ми симпатични, аз си знам защо, всъщност. Знам че е нецивилизовано, но някой все пак трябваше да им даде полезен урок, че не всичко дето хвърчи се яде. Сорри !

_________________



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-28 21:46 от Ivel.
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 21:29:27
Quote
Ivel
А защо са купували, каква е била целта им, какви мотиви са ги ръководели при приемането на решението Съчувствам им, но ако аз сменя $50 000 към евро при един курс а нещата след това тръгнат срещу мен аз не бих протестирал, бих го приел филосовски. Ей много са ги разглезили в тая Англия. Ще дам един пример ако например аз се юрна да си купувам апартамент в Тирана, и албанците постъпят в някъква степен некоректно към мен аз на кого да се оплача, на арменския пом що ли. Това си е бил техен избор, насила едва ли някой ги е заставил да купят. Ръководела ги е алчноста а сега други им били криви, като че ли в UK има по-малко айдуци, на И-бея половината са такива и са именно англичани. Аз не бих им обръщал внимание!

Тук не става въпрос за алчност или да плачат, че цената е паднала. Апартаментите, които са платили са били продадени втори път на въпросната фирма "Зеком" ли какво беше там. Това си е чиста проба имотна измама. Отнесено към твоя пример - все едно ти да смениш $50 000 и да ти дадат срещу тях фалшиви банкноти в евро.
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 21:35:54
Българин в Чили: Гледката беше потресаваща!
28.02.2010 19:26
Ивайло Колев - финалистът от "Стар академи", който остана на второ място в музикалното шоу през 2005 г., разказва за преживяното от него и съпругата муСТАТИЯразмер на шрифта:
Ивайло на представянето за "Евровизия"
Заедно със съпругата ми Паула бяхме едни от малкото българи в Чили, които изживяха уникалния кошмар на може би най-голямото земетресение в историята като сила и продължителност.

Това разказва специално за БГНЕС българинът Ивайло Колев - финалистът от "Стар академи", който остана на второ място в музикалното шоу през 2005 г.

Бихме искали да споделим с нашите сънародници, приятели и познати и фенове, които се притесняват за нас, да разкажем какво изживяхме и как видяхме нещата през нашите очи, допълва той.

Ето неговия разказ на очевидец:

По време на катастрофалния трус в петък срещу събота ние се намирахме във Виня Дел Мар, град намиращ се на тихоокеанското крайбрежие, на стотина километра северно от столицата Сантяго. Бяхме там като специални гости на най-големия латиноамерикански фестивал, носещ името на града.

В трагичната вечер, налегнати от силна умора от 4-дневния музикален маратон, ние решихме да останем в къщата, където бяхме отседнали (на нашата лична приятелка, най-голямата чилийска водеща Ракел Аргандоня).

още по темата

За щастие: Пораженията в Чили по-малки от възможното
7 | 13204
Цунами след 8,8 по Рихтер в Чили, стотици са жертвите
100 | 81930
Аз гледах до късно "Нашънъл джеографик", където по ирония на съдбата даваха филм за вулкани и земетресения на Марс.

Към 3 ч. и нещо, подремвайки, усетих леко поклащане. Помислих, че съпругата ми Паула спи нервно и се е завъртяла в леглото. Но когато в следващия момент видях огледалото пред мен да се върти като махало на часовник, нещата бяха ясни.

Изскочих светкавично от леглото, хванах Паула за ръка и буквално влачейки я, както тя по-късно ми призна, изскочихме на голямата веранда пред къщата непосредствено до пътя и самото крайбрежие на океана.

Гледката беше потресаваща!

Навсякъде се усещаше натрапчивата миризма на изгорели кабели. Сънени, но обезумели от паника хора търчаха насам-натам, кои за да избягат по-далеч от сградите, кои пък да чуят най-пресните новини по радиото от колите си.

(Между другото нямаше и радио в първите минути, телефонните линии бяха блокирани и естествено нямаше и информация какво става).

Бяхме на верандата и земята се тресеше под нас като гондола на ужасите. Спомням си, че с едната ръка бях прегърнал Паула, а с другата се държах със всичка сила за парапета. Но въпреки това едва смогвахме да се удържим на краката си.

Това продължи около 30 секунди, когато земетръсната сила беше с най-голямата си амплитуда. Бях се загледал в отсрещния бряг на залива, където беше разположено старинното градче Вал Парадисо. Като в новогодишна заря се виждаше как гърмят трафопостове, късат се кабели, святкат искри.

В последствие разбрахме че при нас ударът е бил с 8,5 по Рихтер. Това беше първото земетресение в живота ми, което усещам на живо.

Иначе във Виня щетите са повече козметични. Счупени витрини, изпопадали мазилки и няколко повредени покривни конструкции. Асфалтът беше нагънат и напукан на места.

В момента сме в Сантяго и преди няма и 20 минути чашите във витрината отново се "разтанцуваха", а ние за пореден път застанахме под касата на входната врата.

И така до следващия лек (надяваме се) трус

Може би ще представлява интерес за вас да ви разкажа и какво разбрахме че се е случило на самият фестивал, който е бил почти в края си, когато се е разразила зловещата трагедия. Имало е група, която е била на сцената, когато електричеството е спряло.

Всички хора са си помислили, че е това е сценичен ефект, до момента, в който не са били отрезвени от началните трусове. Настанала е истинска паника, като по чудо не са били премазани хора - благодарение на широките входове и стройната организация.

Залата е за 15 хил. човека. Иначе тя представлява открита конструкция със стоманобетонен елипсовиден пръстен, подпрян на 23 големи кръгли колони, а в единия си край пръстенът се сраства с 800 кв.м сцена с уникални светлинни роботи и светещи табла.

Бих искал накрая като прясно дипломиран строителен инженер да изкажа своето възхищение и преклонение пред професионалистите, проектирали и оразмерили огромните модерни сгради в столицата Сантяго, които около 30 часа до този момент след колосалното земетресение стоят спокойни и непокътнати, извисяващи се небрежно на височина между 30 и 90 м, напук на унищожителната природна стихия.

Естествено и тук не липсват щети, но на фона на земетръсната сила те са си направо нищожни. Няколко откъртени перваза и мазилки от по-старинни сгради, както и леки фасадни пукнатини.


Разбира се, не можем и да не склоним глава

и да не отделим минутка мълчание и за онази част от гордия чилийски народ, който "принесе в жертва" човешки животи и милион и половина разрушени къщи, за да омилостиви "боговете на природната стихия".

Не можем и да не се помолим за онези чилийски мъже, жени и деца, които не са имали щастието да бъдат на подходящото място и в подходящото време в здрави и високо-технологични сгради.

Светът ще им помогне, вече показа, че може. Дано го направи и сега.

Evailo, както е артистичното име на младежа, обикаля Южна Америка от 13 февруари, за да промотира новия си албум Something About Me, и е посрещан като истинска световна звезда. С него е и съпругата му, която също е възпитаничка на ямболското музикално училище.

Продуцент на Ивайло е Оскар Пеня. Той смята, че певецът може да стане суперуспешен, като Рики Мартин и Енрике Иглесиас.

През 2006 г. Ивайло Колев участва в надпреварата "Българската песен на "Евровизия", а по-късно същата година подписва договор с музикалната компания Lasteri Music Group в Милано, като започва работа по първия си албум, който излезе през 2008 г.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-01 20:22 от general.
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 22:14:51
Точно денс си милех каква е разликата между земетресенията и финансовата криза. Едното беше абсолютно сигурно, че ще се случи до 2-3 години, а голямо земетресение може и 200 г. да няма.
Re: Преглед на печата - 2010
28-02-2010 - 23:22:46
Турция: под чуковете на "Операция чук"
27 февруари 2010 | 18:05 | Дойче веле
Начало / Анализ
От няколко дни насам отношенията между "избраните" представители на властта в Турция и армията са заредени с взривоопасно напрежение. Причината: твърденията, че висши военни планирали държавен преврат.

Отношенията между Ердогановата Партия на справедливостта, която управлява от 2002 г. насам, и армията никога не са били лесни. И преди е имало конфликти между армията, която се осъзнава като пазителка на светската власт в Турция, и проислямистката Партия на справедливостта. Положението се усложни извънредно, откакто в средата на януари вестник "Тараф" съобщи, че са били готвени планове за военен преврат под кодово название "Операция чук".

Преврат, описан на 5 000 страници

Плановете били изработени във военните кръгове още през 2003 година и имали за цел да свалят от власт Партията на справедливостта и развитието. Детайлите по въпросната операция били изложени писмено на близо 5 000 страници, което е доста необикновено за едно съзаклятие, предвиждащо държавен преврат. Според тези планове били предвидени бомбени атентати срещу джамии и обществени сгради, както и военен конфликт с Гърция във въздушното пространство на Егейско море, провокиран чрез отстрелването на турски боен самолет. Замисълът е бил да се създаде хаос и несигурност по всички направления, така че армията да има добър повод и оправдание за намеса в името на възстановяването на реда и спокойствието в страната - така медиите представят въпросния план.

Както можеше да се очаква, шефът на генералния щаб на армията Илкер Башбуг отхвърли документа като неавтентичен. Той заяви, че се водела "психологическа война" срещу военните, които били крепители на демокрацията. Само че откакто бяха публикувани въпросните документи, армията е изтикана в дефанзива. Най-красноречивото доказателство за това беше арестът на близо 50 военни, някои от които с високи чинове - например един бивш шеф на военновъздушните сили, на военноморските сили, както и доста действащи или пенсионирани генерали и адмирали.

Турция гледа и се чуди на всичко това. Подобно нещо до момента не се беше случвало. Представата, че един турски генерал може да бъде изправен пред граждански съд, само до преди година би била толкова абсурдна, колкото и тази, че е възможно американски генерали да бъдат осъдени от Международен трибунал за военни престъпления.

Какво цели нищенето на превратаджийския план?

Но основателни ли са обвиненията за преврат? В медиите, близки до управляващите кръгове, конфликтът се представя едва ли не като двуборство между проевропейските сили от Партията на справедливостта и проазиатски настроените военни. Крайно време било и в Турция, както и в другите демократични държави по света, армията да не стои вече над закона.

Само че дори някои благосклонни спрямо правителството коментатори изразяват междувременно опасения, че постоянното нищене на превратаджийските планове, без значение дали са истински или измислени, отклонява вниманието от други, не по-малко важни вътрешнополитически проблеми. Какво стана например с гръмко обявената през миналата година "демократична инициатива", с която правителството щеше да подсилва правата на кюрдите и да неутрализира активността на Кюрдската работническа партия ПКК? Под множеството истински или измислени чукове на "Операция чук" от тази инициатива не остана и помен.
Re: Преглед на печата - 2010
01-03-2010 - 03:44:25
avatar
Quote
zlostyr
Излъгани с имоти британци ще протестират в Банско

"Когато британските инвеститори се оплакали, че не получават достъп до апартаментите Романов им писал: "Всички въпроси ще се решават според българския закон. А това означава само едно - Бог да ви е на помощ!""

Виждам , че колегата- форумист е предоставил на вниманието ни тази много интересна статия на български ( аз прочетох и коментарите към нея ,които ,по мое лично мнение са много информативни и много помагат на българи ,като мен ,постоянно живеещи в чужбина, да се "ориентират " за обстановката в страната), за което и му благодаря.*drink1* Аз от своя страна открих оригинала на статията и я предоставям на вниманието Ви , най-вече заради коментарите след нея : "Britons march on Bulgaria ski resort - to demand entry to their own flats after being locked out of £6m complex by developer"*write**sos**black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход