Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата - 2010

Публикувано от general 
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 15:55:19
Quote
Melisa
Naskata има линк, а от другата страна кой смъсл в това колко метра може, а колко не? да и няма голяма разлика между 45 м2 старо строителство от 70м2 ново с общи части. Друг вопрос че имоти са започнали РЪСТ! и то реален! за едни и същете пари вече може да купиш по голямо жилище и някои фирми предлагат в подарък гараж или обзавеждане. Ръст на имоти *ok* а пари са толкова колко има.... до 40К в София и до 25К в други градове.

Ами пазарувай, Мелиса, не се забивай в оня студен таван, щом като пазара дава възможности-използвай ги. Бон Шанс !
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 16:05:33
до сега не съм разбрала разликата между мезонет и таван. И защо са по скъпи?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 16:45 от Melisa.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 16:28:53
Стажът за пенсия да се увеличи от 2012 г. предлага министерството на труда

Quote

Ако предложението бъде прието, мъжете ще се пенсионират, след като са се осигурявали 40 години и са поне на 63-годишна възраст, а жените - след 37 години стаж и при навършени минимум 60 г. (според сега действащите разпоредби мъжете се пенсионират при 37 г. стаж, а жените - при 34 г.)

Средна продължителност на живота - НСИ

Мъже - 69,5. Жени - 76,6.

Quote
Др. Иванов
Марш да работите паразити мързеливи!
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 16:44:16
И професионалисти са правили сделки основани на вярата за вечен "Ъп" !

Интерсена статия от Йахуу Файненс
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 16:57:43
avatar
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 17:02:23
Quote
nacheff
И професионалисти са правили сделки основани на вярата за вечен "Ъп" !

Интерсена статия от Йахуу Файненс

Щом 11000 апартамента струват 5,4 милиарда долара-колко струва един ?
Ей, това е балон, а не панелките в "Младост" winking smiley

И нещо хубаво в студа:

Бизнес доверието в Източна Европа стигна рекордно ниво



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 17:45 от Naskata.
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 17:12:06
Quote
gogolcho
...........................................................................................................................................
Средна продължителност на живота - НСИ

Мъже - 69,5. Жени - 76,6.
Даааааа....., затова много ми харесват идеите да дигнат възрастта за пенсиониране на мъжете на 68 години.
Хм, аз съм на 39 и ако някой може да ми даде смислен довод за смисъла да се осигурявам на реалните ми приходи в предвид "светлото" бъдеще което са ми подготвили, моля да ги изложи пред съфорумците.
Упс, редно е аз пък да изложа моите доводи:
1. Предвид статистиката аз ще се осигурявам около 40-50 години за да се възползвам от 1,5 години *xxx* нееееее благодаря!
2.Предвид "прекрасното" ни демографско състояние (уф..... да не споменавам и постигнатите нива на образование) кой ще ми "заработи" "дълголетната" пенсия?
3. С удръжките ми в момента плащат ли се максималните пенсии на бившите служители на онези отдели. Можете да се досетите какви заплати са взимали на времето и колко "блага" са сътворили със своя "труд"! Сега след като има всеобща 'справедливост", тези хора взимат тавана на пенсиите а другите имали "щастието" да попаднат в "праведното" им полезрение са на минимални.
4. Горната точка може да се отнесе и за номенклатурните и партийни кадри. Колко ни е бил "напредъка" осъществен на база техни "мъдри" решения?

Какво е дискриминация?
"Дискриминацията (от лат. discriminatio — „правене на разлика“) към или спрямо даден човек или група е третирането или възприемането му на базата на класа, категория, раса, етнос, религиозна принадлежност, сексуална ориентация или нещо друго вместо спрямо неговите лични качества.
Според признака, по който се дискриминират хората, се назовават различни видове дискриминация — пр. религиозна, етническа, расова, полова, сексуална и т.н."

Какво е обяснението за разликата във възрастта за пенсиониране на жените и мъжете?
П.С.
Като гледам цифрите във статистиката, природата не на ли "дискриминира" достатъчно?
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 17:23:38
Тъй като са кратки, копирам целите новите, източник www.focus-news.net:
===================================================================================
73% от купувачите търсят имот в София или Варна до 40 000 евро, според фирма
25 януари 2010 | 13:08 | Агенция "Фокус"
София. 73% от купувачите на недвижими имоти търсят имот в София или Варна до 40 000 евро. Това стана ясно на пресконференция за пазара на недвижими имоти, предаде репортер на Агенция „Фокус”. С тези средства може да се закупи жилище около 70 кв. м в сграда преди акт 16 или апартамент около 45 кв. м в построен имот ново строителство. „В по-малките градове се търсят имоти за около 20-25 хил. евро”, заяви Веселин Венев - франчайз директор на „Адрес Недвижими имоти”. По думите му там най-голям интерес има към двустайните и тристайните апартаменти, но хората не бързат да купуват. „Двойните сделки ще са много важни за пазара на недвижими имоти през 2010 г., те ще са ключови”, смята Венев.
„През 2009 г. 42% от купувачите са осъществили сделката с пари в брой, 37% от продавачите са имали финансови проблеми, а 22% са използвали ипотечен кредит за закупуването на имота”, каза Калоян Богданов - маркетинг мениджър на „Адрес Недвижими имоти”. Той посочи, че 36% от сделките през миналата година са за имоти ново строителство, а само 12% са били за панелни жилища.
Аделина ГЕОРГИЕВА
===================================================================================
Банките ще държат пазар на недвижимите имоти през 2010 г., според Цветелина Тасева
25 януари 2010 | 12:48 | Агенция "Фокус"
София. През 2010-та година очакваме бъдещето на пазара на недвижими имоти да се държи не от купувачите или продавачите, а от банките. Това каза на пресконференция Цветелина Тасева - изпълнителен директор на "Адрес Недвижими имоти", предаде репортер на Агенция “Фокус”. По думите на Тасева цените на имотите през тази година ще зависят от това дали банките ще пуснат на пазара на имоти придобитите след лоши кредити ипотекирани имоти.
За 2010 г. се очаква ограничаване на обема на сделки с имоти, ако цените се запазят като тези от декември, обясни Тасева. Тя отбеляза, че към момента пазарът на имоти е сравнително стабилен, като най-предпочитаните имоти са двустайните апартаменти ново строителство в райони с добра инфраструктура. В момента, в който се пусне оферта за такъв имот, веднага се реализира продажба, коментира още Тасева.
Аделина ГЕОРГИЕВА
===================================================================================
28% е спадът на пазара на недвижими имоти през 2009 г.
25 януари 2010 | 12:26 | Агенция "Фокус"
София. 28% е спадът на пазара на недвижими имоти през 2009 г. от реално сключени сделки в цялата страна. Това каза на пресконференция Цветелина Тасева, изпълнителен директор на „Адрес недвижими имоти”, предаде репортер на Агенция “Фокус” . С над 30% е спаднала цената на имотите в столичните квартали „Люлин”, „Надежда”. Купувачите не са склонни да инвестират в панелки или в имоти в центъра на града замърсяването, шума и липсата на места за паркиране, обясни Тасева.
Аделина ГЕОРГИЕВА
===================================================================================
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 17:24:34
и аз не искам да се осигурявам и да плащам тези високи данъци защото с моите пари се подържа паразитиращото общество на циганите
те не работят и децата им няма да работят , но са първи за помощи и социални пенсии
аз ако не си платя тока -идват и го спират ..на тях им го опрощават -не благодаря
голямо желание имам за данъци , но да виждам къде отиват
а аз виждам само как бавно и сигурно се превръщаме в циганска държава
просто ми е писнало
Re: Преглед на печата - 2010
25-01-2010 - 17:32:21
avatar
Quote
nacheff
И професионалисти са правили сделки основани на вярата за вечен "Ъп" !

Интерсена статия от Йахуу Файненс

--------------
50 % си прав !
ще добавиш и другите 50 % , след като намериш и статия за вечният "ЮГ"
--------
цитираните от теб "Профета" са необходимите,за да се движи Пазара НАГОРЕ !
едните вярват във вечният Север , другите във вечния ЮГ !
---------
за Тях , на умната улица има поговорка:
Биковете и Мечките Винаги печелят а свинете ги колят !
То е като "Очевидното е очевидно грешно"
когато идва реверсия - спират "апелите,интервютата" и се намесват ТЕ (в случая Биковете)
трудно е да го сФанеш , но си струва поне да пробваш : [imoti.investor.bg]
като "когато всички вярват в нещо - се случва обратното " и пр.......
---------
ако има съмнение - Биковете и Мечките НЕ са продавачии купувачи а "онези" които създават очакванията и обръщат в противоположната посока !.............иначе спира Пазарът !
аТой съществува в Добрата стара Англия вече 500 год , в Холандия - около 400 и пр.......

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход