Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 14:36:13
paio,
можеш да питаш във форума на lex.bg, но според мен рискуваш най-много два пъти капарото, то сигурно и в пред. договор това пише.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 15:04:25
Quote
Dimitar.
paio,
можеш да питаш във форума на lex.bg, но според мен рискуваш най-много два пъти капарото, то сигурно и в пред. договор това пише.
Абсолютно. Но аз не отказвам сделката. Те ден преди нотариуса излизат с номера че сумата по договор не им изнася и ако не сваля няма сделка. Освен това поискаха неща които също не са договорени преди в договора- LCD телевизор и др. извън описа. Отказах промените и на другия ден отидох в уречения час. Те не се явиха. Имам нов купувач от вчера.. с пари кеш. Чиста случайност.Явно Братчеда Отгоре ме е съжалил и даде едно рамо! Ти би ли го изпуснал?
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 15:10:28
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 16:00:26
Quote
Naskata
България в група с Англия, Швейцария, Уелс и Черна гора за Евро 2012

smoking smiley

Супер пак сме си с късмет - ще ги спукаме всички в тая група. :g:

_________________
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 16:21:22
Quote
dival

има кометари под статията които са просто..........

Мдааа. За разлика от миналата година по това време, вече хората са научили стойността на парите си. Всеки малко или много е чул или се е сблъскал със свои роднини или познати, които "изпитват трудности" с обслужването на кредитите си. Поради това не се наблюдават опашки за кредити, въпреки "намаляването" на лихвите. Последното банкерите го признават, като го дефинират като "страх от несигурността". Точно това дискредитира и теорията на онези, в която като фундамент погрешно е поставено банковото кредитиране, а не търсенето, както е в икономическата теория. Като прибавим и устойчивият тренд на безработицата и намаляването на доходите, ситуацията започва да прилича на апокалиптичните сценарии на някои автори, доста усмивани в близкото минало.
И докато онези с развъдниците на хлебарки още блянуват дъното, хората все по-масово се осъзнават, че имотите са прекалено надценен пасив.
Какво се получава, дами и господа? За миналата година имотите поевтиняха с официалното 30%, банките взеха да отпускат кредити и намалиха лихвите, а цените пак надолу, тъй щото не им се купува на хората. Наемите също последваха тренда на цените, а предлагането се увеличи, въпреки, че на строителството, вчера на задушница му чествахме 1 година с парастас. Ама как така, ще попита някой. Ами така. Просто спекулантите започнаха да проглеждат, че няма да я бъде тъй, както са я мислили. На други, банките им дишат здраво във врата и ги е хванал тежък инвестиционен сюргюн. А банките от своя страна, полека-лека взеха да изпускат напрежението през ЧСИ, което още повече увеличава предлагането. За сега, все още "по терлици". Та така.
Какво се случва, когато предлагането се увеличава, а търсенето намалява? Ми това, което се случва. Падат цените и все по-бързо започват да падат. Страхът вече движи пазара.
Вий си прицинявайти.
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 16:24:50
avatar
Quote
paio
Quote
OwnerBG
Quote
paio
Може ли някой да ми даде становище по следния въпрос: Днес е крайния срок на предварителен д-р за продажба на апартамент. Взел съм символично капаро-1.5% . Нотариусът беше за 5-ти фев. и освен че не се явиха лично , се опитаха да "коригират" по телефона уговорената в договора преди месец цена. Отказах. По договор горят с капарото. Мога ли на 8-ми спокойно да сключа нов договор? Трябва ли ми протокол за това че не е спазен срока и условията от страна на агенцията-посредник? Аз имам мнение но искам и вашето! Благодаря!

Пусни си нотариална покана към купувачите със дата, час и място на изповядване на сделката.Щом не се появят, нотариуса ще направи констативен протокол.Това за капарото.С агенцията действай според договора.И все пак не прескачай помощ от адвокат който знае какво прави.Най хубавото е че имаш резервен купувач.
Успех.
Благодаря! Проблема ми е че новия купувач бърза да сключи предварит. дог. още утре. Няма да имам време за реакция. Ако го сключа и върна капарото макар че не съм длъжен проблем ли е? Не искам да плаша новия купувач с обяснение на случая, нали знаеш колко малко трябва!

Ако в договора ти е описана подробно датата и мястото на сделката, и познаваш нотариуса и той теб, ще можеш да вземеш констативен протокол че купувачите не са се явили.
Но даже и да не успееш отивай директно на сделка, а после ще се договориш с некупилите и какво и колко да им върнеш.
Сигурно е че те натискат и се надяват, че при тази псевдо криза няма кой да купи и спокойно ще развяват знамето че купувача е цар.
Ама царя е гол.
Действай и да не ти пука.
Всяка коректност си има граници.
Успех.


Криза лиииииииии.*beer*
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 16:49:51
Scyther, " стойността на парите " е много относителна величина, далеч по-динамична от цените на недвижимите имоти. Сигурно си спомняш Виденовото време-заспиваш богат, събуждаш се беден. Тогава голямата "далавера" беше да си обърнал левовете в долари при курс 2 500/1. Сега обаче някой може ли да ти каже дали и "далавераджийските" валути утре няма да са някъде "по шипките".
Вие си преценявайте !
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 17:33:06
avatar
Quote
OwnerBG
Сигурно е че те натискат и се надяват, че при тази псевдо криза няма кой да купи и спокойно ще развяват знамето че купувача е цар.
Ама царя е гол.
Действай и да не ти пука.
Всяка коректност си има граници.
Успех. Криза лиииииииии.*beer*

На мен ми стана интересно друго - нормално се дава капаро, за да не избяга продавача, а в случая е побегнал купувача, без да му дреме за капарото?!
Що ли така? winking smiley
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 17:46:48
Нещо прагматично...

Quote

В идните години от компанията очакват силен фокус върху преустройствата на един вид имоти в друг (например от офис площи в хотели). В много случаи на потенциални преустройства може да се обмисли вариант за нискобюджетен хотел или в средния клас. Предвид очаквания недостиг на финансиране в региона нискобюджетните хотели и преустройствата може да бъдат атрактивни опции за местните инвеститори

Само да може да се постигне "достъпен". Другото го можем. smiling smiley

Quote

Истинската битка обаче няма да е относно въпроса има ли смисъл да се правят икономични хотели в ЦИЕ, а относно въпроса кои нискобюджетни продукти са най-рентабилни? Тук от компанията дават ясно предимство на лайфстайл ориентираните икономични продукти. „Достъпен, но секси“ е ключът към висока възвръщаемост от инвестиции в бюджетни хотели. Това важи навсякъде в света, но с особена сила в ЦИЕ, където може да има и допълнителен бонус – предимството на първия. С други думи, първият бюджетен хотел на който и да било пазар вероятно ще пожъне допълнителна възвръщаемост, пише в анализа.

Като цяло е трудно да се развият бързо бюджетни хотели в Централна и Източна Европа, но те имат потенциала да бъдат много рентабилни, завършва анализът.

[imoti.investor.bg]
Re: Преглед на печата - 2010
07-02-2010 - 17:48:24
avatar
Quote
valsodar
Quote
OwnerBG
Сигурно е че те натискат и се надяват, че при тази псевдо криза няма кой да купи и спокойно ще развяват знамето че купувача е цар.
Ама царя е гол.
Действай и да не ти пука.
Всяка коректност си има граници.
Успех. Криза лиииииииии.*beer*

На мен ми стана интересно друго - нормално се дава капаро, за да не избяга продавача, а в случая е побегнал купувача, без да му дреме за капарото?!
Що ли така? winking smiley

Васодаре, трика е много стар.
Закачаш продавача с малко капаро, и после го мачкаш с пазарлък и отлагане на плащането.
При трудна продажба продавача приема да вземе колкото му дадат след 8мия до 10тия ден.
Е разбира се ако не продаде на друг или не е със железни нерви.
Номера е купувача да опитва на няколко места и накрая си избива загубите от невърнатото капаро при сделка.с този който е поддал.
А и често си прибират капарото при добре поставена схема.
Та така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход